Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Debt repayment in the state companies
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W transporcie kolejowym znane są dwie podstawowe formy własności: prywatna i państwowa. W ramach tych form mogą być stosowane różne rozwiązania organizacyjne, kształtujące relacje między właścicielem a przewoźnikiem kolejowym. Autor uważa, że prywatyzacja w polskim transporcie kolejowym może zostać przyspieszona i przeprowadzona w ciągu najbliższych 2-3 lat, gdy tą drogą zamierzone będzie pozyskanie środków finansowych na oddłużenie PKP SA.
Realizowane od 1993 r. kolejne rządowe programy restrukturyzacji nie zdołały zapobiec ponoszeniu strat finansowych i narastaniu zobowiązań górnictwa węgla kamiennego. Przyjęty w połowie 1998 r. rządowy program reformy górnictwa węgla kamiennego na lata 1998-2002 zakłada poprawę wyników finansowych w porównaniu z 1997 rokiem już od roku 1998, mimo przewidywanego obniżenia poziomu sprzedaży węgla.
Czy w gospodarce możliwa jest trzecia droga? Próbuje nią iść Wiktor Iszajew, gubernator Chabarowska. Jego metoda polega na tym, że lokalna administracja przejmuje pakiet kontrolny we wcześniej sprywatyzowanych, tonących w długach przedsiębiorstwach. W ten sposób udało mu się już uratować ponad 20 przedsiębiorstw, przymierza się do zastosowania takiego planu ratunkowego w kilkunastu kolejnych. Iszajew cieszy się pełnym poparciem prezydenta W. Putina, inni gubernatorzy śledzą jego poczynania z zainteresowaniem.
Sprawa Hortexu jest nagłaśniana przez media i forum parlamentu. Dzieje się tak w związku z przekształcaniem największej polskiej firmy przetwórstwa owocowo - warzywnego w zakład mający sprostać konkurencji zagranicznej. Odbywa się to jednak w warunkach narastającego niezadowolenia załogi i utajnionej gry kapitałowej, w której "łakomym kąskiem" są poszczególne zakłady przetwórcze i udziały w holdingu.
Artykuł jest próbą oceny efektywności bankowego postępowania ugodowego. Poddano tu szczegółowej analizie przebieg i wstępne rezultaty polskiego programu bankowych postępowań ugodowych bazując na próbie 62 przedsiębiorstw.
Omówiono formy prywatyzacji w świetle aktów prawnych, spółki joint-ventures, a także restrukturyzację długów jako ścieżkę przekształceń własnościowych.
Przedstawiono cele i instrumenty realizacji programu restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków: stworzenie szans rozwojowych dla przedsiębiorstw zdolnych do funkcjonowania w warunkach konkurencji, wyeliminowanie podmiotów słabych, zmniejszenie zatorów płatniczych, przyspieszenie prywatyzacji przedsiębiorstw, uzdrowienie portfela kredytowego banków oraz podatkowe aspekty tego procesu.
W artykule omówiono pokrótce rodzaje restrukturyzacji przedsiębiorstw (organizacyjna, produktowo-technologiczna, majątkowa, finansowa i własnościowa). Następnie scharakteryzowano metody restrukturyzacji przedsiębiorstw państwowych na tle procesu ich prywatyzacji: zarząd komisaryczny, zarząd menedżerski oraz oddłużanie przedsiębiorstwa. Na koniec rozważono pytanie, czy najpierw restrukturyzować, czy prywatyzować przedsiębiorstwo?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.