Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 890

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 45 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Customer
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 45 next fast forward last
W pracy przedstawiono metodykę i badania charakterystyki wymiarowej usługi ubezpieczeniowej autocasco, spostrzeganej przez klientów indywidualnych. Rezultatem badań i analiz prowadzonych w przedstawianej pracy były: 47-mio pozycyjna lista cech pierwotnych usługi, kwestionariusz (o zweryfikowanej, wysokiej rzetelności) do badań postaw klientów indywidualnych wobec cech pierwotnych badanej usługi oraz jej dwunastowymiarowa charakterystyka określona przez związki funkcyjne między cechami pierwotnymi, wykorzystywane przez klientów indywidualnych w ocenie jakości tej usługi. W wyniku przeprowadzonych badań i analiz stwierdzono niejednorodność populacji klientów indywidualnych ze względu na ich postawy wobec cech pierwotnych badanej usługi. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich kilkunastu latach wzrasta rola i ranga prowadzenia badań marketingowych. Od dłuższego już czasu na takie działania decydują się nie tylko przedsiębiorstwa, ale również inne podmioty (jednostki samorządu terytorialnego, fundacje, stowarzyszenia, instytucje otoczenia biznesu - IOB), które doceniają korzyści i czerpią realne zyski z ich realizacji. Takie badania wykorzystywane są również w działalności parków technologicznych. Dostarczają cennych informacji odnośnie do dotychczas świadczonych usług na rzecz firm rezydentów oraz wskazują ścieżki rozwoju usług, jak również eliminują te niedochodowe. Celem niniejszego artykułu jest prezentacja zakresu badań wykorzystywanych przez parki technologiczne do badania potrzeb klientów, służących m.in. ocenie jakości świadczonych usług i generowaniu nowych pomysłów przyszłych usług(abstrakt oryginalny)
Klienci na rynku handlu elektronicznego bardzo często wykazują cechy homogeniczne, przykładowo wskazywanie niższych cen oraz wygody dokonywania zakupów w sieci jako najistotniejsze zalety e-commerce. Jednak w tak turbulentnym i konkurencyjnym otoczeniu coraz częściej menedżerowie internetowych platform handlowych powinni skupiać się na działaniach wyróżniających ich ofertę. Jedną z możliwości jest precyzyjne poznanie zachowań, zwyczajów i preferencji grupy docelowej. Dobór odpowiednich narzędzi komunikacji spersonalizowanych pod kątem cech demograficznych odbiorców oraz branży może okazać się znacznie skuteczniejszym działaniem niż tradycyjne formy marketingowe. Celem publikacji jest wskazanie różnic postrzegania i zachowań w sektorze e-commerce wśród klientów w zależności od podstawowych ich cech demograficznych. W analizie wykorzystano dostarczone przez firmę Opiniac dane z badania przeprowadzonego metodą ankiety internetowej z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety.(abstrakt autora)
Współczesność cechuje ciągle zmieniające się otoczenie rynkowe, w którym pojawiają się nowe potrzeby, do których należy się dostosować. Rozwój świadomości konsumenckiej współczesnego klienta wpływa na zmianę oczekiwań obywatela w stosunku do świadczonych czynności administracyjnych w instytucjach państwowych. Realizowane własne przez organy samorządowe zadania zlecone i zadania muszą być wykonywane z należytą starannością, gdyż zadania czynią to w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Administracja publiczna nie może pozostać obojętna na potrzeby klienta i winna wprowadzać zmiany w koncepcji zarządzania, metodach motywacji, innowacyjnego podejścia do interesanta/klienta, wprowadzaniu nowoczesnych technologii i szeroko pojętej informatyzacji. Istotne jest stworzenie i właściwe wdrożenie standardów obsługi interesanta, które zmienią postrzeganie urzędu oraz zapewnią zadowolenie mieszkańca ze świadczonych usług urzędowych. Powyższe działania warunkują nowatorskie podejście do jakości obsługi klienta, a trudne do skopiowania elementy zarządzania instytucją państwową stworzą wizerunek urzędu przyjaznego i otwartego dla interesanta/klienta, co przyczyni się do wzrostu zadowolenia i zaufania społecznego dla określonej instytucji publicznej. (abstrakt oryginalny)
Arbiter bankowy to instytucja, która daje dużo możliwości konsumentom skarżących się na działalność banków w Polsce. Liczba wniosków rozstrzyganych przez Arbitra Bankowego jest mała ( 700-900 rocznie). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta otrzymał prawie 8000 skarg konsumentów na usługi bankowe. Może to wynikać z braku znajomości tej instytucji oraz braku wiary w jej rzetelność . Rola Arbitra Bankowego jako instytucji chroniącej prawa konsumenta na rynku bankowym jest pomocna, jednak w małym stopniu wykorzystywana. (fragment tekstu)
6
Content available remote Úloha času pri strategickom rozhodovaní podniku
100%
