Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 129

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Electronic communication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
W artykule zaprezentowane zostały wyniki badań nad wykorzystaniem różnych form przekazywania jednego z najbardziej popularnych komunikatów przesyłanych między ludźmi - życzeniami okolicznościowymi(fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest analiza najnowszych regulacji dotyczących możliwości uczestnictwa i głosowania w zgromadzeniu wspólników przy wykorzystaniu środków komunikacji na odległość. Odniesiono się również do możliwych sposobów uczestnictwa przy wykorzystaniu środków komunikacji na odległość oraz technicznych wymogów organizacji tego typu zgromadzeń wspólników. Ponadto należy podkreślić, że szczególną uwagę poświęcono także zasadom wykonywania prawa głosu oraz protokołowaniu uchwał podjętych przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje znaczenie innowacji w zakresie wykorzystania internetowych narzędzi, technik i kanałów dotarcia do konsumenta. Istotnym punktem tekstu jest refleksja nad przyszłością komunikacji w sieci. Autorka odwołuje się do współczesnych koncepcji socjologów nowych mediów, którzy prorokują, że po fazie uniwersalizacji internetu dojdzie do jego ulokalnienia i unarodowienia, w tym m.in. do tez Kazimierza Krzysztofka prognozujących, iż sieć będzie ewoluowała ku glokalności, czy koncepcji rozwijanych przez Barry'ego Wellmana udowadniających, że żyjemy w erze glokalności, w której każda jednostka komponuje swoje własne, indywidualne sieci powiazań , a doświadczenia online przenikają się z zakotwiczonymi w konkretnej przestrzeni doświadczeniami offline. Zaprezentowane koncepcje zaprezentowane są na przykładzie runetu - rosyjskojęzycznego internetu. (abstrakt oryginalny)
Termin komunikacja elektroniczna znajduje się obecnie w powszechnym użyciu, jednak dotychczas nie został w pełni określony kontekst definicyjny oraz zakres przedmiotowy tego pojęcia. W prezentowanym artykule podjęto się zapełnienia istniejącej w tej materii luki. Przeprowadzono teoretyczne rozważania związane z istotą komunikacji elektronicznej, ze szczególnym uwzględnieniem relacji tego obszaru usługowego z telekomunikacją. Konsekwencją tych dywagacji było przyjęcie kompleksowej definicji, która w pełni odpowiada charakterowi komunikacji elektronicznej. W drugiej części artykułu skupiono uwagę na usługach realizowanych przez komunikację elektroniczną. Zaproponowano autorską koncepcję klasyfikowania usług komunikacji elektronicznej oraz przedstawiono ich zakres czynnościowy. Odniesiono się także w sposób szczególny do istoty i funkcji usługi powszechnej w komunikacji elektronicznej.(abstrakt autora)
Technologie informacyjne i komunikacyjne1 stanowią niezbędną infrastrukturę i narzędzia do tworzenia i rozpowszechniania wiedzy. Zwiększają tempo rozwoju gospodarczego i innowacyjność wszystkich sektorów gospodarki. Ocena rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych poszczególnych państw pozwala ocenić stopień ich atrakcyjności z punktu widzenia wykorzystania i zastosowania najnowszych, światowych technologii. (fragment tekstu)
6
Content available remote E-Urząd - nowoczesne kanały komunikacji w urzędzie publicznym
80%
Nowoczesne zarządzanie administracją publiczną wykorzystuje teorie stworzone dla zarządzania przedsiębiorstwami. Wprowadzanie ich do działań publicznych przynosi efekty w postaci zwiększenia skuteczności funkcjonowania urzędów i instytucji publicznych, co przyczynia się do zwiększenia zadowolenia obywateli z funkcjonowania państwa.(abstrakt oryginalny)
