Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 220

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer programs
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
1
Content available remote Communication Coroutines for Parallel Program Using SW26010 Many Core Processor
100%
Komunikacja między programami równoległymi jest nieodzowną częścią obliczeń równoległych. SW26010 to heterogeniczny, wielordzeniowy procesor używany do budowy superkomputera Sunway Taihu Light, który jest dobrze przystosowany do obliczeń równoległych. Aby zaprojektować i wdrożyć korutyny na procesorze SW26010 i poprawić jego współbieżność, bardzo ważne i konieczne jest osiągnięcie komunikacji między korutynami. Dlatego w niniejszej pracy zaproponowano system komunikacyjny do wymiany danych i informacji pomiędzy korutynami na procesorze SW26010, który składa się z następujących części: projektu i implementacji komunikacji kanałowej w trybie producent-konsument na podstawie buforu pierścieniowego oraz mechanizmu synchronizacji dla stanu multiproducent i multikonsument, bazującego na różnych operacjach atomowych na MPE (management processing element) i CPE (computing processing element) procesora SW26010. Zaprojektowano również mechanizm budzenia pomiędzy producentem i konsumentem, który redukuje czas oczekiwania programu na komunikację. W wyniku przeprowadzonych testów i analizy wydajności kanału przy różnej liczbie producentów i konsumentów, wyciągnięto wniosek, że przy zwiększeniu liczby producentów i konsumentów wydajność kanału będzie spadać.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono wirtualny projekt składanego, hybrydowego roweru wodnego oraz obliczenia wytrzymałościowe ramy. Projekt 3D wykonano w programie Autodesk Inventor Professional. Zawarto założenia konstrukcyjne i parametry modelu. Opisano konstrukcję poszczególnych modułów roweru wodnego.(abstrakt oryginalny)
Prezentacje multimedialne poddaje się w ostatnich latach intensywnej krytyce. Pojawiają się opinie, że są one przewidywalne, ogólnikowe i monotonne. Niezwykle często obecna na slajdach lista wypunktowana sprzyja odrzucaniu i zapominaniu informacji, uniemożliwiając zrozumienie wewnętrznych powiązań pomiędzy nimi. Te zarzuty wydają się szczególnie niepokojące z punktu widzenia edukacji, zwłaszcza że na uczelniach wyższych prezentacje stały się wręcz wszechobecne. Nietrudno zauważyć, że prezentacja multimedialna, która miała być jedynie kolejną pomocą dydaktyczną, zmieniła sposób prowadzenia i odbioru wykładów. Krytyka prezentacji stała się inspiracją do zaproponowania konstruktywnych rozwiązań, a więc nowych technik projektowania slajdów. Obecnie dominującym trendem w poradnikach z zakresu technik prezentacyjnych jest tzw. alternatywny projekt slajdów (alternative design). Cechuje się on wyraźną tendencją do uznawania prymatu grafiki nad tekstem. Jak wykazano w niniejszym artykule, metoda alternatywna nie jest w pełni przydatna w prezentacji edukacyjnej, gdyż nadmierne zredukowanie treści na slajdzie grozi uproszczeniem i infantylizacją przekazu, co jest niepożądane w nauczaniu. Celem artykułu jest zaprezentowanie metody, która modyfikuje alternatywny projekt slajdów i przystosowuje go do specyfiki prezentacji edukacyjnych. Metoda ta polega na wyodrębnieniu typów slajdów wspólnych dla większości wykładów, a następnie opracowaniu dla każdego z tych typów osobnego wzorca estetycznego. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowana zostanie szczegółowa charakterystyka wybranych funkcji pomocniczych pakietu clusterSim. Funkcjonujące na rynku pakiety statystyczne (np. SPSS, Statistica, S-Plus, SAS) nie udostępniają takich możliwości, jakie niesie z sobą pakiet clusterSim oraz środowisko programistyczne R. W pakiecie clusterSim dostępnych jest m.in. jedenaście formuł normalizacyjnych, cztery miary odległości oraz siedem indeksów jakości klasyfikacji. Inne miary odległości oraz metody klasyfikacji (m.in. hierarchiczne metody aglomeracyjne, metoda k-średnich i metoda k-medoids) dostępne są w pakietach stats i cluster. W zasadniczej części artykułu zaproponowane zostaną przykładowe składnie poleceń (procedury) z wykorzystaniem wybranych funkcji z pakietu clusterSim, w tym w szczególności dist.GDM. Procedury te, mające zastosowanie nie tylko w odniesieniu do miary GDM, ułatwią potencjalnemu użytkownikowi realizację wielu zagadnień klasyfikacyjnych niedostępnych w podstawowych pakietach statystycznych. (fragment tekstu)
5
Content available remote Zaciemnianie kodu jako forma zabezpieczenia kodu źródłowego
80%
