Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 70

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consultant
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Cel - Przedstawienie konsekwencji wprowadzenia przez ustawodawcę do ustawy p.p.s.a. zmian, które weszły w życie 15 sierpnia 2015 roku. Metodologia badań - W opracowaniu wykorzystano następujące metody badawcze: studia literatury przedmiotu, analizę przepisów prawa krajowego i orzeczeń sądów administracyjnych. Wynik - Z przeprowadzonej analizy wynika, że ustawodawca, nowelizując ww. ustawę, zrównał pozycję procesową doradców podatkowych z pozycją adwokatów i radców prawnych. Najistotniejsza zmiana dotyczy zniesienia powinności sądu do udzielania stronom reprezentowanym przez doradców podatkowych stosownych wskazówek co do czynności procesowych oraz pouczeń o skutkach prawnych tych czynności i skutkach zaniedbań. Wprowadzone zmiany są bardzo istotne, gdyż mają bezpośredni wpływ na sytuację strony (podatnika) w postępowaniu przed sądem, bowiem skutki działań i zaniechań doradcy podatkowego obciążają samego skarżącego. Oryginalność/wartość - Główną wartością tego opracowania jest przedstawienie aktualnej, syntetycznej wiedzy na temat pozycji procesowej doradcy podatkowego jako pełnomocnika reprezentującego skarżącego (podatnika) przed sądem administracyjnym. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Koncepcja regulacji kwalifikacji zawodowych doradców finansowych
100%
Polski system prawny nie przewiduje regulacji statusu prawnego doradcy finansowego, a także definicji doradztwa finansowego, mimo iż pojęcia te funkcjonują powszechnie w obrocie gospodarczym.(fragment tekstu)
Obowiązujące od początku 2004 r. nowe prawo ubezpieczeń gospodarczych wniosło szereg zmian w obowiązującym stanie prawnym. W szczególności - nowe przepisy zaprowadziły gruntowne zmiany na polu dotyczącym ubezpieczeń obowiązkowych. Konsekwencją obszernej nowelizacji prawa ubezpieczeń było między innymi wydanie przez Ministra Finansów nowych rozporządzeń dotyczących obowiązkowych ubezpieczeń OC zawodów. Niektóre z tych rozporządzeń wprowadziły po raz pierwszy obowiązek ubezpieczenia dla pewnych grup zawodowych, które wcześniej tego obowiązku nie miały. Nowe rozporządzenia zostały wydane również w odniesieniu do tych ubezpieczeń, które już wcześniej funkcjonowały jako ubezpieczenia obowiązkowe i były uregulowane stosownymi rozporządzeniami. Jednym z takich ubezpieczeń jest obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono wnioski z badań firmy Deloitte, które stawiają w złym świetle branżę doradców bankowych. Autor wymienia takie zarzuty pod kątem doradców jak: brak narzędzi i standaryzacji procesu doradztwa, mieszanie faktów z własnymi opiniami, wprowadzanie w błąd i nieinformowanie o ryzyku.
Posiadanie kompetencji informatycznych przez specjalistów zakładowych i doradców terenowych ODR pozwala na wykorzystanie wsparcia komputerowego w oddziaływaniach doradczych. Technika komputerowa znalazła zastosowanie przy realizacji różnorodnych form poradnictwa. Najczęściej używana jest do wspomagania prac biurowo-administracyjnych, rzadziej do intensyfikacji relacji z klientami doradztwa. (abstrakt oryginalny)
Nie tylko świat polityki i mediów dostrzegł ogromne możliwości tkwiące w naszym osobistym wizerunku. Menadżerowie posługują się nim jak narzędziem w kształtowaniu swoich relacji biznesowych. W artykule poruszono zagadnienie doradztwa biznesowego w zakresie kształtowania wizerunku firm.
