Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Deferred compensation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Tematem artykułu są wynagrodzenia okresowe jako instrument motywowania długookresowego. Omówiono ogólne zasady i korzyści wynikające z tego typu wynagrodzeń.
Artykuł przedstawia zasady kształtowania pakietów wynagrodzeń menedżerów we współczesnych organizacjach. Omówiono w nim problemy związane z ustalaniem optymalnego poziomu wynagrodzeń oraz z doborem składników pakietu wynagrodzeń menedżerów. Dużo miejsca poświęcono poszukiwaniom skutecznych mierników oceny efektów wykorzystywanych do kształtowania wynagrodzeń menedżerów i projektowaniu bodźców długoterminowych. Artykuł porusza również kwestię jawności wynagrodzeń menedżerów. Prezentuje doświadczenia amerykańskie w zwiększaniu transparentności wynagrodzeń menedżerów.(abstrakt oryginalny)
Wiele firm poszukuje sposobów na zatrzymanie wysokiej klasy specjalistów oraz sprawdzonej kadry menedżerskiej. Jednym z pomysłów są wynagrodzenia odroczone. Czy jest to pomysł dobry? Autor stara się przybliżyć wady i zalety takiego instrumentu płacowego.
Celem zaprezentowanych badań w artykule było znalezienie odpowiedzi na pytanie: jaki jest zakres wynagradzania pracowników za pośrednictwem dochodów odroczonych w przedsiębiorstwach przemysłowych funkcjonujących na polskim rynku oraz jak postrzegane są główne bariery oraz stymulanty wykorzystania tego typu wynagrodzeń. Badanie zostało przeprowadzone metodą ankietową. W grupie podmiotów objętych badaniem znalazło się 29 spółek, których akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wynagrodzenia odroczone stają się koniecznym elementem systemu wynagradzania pracowników zajmujących stanowiska kierownicze i sztabowe. Najbardziej popularne na świecie formy odroczonych wynagrodzeń to prawo do zakupu akcji (obligacji) macierzystej firmy. Przedstawiono różne warianty ich nabycia. Omówiono grupowe ubezpieczenie emerytalne o charakterze oszczędnościowo-inwestycyjnym, jako formę grupowego ubezpieczenia emerytalnego.
W artykule przedstawiono starania BRE Banku SA służące doskonaleniu systemu motywacyjnego zarówno dla kadry menedżerskiej, jak i pozostałych grup pracowników. Głównym narzędziem motywacyjnym pozostaje wynagrodzenie stałe oraz system premii. Wprowadzono także bodźce długookresowe związane z przyrostem wartości firmy - program opcji na akcje Banku.
Artykuł omawia rozwój i formy wynagrodzeń w Polsce w odniesieniu do spółek publicznych. Podaje przykład zastosowania wybranych form programów motywacyjnych - emisja w ramach polskich spółek publicznych.
Artykuł charakteryzuje funkcjonujące w Polsce instrumenty stymulowania efektywności członków zarządu i pracowników spółek akcyjnych oraz możliwości, jakie stwarza na tym polu kodeks spółek handlowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.