Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 142

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Direct marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Marketing bezpośredni jest oceniany z punktu widzenia realizowanego zysku, czy to wprost, czy poprzez efekty cząstkowe, takie jak sprzedaż, liczba zdobytych adresów, liczba odnowionych klientów itd. Pomiar efektów działania marketingu bezpośredniego może być dokonywany na wysokim poziomie szczegółowości. Zapewnia to baza danych, w której rejestrowane są wszystkie nakłady i efekty prowadzonych działań bezpośrednich na poziomie pojedynczych akcji i pojedynczych nabywców. Dzięki bazie danych możliwe jest mierzenie efektów każdej akcji marketingu bezpośredniego z osobna i całego systemu działań bezpośrednich w ogóle. Temu służy szeroki zakres różnych wskaźników. Oprócz tego możliwe jest określenie zwrotu z inwestycji, tj. różnicy między nakładami ponoszonymi przez przedsiębiorstwo na zdobycie i utrzymanie poszczególnych klientów a wartością, jaką klienci ci przynoszą przedsiębiorstwu.(abstrakt oryginalny)
Marketing, podobnie jak zarządzanie, jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy. Obie dziedziny łączy to, że impulsem do ich powstania była praktyka związana z produkcją: w przypadku zarządzania - z techniką wytwarzania, w przypadku marketingu - ze zbytem wytwarzanych produktów. W obu dziedzinach pierwsze prace naukowe, w tym definicje oraz nauczanie na poziomie akademickim, pojawiły się na początku XX wieku.W zakresie zarządzania F. Fayol opublikował pracę o zasadach naukowego zarządzania Principles of Scienific Management dopiero w 1911 r., prace zaś z zakresu marketinguzaczęły się ukazywać między rokiem 1906 i 1911 [Bartels, 1962]. (abstrakt oryginalny)
Wielka popularność marketingu, z jaką mamy obecnie do czynienia w Polsce, rodzi zapotrzebowanie na informacje z zakresu teorii i praktyki tej dziedziny wiedzy. (fragment tekstu)
Celami artykułu są identyfikacja podstawowych obszarów wprowadzania innowacji o charakterze ekologicznym w przedsiębiorstwach turystycznych działających na terenach wiejskich oraz wskazanie przykładów szczegółowych, możliwych do zastosowania, rozwiązań warunkujących wzrost konkurencyjności omawianych podmiotów gospodarki turystycznej. Wiele zidentyfikowanych w niniejszym artykule innowacji o charakterze ekologicznym ma charakter uniwersalny i interdyscyplinarny.
Do komunikacji bezpośredniej, czyli powszechnie zwanego Belowe-the-line (BTL) zaliczamy cały szereg narzędzi. W przypadku marketingu bezpośredniego, by mógł być efektywny, zawsze zacząć trzeba od właściwego ich doboru. Wyróżniono dwie sztandardowe kategorie: promocję konsumencką i przesyłkę bezpośrednią, oraz elementy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas przygotowywania tych narzędzi.
Marketing precyzyjny, którym na polskim rynku specjalizuje się firma Claritas, uznawany jest za najbardziej zaawansowaną formę marketingu bezpośredniego. Mając szczegółowe dane na temat konsumentów, a przy tym dysponując ich adresem, możemy w niezwykle skuteczny sposób dotrzeć do tego, kto jest nam najbardziej potrzebny.
Precyzyjne informacje o grupach docelowych to podstawa skuteczności akcji marketingu bezpośredniego. W Polsce dostępnych jest kilkanaście profesjonalnych baz danych. Oferowane zbiory są najczęściej danymi teleadresowymi, wzbogaconymi informacjami dodatkowymi. Jak wybrać dobrą bazę danych dla swoich potrzeb? Jak omijać kosztowne pułapki?
Artykuł omawia działania SMB (stworzenie kodeksu etycznego firm działających w marketingu bezpośrednim, realizację polityki informacyjno-promocyjnej oraz poprowadzenie działalności szkoleniowej). Podaje także dane dotyczące rynku marketingu bezpośredniego w świecie.
9
Content available remote Narzędzia crm w firmie marketingu bezpośredniego
80%
Celem pracy jest wypełnienie luki informacyjnej dotyczącej zjawiska CRM i zbadanie zadowolenia pierwszych klientów firmy działającej na zasadach marketingu bezpośredniego z budowania relacji z nimi. Firma buduje dobre relacje ze swoimi dystrybutorami, dba o ich rozwój i zdobywanie wiedzy merytorycznej o produktach. Oferowany pakiet narzędzi do kontaktu: pierwszy klient - firma oraz dystrybutor - konsument, nie jest wykorzystywany przez wszystkich dystrybutorów. Korporacja nie ma gwarancji, iż stosując narzędzia CRM zadowoli wszystkich współpracujących. Może jednak poznać ich oczekiwania, aby usatysfakcjonować kaŜdego klienta z osobna(abstrakt autora)
Autor przedstawia ideę marketingu bezpośredniego i jego rolę w procesie sprzedaży produktu. Opisuje także nowe trendy marketingowe - marketing precyzyjny. Jest to połączenie marketingu baz danych, mikromarketingu oraz marketingu bezpośredniego, co daje dużo większą efektywność działań marketingowych.
