Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Distribution policy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W hodowli zwierzęcej pasze są podstawowym nośnikiem kosztów produkcji. Analiza zmian cen mieszanki DJ wykazała jej stały, niekorzystny dla hodowców wzrost. Zmieniające się relacje cen pasz do cen zbytu brojlerów kurzych spowodowane były głównie wahaniami rynkowymi wynikającymi ze zmienności ceny mięsa drobiowego. W latach 1996-2003 wystąpił spadkowy trend badanej relacji, świadczący o pogarszającej się rentowności chowu drobiu. (fragment tekstu)
Celem rozważań jest wskazanie możliwości i potencjału, który tkwi w dystrybucji oraz czynników wpływających na jego kształtowanie. Współcześnie dystrybucja nabiera coraz większego znaczenia. Podejście systemowe natomiast stanowi jeden z ważniejszych aspektów nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i jest szczególnie istotne w kształtowaniu szeroko rozumianej polityki dystrybucji tj. orientacji marketingowo-logistycznej przedsiębiorstwa. W Polsce na wybór, rozwój i kształtowanie systemu dystrybucji duży wpływ wywiera zespół czynników otoczenia przedsiębiorstwa. Mając lub mogąc mieć wpływ na jego działalność, tworzą dla niego określone możliwości rynkowe, jak również stanowią pewne zagrożenia, warunkując przez to jego funkcjonowanie. W pracy zastosowano następujące metody badawcze: - krytyczno-poznawczą analizę dorobku teoretycznego zawartego w krajowej i zagranicznej literaturze przedmiotu, - dokonano analizy wybranych czynników mających wpływ na kształtowanie systemu dystrybucji, która pozwoli rozpoznać i zdiagnozować badane zjawisko. Czynniki zidentyfikowano i ujęto w dwóch kategoriach, tj. endogeniczne związane z możliwościami przedsiębiorstwa, spośród których opisano m.in. zasoby finansowe, ludzkie i rzeczowe, zdolności do budowania relacji, związków lojalnościowych i partnerskich stosunków z klientami i zaangażowanie ich w proces tworzenia wartości dostarczanej na rynek, a także wpływ wybranych cech oferowanego nabywcom produktu. a ponadto potencjał ofertowy, tj. strategię wobec klientów (rynki docelowe, jak i podmioty uczestniczące w procesie dystrybucji - pośrednicy) oraz konkurentów przedsiębiorstwa. Drugą kategorią czynników są czynniki egzogeniczne wpływające na system dystrybucji przez oczekiwania i możliwości segmentu nabywców, przedsiębiorstwa konkurencyjne oraz konkurencyjne łańcuchy podaży, czy ukształtowane struktury dystrybucji na rynku. W ich obrębie zwrócono uwagę m.in. na uwarunkowania: geograficzne, ekonomiczne, techniczne, społeczne, tj. związane z otoczeniem rynkowym przedsiębiorstwa. Autorka, prezentując wpływ uwarunkowań na system dystrybucji zakłada, że określenie wzajemnych relacji i zależności między poszczególnymi elementami, stanowi podstawę do wyodrębnienia kluczowej zmiennej endogenicznej i egzogenicznej. W badaniach nad czynnikami analiza wykazała brak pojedynczej zmiennej endogenicznej czy egzogenicznej, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wpływają na rozwój systemu dystrybucji w sposób synergiczny. Z tego wynika, że najbardziej pożądany system dystrybucji jest wypadkową zespołu czynników, rezultatem ich wspólnego działania. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Marketing Promotion and Distribution of Project within Private and Public Sphere
100%
Zagadnienie wprowadzania instrumentów marketingu do zarządzania projektami nie jest szeroko opisywane w literaturze przedmiotu. Zainteresowanie badawcze Autora, wyrażone w tym artykule, koncentruje się na analizie głównych możliwości wprowadzania instrumentów marketingu do realizacji projektów tak, żeby ułatwić ich dystrybucję i efektywną promocję, co umożliwi ich łatwiejsze i szybsze dotarcie do grup docelowych i społeczeństwa. W artykule opisano główną podstawę perspektywy marketingu w zarządzaniu projektami, w powiązaniu z grupą docelową, dla której projekt byłby zdefiniowany w sposób bezpośredni lub pośredni. Główny cel badania to analiza możliwości przygotowania projektu jako produktu i wprowadzania do niego efektywnego marketing mix, ze szczególnym uwzględnieniem polityki promocyjnej i dystrybucyjnej.(abstrakt oryginalny)