W pracy podjęto próbę zaprezentowania możliwości zabezpieczenia doradcy podatkowego przed roszczeniami finansowymi, powstałymi na skutek działania lub zaniechania. Doradca podatkowy ma do wyboru kilka produktów ubezpieczeniowych. Oprócz obligatoryjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej określanego jako podstawowe występują inne formy takie jak: ubezpieczenie dodatkowe, nadwyżkowe, uzupełniające oraz ubezpieczenie karnoskarbowe. Doradca podatkowy wybiera odpowiednią dla swoich indywidualnych potrzeb sumę gwarancji ubezpieczenia, gdyż cześć szkód związanych z prowadzeniem działalności doradczej może znacznie przekraczać kwotę ubezpieczenia podstawowego. Ważnym zadaniem dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych jest bardziej ofensywne reprezentowanie interesów doradców podatkowych w kontaktach z ubezpieczycielami. Należy rozważyć możliwość ubezpieczenia w ramach związku wzajemności członkowskiej lub poprzez utworzenie własnej organizacji ubezpieczeniowej w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych.(abstrakt oryginalny)
Zawód doradcy restrukturyzacyjnego jest wykonywany przez profesjonalistów przygotowanych do podejmowania czynności restrukturyzacyjnych oraz do pełnienia określonych ustawą - Prawo restrukturyzacyjne funkcji, zarówno w ramach postępowania sądowego, jak i pozasądowego. Potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych doradcy restrukturyzacyjnego jest uzyskanie licencji zgodnie z ustawą z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego. W opracowaniu zaprezentowano czynności, do których wykonywania zobligowany będzie doradca restrukturyzacyjny, gdy podejmie się świadczyć usługi doradcze w procesie restrukturyzacji naprawczej.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Changes in Agricultural Advisory Services in Poland After Accesion to the EU
100%
Głównym celem artykułu jest analiza i ocena zmian w doradztwie rolniczym w Polsce, po akcesji do Unii Europejskiej. Najważniejszą zmianą, spowodowaną ustawą o jednostkach doradztwa rolniczego z dnia 22.10.2004 r. było uzyskanie osobowości prawnej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (CDR) i 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego (ODR) oraz możliwość pobierania opłat przez doradców za wybrane usługi doradcze. Ta ustawa była zmieniana w badanym okresie trzykrotnie. Zmiany dotyczyły głównie podporządkowania ODR, najpierw od wojewodów do sejmików województw, potem do zarządów województw, a ostatnio do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz sposobu finansowania ODR. Obecnie w strukturze doradztwa rolniczego w Polsce istnieją dwie główne jednostki organizacyjne, tj. CDR odpowiedzialny za szkolenie doradców i 16 ODR odpowiedzialnych za doradztwo na rzecz gospodarstw rolnych i rozwoju obszarów wiejskich. (abstrakt oryginalny)
Przełom XX i XXI wieku obfituje w liczne badania i artykuły, w który podejmowana jest problematyka zmian zachodzących w rolach i funkcjach specjalistów do spraw rachunkowości zarządczej. Równie interesujące są prace, które poszukują przyczyn tych zmian, ale także badają ich konsekwencje z punktu widzenia zarządzania organizacjami. Celem artykułu jest dokonanie przeglądu zarówno literatury polskiej, jak i światowej w zakresie roli i funkcji specjalisty do spraw rachunkowości zarządczej. Przegląd zostanie dokonany w podziale na trzy najważniejsze obszary badawcze w omawianym obszarze. Dokonany przegląd ma uporządkować dotychczasowy stan wiedzy w badanej dziedzinie i może stanowić inspirację do planowania dalszych badań. W Polsce tematyka zmian w rolach i funkcjach specjalistów do spraw rachunkowości zarządczej jest przedmiotem niewielu analiz. Zgromadzony materiał stanowi podstawę do rozpoczęcia studiów porównawczych dotyczących praktyk rachunkowości zarządczej w Polsce i na świecie. (abstrakt oryginalny)
Świat biznesu ciągle się zmienia. Coraz częściej w krajobrazie firm pojawiają się projekty. Dlatego też doradztwo w zarządzaniu projektami to niewątpliwie biznes przyszłości. W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytania, jaki powinien być doradca, jak wybrać odpowiednią osobę do tego rodzaju współpracy oraz jak pracować aby osiągnąć jak największe obopólne korzyści.
Na przestrzeni wieków człowiek odkrył wiele wynalazków, które ułatwiły mu funkcjonowanie, szybsze i bardziej efektywne zaspokajanie potrzeb. Współczesne narzędzia IT zaspokajają wyższe , inne niż szybkie pisanie, liczenie, gromadzenie danych. Technologie informatyczne staja się przyjazne człowiekowi, dają bardziej precyzyjne odpowiedzi, dostosowują się do wyrafinowanych potrzeb.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zawód brokera ubezpieczeniowego. Jest to jedyny zawód wśród szeroko pojętych form pośrednictwa finansowego, który łączy się z dużą odpowiedzialnością finansową podmiotu doradzającego. Usługa brokerska to usługa kompleksowego zarządzania ryzykiem i sposobem jego ewentualnego transferu.
