Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Entrepreneurship-Development-Work programme
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dokument przygotowany w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, przyjęty przez Radę Ministrów 1 lipca 2003 r.
Celem opracowania jest ukazanie zakresu umiędzynarodowienia i intraprzedsiębiorczości przedsiębiorstw w UE i ocena pozycji polskich firm z tego zakresu. Dla osiągnięcia zamierzonego celu przedstawiono perspektywy analityczne przedsiębiorczości (wybrane zagadnienia) oraz zaprezentowano wyniki badań empirycznych na bazie raportu Global Entrepreneurship Monitor za lata 2012-2014 oraz badań własnych z 2016 roku. Wartość opracowania polega na ukazaniu porównań w perspektywie globalnej, a także porównań między poszczególnymi krajami w omawianym obszarze, których dopełnieniem są fragmentaryczne wyniki badań intraprzedsiębiorczości, motywu szansy i konieczności przedsiębiorstw województwa śląskiego. Słowa kluczowe: przedsiębiorczość, umiędzynarodowienie, intraprzedsiębiorczość.(abstrakt oryginalny)
Jest to pełny tekst programu rządowego "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca". Został on przyjęty przez Radę Ministrów 29 stycznia 2002 r.
Dokument przyjęty przez Radę Ministrów 17 września 2002 r. Stanowi integralną część Strategii Gospodarczej Rządu SLD-UP-PSL "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca".
Pełny tekst aneksu nr 4 do "Strategii gospodarczej rządu SLD-UP-PSL. Przedsiębiorczość. Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca". Program został przyjęty przez Radę Ministrów 29 stycznia 2002 r.
Pełny tekst aneksu nr 1 do "Strategii gospodarczej rządu SLD-UP-PSL. Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca". Program został przyjęty przez Radę Ministrów 29 stycznia 2002 r.
Pełny tekst aneksu nr 2 do "Strategii gospodarczej rządu SLD-UP-PSL. Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca". Program został przyjęty przez Radę Ministrów 29 stycznia 2002 r.
8
Content available remote Analysis of the Current Situation in the Area of IPO on the Czech Capital Market
84%
Finansowanie rozwoju firmy w ramach "Pierwszej Oferty Publicznej" jest coraz bardziej powszechne na całym świecie i należy do tradycyjnych metod gromadzenia funduszy niezbędnych dla rozwoju przedsiębiorczości w krajach o rozwiniętych rynkach kapitałowych. Nie odnosi się to jednak do Republiki Czeskiej. Biorąc pod uwagę obecne warunki panujące na czeskim rynku kapitałowym, możliwe jest zidentyfikowanie tylko kilku firm, które wypróbowały finansowania w ramach IPO. Celem niniejszej pracy jest analiza obecnej sytuacji w zakresie IPO na czeskim rynku kapitałowym oraz identyfikacji przyczyn niskiej liczby IPO w Republice Czeskiej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia program społeczno-gospodarczy rządu Leszka Millera sięgający do końca kadencji. Dokument nosi tytuł "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca; strategia gospodarcza rządu". Przedstawiono w nim cele polityki gospodarczej na tle ogólnych uwarunkowań.
Pełny tekst aneksu nr 3 do "Strategii gospodarczej rządu SLD-UP-PSL. Przedsiębiorczość. Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca". Program został przyjęty przez Radę Ministrów 29 stycznia 2002 r.
Przedmiotem rozważań w artykule jest program rządowy "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca. Strategia Gospodarcza Rządu SLD-UP-PSL", przyjęty przez Radę Ministrów w 2002 roku. Refleksje autora budzi problem dopływu środków na cele rozwojowe, a także zagadnienia równowagi makroekonomicznej, kształtowanej w warunkach napiętego programu inwestycyjnego.
Artykuł omawia propozycje zawarte w programie gospodarczym rządu "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca" zmierzające do ożywienia rynku pracy i przeciwdziałania bezrobociu.
Omówiono podstawowe pojęcia rynku pracy, bezrobocia, polityki zatrudnienia i polityki rynku pracy. Porównano neoklasyczne i keynesowskie ujęcie bezrobocia oraz zaprezentowano wybrane alternatywne teorie rynku pracy. Zanalizowano determinanty sytuacji na rynku pracy (uwarunkowania gospodarcze, strukturalne, demograficzne i edukacyjne). Na podstawie modeli zaprezentowano koncepcje i rozwiązania w zakresie przeciwdziałania bezrobociu przyjęte w krajach Unii Europejskiej. Przedstawiono działania podejmowane na rzecz zatrudnienia w Unii Europejskiej. Omówiono także rynek pracy w procesie transformacji polskiej gospodarki.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.