Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Data compression
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Specyfika systemów internetowych, w szczególności takie jej aspekty, jak obsługa dużej liczby użytkowników i nierzadko znacznie ograniczona szybkość transmisji danych, czynią ze zwiększenia wydajności systemów internetowych niezwykle ważne zagadnienie praktyczne. Istotna poprawę w tym obszarze przynieść może wykorzystanie metod kompresji danych. W referacie omówiono klasyczne podejście do wykorzystania w tym celu metod kompresji danych, jak również dwie metody kompresji pozwalające na istotne zmniejszenie objętości danych przesyłanych w formacie XML pomiędzy serwerem a jego klientami oraz czasu przetwarzania na serwerze danych w formacie XML. (abstrakt oryginalny)
Hurtownie danych - kolejny temat, po bazach danych. Potrzebują ich korporacje, firmy średniej wielkości i te najmniejsze. O korzyściach płynących z korzystania z hurtowni danych nie można mówić tylko w kontekście kosztów jakie pochłonie system informatyczny. Hurtownia danych to miary, hierarchie, wielowymiarowe struktury danych, cały zestaw narzędzi służących do takiego zorganizowania i zoptymalizowania systemu przechowywania i przetwarzania danych, który pomaga osiągnąć cel jakim jest uzyskanie informacji uporządkowanych w sposób pozwalający na porównanie i wyciągnięcie wniosków. (abstrakt oryginalny)
Rynek hurtowni danych nie będzie spokojny. Wiele wskazuje na to, że chociaż lider o swoją pozycję nie będzie musiał (chyba) się martwić to zapowiada się wiele zmian. Ogromne ilości danych poza ewidencją podstawowej działalności niosą ze sobą olbrzymi potencjał analityczny. Przy coraz niższych kosztach nośników danych, ich wolumen nie powoduje powstania problemu kosztów. Niemniej jednak właśnie ze względu na ilość danych wykonywanie skomplikowanych obliczeń i analiz często prowadzi do przeciążenia systemów, ale ze względu na ich wartość wymagane są solidne i sprawdzone zabezpieczenia. Rozwiązaniem stosowanym przez przedsiębiorstwa jest budowa hurtowni danych, czyli rozwiązanie, które nie tylko „kolekcjonuje” dane z systemów transakcyjnych i optymalizuje pod kątem potrzeb analitycznych. Przetwarzanie danych i złożone analizy odbywają się więc poza podstawowymi systemami nie powodując zakłóceń w pracy operacyjnej przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Kompresja danych a ekonomiczna efektywność systemu przechowywania danych
75%
Ekonomiczna efektywność systemu przechowywania danych stanowi stosunek wartości uzyskanych korzyści do kosztów budowy i utrzymania takiego systemu. Wartość użytkowa informacji maleje wraz z wydłużaniem się czasu potrzebnego na dostęp do niej, z kolei koszt urządzeń służących do przechowywania danych wzrasta wraz z szybkością dostępu do danych, którą zapewniają. Podstawowym celem zarządzania przechowywaniem danych jest przyporządkowanie danym, z uwzględnieniem ich użytkowej wartości, najbardziej właściwej i efektywnej ekonomicznie infrastruktury informatycznej służącej do ich przechowywania. Istotnym czynnikiem zmieniają- cym relację kosztów i korzyści przechowywania danych jest kompresja danych. Jej zaimplementowanie w systemie z jednej strony obniża koszty (poprzez zmniejszenie pojemności pamięci masowej potrzebnej do przechowania danych), z drugiej obniża także wartość korzyści (przede wszystkim, obniżając szybkość dostępu do danych). W niniejszym artykule opisano wyniki badań przeprowadzonych z wykorzysta- niem szeregu najpopularniejszych obecnie algorytmów kompresji bezstratnej na systemie testowym zbudowanym z komponentów powszechnie używanych w niewielkich systemach przechowywania danych. (abstrakt oryginalny)
Użycie kompresji danych zmniejsza rozmiar danych do przechowania lub przesłania. Oznacza to proporcjonalne do osiągniętego stopnia kompresji zmniejszenie zapotrzebowania na nośniki danych lub łącza transmisyjne. Efekt ekonomiczny tej redukcji nie jest jednak łatwy do oszacowania. Oszczędność może być zarówno zerowa - gdy zaoszczędzone media pozostają niewykorzystane, jak i ponadproporcjonalnie duża - gdy niestosowanie kompresji wymusiło by konieczność pokonania bariery technologicznej. Niemniej, należy uwzględnić różnego rodzaju koszty stosowania kompresji: programowe, sprzętowe i inne. Nie da się obliczyć efektu ekonomicznego użycia kompresji danych bez odpowiednich miar. Klasyczne miary efektywności kompresji danych pozwalają określić stopień zmniejszenia ilości danych uzyskany wskutek kompresji, co, jak już zauważono, nie wystarcza do ustalenia ekonomicznych konsekwencji zastosowania kompresji danych. Stąd potrzeba ekonomicznych miar efektywności kompresji danych, umożliwiających przeliczenie technicznych parametrów kompresji danych na wartość korzyści ekonomicznych dzięki niej uzyskanych. Miary takie, dla najbardziej popularnych zastosowań, zostaną przedstawione w niniejszym artykule. Wcześniej jednak omówiona zostanie klasyfikacja metod kompresji danych oraz klasyczne miary efektywności kompresji. (fragment tekstu)
Autor przedstawił podstawowe wymagania stawiane algorytmom kompresji pierwszej i drugiej generacji. Obejmuje ono porównanie kompresji danych wideo, opartej na dyskretnej transformacie kosinusowej i dyskretnej transformacie falkowej. W artykule opisano ponadto falkę Haara i algorytm Mallata.
