Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 286

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Cosmetics
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Bez przejrzystych i kompletnych danych produktowych właściwie nie ma co liczyć na sprzedaż kosmetyków w sieci. Identyfikowalność to podstawa e-handlu. System globalnej standaryzacji oferowany przez GS1 zapewnia transparentność, którą docenią zarówno pracownicy, jak i klienci. (fragment tekstu)
W pracy przedstawiono zastosowanie babki lancetowatej w produkcji kosmetyków. Otrzymano ekstrakty na bazie babki lancetowatej, na podstawie których uzyskano wybrane preparaty maściowe. Określono zawartość fenoli, penetracje i stabilność otrzymanych preparatów. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest przedstawienie charakterystyki, chemicznej struktury i zastosowania najpopularniejszych glinek kosmetycznych. Na rynku znajduje się wiele kosmetyków i kosmeceutyków zawierających składniki pochodzenia naturalnego i mineralnego. Glinki - ważne składniki mineralne kosmetyków - potrafią oczyścić skórę, stymulować krążenie i redukować stany zapalne. Działają jak magnes - usuwają toksyny i zanieczyszczenia ze skóry. Znajdują szczególnie zastosowanie w maskach dla skór zanieczyszczonych, tłustych, zmęczonych i dojrzałych. Glinki mogą być także składnikami kosmetyków odżywczych ze względu na zawartość korzystnie działających makro i mikroelementów. (abstrakt oryginalny)
Podsumowując, można stwierdzić, że procedura segmentacji pod względem motywu zakupu i oczekiwanych korzyści może stanowić postawę identyfikacji konkurencyjności na rynku kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Określono preferencje konsumenta kupującego kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Motywem zakupu kosmetyku do pielęgnacji twarzy i ciała są przede wszystkim cena oraz właściwości kosmetyków. Pod względem oczekiwanych korzyści najważniejsze dla konsumenta kosmetyków do pielęgnacji twarzy są potrzebne składniki dostarczane do skóry wraz z zastosowaniem tego kosmetyku. Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji ciała, to na pierwszy plan wysuwa się zapach kosmetyku oraz niska zawartość konserwantów. Kolejnym etapem badań może być analiza preferencji konsumentów, odnosząca się do producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, oraz analiza preferencji konsumentów, odnosząca się do rodzaju produktu do pielęgnacji twarzy i ciała, co uzupełni obraz zachowań konsumentów na rynku kosmetyków. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care
100%
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej kosmetyków przeciwzmarszczkowych do pielęgnacji skóry dojrzałej. Analizie poddano 269 produktów dostępnych na polskim rynku w okresie od 1 lipca do 30 września 2017 roku w drogeriach i hipermarketach w Poznaniu. Wśród analizowanych produktów znalazły się polskie i zagraniczne marki, takie jak: AA (Oceanic), Bielenda, Dermika, Eveline, Garnier, Janda, Kolastyna, Lift 4 Skin, Lirene (Dr Irena Eris), L'Oreal, Mincer, Mixa, Nivea, Perfecta i Yoskine (Dax Cosmetics), Soraya, Tołpa i Ziaja. Celem analizy było oszacowanie zakresu zastosowania składników aktywnych, naturalnych olejów i ekstraktów w produktach przeciwzmarszczkowych oraz podział wszystkich analizowanych kosmetyków ze względu na ich przeznaczenie kosmetyczne, grupy wiekowe i zakresy ich cen półkowych. Analiza wykazała, iż najpopularniejszymi produktami przeciwzmarszczkowymi są kremy przeznaczone jednocześnie do pielęgnacji na dzień i na noc dla zakresu wiekowego 40+ i 30+. 