Współcześnie nie ma już takiej dziedziny, do której nie wkroczyłyby nowoczesne - bo dalekie od tradycyjnych (papierowych) - elektroniczne metody gromadzenia, przechowywania i przekazywania danych, informacji oraz dokumentów. W zakresie tzw. elektronicznej komunikacji pomiędzy rozmaitymi podmiotami, istotne znaczenie odgrywają rozwiązania techniczne, urządzenia teleinformatyczne oraz narzędzia programowe, o których mowa w treści ustawy z 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Środki komunikacji elektronicznej, bo o nich mowa powyżej, znajdują swoje zastosowanie również w postępowaniach zmierzających do udzielenia zamówienia na realizację roboty budowlanej, dostawy czy innej określonej usługi. Ustalenie konkretnej roli i znaczenia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego jest celem niniejszego artykułu.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy analizy kosztów utrzymania Systemu Karty Miejskiej celem prawidłowego przewidywania środków w budżecie miejskim. Znajomość kosztów przesyłu danych, kosztów dzierżawy pomieszczeń, opłat abonamentowych oraz opłat za zużycie energii elektrycznej umożliwia rozsądne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi i dalszy rozwój całej infrastruktury poprzez włączanie nowych usług do Systemu Karty Miejskiej. Trafne oszacowanie wydatków na utrzymanie Systemu Karty Miejskiej, które pochłaniają istotną część budżetu zadłużonych miast zapobiega ubożeniu społeczności miejskiej i zapobiega wymuszeniu rozwiązań w wielu przypadkach przerastających możliwości budżetowe miast. Wówczas jest dostępny dalszy rozwój infrastruktury miejskiej z możliwością włączania nowych usług do Systemu Karty Miejskiej.(abstrakt oryginalny)
W dobie nieustającego rozwoju nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych ich wykorzystywanie w kontaktach z mieszkańcami gmin stało się normą. Współcześnie, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gminnej administracji publicznej bez wykorzystania elektronicznych form administrowania. Gminy na bieżąco podejmują działania mające na celu rozwój ich potencjału informatycznego, zarówno w aspekcie infrastrukturalnym dotyczącym wyposażenia urzędów w niezbędny sprzęt informatyczny jak i w aspekcie osobowym związanym z podnoszeniem kompetencji urzędników w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przedmiotem rozważań zawartych w niniejszym artykule będzie analiza treści strategii rozwoju gmin województwa opolskiego pod kątem zapisów dotyczących e-administracji i odpowiedź na pytanie: czy w strategiach rozwoju gmin województwa opolskiego problematyka rozwoju e-administracji stanowi przedmiot długofalowego planu rozwoju gminy. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, na jakich zasadach następuje doręczanie pism oraz wnoszenie podań z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu podatkowym prowadzonym przez samorządowy organ podatkowy w tzw. okresie przejściowym, czyli od 5.10.2021 r. do dnia poprzedzającego dzień zaistnienia obowiązku stosowania przepisów ustawy o doręczeniach elektronicznych w zakresie doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego lub publicznej usługi hybrydowej. Analiza regulacji prawnych prowadzi do wniosku, że zarówno w odniesieniu do doręczania pism, jak również w odniesieniu do wnoszenia podań za pomocą środków komunikacji elektronicznej czynności te, w okresie przejściowym, dokonywane powinny być na zasadach tożsamych z tymi, które obowiązywały przed 5.10.2021 r. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Internet jako narzędzie prowadzenia badań społecznych
61%
Zwiększająca się dostępność technologii informacyjno-komunikacyjnych wpływa na metodologię badań społecznych. Badacze coraz częściej wykorzystują Internet w prowadzonych przez siebie badaniach. Badania internetowe mogą być prowadzone przy użyciu różnych technik, m.in.: ankiet internetowych, wywiadów indywidualnych i zogniskowanych wywiadów grupowych, obserwacji, analizy treści. Nowe medium niesie ze sobą nie tylko możliwości, ale także ograniczenia. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Wybrane aspekty głosowania elektronicznego
61%
Głosowanie elektroniczne jest formą głosowania, w którym wykorzystuje się środki komunikacji elektronicznej. Głosowanie takie może być wspomagane przez wizualizację wyników, wspierane elektronicznie lub prowadzone w pełni elektronicznie z zastosowaniem sieci Internet. W ramach niniejszego artykułu zostaną przedstawione wybrane aspekty głosowania realizowanego w pełni drogą elektroniczną. Opisano w nim główne zagrożenia i problemy związane z wykorzystaniem elektronicznych kart do głosowania, nadawaniem uprawnień głosującym oraz elementów silnej kryptografii. (abstrakt oryginalny)