W artykule przedstawiono wprowadzenie do techniki zabezpieczenia kodu źródłowego metodą zaciemniania kodu, zwaną obfuskacją. Obfuskacja to technika przekształcania programów, która zachowuje ich semantykę, ale znacząco utrudnia zrozumienie. W artykule zdefiniowano obfuskację, omówiono jej zastosowania oraz wady. Przedstawiono przegląd popularnych programów zwanych obfuskatorami, które pozwalają poddać kod źródłowy procesowi zaciemniania kodu dla popularnych języków programowania takich jak: języki platformy .NET np. C
PROFIT jest przykładem "zewnętrznej" wektorowej metody map preferencji. Jest ona połączeniem skalowania wielowymiarowego i analizy regresji wielorakiej. Danymi wejściowymi w analizie PROFIT są zarówno współrzędne punktów reprezentujących obiekty na mapie percepcyjnej jak również oceny preferencji obiektów ze względu na wybrane zmienne. Dla konfiguracji punktów reprezentujących obiekty otrzymanej za pomocą skalowania wielowymiarowego przeprowadza się analizę regresji wielorakiej, w której zmiennymi objaśniającymi są współrzędne obiektów na mapie percepcyjnej, a zmiennymi zależnymi oceny marek ze względu na poszczególne cechy. Program dokonuje rozmieszczenia na mapie percepcyjnej zmiennych w postaci wektorów wskazujących kierunek maksymalnej preferencji ze względu na daną zmienną. Artykuł jest prezentacją analizy PROFIT oraz składni poleceń programu R, pozwalającej na jej realizację. Sposób użycia funkcji zilustrowano przykładem badania preferencji. (abstrakt oryginalny)
7
80%
Open Office Calc jest jednym z najczęściej używanych, darmowych arkuszy kalkulacyjnych na świecie. Umożliwia on użytkownikom rozszerzenie funkcjonalności programu poprzez zapisanie własnych algorytmów w postaci makropoleceń języka VBA. Makro NUM2TXT dokonuje konwersji liczby na jej tekstową reprezentację w języku polskim bądź angielskim. W artykule opisane zostały możliwości oferowane przez ten program wraz z przykładami użycia. Przedstawione zostały również podstawowe funkcje wchodzące w jego skład tak, aby ułatwić dopisanie nowych części odpowiadających za tłumaczenia na inne języki, poza polskim i angielskim.
Program FlowCharter jest jedną z odpowiedzi na rozpowszechniającą się koncepcję organizacji "ukierunkowanej na procesy gospodarcze". Program ten pozwala zapoznać się z technikami modelowania procesów gospodarczych i programami gospodarczymi wspomaganymi przez oprogramowanie R/3, przeprowadzać analizę procesów, tworzyć własne procesy, opierając się na opracowanych standardowo, jak i w pełni samodzielnie, dobrze nadaje się do celów dydaktycznych i badawczych.
Intensyfikacja procesów gospodarczych powoduje wzrost zapotrzebowania na sformalizowane metody, przydatne w teorii podejmowania decyzji oraz identyfikacji systemów ekonomicznych. Złożoność zjawisk ekonomicznych, ich charakter i struktura wymagają od ekonomisty różnorodnych; często niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania napotkanych problemów. W takich okolicznościach aparat pojęciowy z zakresu cybernetyki ekonomicznej, a w szczególności szeroko rozumianej ekonometrii może stać się użytecznym narzędziem w rękach praktyków gospodarczych. Jedną z poważnych przeszkód, w szerokim rozpowszechnianiu formalnych metod decyzyjnych Jest ich złożoność i pracochłonność. Jednakże wykorzystanie elektronicznej techniki obliczeniowej w procesie dydaktycznym i aplikacji w znacznym stopniu eliminuje powyższą trudność. Sprzyja również uatrakcyjnieniu metod dydaktycznych i urealnieniu możliwych do rozważania w trakcie ćwiczeń problemów ekonomicznych(fragment tekstu)
Właściwa analiza lingwistyczna jest konieczna w pracy nad programem, którego zadaniem jest symulowanie ludzkiego dialogu w taki sposób, aby odróżnienie programu od realnego rozmówcy było zadaniem niełatwym, a w najlepszym przypadku - niemożliwym. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie wybranych problemów lingwistycznych związanych z tworzeniem programów konwersujących w języku polskim opartych na metodzie haseł kluczowych. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest prezentacja doświadczeń autora uzyskanych podczas kierowania zespołem dokonującym tłumaczenia i adaptacji pakietu oprogramowania finansowo-księgowego znanego na rynku zachodnioeuropejskim jako IBM FINANZBUCHHALTUNG. Próbujemy jednocześnie dokonywać w miarę możliwości uogólnień, które mogłyby być pomocne dla zespołów zamierzających realizować podobne przedsięwzięcia.Nasze rozważania będziemy przeprowadzać zgodnie z chronologią wykonywania poszczególnych kroków adaptacyjnych. Będziemy chcieli także przedstawić typowe reakcje różnych uczestników procedury adaptacyjnej. Przez uczestników rozumiemy tutaj: zespół adaptacyjny, właściciela praw autorskich oryginału oraz firmę, która będzie dystrybutorem pakietu na rynku krajowym. (fragment tekstu)
Przedstawiono atrybuty poszczególnych technik programowania oraz krótkie przykłady programów.
