Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consulting firms
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
100%
Wykład wygłoszony przez prof. Hermanna Simonowicza z okazji przyznania mu tytułu doktora honoris causa przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Wygasanie dużych prywatyzacji stawia w trudnej sytuacji banki inwestycyjne, kancelarie prawne oraz firmy konsultingowe. Można założyć, że to właśnie one najbardziej odczują "dekoniunkturę" prywatyzacyjną. W artykule przedstawiono obecną sytuację na rynku usług konsultingowych.
Zarządzanie zasobami ludzkimi jest jednym z kluczowych czynników sukcesu firmy doradczej. Dlatego też powinno ono być w centrum uwagi kierownictwa takiej firmy Kierownictwo powinno także ściśle współpracować z tym działem, tak by ten dział mógł wypełniać swoje strategiczne zadania - być agentem zmiany, kształtującym przyszłość firmy przez odpowiednią selekcję kandydatów i rozwój pracowników. Czterema głównymi zadaniami zarządzania zasobami ludzkimi są: bycie agentem zmiany, administracyjnym ekspertem, czempionem pracowników i strategicznym partnerem. Zarządzania zasobami ludzkimi może wypełniać swoją rolę - a tym samym przyczyniać się do sukcesu firmy doradczej - jedynie, jeśli osoby nim się zajmujące zdają sobie sprawę z tych zadań. Istota rekrutacji została potwierdzona przez aktualne badania, z których wynika, że w zdecydowanej większości badanych firm doradczych za rekrutację odpowiedzialni są kierownicy działów bądź też ścisły zarząd firmy. Większe zaangażowanie działu ZL w proces pozwoliłoby osiągnąć lepsze wyniki, dzięki profesjonalizacji tego procesu. Ponadto wybór odpowiednich kanałów rekrutacyjnych pozwoliłoby lepiej wykorzystać zasoby zaangażowane w rekrutację. Dzięki temu firmy doradcze mogą pozyskać lepszych kandydatów, angażując w to mniej czasu pracy innych pracowników. (abstrakt oryginalny)
W sytuacji zapowiadanych przez Unię Europejską ograniczeń w reklamie wyrobów tytoniowych zaostrzyła się walka o klienta pomiędzy producentami. Koncern Reemtsma uważa, że konieczna jest konsolidacja hurtowni.
Przez pewien czas firma Saatchi & Saatchi była najbardziej znaną agencją reklamową w świecie. Przedstawiająca mężczyznę w ciąży reklama, która miała zachęcić do planowania rodziny, była kontrowersyjna, ale przyniosła ogólnokrajową sławę małej agencji, kontrolowanej przez braci Charlesa i Maurice'a Saatchi. Udział tej agencji w zakończonej powodzeniem pierwszej kampanii wyborczej Margaret Thatcher w 1979 r. przyniósł jej rozgłos już nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy. Jednakże wspaniała reputacja nie zadowoliła braci Saatchi. Postanowili oni stworzyć firmę międzynarodową. Pod koniec dziesięciolecia, zgodnie z dążeniem obu braci, Saatchi & Saatchi stała się pierwszą międzynarodową, interdyscyplinarną organizacją marketingową i konsultingową. Miała też poważne kłopoty finansowe. Pod presją bankierów i udziałowców bracia Saatchi zrzekli się kierowania firmą. Nowe kierownictwo przystąpiło do demontażu imperium zrodzonego z wizji obu braci. (fragment tekstu)
Pogorszenie warunków osiągania celów przez przedsiębiorstwa w warunkach kryzysu gospodarczego powoduje, że stają one przed koniecznością przewartościowania i przekształcenia dotychczasowych sposobów działania, w tym - strategii marketingowej. Szukając rozwiązań dla działania w warunkach niepewności, przedsiębiorstwa często posiłkują się opiniami ekspertów i doradców reprezentujących firmy konsultingowe. Niniejszy artykuł przedstawia główne zalecenia formułowane przez firmy konsultingowe dla przedsiębiorstw odczuwających skutki kryzysu gospodarczego w kontekście działań marketingowych oraz, na tej podstawie, identyfikuje rolę i znaczenie marketingu w warunkach pogorszenia koniunktury, jaką przypisują mu firmy konsultingowe. (abstrakt oryginalny)
This study analyzes the impact of leadership style characteristics such as idealized influence-charisma, inspirational motivation, individualized consideration, intellectual stimulation, contingent reward and management by exception on project success in project- based organizations. This paper argues that these factors simultaneously, in different configurations, affect project success. The data for the empirical analysis come from a survey of 17 cases - Polish consultancies. This study employs a configurational approach, using fuzzy set Qualitative Comparative Analysis (fs/QCA), to assess the different combinations of mentioned factors. (original abstract)