Artykuł zajmuje się wybranymi zagadnieniami projektów ustaw z tego samego dnia 29 lipca 2020 r.: Prawo komunikacji elektronicznej oraz wprowadzającej ustawę - Prawo komunikacji elektronicznej. Oba projekty zostały przygotowane w związku z wdrażaniem do polskiego porządku prawnego postanowień Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 z dnia 11 grudnia 2018 r. ustanawiającej Europejski kodeks łączności elektronicznej ("EKŁE"). Przedstawiane są tylko wybrane zagadnienia z obu projektów, dla których podstawowym kryterium wyboru było ich znaczenie praktyczne dla funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Celem prowadzonej analizy i badań było udzielenie odpowiedzi, czy projektowane regulacje są zgodne z EKŁE oraz czy z perspektywy wymagań praktyki przyjęte zostały efektywne rozwiązania. Analiza opierała się na porównywaniu projektowanych przepisów z EKŁE oraz możliwych konsekwencjach praktycznych po ich wdrożeniu. Przeprowadzona analiza projektowanych przepisów wskazuje na potrzebę dokonania ich zmian, w szczególności: nakładania obowiązków w zakresie bezpieczeństwa, zakresu i sposobu zastąpienia dotychczasowych dokumentów dla klientów nowymi, warunków wideoweryfikacji klientów, przepisów przejściowych. W artykule przedstawione są propozycje konkretnych zmian projektowanych przepisów. Przedstawione zagadnienia posiadają nie tylko znaczenie teoretyczne, ale także duże znaczenie praktyczne dla rynku telekomunikacyjnego, a przede wszystkim dla klientów usług telekomunikacyjnych. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Antecedents of Word-of-Mouth Communication and Purchase Intention on Facebook
61%
More and more business customers use social media to express their opinions about products, services and brands. This study aims to make a step further in understanding consumer engagement in electronic word of mouth (eWOM) on Facebook and its impact on recommending and purchasing products. To test our conceptual framework, structural equation modeling techniques have been applied to data collected through a self-administrated survey addressed to 640 Facebook users from Romania. Our model shows that Facebook's perceived usefulness infl uences customer brand engagement, which in turn has an important effect on the intention to purchase the brand and recommend it to others (word of mouth). Therefore, people who use Facebook as a source of information about products and services are top eWOM providers. A brand that seeks to build authority on Facebook should look for eWOM providers, convert them into fans and "feed" them with attention-grabbing information that is worth spreading. This way, most of the fans will provide free word-of-mouth advertising, becoming true brand ambassadors. Our study has established that Facebook's perceived usefulness not only engages online users with brands, but also makes this medium a perfect eWOM tool: it builds trust in friends' recommendations, and eventually, makes the users sincere supporters of the brands they like. (original abstract)
Doskonała komunikacja i koordynacja są obecnie coraz bardziej niezbędne, a transportowane towary przekraczają więcej granic niż kiedykolwiek wcześniej. Systemy informatyczne, aby skutecznie wspomagać obszary logistyczne, muszą umożliwiać łatwe komunikowanie z różnorodnymi kontrahentami. Od systemu informatycznego wymagać należy zatem umiejętności obsługi nie tylko własnego formatu danych, ale również możliwości komunikowania się z partnerami. Szczególnego znaczenia w takich przypadkach nabiera EDI (ang. Electronic Data Interchange) czyli elektroniczna wymiana standardowo sformatowanych danych między systemami informatycznymi partnerów w łańcuchu dostaw. Istotnym jest, aby wymieniane dokumenty były zgodne z ustalonym standardem, posiadały zdefiniowaną strukturę oraz zawartość transmitowanych danych.(fragment tekstu)