The article deal with strategic value of time sensed by business. Its management is precondition for flexible reaction to needs of customers. Supplier´s speed is dominant factor at the present time of constant increase competition. Quality and price are always important factor customer´s decision. But if the customer can choose among products with the same price and quality, he certainly chooses products with faster delivery. For that reason the business would try to reduce the time of response to customer´s requirement(original abstract)
Możliwość tzw. nieograniczonego kupowania jest uznawana za powszechne dobrodziejstwo i niejednokrotnie kojarzona z dobrobytem. W artykule zaprezentowano najbardziej wyrafinowane techniki manipulacji, prowadzące do zwiększania sprzedaży. W świecie zalewania rynku tandetą, produktami wątpliwego pochodzenia i o wątpliwej jakości, przy jednoczesnym wzroście ilości technik manipulacyjnych, sztuką staje się zakup kontrolowany, czyli taki, który nie podlega wpływom manipulacyjnym. Autorka jest przekonana, że zakup świadomy jest podstawą zadowolenia klienta i jego powrotu do tego samego producenta, czy usługodawcy.(abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Mapping and Modeling of Internal Business Processes
100%
Business process mapping refers to activities involved in defining exactly what a business entity does, who is responsible, to what standard a process should be completed and how the success of a business process can be determined. Once this is done, there can be no uncertainty as to the requirements of every internal business process. A business process illustration is produced. The first step in gaining control over an organization is to know and understand the basic processes.(original abstract)
Internet otwiera dla przedsiębiorstw nową przestrzeń transakcyjną oraz nowe możliwości komunikacji z klientami. Globalna sieć nie tylko kreuje alternatywne dla tradycyjnych kanały dystrybucji i promocji, lecz przede wszystkim tworzy nowe perspektywy komunikacji z klientami. Internet stał się ważnym elementem współczesnej gospodarki, a jego zastosowanie w działalności przedsiębiorstw daje wiele możliwości. Jednym z najszybciej rozwijających się działów gospodarki jest handel elektroniczny. Kupowanie w sieci jest łatwiejsze, wygodniejsze i zajmuje mniej czasu niż tradycyjne zakupy. Dlatego konsumenci coraz częściej sięgają po tę formę dokonywania transakcji. Ma ona wiele zalet, które nie ograniczają się tylko do wygody czy szybkości transakcji. Wirtualna konsumpcja umożliwia praktycznie nieograniczony dostęp do wielu niezależnych źródeł informacji o firmach i oferowanych przez nie produktach lub usługach. Daje możliwość zapoznania się z niezależnymi opiniami innych konsumentów, dzięki czemu klienci nie są skazani na monopol informacyjny działających w sieci podmiotów. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest ocena relacji klientów i członków z bankami spółdzielczymi. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące aktywności udziałowców, opinii klientów na temat zakresu usług świadczonych przez banki spółdzielcze i ich społecznej aktywności. Podstawą empiryczną problematyki poruszonej w artykule jest studium literatury przedmiotu oraz wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród 132 klientów wybranych banków spółdzielczych. Relacje banków spółdzielczych z klientami należy ocenić pozytywnie. Wyniki badań wskazują, że ponad 70% klientów korzysta z usług jednego banku spółdzielczego. Prawie 69% respondentów uważa, że zakres usług oferowany przez te instytucje jest odpowiedni. Klienci dostrzegają też społeczną aktywność banków spółdzielczych, chętnie uczestniczą w imprezach sponsorowanych. Pewien niepokój budzi fakt małej aktywności udziałowców. Tylko 1/3 z nich uczestniczy w zebraniach członków, a połowa udziałowców interesuje się sytuacją finansową banku spółdzielczego(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Wykorzystanie wybranych narzędzi informatycznych w budowaniu relacji Z klientami
100%
Najważniejszą korzyścią z zastosowania narzę dzi informatycznych w zarządzaniu kontaktami z klientami jest zdobycie informacji, które można wykorzystać do dostarczania nabywcom poszukiwanych przez nich wartości. Analiza posiadanych informacji o klientach pozwala także przewidywać ich przyszłe zachowania. Dzięki prześledzeniu poziomu satysfakcji i lojalności poszczególnych nabywców możliwe jest wytypowanie osób, które planują przejście do konkurencji, a odpowiednio wcześ nie podjęte przez firmę działania mogą temu zapobiec. Warto jednak podkreślić,że narzędzia i technologie odgrywają istotną rolę w realizacji marketingu relacji, ale mogą jedynie wspierać jego implementację w przedsiębiorstwie. Zbliżenie się do klientów jest w mniejszym stopniu zadaniem działu informatycznego czy marketingowego, a w większym stopniu dotyczy sposobu funkcjonowania całej firmy i wszystkich pracowników.( tekst z oryginału).