40% analizowanych produktów mieściło się w przedziale cenowym od 20,00 do 39,99 złotych. W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono obecność 121 ekstraktów roślinnych, 47 naturalnych tłuszczów/olejów oraz 145 przeciwzmarszczowych składników aktywnych, wliczając witaminy w 269 analizowanych produktach. Witamina E, kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, pantenol i alantoina najczęściej pojawiają się jako składniki aktywne w produktach przeciwzmarszczkowych. Masło karite - najpopularniejszy tłuszcz roślinny - było obecne w 40% analizowanych produktach, z kolei najpopularniejszy ekstrakt z soi pojawił się tylko w 10% kosmetyków przeciwzmarszczkowych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie cech, które wyróżniają rynek kosmetyków w sześciu krajach Rady Zatoki Perskiej i opisanie ich wpływu na kompozycję marketingową: produkt, cenę, dystrybucję i promocję. Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie od kilku lat są jednym z regionów świata o największej dynamice rozwoju sprzedaży kosmetyków. Region państw Zatoki Perskiej jest rozpatrywany, jako jeden rynek gdyż podzielają one szereg wspólnych cech. Wiele z tych wspólnych cech wyróżnia znacząco ten rynek od innych kluczowych rynków kosmetyków na świecie. Artykuł opisuje szereg czynników społeczno-ekonomicznych, demograficznych i kulturowych, które wpływają na podaż, potencjał wzrostu i zachowania konsumenckie. Jako kluczowe dla kompozycji marketingowej zidentyfikowane zostały: niska średnia wieku, wysoki odsetek emigrantów wśród ludności, duży popyt na kosmetyki luksusowe, znaczenie Dubaju jako ośrodka handlu detalicznego i turystyki oraz kilka innych uwarunkowanych kulturowo.(abstrakt oryginalny)
Stan mikrobiologiczny kosmetyków zależy od stanu higienicznego używanych do produkcji surowców, wody, opakowań, czystości sprzętu, aparatury, pomieszczeń, higieny osobistej personelu, czystości i skuteczności procesów mycia i dezynfekcji oraz dodatku środków konserwujących. Zdaniem wielu autorów kosmetyki i preparaty toaletowe nie powinny zawierać bakterii chorobotwórczych a zwłaszcza Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Eschericha coli i rodzaju Salmonella. Wymagania dla wszystkich kosmetyków ograniczają ogólną liczbę drobnoustrojów do 10000 w lg badanego artykułu kosmetycznego, przy nieobecności bakterii chorobotwórczych. Przy kosmetykach przeznaczonych dla pielęgnacji niemowląt ogranicza się występowanie pleśni do 100 lg. Szeroko podjęta higiena produkcji jest więc jedyną drogą do uzyskania bezpiecznych pod względem mikrobiologicznym kosmetyków.
Wielkość rynku pasty do zębów jest dziś oceniana na ok. 8 tys. ton rocznie co stanowi wartość 470 mln zł. Świadczy on o wzroście na przestrzeni ostatnich kilku lat. Artykuł stanowi obszerną analizę tego zagadnienia. Podaje też dane dotyczące past leczniczych.
Firma EMPiK znalazła nowego właściciela - grupę kapitałową EASTBRIDGE w 1994 r. Obecnie sprzedaje perfumy, tylko w nieco odmienny sposób. Doborem asortymentu rządzą starannie wypracowane kontakty z dystrybutorami, a także comiesięczne analizy sprzedaży, stanu zapasów itp.