Skłonić do działania konkretnego klienta -oto sens marketingu bezpośredniego. Marketing bezpośredni to nowoczesny i błyskawicznie rozwijający się sposób komunikacji firmy z klientem. Uzupełnia i wspomaga tradycyjne kampanie reklamowe, choć coraz częściej jego narzędzia stosowane są oddzielnie.
By twoja przesyłka nie trafiła do kosza, musisz wiedzieć, do kogo ją wysyłasz. Im więcej wiesz o kliencie, tym mniej wydajesz na jego zdobycie. Baza danych to element bez którego marketing bezpośredni nie istnieje. To co najmniej 50 proc. sukcesu każdej kampanii. Genialna kreacja, tysiące wykonanych telefonów, pełne rozmachu akcje w terenie - to wszystko nie zda się na nic, jeśli baza klientów, do których chcemy dotrzeć będzie źle zorganizowana.
Artykuł przedstawia cele marketingu bezpośredniego na przykładzie działalności wybranych firm.
Wyróżniono jedną z ważniejszych barier rozwoju marketingu bezpośredniego w Polsce, którą stanowią postawy nabywców wobec tej formy promocji i sprzedaży. Przedstawiono zasady sukcesu marketingu, których przestrzeganie prowadzi do zaufania i zadowolenia klientów: mniej obiecuj, a więcej dawaj, pełna gwarancja saysfakcji klientów (gwarancja na sprzedawany produkt, przejrzyste składanie reklamacji oraz możliwości zwracania zakupionych produktów), kastomizacja oferty, zwiększenie wiarygodności.
Artykuł poświęcony reklamie katalogowej. Omówiono zalety reklamy katalogowej oraz najważniejsze cechy katalogów reklamowych.
Termin "marketing bezpośredni" został po raz pierwszy użyty prawdopodobnie przez Ph. Kotlera w 1979 r. Większość autorów używa właśnie definicji Kotlera w swoich publikacjach. Autor prezentowanego artykułu dowodzi, że definicja Kotlera nie jest poprawna i prezentuje własną definicję marketingu bezpośredniego, którą omawia na tle teorii i praktyki. (abstrakt oryginalny)
W Polsce cały czas obserwujemy coraz częstsze wykorzystywanie technik marketingu bezpośredniego. Polacy są jednak nieufni w stosunku do tego typu ofert w porównaniu do Amerykanów. Dostają mniej ofert i rzadziej z nich korzystają. Artykuł opisuje działania wydawnictwa Reader's Digest, które odnosi na tym polu sukcesy.
Blog jako narzędzie marketingu – idea, którą warto rozważyć. Dziś blogują wszyscy – politycy, eksperci, hobbyści. Często ekonomiści. Czy z wewnętrznej potrzeby, czy dla innych celów? W ciągu kilku lat blogi stały się popularnym i czytanym przez coraz większe grupy odbiorców medium wymiany poglądów. Tylko z pozoru przypominają swoich protoplastów, archaiczne pamiętniki. Dziś, dzięki internetowi, przepływ informacji następuje w każdą stronę, wymieniają zdania i autorzy blogów, i ich czytelnicy. Subiektywne opinie przestają być prywatne. Większość blogerów to wprawdzie ludzie znani początkowo tylko wąskim kręgom znajomych, acz potrafiący zdobyć niemałą popularność. Inną kategorię stanowią ludzie znani i popularni wcześniej – ich blogi niejako z definicji interesują szersze grono czytelników. Jeśli zaś mamy do czynienia z blogiem eksperta, jego zdanie wyrażone w blogu może zaważyć na decyzjach innych ludzi. Szczególnie duże znaczenie może to mieć w dziedzinie ekonomii – czyż opinie autorytetów nie będą tutaj warte wymiernych pieniędzy? (abstrakt oryginalny)
Mimo iż w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło w marketingu bezpośrednim istota nawiązywania i umacniania relacji z klientem pozostała niezmienna. W artykule przypomniano sylwetkę Lestera Wundermana - legendy marketingu bezpośredniego, autora książki "Being Direct. Making Advertising Pay". Przedstawiono również zasady prowadzenia kampanii wysyłkowych omówione we wspomnianej wyżej publikacji.
30 kwietnia 1998 r. weszła w życie ustawa o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 1997 r., nr 133, poz. 883). Przepisy tej ustawy regulują sposób prowadzenia działalności marketingowej. W związku z tym warto przybliżyć podstawowe terminy użyte w ustawie, jak i przesłanki dopuszczalności wykorzystywania danych osobistych.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.