Koncepcja User-Driven Innovation (UDI) opiera się na przekonaniu, że użytkownicy w drodze informowania o własnych preferencjach i potrzebach stymulują przedsiębiorstwa do ustosunkowania się do przedstawianych upodobań i podjęcia prób odpowiedzi na nie poprzez wdrożenie innowacji. Tym samym klienci, bezwiednie lub świadomie, uczestniczą w procesach tworzenia i wdrażania produktów i usług, które chcieliby nabyć, stanowiąc istotne źródło informacji dla podejmowania działalności innowacyjnej przez przedsiębiorstwa, w szczególności MSP. Powyższe potwierdzają przeprowadzone wśród polskich przedsiębiorstw badania Głównego Urzędu Statystycznego, a znaczenie zjawiska akcentuje Komisja Europejska. Celem pracy uczyniono zaprezentowanie koncepcji UDI i wskazanie wpływu szeroko rozumianego konsumenta na wdrażanie przez przedsiębiorstwa, w szczególności małe i średnie, innowacji. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono możliwość wprowadzenia plastikowych kart chipowych przez zakłady ubezpieczeń. Omówiono zalety wprowadzenia takich kart. Na podstawie badania ankietowego omówiono również, w jaki sposób klienci oceniają pomysł wprowadzenia kart chipowych do rejestracji wszystkich posiadanych ubezpieczeń i możliwości wykorzystania karty jako karty kredytowej. (abstrakt oryginalny)
14
100%
Artykuł poświęcony jest wybranym elementom budowania relacji z klientami, takimi jak komunikacja indywidualna oraz zadowolenie. Na początku przybliżono definicję marketingu relacji, następnie omówiono elementy komunikacji indywidualnej, personalizacji przekazów oraz zagadnienie zadowolenia klienta ze współpracy z firmą. Przytoczone zostały również wyniki wybranych badań prowadzonych w analizowanych obszarach. W podsumowaniu przedstawiono proces powstawania relacji w oparciu o źródła przewag konkurencyjnych. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich dwudziestu latach w Polsce intensywnie rozwijała się sieć sklepów dyskontowych i hipermarketów. Było to spowodowane większą wrażliwością klientów na ceny towarów. Coraz szersza skala działania sieci handlowych, wysokie obroty umożliwiały wynegocjowanie bardzo niskich cen u dostawców. Nasycenie sklepów wielkopowierzchniowych wymusiło na sieciach handlowych poszukiwanie różnych form i sposobów konkurowania. Merchandising stał się techniką istotny wpływającą na decyzje zakupowe podejmowane przez klientów na rynku handlu detalicznego. Merchandising stanowi pozacenową formę konkurowania. Dla zilustrowania rozważanego problemu posłużono się wynikami badań ankietowych na temat wpływu merchandisingu na decyzje zakupowe klientów.(abstrakt autora)
W literaturze przedmiotu można spotkać krytykę obydwu metodyk. Niemniej jednak, oprócz umiejętności dobierania odpowiedniej metodyki do danego projektu i zespołu projektowego, należałoby zwrócić uwagę na problematykę klienta, dla którego tworzy się dany produkt. Zdaniem autorki, kluczową rolę odgrywa uzyskanie od klienta informacji o jego rzeczywistym zapotrzebowaniu na funkcjonalności danego produktu. To zagadnienie jest często, niestety, ignorowane przez literaturę przedmiotu lub traktowane marginalnie. Nawet w lekkich metodykach, gdzie zwraca się uwagę na czynnik ludzki, mówi o potrzebie harmonijnej współpracy zespołu projektowego i bieżącej współpracy z klientem, nie mówi się, jak to uzyskać.(fragment tekstu)
The paper deals with understanding the customer requirements and total customer satisfaction in companies and organisations as a key to determining the true requirements of a project. It defines the categories of customers and some common characteristics or attributes for project definition(original abstract)
W podejściu Agile problemy pierwszeństwa wymagań odgrywają kluczową rolę na drodze do uzyskania satysfakcji klienta i sukcesu projektu. Przyjmując za jej początek pierwszeństwo celów organizacji, zwrócono uwagę na istniejące relacje hierarchiczne między priorytetami na różnych poziomach, adekwatnie do relacji między celami i priorytetami. Ze względu na istnienie kilku istotnych czynników ustalania priorytetów, a także podstawowe zasady Agile, przedstawiono dwie metody adekwatne do tego środowiska. Na przykładzie podzbioru wymagań zaprezentowano sposób użycia metody Wiegersa.(abstrakt autora)
