Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 745

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 38 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Efektywne komunikowanie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 38 next fast forward last
Rozliczne badania psychologiczne potwierdzają pogląd, że zachowania ludzi są uwarunkowane przez całokształt ich życiowych doświadczeń, składających się na model rzeczywistości jednostki, na jej osobowość. To warunkowanie nie ma jednak charakteru przyczynowo-skutkowego. Pośredniczą w nim czynniki kulturowe, społeczne, sytuacyjne (także partnerzy interakcji), które aktualizując poszczególne doświadczenia, generują w sposób pośredni określone zachowania komunikacyjne. Mówiąc inaczej - to kontekst, w jakim przebiega interakcja, decyduje o sposobie ekspresji człowieka oraz jakości jego komunikowania się z otaczającym światem. (fragment tekstu)
Zdaniem autora sztuka prezentacji to wywoływanie silnych emocji i dotarcie do serca każdej osoby z grona publiczności, po to, by zarazić ją swoją ideą. Autor omówił 17 kluczowych aspektów, o których powinno się pamiętać przygotowując prezentację.
W badaniach nad komunikowaniem coraz więcej miejsca zajmują kwestie dotyczące kształtowania wizerunku. Wiadomo, że odpowiednio i świadomie przygotowane informacje oraz nawiązanie komunikacji z otoczeniem może wykreować i utrwalić pozytywne emocje na temat danej organizacji i tym samym przyczynić się do realizacji jej podstawowych celów. Natomiast brak wzajemnego zrozumienia organizacji z jej otoczeniem może doprowadzić nawet do jej upadku. (...) Warto się zastanowić, na czym polega komunikowanie się Unii Europejskiej z obywatelami. I na ile jest ono skuteczne? A także, czy przy podejmowaniu decyzji unijni urzędnicy uwzględniają potrzeby swoich obywateli? W publikacji w dużym skrócie zostały przedstawione główne problemy dotyczące procesu komunikowania sprzed 2000 roku, natomiast szerzej - decyzje i wydarzenia na forum unijnym dotyczące tego zagadnienia w XXI wieku.(fragment tekstu)
Zagadnienie interoperacyjności w administracji publicznej jest obecnie jednym z najważniejszych obszarów prac - zarówno badawczych, jak i aplikacyjnych - w zakresie szeroko rozumianego e-Govemment (e-Administracja). W obecnej chwili nikt już nie pyta "po co" zapewniać interoperacyjność rozwiązań tworzonych na potrzeby administracji publicznej. Pojawia się jednak problem: jak to zrealizować w możliwie najefektywniejszy sposób. Dużym utrudnieniem dla podejmowanych działań jest brak wspólnej definicji interoperacyjności, która byłaby przyjęta gremialnie przez organizacje zajmujące «się tą tematyką. Co więcej, w formułowanych definicjach rozpiętość podejść do zagadnienia interoperacyjności jest bardzo duża. W jednej z najstarszych definicji interoperacyjności, zaproponowanej przez Institute of Electrical and Electronics Engineers, określona została ona jako: "[...] zdolność dwóch lub większej liczby systemów informatycznych lub ich komponentów do wymiany informacji i do jej użycia". (fragment tekstu)
Skuteczność komunikacji w przedsiębiorstwie w istotny sposób warunkuje jego sprawne funkcjonowanie, dlatego też tak ważne jest kontrolowanie jej przebiegu. Ze względu na złożoną systematykę celów tego procesu analizie należy poddawać stopień realizacji każdego z nich, co jest równoznaczne z przyjęciem prakseologicznego spojrzenia na zagadnienie skuteczności porozumiewania się w organizacji. Celem głównym niniejszych rozważań jest kwantyfikacja relacji obszarów w skuteczności komunikacji wewnętrznej. Z kolei za cel pośredni przyjęto ustalenie czynników w największym stopniu warunkujących realizację poszczególnych celów działań komunikacyjnych skierowanych do pracowników.(abstrakt oryginalny)
Spośród wielu form i technik promocji wykorzystanie znanych postaci należy do jednej z najbardziej popularnych. Osoby często obecne w mediach, cieszące się uznaniem i szacunkiem skutecznie potrafią rekomendować nabywcom promowane przez siebie produkty lub wpływać na zachowania innych ludzi. Aby jednak poparcie osobiste przyniosło spodziewany efekt należy uwzględnić szereg uwarunkowań związanych z nadawcą komunikatu, osobą rekomendującą, a także czynników niezależnych. W artykule zaprezentowano istotę poparcia osobistego oraz determinanty skuteczności jego zastosowania. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Convictive Communication and Persuasive Communication