Artykuł porusza tematykę efektywności działania programów kompresujących. Autorzy przestawiają koncepcję samooptymalizującego się algorytmu, który może przyczynić się do znaczącej poprawy stopnia kompresji uzyskiwanego przy wykorzystaniu określonych programów.
W artykule przedstawiono podstawowe metody kompresji bezstratnej opierające się na statycznym i dynamicznym kodowaniu Huffmana. Pokazano również nowatorską metodę określającą o ile dany obiekt może być jeszcze skompresowany bez strat informacji w nim zawartej.
Kompresja ma za zadanie zmniejszenie ilości danych bez utraty zapisanych w nich informacji. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie możliwości osiągnięcia, przy niewielkim nakładzie pracy, znacznych korzyści przez zastosowanie kompresji do zbiorów baz danych. W pierwszej części artykułu zanalizowano zbiory baz danych. Zaprezentowano rozkład częstości i zmian częstości występowania symboli oraz liczby wystąpień długich ciągów jednakowych znaków. Analiza ta stanowi uzasadnienie tezy, iż zbiory baz danych są podatne na kompresję. Następnie zostały przedstawione propozycje algorytmów kompresji spełniające warunki narzucane przez specyfikę zbiorów baz danych. Pierwszy - RLE - kodujący długie ciągi jednakowych znaków, drugi - JON - dynamiczna metoda Huffmana i trzeci, stanowiący połączenie dwóch pierwszych. W ostatnim punkcie przeanalizowano skuteczność zaproponowanych algorytmów z użyciem ich do różnych zbiorów baz danych i na podstawie tej analizy oszacowano oszczędności, które można otrzymać. Wyniki świadczą o tym, że warto zastosować algorytmy kompresji w systemach baz danych. (fragment tekstu)
10
63%
W erze informacji ogólnie przyjętą zasadą postępowania jest powiększanie wiedzy, gdy tylko pojawia się sposobność ku temu. Zasady tej szczególnie łatwo przestrzegać w przypadku Internetu, gdzie koszt zbierania informacji jest niewielki. Jedną z podstawowych technik zbierania informacji w Internecie jest monitorowanie zachowań użytkowników w zautomatyzowany sposób, a jego rezultaty mogą dostarczyć cennych informacji zarówno o samym monitorowanym serwisie, jak i jego użytkowniku.(fragment tekstu)
Ostatnio ilość prac na temat zastosowań teorii falek w eksploracji danych znacząco wzrasta. W większości przypadków prace te dotyczą zastosowania jej z konkretnym algorytmem. W niniejszym opracowaniu będzie zaprezentowana ogólna metoda kompresji szeregów czasowych, która będzie mogła być łatwo zaadaptowana do wielu problemów, w których redukcja wielowymiarowości ma kluczowe znaczenie.. W pracy tej autorzy spróbują udowodnić hipotezę, iż dwukrotna kompresja falką Daubechies 4 nie wpływa znacząco na jakość informacji niesioną przez szereg czasowy w stosunku do szeregu nieskompresowanego lub inaczej, dwukrotna kompresja falką Daubechies 4 nie wpływa znacząco na pogorszenie jakości szeregu czasowego jako nośnika danych. W celu weryfikacji hipotezy badane szeregi czasowe zostaną ocenione pod kątem jakości prognozy algorytmu, który przewiduje przyszłe wartości jedynie na podstawie analizy informacji niesionej przez wartości przeszłe. Jako algorytm predykcyjny został użyty ARAR ze względu na bardzo dobre wyniki w prognozowaniu rzeczywistych finansowych szeregów czasowych, a także dlatego, iż został on dokładnie zbadany i opisany w literaturze tematu.(abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Analiza porównawcza metod kompresji obrazów cyfrowych
63%
W artykule przedstawiono metody kompresji obrazów cyfrowych, wykazując różnice technologiczne w różnych formatach. Wykonano analizę kompresji pliku wideo do różnych formatów wskazując zalety najnowszych technologii w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami.(abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił rozwój nowych technologii, dzięki którym programy telewizyjne użytkownik będzie mógł formatować w wygodne pliki, a następnie je ściągnąć, później zarchiwizować i wymienić się nimi z innymi użytkownikami Internetu.
Zainteresowanie sieciami bezprzewodowymi (Wi-Fi) rozpoczęło się w polskich firmach w zeszłym roku, kiedy wojsko zwolniło wykorzystywane w tego typu rozwiązaniach pasmo radiowe 2,4 GHz.
W artykule badano efektywność kompresji progowej konturów z zastosowaniem transformat odcinkowo-liniowych. Opisano wybrane transformaty odcinkowo-liniowe, jak transformata PWL(Periodic Walsh Piecewise-Linear), HPL (Haar Piecewise-Linear) oraz PHL (Periodic Haar Piecewise-Linear), łącznie z odcinkowo-stałą transformatą Walsha. Przedstawiono schemat kompresji progowej. Metodę kompresji progowej z użyciem wybranych transformat odcinkowo-liniowych zastosowano do typowego zbioru konturów testowych. Efektywność kompresji oceniano w sensie typowych miar jakości, takich jak błąd średnio kwadratowy MSE(Mean-Square Error) i stosunek sygnał-szum SNR(Signal-to-Noise Ratio), przez porównanie konturu oryginalnego z rekonstruowanym po kompresji. Wyniki badań przedstawiono w postaci wykresów, prezentujących zależność rozważanych miar jakości w funkcji współczynnika kompresji CR(Compression Ratio), opracowanych w środowisku Matlab.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono funkcje rachunkowości bankowej, specyfikę i cechy informatycznych systemów rachunkowości bankowej, korzyści ze stosowania kompresji w składowaniu i przesyłaniu danych, oraz metody kompresji i kodowania danych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.