14
Content available remote Podstawowe kompetencje skutecznego doradcy rynku nieruchomości
100%
W artykule przedstawiono podstawowe informacje na temat doradztwa na rynku nieruchomości, wskazano zadania i główne kompetencje osoby udzielającej porad, a także dokonano przeglądu podstawowych narzędzi i metod oddziaływania. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie nowego zawodu wśród profesji finansowych - doradcy finansów (planera) osobistych w Polsce - na tle międzynarodowym, szczególnie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i wybranych krajów UE. Mimo że planowanie finansów osobistych jest relatywnie nową aktywnością na rynku detalicznych usług finansowych w krajach rozwiniętych, jego rola ciągle rośnie. Hipoteza główna artykułu brzmi następująco: planowanie finansów osobistych w Polsce jest obszarem rozwijającym się i jego rola w przyszłości będzie wzrastać, szczególnie w obszarze emerytur, inwestycji, ubezpieczeń i kredytów, ale wzrost ten będzie uzależniony od zwiększania się wiedzy ekonomicznej i finansowej, bogacenia się polskiego społeczeństwa i kreowania zaufania publicznego do zawodu doradcy finansowego. Pomocnicza hipoteza artykułu dotyczy barier w rozwoju zawodu doradcy finansowego w Polsce - są nimi niska wiedza ekonomiczno-finansowa, brak świadomości korzyści wynikających z planowania finansów osobistych i doradztwa, niechęć do płacenia za profesjonalną poradę finansową, niska stopa oszczędzania, brak nawyku oszczędzania oraz niski poziom regulacji rynku usług doradczych. Weryfikacja hipotez badawczych będzie bazowała na studiach literaturowych poświęconych planowaniu i doradztwu finansów osobistych, na statystykach i materiałach udostępnionych przez FECIF, EFPA Europe i EFFP - organizacje pozarządowe działające w branży doradczej, oraz na własnych badaniach przeprowadzonych wśród niezależnych doradców finansowych certyfikowanych zgodnie z europejskimi standardami EFFP.(abstrakt oryginalny)
Prowadząc działalność gospodarczą często zadajemy sobie pytanie, czy powinniśmy zatrudniać doradców zewnętrznych. Odpowiem, że w wielu wypadkach jest to rozwiązanie konieczne, bowiem nikt z nas nie posiada pełni wiedzy i umiejętności, ani nie jest w stanie być w kilku miejscach naraz. Dlatego zatrudniamy doradców zewnętrznych i ekspertów, umocowując ich do poważnych i odpowiedzialnych zadań związanych z funkcjonowaniem firmy. Skoro zdajemy sobie sprawę z konieczności korzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów, to pojawiają się z reguły kolejne pytania: Jak zatrudniać doradców zewnętrznych? W jaki sposób? Jakie warunki wynegocjować? Jak zawierać z nimi umowy? Poniżej postaram się udzielić odpowiedzi na te pytania. (fragment tekstu)
Rozwój rynku finansowego w Polsce umożliwił wykształcenie się nowego zawodu doradcy finansowego. Obecnie obserwujemy znaczny wzrost udziału firm doradczych w rynku usług finansowych, szczególnie rynku kredytów hipotecznych. Działalność kredytowa doradców finansowych nie jest jednak w żaden sposób nadzorowana, nie wprowadzono też szczególnych regulacji dopuszczających do zawodu. W związku z coraz większym zaufaniem, jakim cieszą się przedstawiciele tego zawodu w naszym społeczeństwie, w artykule zaprezentowano korzyści i zagrożenia wynikające z tego typu działalności, a także jej wpływ na postrzeganie przez klientów rynku kredytów hipotecznych.(abstrakt oryginalny)
Wielu menedżerów HR czuje się wykorzystywanych przez inne działy w firmie. Twierdzą, że wkładają mnóstwo zaangażowania i matczynej wręcz troski w dbanie o swoich wewnętrznych klientów. Mówią, że jest to z premedytacją wykorzystywane, przez co liczba ich obowiązków stale rośnie. Klienci wewnętrzni oczekują coraz więcej, a sami coraz mniej się angażują w samodzielne działania. Dział HR staje się typową matką Polką zajmującą się wszystkim, zmęczoną, spracowaną, choć wciąż dumną. Dlaczego należy to zmienić? (fragment tekstu)
19
Content available remote Investors' perception on mutual funds with reference to Chidambaram town
100%
Mutual funds in India play a vital role in mobilizing funds for capital and financial markets. The role of mutual funds in India felt significant as it generates funds from small investors at large across the country. The main objective of the study is to elucidate the perceptions and behaviors of the small investors located in the town of Chidambaram, Tamil Nadu, South India towards the mutual funds and also suggest some measures to increase the quantum of investors and investments as well.(original abstract)
Zarządzanie przedsiębiorstwem z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności jest nie tylko odpowiedzią na oczekiwania społeczne, ale także sposobem na usprawnianie działania przedsiębiorstwa i efektywne konkurowanie w zmiennym otoczeniu. Wydaje się zasadne, by zarządzając podmiotem gospodarczym stosować tę koncepcję i związane z nią instrumenty także w tych momentach, kiedy staje on w obliczu konieczności przeprowadzenia głębokich zmian, czyli restrukturyzacji. Celem niniejszego opracowania jest ocena stopnia, w jakim polscy licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni znają i stosują w prowadzonych procesach restrukturyzacji narzędzia z zakresu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR). Oceny dokonano w oparciu o analizę wymogów stawianych licencjonowanym doradcom restrukturyzacyjnym oraz odpowiedzi udzielonych przez przedstawicieli tej grupy w przeprowadzonym badaniu sondażowym. Badania wykazały, że zainteresowanie wśród respondentów zagadnieniami z zakresu społecznej odpowiedzialności jest stosunkowo niewielkie, choć w praktyce sięgają oni po niektóre narzędzia z tego obszaru. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.