Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dobra inwestycyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Marketing industrialny jako termin odpowiada terminom "industrial marketing", "business marketing", "business to business" bądź "marketing środków produkcji" lub "marketing dóbr inwestycyjnych". W artykule przedstawiono definicje marketingu industrialnego oraz typologię dóbr i czynniki specyficzne dla tego rodzaju marketingu.
2
75%
Celem artykułu jest próba identyfikacji dotychczas niezauważanych wyznaczników takich elementów emergencji, jak: ekologia, odpowiedzialność, strategiczne dopasowanie, możliwość standaryzacji, specyfiki ich stosowania w systemach logistycznych, w szczególności w łańcuchach dostaw towarów inwestycyjnych. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest konstrukcja złożonych wskaźników wyprzedzających koniunkturę w budownictwie zarówno w całym sektorze, jak i dla poszczególnych klas wielkich przedsiębiorsw. (fragment tekstu)
W listopadzie wartość ogólnego wskaźnika koniunktury zmniejszyła się w porównaniu z październikiem o 9,1 pkt., z poziomu -1,6 pkt. do wysokości -10,7 pkt. Jest niższa od wartości sprzed roku o 4,1 pkt. W sektorze prywatnym wartość wskaźnika koniunktury zmniejszyła się w ciągu miesiąca o 8,3 pkt. i wynosi -10,9 pkt. Jest niższa niż przed rokiem o 2,8 pkt. W sektorze publicznym wartość wskaźnika zmniejszyła się aż 15,7 pkt. do poziomu -9,3 pkt. Jest niższa od wartości sprzed roku aż o 16,7 pkt. (fragment tekstu)
Przedmiotem artykułu jest wino jako przedmiot inwestycji - jest to relatywnie nowy segment inwestycji alternatywnych - inwestycji emocjonalnych. Omówiono w nim naturę tych inwestycji i scharakteryzowano rynek (w tym wskazano giełdy wina i osiągane na nich wyniki inwestycyjne). Wskazano także możliwości inwestowania w wino przez polskich klientów. Bardzo dobre wyniki inwestycji (wysoki zwrot przy niskim ryzyku) i rosnące zainteresowanie inwestycjami emocjonalnymi pozwalają sądzić, że ten segment będzie się rozwijał. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest omówienie zagadnień dotyczących klasyfikacji "nieruchomości inwestycyjnych" oraz ich metod wyceny, zawartych w polskich i międzynarodowych regulacjach bilansowych. (fragment tekstu)
Ocena koniunktury w trzecim kwartale jest sporządzana na podstawie wyników z lipca i sierpnia. W trzecim kwartale 2016 r., podobnie jak w poprzednich, wyniki badania koniunktury w przemyśle przetwórczym cechowała zmienność. Zjawisko to obserwujemy od ponad dwóch lat. Wartości wskaźnika koniunktury w przemyśle naprzemiennie rosną i spadają, niekoniecznie zgodnie z rytmem zmian sezonowych, zaś w przebiegu czynnika cyklicznego od połowy 2014 r. widoczna jest tendencja spadkowa. Zmienność ta najdobitniej przejawia się w zróżnicowaniu zachowań przedsiębiorstw z różnych sektorów własnościowych. Miało ono miejsce także w tym kwartale. Przedsiębiorstwa publiczne i prywatne naprzemiennie i odmiennie od siebie informowały o poprawie i pogorszeniu się koniunktury. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono, jak idee Kaleckiego funkcjonują we współczesnej teorii ekonomii. Omówiono klasyczny model cyklu koniunkturalnego Kaleckiego, analizując związek między czasem opóźnienia i cyklami przy zastosowaniu współczesnych metod układów dynamicznych i teorii bifurkacji. Do prezentacji modelu Kaleckiego użyto współczesnych narzędzi detekcji cyklicznego zachowania.
