Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consistency of information systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem pracy jest przedstawienie całościowej wizji złożoności i wieloaspektowości spójności systemów informatycznych w sferze zarządzania. Skoncentrowano się szczególnie na aspektach projektowania spójnych systemów z punktu widzenia ich eksploatacji.
Zdefiniowano pojęcie spójności i integracji systemów, istotę spójności, spójność systemów informatycznych zarządzania (językową i informacyjną, techniczną, technologiczną, przestrzenną i organizacyjną).
Celem artykułu jest ukazanie tendencji w rozwoju zintegrowanych systemów informatycznych. Zaprezentowano również także ich istotę. Ponadto dokonano szczegółowej charakterystyki systemów ERP II.
Wzrastające znaczenie i rola informatyzacji państwa w niemal każdej dziedzinie życia powodują potrzebę budowy coraz większych i bardziej złożonych systemów informatycznych. Jednocześnie szybko zmieniające się wymagania dla systemów IT prowadzą do coraz krótszych terminów ich realizacji. Wobec czasochłonnego i uciążliwego konstruowania pełnej architektury oprogramowania (ang. upfront software architecture), będącej podstawą budowy systemów informatycznych, coraz większą popularność zdobywa koncepcja zwinnej architektury oprogramowania (ang. agile software architecture).(fragment tekstu)
Praktyka wykazała, że fizyczna integracja systemów informatycznych, polegająca na komunikacji między systemami informatycznymi, wymianie danych za pomocą interfejsów, sieci komputerowych oraz protokołów komunikacyjnych pozwoliła na osiągnięcie tylko ograniczonego poziomu scalenia. Wyższy poziom zapewnia integracja aplikacji, która dotyczy wspólnego użytkowania danych przez odmienne aplikacje. W działaniach podejmowanych przez autorów niniejszego opracowania szczególne uznanie znalazła definicja integracji określana jako działanie, którego istotą jest utworzenie nowej całości, której elementy są połączone określonymi relacjami i powiązane odpowiednim stopniem zależności od całości. Celem tak rozumianej integracji może być również połączenie w procesie działania różnych elementów w większą całość, aby w ten sposób uczynić to działanie racjonalnym i optymalnym. (fragment tekstu)
To właśnie na komputerze zaczynamy najczęściej swoją ścieżkę zakupu, aby następnie przełączyć się na urządzenia mobilne. Ta wymiana ekranów przez konsumentów to sygnał dla reklamodawców, by pracowali nad spójna komunikacją i identyfikacją przekazów na różnych urządzeniach. Zjawisko multiscreeningu nie rośnie co prawda już tak dynamicznie, jednak częstotliwość i regularność korzystania z rozmaitych urządzeń w trybie wieloekranowym wciąż zyskuje na intensywności. (fragment tekstu)
Wyzwaniem dla przedsiębiorstw w projektach sieciowych jest odpowiedź na pytanie, jak kreować strategię przedsiębiorstwa, by skutecznie współtworzyć wartość z innymi. Problem stanowi jednoczesne czerpanie korzyści ze współpracy oraz unikanie zagrożeń wynikających z bycia zależnym od otoczenia. Za pomocą serii koncepcji - spójności, adaptacyjności i otwartości organizacyjnej - został poddany analizie projekt na rynku b2b "Akademia skutecznej sprzedaży" prowadzony z sukcesem przez czterech liderów branży ogrodniczej. Celem badania jakościowego z wykorzystaniem wywiadów pogłębionych i obrazów sieci było poznanie wpływu poszczególnych elementów relacji na efekty projektu. Studium przypadku ukazało, jak istotny jest dobór partnerów do projektu sieciowego oraz jednakowe starania każdej ze stron do zbudowania silnych relacji. Na fundamencie wykształconych norm komunikacyjnych utrzymany został wysoki poziom spójności i otwartości organizacyjnej prowadzący do realizacji postawionych celów. W syntetycznym podsumowaniu zostały zidentyfikowane czynniki sukcesu projektu sieciowego mogące stanowić podpowiedź, w jaki sposób podchodzić, do współpracy z innymi podmiotami na rynku, by zmaksymalizować szanse powodzenia. (abstrakt oryginalny)
Chociaż specjaliści do spraw marketingu cyfrowego odczuwają presję na tworzenie na tyle dużej ilości treści, aby wyróżniać się w internecie i utrzymać przewagę nad konkurencją, ponad 70% opracowywanych przez nich materiałów jest marnowane lub niewykorzystane. Powód jest przeważnie zawsze ten sam: brak odpowiedniego zarządzania. Wiele firm ma także spore kłopoty ze zgraniem organizacyjnym. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.