Artykuł porusza zagadnienia granic pomiędzy usługami kosmetycznymi a świadczeniami medycznymi. Jego celem jest wskazanie właściwej dla usług kosmetycznych kwalifikacji prawnej i podstaw wykonywania. Badania objęły pojęcia usługi kosmetycznej, kosmetologii i medycyny estetycznej oraz kwalifikacji osób je wykonujących. Ostatnia część poświęcona została prawnej kwalifikacji umowy o usługi kosmetyczne i umowy o usługi kosmetologiczne. Przeprowadzone badania wskazały niejednorodny charakter obu umów. Dla umowy o usługi kosmetyczne nie ma bowiem regulacji prawnych. Powoduje to zagrożenie dla osób z nich korzystających. Rodzaje oferowanych na rynku zabiegów powodują, że usługa kosmetyczna niewiele różni się od świadczenia zdrowotnego. W związku z tym trzeba ustalić granicę pomiędzy działaniami medycznymi a usługami kosmetycznymi. Analiza cech charakterystycznych umowy o usługi kosmetyczne oraz mieszany charakter tych umów wskazują, że ich kwalifikacja powinna być oparta na art. 750 k.c. Przepis ten powinien znajdować zastosowanie do usług kosmetycznych nieobjętych innymi przepisami. Stanowi on lepszą podstawę dla ewentualnych roszczeń do kosmetyczki. (abstrakt oryginalny)
Omówiono zapisy uchwalonej 15 lutego 2001 roku ustawy o kosmetykach dostosowującej polskie przepisy w tej dziedzinie do wymagań Unii Europejskiej. Ustawa określa, w zakresie niezbędnym dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi, wymagania dotyczące składu, oznakowania kosmetyków oraz warunki obrotu kosmetykami.
Szampony stanowią jeden z ważniejszych segmentów rynku kosmetyków. Ich podstawowym zadaniem jest oczyszczanie włosów i skóry głowy z kurzu, sebum, mikroorganizmów, dlatego też konsument przede wszystkim oczekuje, aby szampon wykazywał dobre właściwości myjące. W wyborach konsumenckich nie bez znaczenia są także właściwości pianotwórcze oraz lepkość produktu. Celem niniejszej pracy jest ocena aktywności powierzchniowej, właściwości pianotwórczych oraz lepkość kilku szamponów dostępnych na polskim rynku. Analizie poddano szampony o "klasycznym składzie" oraz szampony zawierające składniki pochodzenia naturalnego. Krytyczne stężenie micelizacji wyznaczono, dokonując pomiarów napięcia powierzchniowego za pomocą tensjometru, wykorzystując metodę du Noüy. Z kolei właściwości zwilżające oceniono na podstawie wartości kąta zwilżania. Zarówno wielkość kąta zwilżania, jak i wartość CMC wskazują, że szampony zawierające składniki naturalnego pochodzenia mogą konkurować pod względem jakości z klasycznymi szamponami. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Zachowanie konsumentów na rynku usług kosmetycznych - wybrane aspekty
100%
Artykuł jest poświęcony analizie zachowań konsumentów na rynku produktów kosmetycznych. Przedstawiono w nim zmiany zachodzące w zachowaniach nabywczych konsumentów oraz, w oparciu o zebrane opinie klientów, podjęto próbę oceny charakteru preferowanych usług, ich miejsca i czynników wpływających na wybór konkretnej usługi i usługodawcy. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem pracy było zbadanie preferencji i zachowań na rynku kosmetyków naturalnych oraz wskazanie, jak te zachowania i preferencje zmieniły się na przestrzeni dwóch lat. Drugim celem było zidentyfikowanie przyczyn braku zainteresowania zakupem tego produktu wśród osób, które nie kupują kosmetyków naturalnych. Dodatkowym celem była identyfikacja marek kosmetyków naturalnych znanych respondentom. Badanie przeprowadzono metodą CAWI, w ankiecie wzięło udział 299 respondentów, w tym 91,5% to użytkownicy kosmetyków naturalnych. Sformułowano pięć hipotez, spośród których część została potwierdzona, część odrzucona. Bazując na wynikach, stwierdzono m.in., że główne motywy zakupu kosmetyków naturalnych (skład i zdrowie) nie uległy zmianie, a Internet jest nadal głównym miejscem ich zakupu. Grono konsumentów tego produktu powiększyło się - wciąż są to młode kobiety, ale już nie tylko z dużych miast. Nie potwierdzono jednak, że użytkownicy kosmetyków naturalnych charakteryzują się wysokim poziomem wiedzy na temat tych produktów. Brak wiedzy był również barierą najczęściej wskazywaną przez osoby, które nie kupują kosmetyków naturalnych.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono wyniki testów mikrobiologicznych przeprowadzonych na próbie dziesięciu mleczek kosmetycznych. Mleczka kosmetyczne "Finezja", "Florina", "Cerelis" oraz "Aloesowe" wykazały całkowitą czystość mikrobiologiczną i nie stwierdzono w nich obecności drobnoustrojow szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia.
