Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer systems assessment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W pracy prezentowana jest macierz czynników oceny będąca propozycją analitycznego modelu ekonomicznej oceny inwestycji informatycznych. Teoretyczną podstawę macierzy czynników oceny stanowi zastosowanie do oceny inwestycji informatycznych podejścia sytuacyjnego. Macierz czynników utworzono w celu usystematyzowania czynników istotnych dla prospektywnej oceny dopasowania i efektywności ekonomicznej inwestycji informatycznych. Obejmuje ona wszystkie te czynniki, które w procesie oceny są przedmiotem identyfikacji i kwantyfikacji i które determinują ocenę inwestycji. Takie usystematyzowanie i graficzne przedstawienie czynników oceny ma za zadanie ułatwić analizowanie zależności występujących pomiędzy nimi. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest konfrontacja dwóch odmiennych sposobów oceny systemu informatycznego (subiektywnego i obiektywnego) w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie: czy uatrakcyjnianie systemu informacyjnego z subiektywnego punktu widzenia użytkownika końcowego - przekłada się na obiektywnie mierzalne skutki użycia tego systemu w praktycznym funkcjonowaniu firmy? (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono rolę oprogramowania do e-handlu oraz kryteria jego oceny. Następnie przedstawiono procedurę badania ankietowego oraz jego wyniki, będące podstawą do oceny wybranych pakietów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje charakterystykę różnych metod oceny użyteczności systemów e-learningowych. Przedstawia również propozycję nowego wskaźnika oceny użyteczności oraz wyniki badania pilotażowego, którego celem było zastosowanie zaproponowanego wskaźnika do porównania wybranych rozwiązań z punktu widzenia nauczyciela prowadzącego kurs. (abstrakt oryginalny)
Uczenie się przez całe życie (life-long learning) staje się wymogiem w czasach, kiedy technologie zmieniają się błyskawicznie. Komputerowe systemy nauczania stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod kształcenia, zapewniając większą dostępność i możliwości symulowania awarii w środowisku nauczania. Od jakości tych systemów zależy wykształcenie prawidłowych nawyków i zachowań operatorów obiektów dynamicznych. W niniejszym artykule opisano metody stosowane w celu zapewnienia jakości komputerowych modeli wykorzystywanych w inteligentnych systemach nauczania, w tym modeli dynamiki odzwierciedlających własności modelowanego systemu w czasie rzeczywistym. Zaproponowano również elementy metodologiczne zapewnienia jakości modeli rozmytych wspomagających proces kształcenia. (abstrakt oryginalny)
Autor omówił kryteria oceny jakości informatycznych systemów rachunkowości, takie jak: wiarygodność informacji, użyteczność zewnętrzna (sprawozdawczość) i wewnętrzna (dla potrzeb zarządzania), sprawność techniczna i efektywność.
Omówiono metodę benchmarkingu oraz jej zastosowanie w procesie doboru pakietów programowych.
Omówiono pojęcie jakości, problematykę jej standaryzacji, cechy i kryteria jakości w odniesieniu do komputerowych systemów informacyjnych.
Celem opracowania jest zwrócenie uwagi nabywcy komputerowego systemu rachunkowości na konieczność sprawdzenia jego zgodności z obowiązującą ustawą o rachunkowości z 1994 roku (zasoby danych, oprogramowanie użytkowe, ochrona danych).
Przedmiotem opracowania jest ocena jakości oprogramowania komputerowego dla systemów informacyjnych.
Stosowanie zaawansowanych informatycznych systemów finansowo-kięgowych wymaga znajomości nowoczesnych metod doboru i wdrażania tych systemów. W artykule wymieniono te metody i scharakteryzowano najważniejsze z nich. Kryteria wyboru i oceny systemów finansowo-księgowych (FK) zostały uporządkowane w trzy zasadnicze grupy: - zgodność z ustawą o rachunkowości z 29 września 1994 roku., - wymogi technologiczne, - wymogi jakościowe. Następnie przedstawiono poszczególne etapy wdrażania systemu FK.
Autor przedstawił metody oceny eksploatacji mikrokomputerowych systemów rachunkowości oraz ich wpływ na jakość informacji wykorzystywanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ocenił efektywność tych systemów i wskazał kierunki ich rozwoju.
W artykule przedstawiono podstawowe kryteria doboru systemu operacyjnego oraz oprogramowania użytkowego w przedsiębiorstwie. Zaproponowano również metodę oceny oprogramowania, koncentrując się na ocenie przydatności oprogramowania w przedsiębiorstwie wielozakładowym.
Bank
|
2015
|
nr 3
126-127
Według opinii Alexa Cho, wiceprezesa i dyrektora generalnego HP Commercial PCs, najnowszy notebook z serii Elite 1020 jest innowacyjnym rozwiązaniem, które zmieni sposób, w jaki korzysta się z urządzeń mobilnych. Innowacje te dotyczą zarówno zastosowanych materiałów, jak i inżynierii mechanicznej. Lekki, odporny na warunki atmosferyczne, z nowoczesnym oprogramowaniem ograniczającym hałas. To szybkie i wydajne narzędzie do wielogodzinnej pracy dla biznesmenów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.