Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 38

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Employee appraisal systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
System ocen pracowniczych to efektywne, lecz delikatne narzędzie polityki personalnej. Kluczowe jest zrozumienie jego przeznaczenia, właściwe wdrożenie oraz wykorzystanie przez jego użytkowników. Bez tego, wcześniej czy później, okaże się systemem, który przynosi skutki odwrotne do zakładanych. (fragment tekstu)
Oceny pracownicze miały dostarczać organizacjom wiedzy na temat potencjału pracowników, wzmacniać system motywacyjny, umożliwić optymalizację wynagrodzeń, a samym pracownikom dawać informację na temat ich roli w organizacji oraz kierunków ich rozwoju. Czy faktycznie ocena okresowa spełnia swoją funkcję? Dlaczego po latach jej stosowania stała się przedmiotem tak intensywnej krytyki? Co jest faktycznym problemem w stosowaniu oceny? (fragment tekstu)
Zespół HR grupy Danone jest ulokowany w Polsce i prowadzi procesy personalne aż ośmiu krajów, w których funkcjonują 24 lokalizacje firmy. Tak szeroki zasięg działania zespołu pozwala na spójne i kompleksowe podejście do wszystkich procesów personalnych, a tym samym do tworzenia oferty dla pracowników. Jest to wyzwanie - mając na uwadze liczbę pracowników, różnorodność kulturową i wiekową oraz rozproszenie biur i fabryk firmy. Przy takich uwarunkowaniach niezbędne było wypracowanie systemu ocen pracowniczych, który jednocześnie nadaje odpowiednie ramy działania, ale też pozwala na zachowanie elastyczności, niezbędnej w tak zróżnicowanej organizacji. System ocen okresowych w Danone odpowiada na wszystkie te potrzeby. (fragment tekstu)
Omówiono istotę i rodzaje ocen pracowników (ocenianie bieżące, krótkookresowe i średniookresowe). Scharakteryzowano wybór koncepcji kryteriów i metod oceniania. Przedstawiono tworzenie systemu oceniania i stosowanie go w praktyce.
Podstawą podejścia do pracowników w General Motors Manufacturing Poland są założenia psychologii pozytywnej, według których każdy człowiek ma różne talenty, które należy zidentyfikować i odpowiednio rozwijać. Dlatego tak ważne jest angażowanie w realizację celów biznesowych firmy wszystkich bez wyjątku pracowników. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule omówiono nowoczesne systemy oceny i motywacji pracowników. Omówiono przebieg procesu oceny. Przedstawiono zobowiązania osoby oceniającej oraz ocenianej.
W firmie o rozproszonej strukturze, realizującej wiele projektów w różnych lokalizacjach Europy, przeprowadzenie ocen pracowników może przysparzać pewnych trudności, zwłaszcza gdy przyjeżdżają oni do kraju jedynie na święta. Wprowadzenie ocen okresowych wymaga ścisłej współpracy działu HR z menedżerami operacyjnymi. (abstrakt oryginalny)
Systemy ocen pracowniczych stosowane obecnie w Polsce w większości wypadków są bezwartościowe dla zarządzania biznesem, a w pewnych wypadkach dostarczają wręcz fałszywych danych w zakresie potrzeb rozwojowych organizacji. Twierdzenie to nie podważa całkowicie sensu ich stosowania. Zakres przydatności ocen opartych na kompetencjach i wynikach jest jednak znacznie bardziej ograniczony niż się to powszechnie uważa. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem niniejszego artykułu jest wskazanie najistotniejszych czynników kulturowych determinujących decyzje i działania podejmowane w zakresie oceniania pracowników w przedsiębiorstwach międzynarodowych ze względu na potrzebę uelastyczniania przyjmowanych rozwiązań w skali globalnej. Uelastycznianie rozwiązań w skali globalnej rozumiane jest jako dostosowywanie regulacji i praktyki korporacyjnego systemu oceniania do lokalnych uwarunkowań kulturowych, w których funkcjonują poszczególne jednostki zagraniczne przedsiębiorstwa międzynarodowego. W artykule zaprezentowano zasadnicze elementy komponujące system oceniania pracowników i w powiązaniu z wybranymi wymiarami kultur narodowych omówiono najistotniejsze różnice kulturowe, które kształtują preferencje w obszarze lokalnych systemów oceniania pracowników. Zwrócono też uwagę, że elastyczność korporacyjnego systemu oceniania pracowników musi być rozpatrywana w kontekście międzykulturowych uwarunkowań elastyczności zarówno całego systemu ZZL w korporacji międzynarodowej, jak i jego poszczególnych subfunkcji. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie charakterystyki systemu oceniania pracowników oraz metodyki projektowania tego systemu. Twórcami systemowego rozumienia natury rzeczywistości oraz metodologii jej badań są: L. von Bertalanffy, N. Wiener, V. Pareto, T. Parsons. Istota podejścia systemowego sprowadza się do traktowania badanych obiektów jako systemów otwartych, czyli zbiorów elementów powiązanych w taki sposób, że tworzą one pewną nową całość wyróżniającą się w otoczeniu. Pomiędzy elementami zachodzą wzajemne stosunki (interakcje) i każdy składnik połączony jest z innym bezpośrednio lub pośrednio. Projektowanie systemu oceniania pracowników jest przykładem projektowania organizatorskiego, wynikiem którego może być podniesienie sprawności istniejącego w organizacji systemu oceniania pracowników (projektowanie usprawniające) lub opracowanie zupełnie nowego systemu oceniania (projektowanie bazowe). (fragment tekstu)
Wieloźródłowa ocena pracownika wydaje się być bardziej precyzyjna niż ocena tradycyjna. Stanowi większe źródło informacji o pracowniku, gdyż w przeciwieństwie do oceny tradycyjnej, składa się nie tylko z opinii bezpośredniego przełożonego, ale także z opinii współpracowników, podwładnych, ewentualnych klientów wewnętrznych i zewnętrznych oraz samooceny pracownika. Jest to tzw. ocena 360 stopni.
