Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Convergent telephony
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Usługi konwergentne stają się normą na rynku telekomunikacyjnym. W artykule omówiono przykłady z krajów Europy Zachodniej, a także pierwsze próby zastosowania telefonii konwergentnej na rynku polskim.
Unia Europejska nie należy do potentatów w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego, ma bowiem zaledwie 10-12 procent udział w produkcji światowej tych wyrobów. Unię wyprzedzają USA dostarczające 50 procent tego sprzętu oraz Japonia- 33 procent Europa usiłuje dogonić te dwa kraje.
Artykuł przedstawia analizę wybranych światowych trendów na rynku telekomunikacyjnym i internetowym. Rozwój techniki zaciera granice pomiędzy usługami telekomunikacyjnymi i komputerowymi, a to wpływa m.in. na zacieranie się granic pomiędzy sektorem telekomunikacyjnym i mediowym, gdyż usługi telekomunikacyjne zaczynają pełnić role marketingową, informacyjną a nawet rozrywkową, a nie tylko rolę transferu informacji głosowych. Nowe medium Internetu, Web 2.0, zapewnia realizację potrzeb użytkowników poprzez np. możliwość współtworzenia serwisów internetowych, co nadaje im charakter społecznościowy. Synergia telekomunikacyjnych kompetencji technologicznych i internetowych usług marketingowych pozwoliła stworzyć usługę telefonii internetowej, czyli VolP, która zapewnia każdemu użytkownikowi duże oszczędności w porównaniu z telefonią tradycyjną. Cechą wspólną wszystkich nowych usług jest konwergencja, czyli wiele różnych procesów jest kojarzonych przez możliwości technologiczne działów telekomunikacji, informatyki i multimediów.(abstrakt oryginalny)
Mobilna komunikacja bez szwów (seamless mobility) to kolejny stopień zjawiska, telefonii konwergentnej, biorącej to co najlepsze z wszelkich dostępnych obecnie technologii. W tego typu telefonii nie jest ważne przynajmniej dla użytkownika, z jakich konkretnie rozwiązań korzysta operator telekomunikacji , zapewniający mu usługę.
W artykule podsumowano sytuację na rynku telefonii komórkowej w Polsce w 2005 r. Ubiegły rok został zamknięty liczbą przekraczającą 29 mln użytkowników, osiągając nasycenie przekraczające 75,28 procent Ocenia się jednak, že wzorem zarówno rozwijających się krajów Unii Europejskiej, jak i najbliższych sąsiadów Polski, w których liczba użytkowników telefonów komórkowych przekracza 100 na 100 osób, nasycenie w naszym kraju będzie nadal rosło. Następowało będzie także łączenie usług mobilnych i stacjonarnych w tzw. usługi konwergentne.
W telekomunikacji dzieją się rzeczy coraz bardziej zaskakujące. Co jakiś czas padają kolejne bariery technologiczne, zacierają się jednoznaczne i nieprzekraczalne dotąd granice pomiędzy różnymi technikami, sferami, dziedzinami. Nowym zjawiskiem jest konwergencja usług telekomunikacyjnych. Telefonia konwergentna staje się przełomowym rozwiązaniem w integracji usług telefonii komórkowej i stacjonarnej, łącząc w sobie cechy obu tych technik.
Komunikacja konwergentna, która staje się coraz bardziej popularna w biznesie, zaczyna opanowywać także inne dziedziny życia, jak choćby widowiska masowe o charakterze muzycznym lub sportowym. Zastosowanie sieci konwergentnych jest coraz bardziej powszechne w biznesie, np. liczba linii telefonii konwergentnej dla firm europejskich tylko w ciągu roku wzrosła o 55 procent podczas gdy cały rynek telefonii dla firm wzrósł w tym samym czasie zaledwie o 6 procent
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.