76%
The study starts from the identification of the discourses and conversations ongoing existence of two ways of communication processes. On the one hand, some processes are structured by concatenating rational arguments; arguments are often natural logic and occasionally may be of formal logic. On the other hand, other processes are directed and developed communication based on emotional arguments. In relation to the type of arguments that are used in communication delimit two types of communication: convictive communication and persuasive communication. The two types are found rarely in pure configuration. In the current communication the two intersect. Convictive or persuasive character of a statement is given by the predominance of one or other type of arguments. (original abstract)
8
Content available remote Efektywność procesu komunikacji w zespole Scrumowym
76%
W artykule przedstawiono główne czynniki wpływające na kształtowanie procesu efektywnej komunikacji. Autor porównuje techniki komunikacji wykorzystywane w Metodyce Scrum z cechami efektywnej komunikacji przedstawianymi w literaturze. Celem artykułu jest odnalezienie sposobów wzmagających efektywność komunikacji według Metodyki Scrum. (abstrakt oryginalny)
Świat odbieramy zmysłami, tak więc znaczenie rozumienia roli zmysłów w marketingu jest kluczowe dla skuteczności przekazu. Autor podkreśla, że jeśli przekaz ograniczymy tylko do wpływania na jeden kanał percepcji, efekt takiego komunikowania będzie ograniczony i podatny na zagłuszenie. Ważne jest więc, by przy doborze środków przekazu i konstruowaniu komunikatu używać jak najszerszej palety wrażeń zmysłowych.
Sekretem sukcesu komunikacyjnego marki są jej konsumenci i zrozumienie ich potrzeb oraz oczekiwań. Według autora konsumenci wybierają te marki, które kojarzą im się nie tylko z samą działalnością komercyjną, ale również z działalnością pozabiznesową. Konsumpcja staje się więc wielowymiarowa. Również narzędzia marketingowe stwarzają nowe możliwości komunikacji i promocji produktów nie tylko na linii marka – konsument, ale też konsument – konsument, konsument – społeczeństwo. Ta łatwość wyrażania opinii oraz komunikacja z ludźmi o podobnych poglądach stwarza konsumentom możliwość efektywnego wywierania wpływu na marki i zmuszania tym samym marki oraz ich właścicieli do zmiany swoich zachowań.
Bezrobocie w Polsce wciąż spada, a zatem kurczy się już nie tylko pula talentów - najbardziej kompetentnych pracowników - lecz także grupa potencjalnych kandydatów do pracy w ogóle. Potwierdzają to wszystkie prowadzone wśród pracodawców w Polsce badania. W walce o kandydata, a potem pracownika odegra rolę wiele czynników, a jednym z kluczowych będzie jakość firmowej komunikacji. Warto zatem zastanowić się, jakie role komunikacyjne powinni odgrywać liderzy organizacji, a także jak ich wspierać w wypełnianiu tych funkcji. (fragment tekstu)
W artykule omówiono specyfikę i znaczenie kadry kierowniczej W przedsiębiorstwach międzynarodowych. Scharakteryzowano również style kierowania oraz znaczenie relacji przełożony-podwładny W tym również typy komunikacji W kontekście tych relacji. Przeprowadzono badania dotyczące pozyskiwania kadry kierowniczej, identyfikacji stylu kierowania, oceny umiejętności komunikacyjnych kierowników i oceny ich relacji z podwładnymi. Badani kierownicy charakteryzują się klubowym stylem kierowania i średnimi umiejętnościami komunikacyjnymi. Relacje kierowników z podwładnymi są średnie.(abstrakt oryginalny)
W każdym z nas jest coś z żyrafy i szakala. W codziennych rozmowach - zawodowych, rodzinnych czy towarzyskich - posługujemy się językami symbolizowanymi właśnie przez te zwierzęta. Co to oznacza dla nas i naszych relacji? Jak, mając tego świadomość, budować porozumienie nawet w trudnych sytuacjach? (fragment tekstu)
