Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 95

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Efektywność pracy zespołowej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Za sprawą rozwijających się technologii oraz szybkich łączy pracownicy mają możliwość pracy zarówno w biurze pracodawcy, jak i poza nim. Pracodawcy dzięki temu zyskali możliwość zatrudnienia najlepszych pracowników niezależnie od ich lokalizacji, a zespoły pracownicze możliwość wspólnego realizowania projektów i zadań z każdego zakątku świata. Potrzeby biznesu wymogły powstawanie zespołów rozproszonych, których głównymi korzyściami dla firmy są: oparcie pracy na technologiach, ograniczenie kosztów oraz alokacja pracowników globalnie. (abstrakt oryginalny)
Praca zespołowa jest tym, czego prawie zawsze brakuje w organizacjach ponoszących porażki, i tym, co najczęściej jest obecne w firmach odnoszących sukcesy. Trudno dziś wyobrazić sobie sprawnie działającą firmę, w której wszelkie decyzje podejmowane są jednoosobowo, pracownicy działają na własną rękę, a wszelkie projekty realizowane są indywidualnie. W czasach permanentnych zmian praca zespołowa jest istotnym źródłem trwałej przewagi konkurencyjnej. Niestety, nie zawsze przebiega tak, jak powinna. Dlaczego? (fragment tekstu)
Team coaching is an instrument of Human Resources Management used more and more eagerly in the organizations. It is used to improve effectiveness of team work and consequently of the whole organizations. Another aim of team-coach is to support team in the realization of their goals. The main goal of presented research was evaluation of effectiveness of team coaching in a process of team building and supporting its actions. The research was based on the example of implementation of team coaching in AIESEC student organization. Results of conducted survey showed that coaching is a proper tool of building and shaping teams. (original abstract)
Praca zespołowa może przynieść organizacji wiele korzyści. Członkowie zespołu, dzieląc się różnymi doświadczeniami, szybciej potrafią rozwiązać pojawiający się problem niż jednostka, co ułatwia i przyspiesza wykonanie zleconych zadań. Jednak, aby zespół mógł osiągnąć maksymalną efektywność, wymaga spójnego spojrzenia na to, czym jest w organizacji oraz jakie czynniki decydują o jego skutecznym działaniu. (fragment tekstu)
Autor artykułu na podstawie swoich badań dotyczących pracy zespołowej zadaje pytanie, czy w literaturze przedmiotu bada się tę pracę jako system koncepcji naukowej? W artykule akcentuje się, że w części publikacji przeprowadzana jest obrona koncepcji, iż mianem zespołu możemy określić tylko tę grupę pracowników, która pracuje efektywnie. Natomiast sam proces formowania jest procesem długotrwałym, który składa się z kilku etapów rozwoju (Hersey, Blanchard, Tuckman, Jensen, Katzenbach, Smith, Liker, Kasiulis, Barvydiene, Savanaviciene, Silingiene, Grazulis, Także inni autorzy wykorzystują te pojęcia jako synonimy (Boddy, Peiton, Kogler) oraz badają je w kontekście formalnym lub nieformalnym. W artykule akcentuje się, że w literaturze przedmiotu nie ma jednego poglądu dotyczącego wielkości zespołów (Manz, Sims, Miller, Stoner i in.), celu (Meskon, Katzenbach, Smith, Sakalas i in.), jak i problemów powstających przy ich działaniu itp. W rzeczywistości - z powodu różnego podejścia do tej problematyki, naukowcy i praktycy pracy zespołowej często mówią różnymi językami. Na podstawie badań B.W. Tuckman i M.A.C. Jensen, w których zostały zeprezentowane etapy rozwoju zespołów, pokazano treść poszczególnych etapów formowania zespołów. Zdaniem autora, główne cele formowania zespołów to efektywność działania, jak i wzrost konkurencyjności organizacji. Autor zaznacza także, że dotychczas zdobytą wiedzę o formowaniu zespołów należy badać w kontekście rozwoju nauki zarządzania. Takie podejście stworzy możliwość konstruowania modeli pracy zespołowej (systemy). W artykule został także zaprezentowany stworzony przez autora teoretyczny model pracy zespołowej, który pokazuje, że gdy formuje się zespół, zachodzą pewne procesy odzwierciadlające się w funkcjonowaniu organizacji: polityka (misja, wizja i cele strategiczne), organizacyjna struktura zarządzania, kultura organizacyjna, wydajności pracowników, stylu zarządzania, procedury i zasady współpracy, w końcu - zdolność do konkurowania. Autor ma nadzieję, że reprezentowany pogląd pomoże lepiej zrozumieć zespoły oraz w przyszłości uniknąć problemów przy ich formowaniu. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono konsekwencje kryzysu w organizacji. Ukazano sposoby rozwiązywania skutków tej sytuacji. Na tym tle określono rolę pracy zespołowej i wskazano niektóre specyficzne jej rozwiązania, istotne w warunkach kryzysu. (abstrakt oryginalny)
W artykule przybliżono metody pracy zespołowej w aspekcie wdrażania ISO 9001. Omówiono podstawowe powody, dla których tworzy się zespoły. Zaprezentowano kilka metod pracy zespołowej.