Theoretical background: The main components of costumer value are the product, brand and image, personnel relationships and service activities, and offer availability. In retail, the important attributes of the products on sale are their range, price and terms of sale, relevant proximity and the benefit of obtaining, which includes spatial accessibility, emotional offer and time value. Modern trade solutions have created a wide range of opportunities for the client to facilitate access to the product offer through the introduction of various trading formats. The trade format should be understood as various concepts of retail outlet activity, which includes the formation of their infrastructure, immediate environment and the organisation of the sale of goods. Purpose of the article: The goal of the article is to classify the factors that create customer value using various formats of retail trade in consumer goods in the Ukrainian and Polish markets. Research methods: The following methods were used in this research: the abstract and logical method was used for generalising the theory and formulating conclusions; secondary research and survey were used for identifying the trends and patterns of efficiency in the studied factors; and the graphical method was used for visualising the results of the research. Main findings: In certain formats of sales points, the value for the customers is the breadth of the choice of goods and their quality, location and speed of purchase, the benefits arising from the level of prices and promotions, the service level and the general climate of the time offered by a store. The availability and possibility of goods choice has formed certain trends and customer habits among the buyers of consumer goods who are showing a preference for large purchases in hypermarkets and discount stores, supplementing purchases in specialised stores and only infrequently (in the Polish version) in markets/bazaars.(original abstract)
Kończąc rozważania na temat czynników istotnych dla abonenta przy wyborze danego operatora, należy zaznaczyć, że pozornie waga-znaczenie czynników wskazanych przez autorkę w modelach regresji logistycznej została uznana jako nieistotna. Jednak analiza regresji logistycznej jest analizą czułą na brak zróżnicowania rozkładów zmiennych. Natomiast czynniki: ceny usług, jakość usług, jakość obsługi i innowacyjność jako zmienne niezależne mają jedne z najmniejszych zróżnicowań wyników, co zasadniczo wpływa na niską zależność uzyskanych związków (w modelu regresji pomiędzy "zadowoleniem z usług" i danymi czynnikami). Dla prawie wszystkich respondentów cena jest istotna lub bardzo istotna, podobnie pozostałe czynniki wskazane przez autorkę20. Są mniej istotne niż czynnik ceny (określane częściej jako istotne niż bardzo istotne), ale również istotne dla abonenta. Warto też przypomnieć, że w modelu regresji logistycznej, uwzględniającym czynniki wskazane przez autorkę za istotne (w którym zostały wyliczone średnie poziomy w ponumerowanym rankingu stopniującym ocenę pięciu wyodrębnionych czynników), cena uzyskała najwyższą średnią wartość ("cena danej usługi" - 2,7, "jakość usług" - 2,6, "jakość obsługi" - 2,5, "innowacyjność" - 2,2, "opinia o operatorze" - 2,1). Można zatem zaryzykować twierdzenie, że mimo iż cena jako pierwsza jest odrzucana w modelach regresji, to jest to czynnik najważniejszy z punktu widzenia wartości dla abonenta. Natomiast czynnik "opinia o operatorze i jego pozycja na rynku telefonii komórkowej" (istotny w kreowaniu wartości rynkowej np. dla właścicieli lub inwestorów) jest mało istotny lub nieistotny w kształtowaniu wartości operatora dla jego klienta.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 45 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.