12
Content available remote System zarządzania personelem "QUARC"
61%
Nazwa systemu wzięła się od skrótu słów Quality, Utility, Attendance, Responsibility, Culture. Jakość, Użyteczność, Frekwencja, Obowiązki i Kultura - na tych cechach bazuje system. Głównym założeniem jest, aby oceniać pracownika w powyższych dziedzinach każdego dnia w pracy. System stał się na tyle elastyczny, że można dostosować go do dowolnej branży, niezależnie, czy jest to produkcja, usługi czy handel. Na potrzeby niniejszego opracowania skupimy się na branży usługowej, w której to najczęściej możemy zastosować system QUARC. Omawiany system z powodzeniem bywa stosowany w firmie MARSAMO - min. stacji obsługi samochodów osobowych - zakres działalności od czyszczenia pojazdów, konserwacji, drobnej mechaniki, szybkich napraw powłok lakierniczych, po sprzedaż samochodów, dystrybucję chemii samochodowej oraz działalność reklamową i audytorską. Skupimy się na pracownikach zatrudnionych na stanowisku specjalista ds. utrzymania czystości, wykonujących prace związane stricte z czyszczeniem pojazdów osobowych. (fragment tekstu)
13
Content available remote Rola systemu oceniania pracowników w organizacji
61%
W artykule przedstawiono istotę, cele, zasady i kryteria ocen pracowniczych oraz sposoby motywacji pracowników. Ocenianie pracowników jest kluczowym elementem w procesie zarządzania zasobami ludzkimi w prawidłowo funkcjonującej organizacji. Ocenianie jako kompleksowe narzędzie - zajmuje centralne miejsce w systemie zarządzania zasobami ludzkimi i służy wielu celom, między innymi: administracyjnym, informacyjnym i motywacyjnym. Ocenianie może spełnić swoja rolę tylko wtedy, gdy odbywa się systematycznie. Skuteczny system oceniania charakteryzują zasady: systemowości, systematyczności, powszechności, elastyczności, konkretności, jasności i prostoty. Kryteria oceniania zależą w dużej mierze od celów, którym mają służyć i w związku z tym dzielą się na: kryteria kwalifikacyjne, efektywnościowe, behawioralne i osobowościowe. Dobrze realizowany proces oceniania pracowników przynosi wiele korzyści zarówno organizacji jak i pracownikom. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie konstrukcji systemów ocen pracowniczych jako narzędzia zarządzania kadrami oraz wskazanie kierunków wykorzystania wyników ocen. (fragment tekstu)
Pierwsza połowa roku to czas podsumowania wyników zarówno organizacji, jak i efektywności i kompetencji pracowników. Druga połowa roku może być zatem świetną okazją do oceny... systemu oceny okresowej. To dobry moment na weryfikację narzędzia, którego używamy, oraz wprowadzenie w nim ewentualnych korekt. Audyt pozwala nie tylko ocenić system, lecz także udoskonalać go w taki sposób, aby lepiej służył celom organizacji. (fragment tekstu)
16
Content available remote Ocenianie pracowników, możliwe przyczyny braku efektywności
61%
W artykule autorka szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego ocena okresowa, mimo wielu spodziewanych korzyści, często kończy się negatywnymi skutkami dla pracowników oraz samej firmy. W analizie przyczyn braku efektywności systemów ocen skoncentrowała się na aspektach psychologicznych samego procesu oceniania, aspekcie udzielania informacji zwrotnych jako podstawie rozmowy oceniającej oraz na umiejętnościach interpersonalnych prowadzących oceny menedżerów. Oprócz poszukiwania przyczyn niepowodzeń systemów oceniania, autorka omówiła także dobre praktyki, które przyczyniają się do efektywności systemu ocen, ocenianej w wymiarze zarówno motywowania pracowników, jak i wskaźników finansowych firmy. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule scharakteryzowano błędy popełniane w ocenach okresowych pracowników. System ocen okresowych jest jednym z ważniejszych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi. Brak reakcji na pojawiające się problemy przynieść może więcej strat niż korzyści.
Celem artykułu jest omówienie roli pracowników biur podróży w aspekcie zarządzania personelem oraz przedstawienie systemu ocen pracowniczych na przykładzie biura podrózy TUI Poland Sp. z o.o.
Przedstawiono problem wartościowania stanowisk i kompetencji w przedsiębiorstwach polskich. Omówiono wybór metodologii wartościowania stanowisk w Polsce oraz przeanalizowano ocenę okresową pracowników.
Oceny okresowe stymulują ocenianych do działań zgodnych z interesem zakładu pracy, niejako inspirują ich do realizacji celów działalności przedsiębiorstwa. Ocena spełnia więc - obok funkcji informacyjnej - funkcję motywacyjną. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.