Stworzenie efektywnego zespołu nie jest rzeczą łatwą ani szybką. Suma wybitnych indywidualności nie staje się od razu wybitną grupą. Niezbędne jest prawidłowe rozpoznanie kompetencji merytorycznych, atutów, a także słabych stron osobowości każdego członka grupy, aby stworzyć zespół ludzi o uzupełniających się umiejętnościach, mających wspólny cel i wartości, za które wszyscy czują się odpowiedzialni. Niezwykle istotną rolę w tym procesie odgrywa menedżer. (fragment tekstu)
Największym wyzwaniem dla zespołów rozproszonych jest nie tyle - jak się powszechnie wydaje - odległość między członkami zespołu, o ile dystans psychologiczny, jaki ich dzieli. Taki rodzaj oddalenia może zaistnieć w każdym zespole, jednak zespołom rozproszonym może być trudniej go pokonać i może to wymagać od nich większego wysiłku. Jak sobie z tym radzić? (fragment tekstu)
Tworzenie drużyny marzeń warto rozpocząć od ustalenia, czy jej członkowie mają otwarte umysły i wyznają te same wartości. Bo tylko spójność w tych obszarach pozwoli im zjednoczyć się, zbudować więzi i wytrwać w każdej sytuacji. (fragment tekstu)
11
Content available remote Kompetencje społeczne w pracy współczesnego menedżera
75%
Praca z ludźmi i skuteczne kierowanie nimi jest jedną z najbardziej podstawowych właściwości pracy menedżera. Konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na rzeczywiste znaczenie kompetencji społecznych menedżera, które warunkują skuteczność jego działania na wielu płaszczyznach zawodowych. Realizowanie takich funkcji kierowniczych, jak wyznaczanie celów, motywowanie, budowanie zespołu i wiele innych, wymaga szeregu umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Kompetencje społeczne kształtują się przez całe życie. Ich poziom może zależeć od wielu różnych czynników, takich jak doświadczenie, czy cechy indywidualne jednostki. Jest możliwe świadome i ukierunkowane kształtowanie tych kompetencji. Rozwój w tym zakresie działa korzystnie nie tylko w odniesieniu do jednostki, ale ma pozytywny wpływ na zespół pracowniczy oraz może podnosić jakość funkcjonowania całej organizacji poprzez poprawę sprawności działania zespołu. (abstrakt oryginalny)
Techniki kreatywne znajdują zastosowanie nie tylko w tworzeniu innowacji, lecz także w rozwiązywaniu problemów, jakie może spotkać każdy szef projektu czy zespół projektowy. Jak jednak wdrażać wyniki sesji kreatywnych? Co zrobić, aby dobre pomysły nie pozostały wyłącznie zapisami? (fragment tekstu)
13
Content available remote Specyfika zespołów wirtualnych
75%
Zmiany zachodzące w otoczeniu współczesnych przedsiębiorstw wymuszają na nich konieczność zmian w dotychczasowym sposobie pracy zespołowej, przyczyniając się do coraz powszechniejszego wykorzystania zespołów wirtualnych. Artykuł wskazuje na główne cechy tych zespołów, wyróżniające je spośród innych form zespołowego działania. Zwrócono także uwagę na inne formy wirtualnej organizacji pracy oraz powiązania między nimi. (abstrakt oryginalny)
14
75%
Zmienność otoczenia, w którym funkcjonują współczesne organizacje wymusza poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w sferze strukturalnej, organizacyjnej i proceduralnej zmierzających w kierunku wzrostu elastyczności przedsiębiorstwa i bardziej efektywnego wykorzystania potencjału pracowników. Mocno akcentuje się, że w organizacjach ery wiedzy i informacji w jaki wkroczyliśmy, liczy się przede wszystkim kreatywność i wiedza. Jako odpowiedź na zasygnalizowane problemy w wielu organizacjach coraz częściej wykorzystuje się zespoły pracownicze. W artykule autor zwraca uwagę na korzyści wynikające z implementacji zespołów: uczestnictwo w zespole zaspokajając potrzebę podmiotowości jego członków wyzwala kreatywność personelu, co prowadzi do wzrostu innowacyjności organizacji. Jednocześnie wskazuje elementy wpływające na skuteczność kreatywności zespołów. (abstrakt oryginalny)
15
75%
Celem pracy było przedstawienie wyników badań dotyczących efektywności pracy zespołów terapeutycznych w stacjonarnej i poza stacjonarnej opiece zdrowotnej. Niżej zamieszczony przegląd ma formę analizy systematycznej, artykułów zamieszczonych w medycznych bazach danych (PubMed, Web of Science, PBL) w latach 2004-2016. Do przeszukiwania baz zastosowano następujące słowa kluczowe: therapeutic team, interdisciplinary team, effectiveness, efficiency, communication, coordination, leadership, conflict management. Wybrane publikacje zostały opisane w poniższym przeglądzie. (fragment tekstu)