Komunikacja elektroniczna (sieci komputerowe, telefonia komórkowa i stacjonarna itd.) zrewolucjonizowała życie codzienne, a także sposób funkcjonowania gospodarki i polityki. Wspólnota Europejska zainicjowała proces liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w latach 90. XX wieku w celu wzmocnienia konkurencji i obniżenia cen usług komunikacyjnych. Proces konwergencji, szybkie zmiany w sektorze technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz dążenia Unii Europejskiej, aby stać się "najbardziej konkurencyjną gospodarką świata" wskazały potrzebę wprowadzenia nowych, bardziej uniwersalnych regulacji dotyczących sieci i usług komunikacji elektronicznej. Artykuł ten jest próbą analizy postanowień zawartych w pakiecie dyrektyw z 2002 roku oraz ich reformy zaproponowanej w listopadzie 2007 roku przez Komisję Europejską. Szczególną uwagę poświęcono implementacji dyrektyw.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote User interface in interactive virtual environment based on real location
61%
Nowadays we see an increase of interest in immersive technologies connected with new modes of communication. With novel devices possibilities open for research in the field of Human-Computer Interfaces (HCI) and Virtual Reality (VR). This project is focused on the creation of interactive virtual reality scenery and on the verification of usefulness of different interfaces in such contexts. We designed a virtual urban space that is accessible to users through VR goggles: Oculus Rift paired with Leap Motion. We prepared an experiment to test how well users can interact in proposed virtual environment through this setup. Results show that in simple tasks users can quickly learn on their own how to use given interface without tutoring. (original abstract)
Zasadniczym celem artykułu jest identyfikacja potencjalnych zagrożeń dla rozwoju rynku usług komunikacji elektronicznej w Polsce w kontekście obecnego kryzysu gospodarczego. Celowi pracy podporządkowano układ pracy. Na początku przedstawiono teoretyczne aspekty związane z globalizacją rynków oraz występowaniem tzw. "efektu zarażenia". Następnie przedstawiono kluczowe zagadnienia związane z obecnym kryzysem gospodarczym. W ostatniej części pracy wskazano potencjalne zagrożenia dla rynku telekomunikacyjnego w Polsce w kontekście obecnego kryzysu gospodarczego. W artykule wykorzystano dane Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), Ministerstwa Infrastruktury (MI), oraz informacje dostępne na stronach internetowych operatorów telekomunikacyjnych i portali ekonomicznych.(fragment tekstu)
19
Content available remote Środki komunikacji elektronicznej w prawie zamówień publicznych
61%
Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych wprowadzają powszechny obowiązek stosowania środków komunikacji elektronicznej. Wyjątkowo zamawiający oraz wykonawca posiadają swobodę wyboru pomiędzy pisemną a elektroniczną formą komunikacji. Przepisy te dookreślają także rodzaje i warunki techniczne właściwe dla środków komunikacji elektronicznej. Taka forma komunikacji przyniesie korzyści zarówno zamawiającemu, jak i wykonawcy na poziomie Unii Europejskiej oraz w każdym z państw członkowskich. Przepisy dotyczące elektronicznej administracji zostały wprowadzone w wyniku implementacji przepisów prawa Unii Europejskiej. Szerokie stosowanie środków komunikacji elektronicznej, obejmujące m.in. postępowanie o udzielenie zamówienia oraz postępowanie odwoławcze, skutkuje ich znacznym zróżnicowaniem. Środki te mają na celu głównie ułatwienie komunikacji pomiędzy zamawiającym a wykonawcą(abstrakt oryginalny)
20
61%
Komunikacja w opiece zdrowotnej poddaje się współczesnym tendencjom w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi. W artykule zaprezentowano problematykę e-komunikacji na przykładzie szczecińskich podmiotów realizujących opiekę szpitalną na podstawie treści zamieszczonych na stronach WWW. Wskazano na jej zróżnicowany poziom, słabości i mocne strony poszczególnych aspektów, sformułowano zalecenia w celu poprawy funkcjonowania. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.