Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  European Council documentation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W pierwszej części zamieszczono podstawowe informacje o strukturze organizacyjnej i działalności Rady Europy. W drugiej części opisano dokumenty i publikacje Rady ukazujące się w formie drukowanej. Trzecia część poświęcona jest źródłom informacji dostępnym w formie elektronicznej.
W artykule przedstawiono Radę Europy - organizację międzynarodową skupiającą 46 państw europejskich oraz jej cele i zadania. Przedstawiono konwencje dotyczące samorządu terytorialnego, będące efektem prac Rady Europy. Omówiono problemy jakim poświęciła swą uwagę Rada Europy w obszarze regionalizacji.
Przedstawiono sieć instytucjonalną gromadzenia dokumentacji Rady Europy (archiwa, Bibliotekę Centralną, ośrodki informacji), kategorie dokumentów (powszechnie dostępne, do użytku wewnętrznego, poufne, tajne), konwencje rady Europy i podstawowe materiały źródłowe.
Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców styka się z regulacjami prawa europejskiego. Dla wielu z nich znajomość tych przepisów jest niezbędna. Obecnie krajowe akty prawne inspirowane są ustawodawstwem europejskim, którego znajomość pozwala na szybsze dostosowanie działań przedsiębiorstwa do nowych regulacji.
Niniejsze omówienie daje czytelnikowi pogląd, jak oceniany jest polski system zabezpieczenia społecznego - pod kątem spełniania standardów określonych w Europejskiej Karcie Społecznej. Rzuca to nowe światło na możliwości wypełniania zobowiązań wynikających z innych dokumentów Rady Europy. Jest faktem bezspornym, iż nie wszystkie zalecenia Karty mogą dokładnie przekładać się na warunki polskie.
Rada Europy jest organizacją międzynarodową skupiającą 46 państw członkowskich, której główną misją jest ochrona praw człowieka, pluralizmu demokratycznego i rządów prawa, a także pomoc w konsolidacji stabilności demokratycznej w Europie oraz w osiągnięciu większej jedności między państwami członkowskimi. Dokumenty takie jak Europejski Kodeks Zabezpieczenia Społecznego i wiele innych są narzędziem idei mającej na celu upowszechnienie modelu zabezpieczenia społecznego opartego na sprawiedliwości społecznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.