The introduction of Integrated Marketing Communications with its con-cept of encouraging organizations to speak with one voice (Caywood, Schultz, Lauterborn, 1993) was a step forward in marketing communication research. However, IMC is still under-researched (Ots, Nyilasy, 2015, 2017) and the limited empirical evidence supporting positive results derived from its implementation remains a barrier constraining practice and broader ac-ceptance in boardrooms (Porcu, Del Barrio-García, Kitchen, 2017). Un-doubtedly, one of the issues that remained unclear is whether the receiver, such as a current or potential customer, recognized what is communicated as one voice, or recognized it as different voices, or recognized it at all (Finne, Grönroos, 2017). Thus, the purpose of the study presented in this chapter is threefold: (1) to examine how consumers perceive the level of integration of the communication efforts performed by two well-known carbonated beverages companies worldwide: Coca-Cola and Pepsi; (2) to test the differences between heavy and light consumers in terms of per-ceived IMC.(fragment of text)
Największym wyzwaniem dla zespołów rozproszonych jest nie tyle - jak się powszechnie wydaje - odległość między członkami zespołu, o ile dystans psychologiczny, jaki ich dzieli. Taki rodzaj oddalenia może zaistnieć w każdym zespole, jednak zespołom rozproszonym może być trudniej go pokonać i może to wymagać od nich większego wysiłku. Jak sobie z tym radzić? (fragment tekstu)
"Obyś żył w ciekawych czasach..." - to życzenie, którego realizację mamy właśnie okazję doświadczać na własnej skórze. Żyjemy w ciekawych czasach i skutki tego widoczne są na wielu płaszczyznach związanych z zarządzaniem. Jedną z tych płaszczyzn jest komunikacja w firmie. (fragment tekstu)
System komunikowania organizacyjnego jest typowy dla wszelkich instytucji, stąd nazywany jest także systemem komunikowania instytucjonalnego. Występuje tam, gdzie są zamknięte struktury i istnieje aparat zarządzania. Dla właściwego zrozumienia istoty skutecznego komunikowania instytucjonalnego scharakteryzowano te podstawowe kierunki, kierowników z uwagi na ich preferencje komunikacyjne oraz wskazano na podstawowe bariery efektywnej komunikacji wewnętrznej. Rozważania teoretyczne zostały uzupełnione wynikami badań własnych, których celem było, m.in. zdiagnozowanie aktualnej sytuacji w obszarze komunikacji wewnętrznej i wskazanie preferowanych przez pracowników narzędzi komunikacji do wdrożenia. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Factors Influencing Effectiveness of Internal Communication
76%
Purpose: The purpose of the study was to answer the question: "What are the most common factors influencing effectiveness of internal communications faced by Polish organizations?" This article discusses the role of internal communications practices leading to enhancement of organizational performance. In particular, it concentrates on factors impeding the flow of information inside the organization. Later on, the article presents empirical findings. Methodology: Contemporary public relations, internal communications and employee communications texts have been reviewed to identify how internal communications is defined in literature and how it influences organization success. Relevant existing research was reviewed and primary research was conducted. The latter consisted of 29 in-depth interviews with employees from various Polish organizations. Results/findings: The article presents interesting results that can be especially useful for internal communications specialists and managers. It is recommended that to gain a fuller picture of the issues underlying the findings, quantitative research with relevant employees should be undertaken. (original abstract)
19
Content available remote Funkcja i rola efektywnej komunikacji w zarządzaniu
76%
W artykule zostały opisane podstawowe pojęcia, rodzaje i elementy procesu komunikowania się w ujęciu jakościowym i ilościowym. Scharakteryzowano rodzaje potrzeb, które pozwala nam realizować komunikowanie, oraz opisano wytyczne, które powinny być spełnione w celu efektywnego komunikowania się w przedsiębiorstwie.(abstrakt oryginalny)
Autor podkreśla, że mailing jest jak okładka książki – sprzedaje od razu treść. Jeśli będzie beznadziejna, to nikt jej nie przeczyta. Autor wyjaśnia więc na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę projektując mailing.
first rewind previous Strona / 38 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.