Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 386

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Construction company
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
W 1996 roku Hochtief Polska SA posiadał 49,5 proc. akcji w Budoskorze i jednocześnie (od połowy 1995 r.) interesował się poznańską spółką POZ Building-Holding, która jest obecnie jego własnością.
Autor ustosunkowuje się wobec kwesti poruszanych w artykule Adama Zycha "Formy realizacji obiektów budowlanych w sprawozdawczości statystycznej" (Wiadomości Statystyczne 2006/6), przedstawiając zasady jakimi kieruje się GUS przy prowadzeniu badań z zakresu działalności budowlanej na przykładzie produkcji budowlano-montazowej.
Omówiono typy kultury organizacyjnej. Przedstawiono diagnozę kultury organizacyjnej wybranego przedsiębiorstwa budowlanego.
Dwie największe firmy budowlane "Budimex" i "Exbud" zawarły porozumienie o współpracy, która w przyszłości ma doprowadzić do sojuszu strategicznego. Jednak, zdaniem zarządu obu spółek, do ewentualnego połączenia w jedną firmę może dojść tylko wtedy, kiedy rozpoczęta właśnie kooperacja będzie się dobrze układać i przyniesie efekt synergii.
Omówienie działalności przedsiębiorstwa budowlanego Megadex SA specjalizującego się w budowie elektrowni.
Od ponad trzech lat ok. 500 firm budowlanych uczestniczy w ankietowym teście koniunktury Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Wyniki z ostatniego roku są zdecydowanie odmienne od obserwowanych wcześniej tendencji.
Celem artykułu jest przybliżenie charakterystyki i potencjału Zachodniopomorskiego Klastra Budowlanego (ZKB) - powiązania klastrowego w branży budowlanej, które działa przy Północnej Izbie Gospodarczej (PIG) w Szczecinie od 2004 roku. (tekst z oryginału)
Budownictwo w Polsce wykazuje ożywienie, a Mostostal Export ma dobrą pozycję by z tego skorzystać, głównie dzięki kontraktom z większymi zachodnimi kompaniami.
Polskie firmy budowlane są zbyt małe by przetrwać na rynku międzynarodowym. Zanim zagraniczni konkurenci napłyną do kraju, Exbud, druga co do wielkości firma budowlana na polskim rynku ogłasza swoją nową strategię.
Na przykładzie przedsiębiorstw budowlanych scharakteryzowano znaczenie i funkcjonowanie ośrodków odpowiedzialności w firmie.
12
Content available remote Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwach budowlanych
80%
Zarządzanie ryzykiem może ułatwić przedsiębiorstwu budowlanemu podjęcie odpowiedniej decyzji o ubieganie się o realizację danego przedsięwzięcia budowlanego. Wszelkie decyzje nie mogą być oparte tylko na wierze we własne możliwości lub "intuicję", ale powinny być poprzedzone wnikliwą analizą sytuacji z ryzykiem włącznie. Najczęściej problem ryzyka jest skomplikowany i wymaga starannego, przemyślanego podejścia.(fragment tekstu)
Konieczność dostosowania do zmieniających się wymagań otoczenia rynkowego wymaga modyfikacji strategii firmy, co z reguły pociąga za sobą zmiany w hierarchii wartości organizacyjnych oraz wspierających je norm postępowania. Artykuł charakteryzuje proces zmian kulturowych wdrożony w średniej wielkości ogólnopolskiej w firmie budowlanej. W artykule zaprezentowano schemat działań, zmierzających do wprowadzenia prorynkowych i proefektywnościowych reguł i zasad funkcjonowania firmy, a także omówiono efekty wprowadzonych zmian oraz warunki powodzenia projektu. (abstrakt oryginalny)
Przeprowadzone zostały symulacje modelu przedsiębiorstwa PROFUB. Stwierdzono, iż model ten "...może być wykorzystany w procesie podejmowania decyzji w szczególności do wstępnej selekcji alternatywnych decyzji, które są rozważane jako reakcje przedsiębiorstwa na bodźce wychodzące z centralnych ośrodków sterujących, jak również kształtujące się w bezpośrednim otoczeniu przedsiębiorstwa. Natomiast centralne ośrodki sterowania gospodarką mogą wykorzystywać eksperymenty symulacyjne na tego typu modelach w procesie przygotowania decyzji o zmianie zasad funkcjonowania systemu ekonomicznego i takiego doboru oddziaływań na przedsiębiorstwo, aby uzyskiwać pożądane efekty zarówno w perspektywie krótko- jak i długookresowej."