Cel: Określenie wyzwań dla nauki zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL), które wyłaniają się z analizy treści ofert firm konsultingowych zajmujących się doskonaleniem ZZL.Metodyka badań: Analizę treści ofert internetowych polskich firm konsultingowych oparto na ogólnych wytycznych do badań jakościowych, sformułowanych przez J. Saldanę (2011), K. Charmaz (2009) i D. Silvermana (2007).Wyniki badań: Na podstawie analizy treści ofert internetowych polskich firm konsultingowych zajmujących się doskonaleniem ZZL wyodrębniono pięć kategorii i cztery wymiary, które odzwierciedlają zagadnienia uznawane przez konsultantów za kluczowe dla praktyków. Wyniki te w oryginalny sposób porządkują i rozszerzają zagadnienia ZZL.Wnioski: Łączne uwzględnienie zidentyfikowanych kategorii i wymiarów pozwala wskazać trzy tematy, które stanowią wyzwanie dla tzw. nowej normalności ZZL, zarówno dla praktyków, jak i teoretyków. Są nimi: 1) naturalizacja języka ZZL, 2) ukryta logika procesu doskonalenia i jej konsekwencje, 3) wyzwania poznawcze, które przekraczają prosty mechanizm adaptacji teorii do praktyki.Wkład w rozwój dyscypliny: Przedstawione wyniki badań wzbogacają wiedzę o aktualne informacje na temat kluczowych, zdaniem konsultantów, elementów doskonalenia ZZL. Zidentyfikowane kategorie i wymiary, porządkujące treść ofert, są odmienne od prezentowanych w innych pracach poświęconych problematyce ZZL. Na podstawie badań określono dwa główne wyzwania badawcze. Pierwsze dotyczy kierunku metod analizy rzeczywistości organizacyjnej i zarządczej. Proponuje się w tym zakresie myślenie oparte na analogii kalejdoskopu. Jest ono odmienne od postulatu wielowymiarowości, złożoności i interdyscyplinarności. Drugie wyzwanie odnosi się do waloryzacji wiedzy teoretycznej poprzez mechanizm rynkowy firm konsultingowych. Zagadnienia te nie zostały dostatecznie opisane w literaturze. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie relacji między dostawcami a odbiorcami kontraktów outsourcingowych w łańcuchach dostaw. Rozważania teoretyczne zostały uzupełnione analizą tego typu relacji w dwóch przedsiębiorstwach z branż: ochroniarskiej i motoryzacyjnej. W celu pokazania złożoności oraz ważności procesu zarządzania relacjami, pośrednio przyczyniających się do poprawy konkurencyjności dwóch współpracujących ze sobą ogniw, warto przeanalizować determinanty łańcucha wartości, w tym rolę outsourcingu, oraz charakter relacji i proces zarządzania nimi. Analiza tych zjawisk została przeprowadzona na podstawie wybranych artykułów i książek dotyczących analizowanej problematyki oraz dostępnych danych statystycznych zebranych z raportów znanych firm konsultingowych. Do opracowania tematu posłużyły przede wszystkim metoda wstępnej analizy porównawczej zebranych danych statystycznych wykorzystywana przy analizie danych jakościowych oraz metoda case study. Uzupełnieniem zgromadzonych informacji jest wywiad z menedżerami dwóch prężnie rozwijających się firm, będących zarówno zleceniobiorcami, jak i zleceniodawcami zadań na międzynarodowym rynku.
Głównym celem niniejszego opracowania jest przedstawienie zmian, jakie wystąpiły w połskim przedstawicielstwie w ERZ w ciągu ostatnich ośmiu lat. Zmiany te dotyczą przede wszystkim stopniowo zwiększającej się liczby naszych przedstawicieli w radach, ich przygotowania do tej pracy oraz aktywności w ERZ, jak również postrzegania przez członków rad charakteru i znaczenia tych instytucji. Ponadto, opracowanie ma służyć ocenie działalności ERZ oraz porównaniu sytuacji polskich przedstawicieli w radach przed i po przystąpieniu Polski do UE. Analiza porównawcza opierać się będzie na wynikach trzech badań empirycznych dotyczących polskiego przedstawicielstwa w ERZ.
W artykule przedstawiono istotę i rodzaje konsultingu, podstawowe czynności związane z określeniem strategii, jakie z metodycznego punktu widzenia powinny być realizowane, oraz role, jakie może pełnić firma doradcza na każdym z etapów procesu definiowania strategii.(abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich lat w Polsce systematycznie rozwija się rynek usług konsultingowych. W artykule omówiono cechy tego rynku oraz scharakteryzowano największe przedsiębiorstwa konsultingowe. Przedstawiono zadania i wyzwania stojące przed firmami z tej branży w dobie kryzysu.
