Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 46

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consulting company
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Największe firmy konsultingowe i audytorskie odnotowują duży wzrost w Europie Środkowej i Wschodniej. Artykuł przedstawia ich strategie rozwojowe w naszym regionie.
Doradcy finansowi to prawie nowość na polskim rynku. W artykule krótko przedstawiono historię portalu doradczego Expander. Zwrócono uwagę na pojawienie się nowej firmy Xelion, która wydaje się być najsilniejsza na rynku.
Wiedza jest głównym elementem oferty doradców na rynku, zatem to system zarządzania wiedzą jest kluczowym czynnikiem sukcesu firm doradczych. Niniejszy artykuł przedstawia, jakie są najważniejsze elementy zarządzania wiedzą w firmach doradczych. Ponadto, artykuł ten prezentuje także wyniki ankiety przeprowadzonej wśród kierowników firm doradczych w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Dobry system zarządzania jest systemem, który cieszy się pełnym zaufaniem i wsparciem ze strony kierownictwa. Specjaliści i ich odpowiednie wykorzystanie są uważani za główny nośnik wiedzy w danej firmie. Transfer właśnie tej wiedzy jest uważany za jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed systemem zarządzania wiedzą w firmie doradczej. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Diagnoza systemu zarządzania wiedzą na przykładzie firmy doradczej
75%
Trudno polemizować ze stwierdzeniem, iż wiedza stanowi jeden z najistotniejszych zasobów organizacji. Dzięki niej przedsiębiorstwa są w stanie skuteczniej reagować na zmiany w otoczeniu i lepiej dostosowywać swoją ofertę do potrzeb klientów, unikając powielania błędów. Świadomość znaczenia tego podstawowego zasobu ekonomicznego, jak podkreśla to P. Drucker, znalazła odzwierciedlenie w próbach stworzenia skutecznego systemu zarządzania nią. Można jednak zauważyć, iż sam fakt zarządzania wiedzą nie jest odkryciem ostatnich kilkunastu lat, lecz stanowi działalność prowadzoną w organizacjach w sposób samoistny. Koncepcja zarządzania wiedzą, czy systemu zarządzania wiedzą jest ujęciem w naukowe ramy działań, które skuteczniejsze organizacje prowadziły w odpowiedzi na zwiększone wymagania otoczenia. O zasadności implementacji koncepcji zarządzania wiedzą decyduje fakt, iż może ona przyczynić się do zwiększenia skuteczności działań operacyjnych przedsiębiorstwa. Warto zastanowić się jednak, które narzędzia czy procedury pomagają organizacji w lepszym wykorzystaniu tkwiącego w niej potencjału szeroko rozumianej wiedzy. Celem niniejszego opracowania jest analiza systemu zarządzania wiedzą w Capgemini w odniesieniu do założeń teoretycznych. Zweryfikowane zostanie stwierdzenie, iż przedsiębiorstwa świadczące usługi doradcze budują systemy zarządzania wiedzą bliskie modelowym. Związane jest bezpośrednio z faktem, iż zarządzanie wiedzą stanowi często oś funkcjonowania organizacji.(fragment tekstu)
5
75%
Artykuł ma na celu syntetyczne przedstawienie procesu szkolenia pracowników. W opracowaniu zawarty został opis procesu szkoleniowego (od momentu tworzenia potrzeb szkoleniowych, poprzez sam proces szkolenia, aż do oceny przebiegu i efektów szkolenia) oraz udział firm szkoleniowych w tym procesie. W opracowaniu zawarto opis tworzenia szkolenia jako produktu firmy szkoleniowej "Absolute". Artykuł ma charakter literaturowo-empiryczny. Został stworzony na podstawie studiów źródłowych, obserwacji uczestniczącej, wywiadów nieskategoryzowanych z kadrą kierowniczą i pracownikami. Obiektem badań była firma doradczo-szkoleniowa "Absolute". Badania zostały przeprowadzone w kwietniu 2010 r. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest prezentacja rezultatów badań empirycznych stanowiących praktyczną weryfikację autorskiej koncepcji metodycznej planowania negocjacji w firmie. Przedmiotem badań były negocjacje pomiędzy kilkudziesięcioma małymi i średnimi firmami doradczymi a ich klientami, dotyczące określenia warunków i zasad realizacji projektów konsultingowych. Po pierwsze, omówiono krótko proponowaną metodykę planowania negocjacji. Po drugie, przedstawiono cele i zakres badań. Po trzecie, scharakteryzowano ich metody, obiekty i przebieg. Po czwarte, dokonano identyfikacji rozważanej metodyki w wybranym obszarze, tj. zestawiono wyniki badań. Po piąte, sformułowano wnioski z badań, tj. oceniono tę metodykę. Wreszcie opracowano zalecenia z badań, tj. wskazano kierunki jej pożądanych zmian. (abstrakt oryginalny)
Polskich samorządowców czeka walka o unijne fundusze strukturalne. To szansa nie tylko dla samorządów, ale także dla wielu firm doradczych, które przygotowują dla gmin i powiatów niezbędną dokumentację.
