Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dwuzawodowość
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
Autorzy artykułu zajmują się problematyką profesjonalizacji sił zbrojnych w Unii Europejskiej na przykładzie Sił Zbrojnych RP. Przedstawiany jest aspekt historyczny profesjonalizacji. Autorzy analizują zmiany zachodzące w polskich siłach zbrojnych poprzez pryzmat zmian legislacyjnych w związku z koniecznością dostosowania regulacji do wymogów unijnych. Proponują również możliwe korzystne rozwiązania do wykorzystania w polskich siłach zbrojnych.(abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest przedstawienie wyników badań dotyczących kształtowania się warstwy chłopo-robotników w makroregionie południowo-zachodnim, w tym: udziału robotników-chłopów w ogólnej liczbie czynnych zawodowo w rolnictwie; - zmiany liczby chłopów-robotników w poszczególnych województwach i ich uwarunkowania; - cechy badanej zbiorowości z uwzględnieniem płci, wieku i obszaru gospodarstw, z których pochodzą.
W artykule dokonano analizy wpływu dochodów na model konsumpcji w dwuzawodowych gospodarstwach domowych, wykorzystując funkcje Törnquista do określenia zależności między tymi zmiennymi. W artykule omówiono również wpływ struktury dochodów na model konsumpcji, tj. dochodów z pracy poza własnym gospodarstwem rolnym oraz dochodów z niej uzyskiwanych. Autorka wykorzystała funkcje wielu zmiennych do określenia wpływu dwóch rodzajów dochodów na model konsumpcji dwuzawodowych gospodarstw domowych.
W artykule omówiono świadomy wybór zawodu coacha. Coaching to profesja, do której można się przyuczyć w późniejszym niż szkolnym czy uczelnianym wieku. Coachem może być każdy, kto chce. W artykule zaprezentowano dywersyfikację oraz energochłonność zawodu coacha. Przedstawiono kandydatów do szkół coachingowych w podziale na 4 kategorie.
Przedmiotem artykułu jest skala i dynamika procesów urbanizacji zawodowej wsi polskiej w latach 1950-1990.
Celem pracy jest prezentacja części wyników badań, uzyskanych w ramach projektu badawczego pt. Analiza i ocena sytuacji kobiet wiejskich na rynku pracy współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, obejmujących zagadnienia związane ze statusem mieszkańców wsi na rynku pracy, ich wykształceniem oraz zaangażowaniem w prace w gospodarstwie indywidualnym. Istotne znaczenie odgrywa w tym zakresie zjawisko dwuzawodowości, czyli łączenia pracy zawodowej poza gospodarstwem lub nawet prowadzenia własnej firmy z aktywnością w gospodarstwie rolnym. Zaprezentowano również strukturę statusów mieszkańców obszarów wiejskich w podziale regionalnym oraz z uwzględnieniem pochodzenia z powiatów o lepszej lub gorszej sytuacji w zakresie stopy bezrobocia oraz wartości PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca.(abstrakt oryginalny)
Narastająca złożoność, intensywność i nieprzewidywalność zmian zachodzących we współczesnym otoczeniu powoduje, że przedsiębiorstwa coraz częściej funkcjonują w warunkach niepewności. To z kolei zmusza je do kształtowania i rozwijania dynamicznych zdolności, pozwalających im identyfikować szanse w otoczeniu oraz je wykorzystywać poprzez odpowiednią rekonfigurację zasobów. Przy użyciu metody analizy i krytyki piśmiennictwa w opracowaniu podjęto rozważania na temat ambidexterity jako zdolności dynamicznej, pozwalającej zrównoważyć działania eksploracyjne i eksploatacyjne, która staje się predestynacją dla przedsiębiorstw działających w niepewnym otoczeniu. (abstrakt oryginalny)
Autor scharakteryzował rolnictwo czterech województw południowo-wschodniej Polski, a w szczególności strukturę agrarną, problemy ludnościowe, zwłaszcza dwuzawodowość, typy rolnictwa indywidualnego, jego towarowość, produkcję roślinną i zwierzęcą, sektor państwowy rolnictwa i przekształcenia własnościowe a także związane z tym bezrobocie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.