Polski system bankowy jest systemem młodym. Jednak pomimo krótkiego okresu jego funkcjonowania, jest coraz sprawniejszy i rozwija się bardzo dynamicznie. Rośnie też konkurencja na krajowym rynku usług finansowych. W okresie przedakcesyjnym Polski do Unii Europejskiej można przewidywać jej nasilenie, gdy zaczną działać w Polsce banki zagraniczne. Polskie banki są świadome, że konkurencja zagranicznych pośredników finansowych grozi ich dotychczasowej pozycji na rynku. By tym zjawiskom zapobiec, dążą one do dalszej poprawy lub przynajmniej wzmocnienia swej pozycji rynkowej. Dla rozwoju swojej działalności, banki potrzebują środków pieniężnych, stanowiących podstawę do kreacji usług finansowych. Kapitały te pochodzą z pożyczek na rynku międzybankowym, zasobów własnych bądź uzyskiwane są od klientów w postaci lokat i depozytów. Te ostatnie należą do stosunkowo najtańszych sposobów pozyskiwania środków pieniężnych. Równocześnie zaś klienci, którzy korzystali dotychczas tylko z określonego typu produktów bankowych (konta i lokaty), w obliczu szerokiego wachlarza propozycji mogą zainteresować się również innymi usługami oferowanymi przez bank. Banki polskie dostrzegły potrzebę pozyskiwania nowych depozytariuszy i usiłują ich zdobyć najróżniejszymi sposobami. Jedną z metod jest wykorzystywanie przez coraz większą liczbę banków reklamy w środkach masowego przekazu. Ponadto banki poszerzają swą ofertę produktową. Innym sposobem zdobywania klientów jest rozbudowa sieci placówek dla ułatwienia potencjalnemu klientowi kontaktu z bankiem. Banki mają w tym zakresie duże potencjalne możliwości, przede wszystkim ze względu na wciąż niedostatecznie rozwiniętą w Polsce sieć bankową, zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach. Wszystkie wymienione argumenty skłaniają do rozstrzygnięcia problemu usytuowania nowych placówek, by ułatwić kontakty klienta z bankiem, a bankowi przysporzyć dochodów. (fragment tekstu)
Opracowanie podnosi aktualną problematykę skuteczności i efektywności działań marketingowych, omawianą na przykładzie działalności dystrybucyjnej przykładowego przedsiębiorstwa. Wykorzystując dostępne instrumenty analityczne w postaci wskaźników marketingowych, dokonano oceny skuteczności i efektywności dystrybucji przedsiębiorstwa wielozakładowego. Szczególną uwagę zwrócono na filie, które były skuteczne w swoich działaniach oraz efektywne. Implikacją tej oceny jest możliwość adaptacji skutecznej i efektywnej strategii do oddziałów bez oczekiwanych wyników, ewentualnie inspiracja do zmiany w realizowanym programie dystrybucji. (abstrakt oryginalny)
6
80%
Głównym celem artykułu jest przedstawienie działań dystrybucyjnych przedsiębiorstw. Badaniami objęto 240 losowo wybranych przedsiębiorstw i ich rezygnowali z pośredników handlowych oraz poszukiwali nowych sposobów sprzedaży ich produktów. Większość z nich oceniła również rezygnację z pośredników handlowych jako bardzo skuteczne działanie dystrybucyjne. właścicieli w województwie warmińsko-mazurskim w 2006 roku. Przeprowadzone badania wykazały, że właściciele przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim najczęściej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyka sfery dystrybucji usługi ubezpieczeniowej, ale rozpatrywanej od strony warunków kształtowania polityki dystrybucji w zakładzie ubezpieczeń. Ich charakterystyka dokonana została w podziale na właściwości dystrybuowania produktu oraz na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, mające wpływ na kształtowanie polityki dystrybucji usług ubezpieczeniowych w zakładzie ubezpieczeń. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy zastosowania modelu multidystrybucji w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych. Autor pisze o zmianach w zachowaniu i preferencjach klientów, reakcjach dostosowawczych firm ubezpieczeniowych oraz reakcjach agentów. Następnie przechodzi do objaśnienia etapów budowy modelu multidystrybucji, po czym przedstawia studium przypadku zastosowania tej metody przez japońskiego ubezpieczyciela ITGI na rynku indyjskim.
Koncepcja marketingu jako stricte praktycznych zachowań przedsiębiorstwa (przedsiębiorcy) na rynku znajduje się w trakcie stałej ewolucji adekwatnie do stopnia rozwoju gospodarczego danego obszaru rynkowego, charakteru produkcji oraz stosunków rynkowych (typu rynku występującego w danej fazie rozwoju stosunków ekonomicznych). Patrząc z tego punktu widzenia możemy mówić o marketingu dnia wczorajszego, marketingu z pogranicza dnia wczorajszego i dzisiejszego oraz marketingu z pogranicza dnia dzisiejszego i jutra. Marketing dnia wczorajszego charakteryzował się tym, co nazywamy orientacją produkcyjno-sprzedażową, w której punktem wyjścia jest wytworzona produkcja. Źródłem dochodów przedsiębiorcy była sprzedaż posiadanych (wytworzonych) produktów. Producent szukał odpowiedzi na pytanie: "jak znaleźć drogę do nabywcy?" Mieliśmy więc do czynienia ze stosunkami linearnymi pomiędzy producentem i nabywcą oraz z myśleniem kategoriami nawiązania kontaktu (kontraktu) z punktu widzenia akceptacji punktowej, statycznej, stąd też pojęcie marketingu statycznego. Rynek, na skutek rzadkości dóbr, miał charakter rynku sprzedawcy. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.