Celem niniejszego artykułu jest prezentacja przesłanek wyboru marketingowej koncepcji przedsiębiorstwa. Rozważania ograniczone zostały do rynku dóbr inwestycyjnych. Przy czym analizę przeprowadzono z perspektywy producenta urządzeń. (fragment tekstu)
W przypadku nabycia lub wytworzenia dóbr inwestycyjnych stosowane są różne systemy odliczania podatku VAT, mające zapewnić neutralność podatkową. Systemy te, zdeterminowane przeznaczeniem nabytego dobra, niosą dla finansów przedsiębiorstw różne konsekwencje. Artykuł ma na celu zidentyfikowanie i analizę systemów odliczania podatku VAT w odniesieniu do wydatków na nabycie lub wytworzenie dóbr inwestycyjnych wraz z oceną ich wpływu na finanse przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
W marcu 2014 roku wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym zwiększył swoja wartość o 2,6 pkt. w stosunku do lutego. Obecna wartość wskaźnika, +1,3 pkt., jest wyższa od wartości sprzed roku o 12,7 pkt. Poprawa koniunktury miała miejsce tylko w sektorze prywatnym. Wskaźnik koniunktury w tym sektorze zwiększył swoja wartość o 3,4 pkt. do poziomu +2,0 pkt. Jest wyższy od wartości sprzed roku o 14,8 pkt. W sektorze publicznym odnotowano pogorszenie koniunktury. Wskaźnik zmniejszył swoją wartość w ciągu miesiąca o 4,6 pkt., do poziomu -7,9 pkt. Jest to wartość niższa niż przed rokiem o 3,3 pkt. (fragment tekstu)
13
Content available remote Zasoby terenów inwestycyjnych w woj. warmińsko-mazurskim
63%
Celem badań własnych była ocena w opinii władz lokalnych: znaczenia w regionie podmiotów dysponujących atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi, podaży i cech terenów inwestycyjnych, znaczenia działań podejmowanych przez władze lokalne i ich współpracy w celu pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych. Badania ankietowe przeprowadzono w II połowie 2012 r. wśród władz lokalnych reprezentujących gminy woj. warmińsko-mazurskiego, na terenie których znajdują się tereny inwestycyjne należące do Zasobu ANR (36 z 86 gmin). Dokonano oceny oferty inwestycyjnej Zasobu ANR w woj. warmińsko-mazurskim na tle oferty w kraju. W opinii władz lokalnych najważniejszym podmiotem dysponującym w regionie terenami inwestycyjnymi jest ANR. Tereny inwestycyjne zostały najwyżej ocenione pod względem ich położenia (ocena 2,6 w skali od -5 do 5). Najniżej oceniono ich podaż. Spośród 36 gmin, które wzięły udział w badaniu, 26 współpracuje z innymi podmiotami w celu pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych. Najwyżej oceniono współpracę realizowaną z ANR. Liczba nieruchomości nierolnych znajdujących się ofercie ANR ogółem w Polsce wynosiła 990 (26,9% liczby wszystkich nieruchomości). Udział tego rodzaju nieruchomości w woj. Warmińsko-mazurskim był zdecydowanie niższy i wynosił zaledwie 7%. W woj. warmińsko-mazurskim częściej (54,5%) znajdowały się nieruchomości nierolne o powierzchni powyżej 0,5 ha niż ogółem w Polsce (9,3%). (abstrakt oryginalny)
Artykuł charakteryzuje wskaźnik zwrotu z inwestycji w kwalifikacje pracowników (ROQ). Zakłada się tu, że wydatki przedsiębiorstwa na podwyższanie kwalifikacji pracowników są analizowane w kategoriach inwestycji w kapitał ludzki. Jest to długoterminowa orientacja przedsiębiorstwa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynkach dóbr inwestycyjnych.
Celem artykułu jest interpretacja statystyczna skonstruowanego szeregu czasowego FIPI (Financial Investor Price Index) inflacji polskich dóbr inwestycyjnych. Szereg czasowy FIPI, będący próbą syntetycznego liczbowego ujęcia inflacji na polskim finansowym rynku kapitałowym, omówiono w dwóch wersjach różniących się interpretacją ceny dobra finansowego.
16
Content available remote The Incentive Reward Complex and the Slowest U.S. Post-WW II Recovery on Record
51%
Government policymakers (both Fed and U.S. Treasury) remain puzzled over the lack of vigor in the post-Great Recession recovery of 2010 to 2017, blaming it in part on a slowdown in productivity growth and the retirement of workers. But an equally plausible explanation lies in their failure to recognize the importance of the Incentive Reward Complex in providing an improved springboard for economic growth. Support for this hypothesis lies in the Fed's data base, along with evidence that fails to support stimulus policies of both the U.S. Treasury and the Fed. Rather than more of these types of government interventions, we may need fewer of them along with more of the culture of incentives and rewards. (original abstract)
Celem artykułu jest omówienie wzorów obliczeniowych tzw. cenowej inflacji finansowych dóbr inwestycyjnych polskiej gospodarki, rozumianych jako indeksy zespołowe zyskowności z tych dóbr, prezentacja graficzna otrzymanych kwartalnych szeregów czasowych tych indeksów za okres 1993.2-2000.3, a także ekonomiczny komentarz do otrzymanych szeregów. Obliczenia dotyczą polskich finansowych rynków pieniądza, akcji i obligacji. W rachunkach wykorzystano znany wzów na indeks Laspeyresa i Paaschego. (oryg. streszcz.)
