Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 186

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Experience marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Celem artykułu jest zaprezentowanie specyfiki terytorialnego marketingu doświadczeń na przykładzie konkretnej jednostki samorządu terytorialnego. W artykule założono, że marketing doświadczeń jest niestandardowym, lecz zyskującym na znaczeniu rozwiązaniem wykorzystywanym do budowania relacji jednostek samorządów terytorialnych z interesariuszami, głównie z mieszkańcami. W świetle rozważań teoretycznych przyjęto, że marketing doświadczeń jest elementem strategii marketingowej miasta Częstochowa oraz przedstawiono przykład działań w tym zakresie. Analizę obranej tematyki dopełniają wyniki badania empirycznego dotyczącego wybranych aspektów marketingu doświadczeń w percepcji mieszkańców Częstochowy. Świadczą one przede wszystkim o mało wyrazistym i niejednoznacznym wizerunku miasta oraz umiarkowanym zainteresowaniu programem realizowanym w ramach strategii marketingu doświadczeń.(abstrakt oryginalny)
Postępując zgodnie z paradygmatem marketingu doświadczeń punkty sprzedaży, zarówno realne, jak i wirtualne, starają się kompleksowo oddziaływać na zmysły konsumenta, jak również dostarczać mu przeżyć poznawczych, emocjonalnych, relacyjnych i behawioralnych. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy wszystkie typy kreowanych doświadczeń wpływają na satysfakcję klienta z zakupów? W artykule zaprezentowano wyniki badań jakościowych w postaci wywiadów indywidualnych z konsumentami na temat ich ulubionych sklepów realnych i wirtualnych. Do analizy zebranych danych wykorzystano model Kano, dzielący doświadczenia zakupowe dostarczane przez sklepy na: wabiące, jednowymiarowe, obojętne, obowiązkowe oraz odwrócone. Podjęto próbę identyfikacji, które wymiary doświadczenia klienta powodują rzeczywisty wzrost jego satysfakcji z zakupów, a które są obojętne lub też powodują efekt odwrotny od zamierzonego.(abstrakt autora)
Aim/purpose - The study aims to understand the contribution of the experiential events how to influence the brand loyalty while the consumer synchronized with brand under the brand resonance. Design/methodology/approach - The study combines Schmitt's five distinct experience 'modules' with the SEM method to explore the relationship among these five experience dimensions and brand experience, and applies the Keller's CBBE model to explore whether the experiential events that consumer participated could help the company build brand resonance through the brand experience delivering in the event. The study applies convenient sampling method and collects data through online questionnaire platform from April 12 to April 26, 2015. Deleting invalid or incomplete questionnaires, the study gets 204 valid samples from the total 229 respondents. Findings - The findings indicate that these five strategic experiences dimensions are positively related to the brand experience; the positive relationships among brand experience, brand resonance, and brand loyalty also exist. Research implications/limitations - The results of the study have some strategic implications for marketing practice. The findings point out that event marketing could be considered as an effective tool to enlarge customer base and to build brand loyalty. In the real world, the more event marketing adopts; the stronger brand experience is and the higher the effect on brand loyalty will be. Nevertheless, the study cannot provide specific constructive suggestion: how to design events to stimulate and create a strong, memorable brand experience. Originality/value/contribution - Few studies examine the effect of each brand experience dimensions on brand relationship, and this study fills this gap.(original abstract)
4
Content available remote Marketing doświadczeń - założenia i perspektywy
100%
Zmiany zachodzące na rynku, a w szczególności powszechny, wręcz nieograniczonych dostęp do informacji oraz coraz szybszy postęp technologiczny mają wpływ zarówno na zachowania i styl życia konsumentów, jak i działania przedsiębiorstw. Marketing doświadczeń jest koncepcją, która może być odpowiedzią przedsiębiorstw na następujące zmiany, bowiem poprzez budowanie trwałych relacji opartych na emocjach wynikających z ważnych dla konsumentów doświadczeń, w konsekwencji dąży do realizacji tych samych celów (m.in. lojalność nabywców, sprzedaż, zysk), które stanowiły podstawę tradycyjnego podejścia marketingowego. Artykuł przedstawia genezę i istotę marketingu doświadczeń oraz charakterystykę doświadczeń. W opracowaniu przedstawiono również wybrane wyniki badań ankietowych, których celem było poznanie znaczenia funkcjonalnych i emocjonalnych czynników oferty dla konsumentów, a także ich opinii na temat marketingu doświadczeń. (abstrakt oryginalny)