Na rynku dostępnych jest wiele programów, emulujących sztuczne sieci neuronowe na komputerach osobistych. W artykule przedstawiono kilka z nich, porównując ich możliwości. Omówiono wyniki testów, w których badano: szybkość działania programów oraz stopień dopasowania wartości generowanych przez sieci neuronowe do danych wzorcowych. (abstrakt oryginalny)
Poniższe opracowanie jest prezentacją systemu TAP (Translator Angielsko- Polski). System ten jest próbą stworzenia w pełni automatycznego translatora angielsko-polskiego, działającego w oparciu o zasady określania pozycji części zdania w tłumaczonych frazach. W opracowaniu przedstawiono etapy automatycznego tłumaczenia tekstów oraz konkretne rozwiązania i algorytmy, które wykorzystano przy implementacji systemu TAP. Ponadto zawarto w nim podstawowe pojęcia z zakresu lingwistyki i gramatyki języka polskiego. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono algorytm programu komputerowego pozwalającego na optymalizację obwodu elektromagnetycznego przekładników prądowych. Przekładniki prądowe są ważnymi elementami systemów elektroenergetycznych wykorzystywanymi często do rozliczania energii elektrycznej. Dzięki opisanemu programowi konstruktorzy są w stanie, w bardzo krótkim czasie, zaprojektować przekładnik o optymalnych gabarytach spełniający narzucone warunki dokładności transformacji i współczynniki bezpieczeństwa FS i ALF. Artykuł zilustrowano algorytmami procesów optymalizacji obwodów elektromagnetycznych i widokami głównych ekranów dialogowych pre- i postprocesora. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono (scharakteryzowano) narzędzia i technologie, które posłużyły do stworzenia aplikacji wspomagającej ocenę poziomu kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Zaprezentowane narzędzia i technologie są ogólnodostępne i darmowe. Umożliwiają jednak stworzenie pełnowartościowego uniwersalnego oprogramowania, które będzie działać w dowolnym systemie operacyjnym. Umożliwiają także prosta i szybką modyfikację aplikacji w zależności od zaistniałych potrzeb użytkownika, lub w trakcie pojawiania się nowych danych do analizy. Zastosowane narzędzia i technologia wykazują dużą elastyczność w tworzeniu i modyfikowaniu stworzonej aplikacji do oceny poziomu kultury bezpieczeństwa. (abstrakt oryginalny)
W artykule autorzy przedstawili propozycję budowy wielojęzycznych generatorów struktur syntaktycznych, które mogą być postrzegane jako narzędzia wspomagające proces przekładu. Opracowany przez autorów system ma za zadanie umożliwić nie tylko generowanie odpowiednich form fleksyjnych czasowników, ale ma także stanowić swego rodzaju repozytorium związków frazeologicznych, w które mogą wchodzić poszczególne czasowniki podlegające odmianie przez czasy, tryby, osoby, liczby i rodzaje gramatyczne. Niezwykle istotną cechą opracowywanego systemu jest jego wielojęzyczność, która została osiągnięta dzięki wprowadzeniu koncepcji języka pośredniczącego przekładu.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie wpływu programów komputerowych na efektywność pracy pracowników księgowości. W kolejnych punktach dokonano charakterystyki teoretycznych założeń pracy w obszarze księgowości na przestrzeni lat, ze szczególnym podkreśleniem współczesnej innowacyjnej księgowości. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu była identyfikacja systemów FK wykorzystywanych w badanych biurach rachunkowych. Dokonano także analizy najczęściej wykonywanych usług przy użyciu stosowanych systemów oraz określono, jakie programy są wykorzystywane przy prowadzeniu księgowości za pomocą różnych form księgowości. Badania ankietowe przeprowadzono wśród 31 biur rachunkowych województwa warmińsko-mazurskiego. W zbieraniu danych zastosowano metodykę CATI. Wyniki badań wykazały, że najpopularniejsze programy stosowane w badanych jednostkach to Rachmistrz GT i Rewizor GT oraz programy pakietu Symfonia. Ankietowane biura rachunkowe w większości wykorzystują więcej niż jedno oprogramowanie (najczęściej dwa lub trzy programy). Przeważającymi formami księgowości stosowanej przez klientów badanych podmiotów były podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Najrzadziej stosowane były księgi handlowe. Najczęstszymi usługami świadczonymi przez biura rachunkowe były prowadzenie rachunkowości przedsiębiorstw oraz rozliczanie zobowiązań na rzecz US i ZUS.(abstrakt oryginalny)
Algorytm genetyczny generuje kolejne pokolenia osobników będących obrazem poszukiwania twarzy. Generator działa na podstawie subiektywnych ocen użytkowników. Dostęp do systemu uzyskiwany jest przez internet. Przedstawiono metody generowania twarzy ludzkiej (tj. generowanie twarzy z fragmentów, generowanie obrazów z obiektów własnych, renderowanie obrazów) na podstawie subiektywnych ocen wielu użytkowników z wykorzystaniem algorytmu.
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.