Banki w Polsce często korzystają z usług firm doradczych, nie zdradzają jednak, kto im doradza. Problemy banków związane z kryzysem silnie wpłynęły również na firmy konsultingowe. W artykule omówiono czynniki od jakich zależy kwestia wyboru firm doradczych oraz rodzaje projektów, przy których niezbędne jest wsparcie firm doradczych.
W pracy przedstawiono zastosowanie metod symbolicznych, w szczególności logiki wielowartościowej, do modelowania oczekiwań klientów firm konsultingowych. Modele te służą do identyfikacji rodzaju i poziomu oczekiwań, ich struktury i zmian w czasie. Za pomocą selektorów i kompleksów oczekiwań przeanalizowano problemy podobieństwa oczekiwanych i uzyskanych wyników procesu usługowego oraz problem identyfikacji sprzecznych oczekiwań. Przedstawiono również uwagi dotyczące wykorzystania metod symulacyjnych do modelowania oczekiwań klientów.(abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza zagadnienia istotnych współczesnych modeli pomiaru skuteczności form podnoszenia kompetencji pracowników w organizacji. Szczególna uwaga poświęcona została szkoleniom. Celem badawczym jest zaprezentowanie stosowania modeli skuteczności owych form przez przedsiębiorstwo funkcjonujące na polskim rynku. Ponadto założeniem jest dokonanie syntetycznego przeglą- du występujących w literaturze krajowej i międzynarodowej modeli dotyczących omawianego tematu. W artykule zostaną zarówno wykorzystane studia literaturowe, jak i zaprezentowany wynik badań jakościowych, na bazie których powstało studium przypadku przedsiębiorstwa.(abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na wykorzystywanie tak zwanych konsultantów wewnętrznych w niemal wszystkich dużych przedsiębiorstwach krajów wysoko uprzemysłowionych. Podkreślono, że niektóre zadania, jak upowszechnienie udanych rozwiązań z pewnego działu lub zakładu, potrafią oni wykonywać lepiej i szybciej niż zewnętrzne firmy konsultingowe.
W artykule przedstawiono zasady i sposoby premiowania pracowników w działalności konsultingowej. Na wstępie scharakteryzowano typowe rozwiązania w zakresie wynagradzania pracowników w omawianych firmach. Omówiono również najczęściej popełniane błędy przy premiowaniu pracowników konsultingowych. Określono zasady i kryteria skutecznego premiowania w działalności konsultingowej. W ostatniej części przedstawiono propozycję autorskiego systemu premiowania pracowników konsultingowych. (abstrakt oryginalny)
Omówiono wyniki badania ankietowego przeprowadzonego przez "Manager Magazin" w kwietniu 2001 r. wśród zarządów ok. 100 największych przedsiębiorstw niemieckich na temat rezultatów pracy konsultantów. Poproszono również o ocenę trzech czołowych firm konsultingowych w Niemczech: McKinsey & Company, Roland Berger & Partner, The Boston Consulting Group.
19
Content available remote How Do Companies Envisage the Future? Functional Foresight Approaches
51%
The main aim of the paper is to present the synthesis of the results of methodological analysis conducted on examples of foresight projects executed in chosen companies representing four companies type: small and medium-sized enterprise (SME), non-profit-organization, international corporations and consulting companies as well as to posit functional approach for the implementation of foresight research within organizations. The empirical part of the study is based on the qualitative approach. A multiple case study methodology is employed. The research objects are sixteen companies experienced in foresight research. The first part of the paper gives an overview of definitions of corporate foresight and the analysis of background that have influence on the conducting of foresight in large multinational companies on one side and SMEs on the other side. In the field of the theory of foresight research, the study demonstrates that there are different motivations for foresight introduction as well as different organizational structure of teams conducting the activities and the approaches that they use. In the practical perspective, the study and a detailed functional foresight approach proposed by authors could be valuable for SMEs who consider implementing foresight research into their strategic planning processes. (original abstract)
Firma AMG.net była jednym z pionierów biznesu internetowego w Polsce w latach 1996-1998. Lata 1999-2000 były dla firmy świetnym okresem działania jako agencji interaktywnej. W 2002 roku pracę w firmie rozpoczął Jerzy Kalinowski, dzięki któremu AMG.net utrzymał silną pozycję w telekomunikacji i usługach finansowych.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.