Dla eksporterów dóbr inwestycyjnych, w tym przede wszystkim kompletnych obiektów przemysłowych, rynki naftowych krajów arabskich odgrywają wiodącą rolę. Przypada na nie około 70% światowego importu budownictwa. Na początku lat siedemdziesiątych kraje naftowe Zatoki Perskiej oraz Afryki Północnej rozpoczęły intensywny proces inwestycyjny wykorzystując ogromne dochody uzyskiwane z istotnego wzrostu cen ropy naftowej. Wśród krajów tych znalazł się również Irak, który podobnie jak inne kraje naftowe postanowił urzeczywistnić szeroki program uprzemysłowienia. Oparty on był na budowie około 800 dużych obiektów przemysłowych o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Głównymi dostawcami tych obiektów, obok przodujących firm zachodnich, byli również eksporterzy z krajów socjalistycznych, w tym z Polski. Polscy eksporterzy zaangażowali w latach siedemdziesiątych ogromny potencjał wykonawczy dla realizacji na rynku irackim dużych kontraktów "pod klucz". Ocenia się, iż wartość znajdujących się tam aktualnie maszyn i sprzętu sięga 150 mln dolarów. Czołowym polskim eksporterem na tym rynku był Polimex-Cekop. Biorąc pod uwagę znaczenie rynku irackiego dla polskiego handlu zagranicznego, warto zastanowić się, jakie są perspektywy dalszego eksportu inwestycyjnego na ten rynek. Próbą odpowiedzi na tak postawione pytanie będzie analiza czynników strukturalnych i koniunkturalnych determinujących eksport dóbr inwestycyjnych na rynek iracki przez przedsiębiorstwo Polimex-Cekop. Badanie czynników prowadzone będzie dwuprzekrojowo w kontekście ich wpływu na poziom i dynamikę zmian popytu na produkty oferowane przez polskiego eksportera oraz podaży będącej w gestii rozpatrywanego przedsiębiorstwa. (fragment tekstu)
Omówiono problem nieliniowości zależności inflacji od wzrostu gospodarczego (cen dóbr inwestycyjnych). Wymieniono następujące modele teoretyczne: 1. Efekt Tobina; 2. Model Ramseya uzupełniony założeniem pieniądza w funkcji użyteczności. 3. Modele "cash in advance" (CIA) oraz 4. Model optymalizujących podmiotów Sidrauskiego. Dalej omówiono między innymi badania empiryczne zależności wzrostu gospodarczego i inflacji. Dotyczyły one liniowego i nieliniowego wpływu inflacji na wzrost gospodarczy. Inflację i wariancję cen względnych (ceny względne nie są zależne od inflacji). Problem inwestycji w warunkach niepewności oraz zachowań sektora badań i rozwoju oraz tempa wzrostu gospodarczego. W konsekwencji rozważań wynika, że wyższa stopa inflacji implikuje większy rozwój technologiczny, tempo wzrostu gospodarczego zmniejsza się dopiero po przekroczeniu progowej wielkości inflacji.
W artykule tym przedstawimy specyfikę głównych równań modelu W8D-2007 dotyczących generowania popytu finalnego w gospodarce polskiej. Ograniczymy się do przedstawienia podstawowych argumentów zarówno wywodzących się z teorii ekonomicznej, jak i wynikających z ograniczonej dostępności danych. (...) Wyniki estymacji parametrów równań zostały zaprezentowane w sposób standardowy. W odpowiednich kolumnach tablic przedstawiono wartości ocen parametrów błędów średnich oraz wartości statystyki t i poziom istotności. Dla poszczególnych równań podano charakter relacji, mianowicie skrót RD oznacza relację długookresową, skrót RK - relację krótkookresową. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.