W artykule autorka podjęła próbę określenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw budowlanych na podstawie Listy 100 największych przedsiębiorstw budowlanych w 2002 r. publikowanej przez gazetę "Murator" oraz wykorzystując dane Głównego Urzędu Statystycznego. (streszcz. oryg.)
Niniejszy artykuł traktuje o projektowaniu systemu wspomagania decyzji kierowniczych w obrębie planowania. Rezultatem zabiegów projektowych i ich analizy jest prototyp mikrokomputerowego systemu wspomagania decyzji /SWD/ w zakresie planowania produkcji podstawowej. System ten zaprojektowano z przeznaczeniem dla wybranej grupy przedsiębiorstw budowlano-montażowych. Zostanie on zaprezentowany w kontekście określenia znaczenia następujących poję: - Cel budowy SWD; wsparcie decydentów lub osób współpracujących z nimi w trakcie wypełniania czynności podejmowania decyzji za pomo cą komputera - Systemy Wspomagania Decyzji /SWD/ Wobec braku precyzyjnej definicji tego pojęcia ,eksponuje się pewne rudymentarne cechy SWD. Każda z niżej opisanych cech odniesiona jest do systemu wspomagającego decyzje w obszarze planowania produkcji podstawowej (fragment tekstu)
Niniejsza praca ma na celu przybliżenie controllingowej metody zarządzania przedsiębiorstwem, która obecnie przeżywa fazę rozkwitu w polskich przedsiębiorstwach, o czym świadczy fakt coraz częstszego podejmowania prób jej implementacji. (fragment tekstu)
Przedstawiono dwie spółki giełdowe, które w typologii giełdowej zaliczane są do sektora budownictwo - Energomontaż Północ i Energomontaż Południe. Omówiono ich wspólny rodowód, złożoną strukturę organizacyjną, sytuację finansową, zmiany w zarządzie oraz dywersyfikację działalności.
W artykule poruszony został problem naukowy związany z określaniem i identyfikowaniem przyczyn upadłości przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Celem pracy było przedstawienie przyczyn bankructwa przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej w obecnym okresie istotnego zwiększenia skali tego zjawiska. W pracy zaprezentowano wyniki przeprowadzonej analizy upadłości spółek: Hydrobudowa Polska S. A., DSS S. A., PBG S. A. i Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z o.o. Celem analizy, poza zidentyfikowaniem przyczyn upadłości badanych spółek, była próba oceny możliwości predykcji zagrożenia upadłością przy zastosowaniu modeli analizy dyskryminacyjnej oraz modeli regresji logitowej, a także skuteczności predykcji zagrożenia działalności przez audytora. Przeprowadzona analiza wskazała na występowanie systemowych przyczyn upadłości charakterystycznych dla całej branży budowlanej oraz przyczyn specyficznych dla każdej ze spółek. Modele oceny zagrożenia upadłością wykazały niską skuteczność predykcji dla badanych spółek.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja form działalności polskich przedsiębiorstw budowlanych na rynku międzynarodowym. Umożliwiają one wprowadzenia produktów, zasobów lub kapitału. W oparciu o wyniki badań empirycznych określono formy współpracy i zaangażowania. Miały one odmienny charakter w sektorze producentów materiałów budowlanych i usługodawców. Chociaż pozycja polskich przedsiębiorstw budowlanych ulegała sukcesywnej poprawie, szczególnie na rynku Unii Europejskiej, to dominującymi formami pozostawały kontrakty z zagranicznymi podmiotami zarządzającymi całym procesem (60% wskazań respondentów). Dominującą forma zaangażowania okazał się eksport. Biorąc jednak pod uwagę rozwojowy charakter powiązań europejskiej gospodarki, należy spodziewać się wzmocnienia form o większym potencjale. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.