Przedstawiono przypadek firmy Andersen Business Consulting (ABC) lidera na rynku doradztwa w zakresie zarządzania. Stworzyli ją byli pracownicy skompromitowanej najsłynniejszej firmy doradczej i audytorskiej świata - Arthur Andersen. Spółka rozwija się, choć nie ma wsparcia międzynarodowej organizacji. Jej największą wartością są pracujący w niej ludzie.
Artykuł omawia firmy doradcze zajmujące się selekcją i rekrutacją osób ubiegających się o pracę. Ponadto publikacja podaje największe światowe firmy konstultigowe działające w Polsce.
Gospodarka o obiegu zamkniętym uznawana jest za narzędzie na rzecz eliminacji lub ograniczenia odpadów i emisji, co ma prowadzić do poprawy wydajności zużycia energii i surowców podczas aktywności ludzi w życiu społeczno-gospodarczym. Jednak wdrażanie rozwiązań opartych na gospodarce o obiegu zamkniętym w sektorze budownictwa wymaga nowego podejścia, co może być postrzegane jako trudne, niewygodne lub zbyt skomplikowane, ponieważ "tradycyjne" rozwiązania wydają się łatwiejsze. Głównym celem artykułu jest określenie, jakie wartości mogą być wykreowane przez firmy doradcze dla ich klientów w sektorze budownictwa dzięki rozwiązaniom opartym na gospodarce o obiegu zamkniętym, a także, jakie sposoby prezentowania tych wartości i uświadamiania ich klientom są odpowiednie. (abstrakt oryginalny)
Dominującą pozycję w audycie grup bankowych, zarówno w Polsce, jak i w Europie, mają Ernst & Young i KPMG. Wyprzedziły one już nie istniejącego Andersena oraz PricewaterhouseCoopers.
Zaprezentowano przesłanki wzrostu i rozwoju branży doradczej, które rodzą zapotrzebowanie na uniwersalność w działalności doradczej. Przedstawiono sposoby na elastyczność i uniwersalność w konsultingu, takie jak fuzje, praca w sieciach, wirtualne przedsiębiorstwa doradcze i umiędzynarodowienie firm doradczych. Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie o granice doradztwa zewnętrznego w sensie przedmiotowym oraz organizacyjnym.
Ranking światowych firm doradczych wg wielkości dochodu za 1993 r.
W artykule zwrócono uwagę na dynamiczny wzrost liczby towarzystw funduszy inwestycyjnych. Urzędy nadzoru (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisja Nadzoru Finansowego) wydają coraz więcej zezwoleń. Przybliżono nowo powstałe fundusze.
Wirtualne doradztwo organizatorskie polega na tym, że firma doradcza wykonuje swoje zadania łącząc się z przedsiębiorstwem za pomocą sieci informatycznych. Wyodrębniono trzy grupy zadaniowe: główny zespół koncepcyjny; eksperci etatowi niezależni od siedziby przedsiębiorstwa; eksperci pracujący na zlecenie. Doskonalenie systemów zarządzania (planowanie strategiczne, systemy informatyczne, zarządzanie kadrami, marketing) możliwe jest dzięki systematyzacji i modernizacji sieci komunikowania się w przedsiębiorstwie. Idealnym wyjściem jest stworzenie w całości organizacji wirtualnej.
Wywiad z anonimowym konsultantem o problemie fikcyjnych rekrutacji, będących w istocie wywiadem gospodarczym przeprowadzanym na zlecenie klienta. Przedstawiono stosowane metody działania firm doradczych.
Artykuł ukazuje obecną sytuację, a także perspektywy rozwoju dla branży doradczej. Autorka dochodzi do wniosku, że pomimo dekoninunktury firmy doradcze potrafią przetrwać na rynku. Mamy tu przedstawione usługi konsultingowe świadczone przez te przedsiębiorstwa, zalety, a także zagrożenia wynikające z powszechności usług niskiej jakości.
Artykuł analizuje problemy menedżerów zarządzających bankami, ich poglądy polityczne (lewicowe), kariery zawodowe.
Mapa i zakres działalności największych firm konsultingowych i doradczych w Polsce.
Pekao SA chce umacniać się na rynku detalicznym za pośrednictwem spółki "Xelion. Doradcy Finansowi", w której ma połowę udziałów. Druga należy do UniCredito Italiano.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.