Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Concern management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule omówiono przyczyny wprowadzania zmian w systemie zarządzania w montowni samochodów General Motors we Fremont w Kalifornii. Następnie pokazano na przykładzie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. mechanizm tworzenia kultury organizacyjnej jako głównego filaru systemu zarządzania. Na zakończenie przedstawiono efekty i źródła sukcesu zmian w systemie zarządzania w General Motors.
Chcę opowiedzieć jak się przewodzi nowoczesnym, światowym koncernem amerykańskim. Jest to szczególnie ważne w Europie, gdzie wielu zastanawia się dlaczego Ameryka potrafiła stać się taką potęgą finansową, biznesowąi stworzyć tak potężne koncerny. Wszyscy chcą uczyć się od Ameryki, a nie zawsze rozumieją na czym polegają jej sukcesy Tymczasem tak zwana "nowa ekonomia (new economy) opiera się głównie na nowatorskim sposobie myślenia i usprawnianiu organizacji, czyli stałym poprawianiu wszystkiego co się codziennie robi. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono założenia teoretyczne i wyniki badań dotyczące kierunków zmian w strukturze organizacyjnej krajowej spółki niemieckiego koncernu. Badania metodą wywiadu oraz analizy treści dokumentów organizacyjnych prowadzono w latach 2010 - 2017. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że w badanym okresie zmienił się charakter struktury jednostki podporządkowanej z projektowo - koncepcyjno-operacyjnej na "czysto" operacyjną. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia światowe trendy rozwoju finansów korporacji. Zarządzanie płynnością korporacji opiera się na zarządzaniu jednostką centralną - skarbem korporacji. Jednostki Skarbu korporacji posługują się szeregiem instrumentów - z wykorzystaniem instytucji trzecich (banków), jak i bez pomocy tych instytucji. Autor charakteryzuje te instrumenty i warunki ich wykorzystania. Przedstawione instrumenty to: netting, pooling, matching, refakturowanie i cash management. Autor zwraca także uwagę na problemy z zakresu centralizacji kontroli przepływów finansowych w korporacji.
Autorzy przedstawili opinie dotyczące krajowego rynku systemów CAFM (Computer Aided Facility Management), opracowane na podstawie przeprowadzonych wywiadów z przedstawicielami 16 z 20 największych polskich przedsiębiorstw, zgodnie z rankingiem gazety "Rzeczpospolita" z 2004 roku.
Niemiecki parlament uchwalił nowelizację w zakresie upadłości koncernu, która weszła w życie 21.04.2018 r. Nowelizacja wprowadziła szereg rozwiązań prawnych umożliwiających usprawnienie postępowań upadłościowych dotyczących podmiotów wchodzących w skład koncernu. Dotychczasowe przepisy prawa insolwencyjnego w Niemczech nie przewidywały jednego postępowania dla takiej grupy spółek tworzących koncern, co powodowało utrudnienia w koordynacji każdorazowego postępowania upadłościowego dotyczącego jednego z podmiotów. Istotnymi zmianami umożliwiającymi efektywną koordynację postępowań upadłościowych jest m.in. wprowadzenie jurysdykcji jednego sądu upadłościowego dla każdego z postępowań upadłościowych dotyczących danego podmiotu wchodzącego w skład koncernu. Dodatkowo przewidziano możliwość przekazania już wszczętego postępowania upadłościowego na rzecz sądu właściwego dla wszystkich postępowań. Wzmocniono także rozwiązania dotyczące koordynacji działań sądów upadłościowych, zarządców masy upadłości, jak również zgromadzeń wierzycieli. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem rozważań w artykule jest koncern Volkswagena jako przykład przedsiębiorstwa ponadnarodowego. Autor analizuje dane dotyczące koncernu, dostawy dla klientów, firmę macierzystą Volkswagen S.A. i działalność innowacyjną prezesa zarządu, Ferdinanda Piecha.
Europejska szkoła badań w zakresie public relations, bardziej niż jej amerykański odpowiednik koncentruje się na badaniu wpływu jaki działalność organizacyjna komórek public relations, w jakiejkolwiek organizacji lub też firmach public relations, wywiera na społeczeństwo. W ramach tej "europejskiej szkoły" mieści się nasza oryginalna, polska koncepcja transformacyjnego public relations. Jest ona oparta na tezie, że w tzw. krajach transformacji systemowej public relations okazało się bardzo przydatnym i skutecznym instrumentem ułatwiającym i przyspieszającym najpierw obalenie starego systemu, następnie jego demokratyzację (społeczeństwo obywatelskie) oraz wprowadzanie instytucji i mechanizmów gospodarki rynkowej oraz łagodzącym tzw. wypaczenia transformacji. Dodatkowo strategie i techniki public relations (stosowane zarówno wewnątrz danego kraju, jak i z zewnątrz) posłużyły do promowania pewnych konkurencyjnych, alternatywnych modeli gospodarki rynkowej.(fragment tekstu)
Zaprezentowano istotę koncernu ponadnarodowego jako formy organizacji przedsiębiorstw motoryzacyjnych oraz miejsce i znaczenie marketingu w systemie zarządzania koncernem na przykładzie grupy Volkswagen. Ukazano różne interpretacje kategorii produktu marketingowego i jego modeli teoretycznych. Omówiono znaczenie poszczególnych modeli teoretycznych produktu dla określenia strategicznego profilu marketingowego przedsiębiorstwa. Przedstawiono podstawy i metody ustalania strategii i polityki produktu w strategicznym portfelu marketingowym przedsiębiorstwa. Zaprezentowano strategie rozwoju produktu koncernu Volkswagen na tle zachowań jego konkurentów. Przedstawiono kategorię rynkowego cyklu życia produktu, wskazując jej podobieństwa i różnice w stosunku do teorii ewolucji rynku. Omówiono zagadnienia rozwoju portfela produktowo-rynkowego koncernów motoryzacyjnych jako podstawy konkurencyjnej strategii marketingowej na rynku globalnym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.