Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Elektroniczna karta personalna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł przedstawia możliwość wykorzystania elektronicznych dowodów osobistych w służbie zdrowia. Zastąpienie obecnych dowodów osobistych wersją elektroniczną stwarza podstawy do rozwoju informatycznego nie tylko w administracji, ale także w innych dziedzinach, na przykład w medycynie. Zaprezentowano koncepcję powiązania dowodu elektronicznego z elektroniczną kartą pacjenta, odnosząc się do rozwiązań już stosowanych na świecie, oraz dokonano analizy wymagań. Przeprowadzono także analizę pozwalająca na ocenę proponowanego rozwiązania. (abstrakt oryginalny)
Wprowadzona w listopadzie 2015 r. Szczecińska Karta Aglomeracyjna stała się przykładem elektronizacji usług transportu publicznego na terenie Miasta Szczecina, gminy Kołbaskowo, Gminy Police, Miasta Police, Gminy Dobra (szczecińska). Plastikowa karta, podobna do kart bankowych, przyczyniła się, z jednej strony, do obniżenia kosztów funkcjonowania transportu publicznego na terenie aglomeracji szczecińskiej tylko w zakresie druku i dystrybucji biletów o ponad 3 mln zł rocznie, a z drugiej strony, dała możliwość zdywersyfikowania oferty biletowej bez konieczności kosztownego projektowania i drukowania biletów. Dziś większość przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie i gminach ościennych odbywa się za pomocą biletu elektronicznego.(fragment tekstu)
W artykule omówiono następujące zagadniania związane z projektowaniem karty elektronicznej: budowa karty elektronicznej, zakres informacyjny danych zawartych w pamięci karty, rodzaj zastosowanego zabezpieczenia, tryb przeprowadzenia autoryzacji oraz postać graficzna karty.
Przedstawiono wybrane technologie informatyczne wdrażane na rynku bankowych kart płatniczych. Scharakteryzowano bezpośrednie korzyści dla banków jakie niesie zastosowanie technologii odczytu optycznego: zmniejszenie pracochłonności, zmniejszenie kosztów działalności i elektroniczną archiwizację dokumentów. Omówiono korzyści pośrednie: standaryzację zasad realizacji zleceń pośrednich, efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi oraz poprawę jakości obsługi klienta.
Tematem rozważań jest złożoność środowiska informacyjnego i związanego z tym problemu obsługi komunikacji pomiędzy pojedynczym użytkownikiem a wieloma podmiotami, z których każdy dysponuje własnym systemem informacyjnym. Istotę problemu przedstawiono na przykładzie projektu badawczego CAMPUS, przedsięwzięcia planowanego dla Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zaproponowano przyjęcie elektronicznej karty personalnej, która ma stanowić narzędzie usprawniające komunikację studenta z systemami informacyjnymi środowiska.
W artykule zaprezentowano możliwości wykorzystania karty elektronicznej jako personalnego nośnika informacji w środowisku kampusu akademickiego. Dokonano przeglądu komputerów dostępnych w laboratoriach studenckich Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, oraz zaproponowano sposób kontroli udostępniania studentom tych laboratoriów do pracy własnej przy wykorzystaniu elektronicznej karty kampusowej CAMPUS.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.