W niniejszej pracy omówiono rodzaje mikroemulsji oraz czynniki determinujące ich trwałość. W pracy omówiono także najnowsza semiempiryczną koncepcje współczynnika HLD do projektowania mikroemulsji określonego typu. Zestawiono wartości liczbowe różnych udziałów składników mikroemulsji do wartości współczynnika HLD. Zastosowanie metody HLD zilustrowano liczbowym przykładem doboru ilości składników mikroemulsji typu O/W. Obliczono lepkość, napięcie międzyfazowe oraz zdolność solubilizacyjna projektowanej mikroemulsji jako funkcje stężenia surfaktantów, składu surfaktantów, stężenia kosurfaktantu, stosunku objętościowego faz, stopnia zasolenia i temperatury. (abstrakt oryginalny)
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej produktów promieniochronnych. Analizie poddano 125 produktów promieniochronnych w okresie 01.05-31.07.2010 roku w hipermarketach w Poznaniu. Celem analizy było oszacowanie rodzaju stosowanych substancji promieniochronnych, wysokości wskaźników SPF (Sun Protection Factor) produktów, ich form fizykochemicznych oraz obecności składników aktywnych. W wyniku analizy stwierdzono, iż najpopularniejszymi filtrami przeciwsłonecznymi w produktach promieniochronnych dostępnych na polskim rynku kosmetycznym są butylometoksydibenzoilometan, oktokrylen i ditlenek tytanu. Wszystkie analizowane produkty promieniochronne działają w szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, dlatego zapewniają właściwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Ponadto produkty promieniochronne z wysokim SPF 30 i 20 dominują wśród wszystkich analizowanych produktów dostępnych na polskim rynku. Produkty promieniochronne występują w formie mleczek, balsamów i emulsji i wszystkie zawierają składniki aktywne, takie jak witamina E, gliceryna, panthenol i inne, które dbają o właściwe nawilżenie, odżywienie i wygładzenie skóry podczas opalania. (abstrakt oryginalny)
The paper reviews the functions of product packaging and applies the theoretical findings to the empirical research, focusing on secondary and primary data of packaging of cosmetic products. A survey was performed in Kaunas City, Lithuania, to determine the consumers' opinion on four selected cosmetic brands: two brands from Lithuania and two of foreign origin, namely a) Optima Linija and BIOK; b) The Body Shop and L'Occitane. The chosen cosmetic brands are presented as separate mini case studies with a diagnostic comparison at the end. Further on, these brands were evaluated by respondents in Kaunas City (Lithuania), concerning their packaging and characteristics of its functionality. (original abstract)
Środki konserwujące są dodawane do kosmetyków w celu zachowania ich pożądanej jakości. Obecnie istnieje kilka testów sprawdzających skuteczność takiego utrwalania, między innymi S&M KOKO Test i Farmakopea Polska. W przygotowaniu są dwie ważne normy ISO dotyczące oceny skuteczności konserwacji kosmetyków. Do momentu ich wprowadzenia producenci nie są zobligowani do wykonywania badań w tym zakresie. W ramach działalności SKN INVENTUM zostały przeprowadzone badania skuteczności konserwacji kosmetyków z wykorzystaniem S&M KOKO Testu oraz jego zmodyfikowanej wersji. Przeprowadzone w niniejszej pracy doświadczenia pozwoliły na wykazanie niedoskonałości S&M KOKO Testu. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Wiedza konsumentek na temat informacji umieszczanych na kosmetykach
76%
Artykuł koncentruje się na prezentacji wyników badań dotyczących znajomości przez konsumentki oznakowań i symboli stosowanych na kosmetykach. Porównano w nim badania prowadzone na przestrzeni lat 2007- 2012.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.