W artykule autor podejmuje problem pracy zespołowej. Wskazuje na możliwe do zastosowania w praktyce formy zespołowego działania. Ukazuje korzyści jakie można dzięki nim uzyskać. Określa warunki jakie muszą być spełnione aby po utworzeniu zespół mógł osiągnąć sukces. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Zarządzanie zespołem rozproszonym
75%
W artykule poddano pod rozwagę zagadnienie, jakim jest zarządzanie zespołem rozproszonym. Autor dokonał przeglądu definicji, powodów powstania oraz typów zespołów. W oparciu o analizę literatury przedmiotu, zaprezentowane zostały główne wyzwania występujące w zarządzaniu zespołem rozproszonym. W artykule udzielono również wskazówek dla kierowników, w jaki sposób kierować pracownikami rozproszonymi geograficznie. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Management by Objectives as a Method of Measuring Teams' Effectiveness
75%
The aim of the paper is to present the method of management by objectives in measuring effectiveness of teams. The main elements of this method - goals and tasks - were used to measure teams' work on the same project. The quantitative measurers of goals and tasks let assess an effectiveness of teams and compare teams to one another. The methodology of the research was an experiment conducted with on-line management tools named goaler® and tasker® based on the system of organizational terms. This theoretical foundation represent system and positivist approach to management. However, this approach was developed in the mix research method. This paper contains quantitative results and conclusions about effectiveness of teams. For this purpose following measurers were used: numbers of goals and tasks in each group, numbers of actions taken by team managers, duration of teamwork, number of goals and tasks editions. Despite the fact that the method of management by objectives is thoroughly described and parameterized, human contribution in the application of the method in practice appeared still crucial. However, the originality of this paper comes from implementing online management tools which are based on the system of organizational terms and using them to measure human behavior. (original abstract)
Wiele czynników może wpływać na efektywność zespołów: określenie jasnych i możliwych do osiągnięcia celów, indywidualny przydział obowiązków, wykorzystanie umiejętności danej osoby, monitorowanie wydajności, zachowanie spójności i tożsamości zespołu, umiejętność zarządzania wewnętrznymi konfliktami, relacje z innymi zespołami, a także systemy i źródła dostępne zespołom oraz jakość przywództwa. Wskazane problemy i ograniczenia wpływają na zarządzanie zespołową efektywnością i są znane powszechnie bez względu na indywidualną kulturę pracy danego kraju. W niniejszej pracy przedstawiono naturę zarządzania efektywnością pracowników w celu wskazania powszechnych problemów i ograniczeń w zarządzaniu zespołową efektywnością w kontekście światowych wyników badań. Warto zaznaczyć, że czynniki środowiskowe i dynamika zespołu wpływają na zespołową efektywność. We wnioskach wskazuje się, że istnieje potrzeba dalszych badań w zakresie uchwycenia złożoności dynamiki zespołu wraz z upływem czasu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest analiza problemu motywacji do pracy w zespole projektowym. Motywacja pracowników odgrywa dużą rolę we wszystkich zespołach, a szczególnie jest istotna w zespole projektowym, gdzie nie liczy się tylko współpraca zespołu, ale również terminowe wykonanie projektu, określonego jako cel zespołu. W artykule została przedstawiona analiza czynników motywacyjnych do pracy, a następnie wyszczególnienie najważniejszych czynników i narzędzi motywujących zespół projektowy. W wyniku badań empirycznych przeprowadzonych wśród ankietowanych za pomocą opracowanego kwestionariusza ankietowego zwrócono uwagę na kwestie finansowe oraz pozafinansowe, które wydają się nieistotne dla wielu pracodawców, nie mniej jednak mają fundamentalne znaczenie w całokształcie działalności przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.