Wizerunek firmy jest niejednorodny i zależy od danej organizacji. Kształtowanie wizerunku firmy/produktu w świadomości aktualnych i potencjalnych klientów jest ważnym zadaniem w warunkach gospodarki rynkowej. Bez wyrazistego, pozytywnego wizerunku nie można liczyć na pożądane reakcje klientów, jak lojalność, sympatia i przywiązanie. W procesie kreowania pożądanego wizerunku należy skupić się na narzędziach, które pozwolą odzwierciedlić cele komunikacji rynkowej. Jednym z pożądanych narzędzi w tym zakresie jest experiential marketing. Kreatywność rozwiązań, mnogość technik i technologii oraz wykorzystanie emocji nabywców to czynniki, które czynią go doskonałym w zakresie kreowania wizerunku firmy i marki. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Kreowanie wartości atrakcji turystycznej opartej na doświadczeniach
75%
Cel. Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania idei marketingu doświadczeń w kreowaniu atrakcji turystycznych. W szczególności identyfikacja doświadczeń wiążących się z atrakcją turystyczną według 4 kategorii doświadczeń J.B. Pine'a II i J.H. Gilmore'a [1998, s.101-102] oraz pozytywnych i negatywnych bodźców i otoczenia na nie oddziałujących. Metoda. Metodą wykorzystaną w badaniu jest sondaż diagnostyczny, techniką - ankieta rozdawana, narzędziem - kwestionariusz ankietowy. Wyniki. Wyniki badania mają posłużyć rozpoznaniu, jakie doznania towarzyszą doświadczeniu turystycznemu i jakich czynników dostarczać, by wzbudzić pozytywne doświadczenia wiążące się z atrakcją turystyczną. Ograniczenia badań i wnioskowania. Badania dotyczą atrakcji turystycznych zlokalizowanych w Wielkopolsce. Implikacje praktyczne. W konsekwencji uzyskane wyniki mogą posłużyć kreowaniu wartościowych dla turysty atrakcji turystycznych, które dostarczają, poza korzyściami funkcjonalnymi, także korzyści emocjonalnych. Oryginalność pracy. Podjęta problematyka dotyczy współczesnych trendów w konsumpcji i tworzenia wartości dla klienta opartej na doświadczeniach. Idea marketingu doświadczeń otwiera nowe obszary tworzenia wartości dodanej i kreowania atrakcji turystycznych o emocjonalnym potencjale korzyści, uznanych w społeczeństwie doznań za ważny czynnik konkurencyjności. Rodzaj pracy. Artykuł prezentuje wyniki badań empirycznych; badania mają charakter eksploracyjny, służą rozpoznaniu możliwości wykorzystania marketingu doświadczeń w turystyce. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono problematykę percepcji i identyfikacji doświadczeń turystów w literaturze naukowej oraz przykład wykorzystania podejścia modułowego B. Schmitta w kształtowaniu pozytywnych doświadczeń podczas zwiedzania atrakcji turystycznej. Metodami gromadzenia informacji są źródła wtórne i pierwotne badania jakościowe. Przedstawione wyniki ukazują przydatność wykorzystania założeń teoretycznych w opracowaniu praktycznych rozwiązań w zakresie projektowania przez zarządzających atrakcjami turystycznymi kompozycji narzędzi, które mogą przyczynić się do wywołania pozytywnych emocji, doznań i wrażeń podczas doświadczenia turystycznego(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł składa się z dwóch części. Pierwsza część zawiera przegląd literatury przedmiotu na temat marketingu doświadczeń: przedstawiona została geneza tego obszaru marketingu, a także kluczowe definicje i typologie doświadczeń. Ponadto zaprezentowano strategiczne moduły doświadczeń oraz wytyczne dotyczące kreowania i dostarczania unikalnych i niezapomnianych doznań. W drugiej części artykułu opisane zostały przykłady zastosowania działań z zakresu marketingu doświadczeń na rynku produktów szybkozbywalnych (M&Ms, Oreo, Guinness). (abstrakt oryginalny)
Tradycyjne działania reklamowe często już nie wystarcza by wyróżnić produkt lub usługę. Dlatego firmy coraz częściej sięgają po niestandardowe działania marketingowe. Do takich działań można zaliczyć marketing doświadczeń, którego celem jest zaangażowanie odbiorcy w proces przekazywania informacji o marce. Po takie rozwiązania coraz chętniej sięgają firmy z branży turystycznej. Celem rozważań jest wskazanie, czym jest produkt turystyczny i w jaki sposób marketing przyczynia się do jego kreowania. Artykuł prezentuje, czym jest marketing doświadczeń i w jaki sposób wykorzystywany jest on przez firmy z branży turystycznej do kreowania własnej marki na rynku. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest scharakteryzowanie koncepcji marketingu doświadczeń jako idei stanowiącej nowe podejście do wyróżniania się organizacji na konkurencyjnym rynku, a także swoiste uzupełnienie marketingu relacji w przedsiębiorstwach usługowych. Przedstawione zostały najważniejsze elementy wpływające na budowanie doświadczenia klientów. Szczególną uwagę zwrócono na emocje i ich rodzaje, a także na proces doskonalenia doświadczeń i jego kolejne etapy.(abstrakt oryginalny)
Marketing, jako dynamiczna dziedzina nauki, nieustannie zmienia oblicze w odpowiedzi na przemiany społeczne i rynkowe. Niniejszy artykuł opisuje nową koncepcję marketingu dopasowanego do specyfiki gospodarki opartej na doświadczeniach. Zaprezentowane zostały klasyfikacje oraz podejście modularne do kreowania doznań, a także przedstawiono praktyczne implikacje dla przedsiębiorstw pragnących inscenizować niezapomniane doświadczenia. Kluczowe działania pozwalające na stworzenie niezapomnianego doświadczenia w oczach konsumentów obejmują utworzenie motywu przewodniego podpartego odpowiednimi wskazówkami materialnymi i ludzkimi. Należy także odwoływać się do zmysłów, emocji, stylu życia, intelektu nabywcy oraz skłonności do przynależności do szerszej wspólnoty. Istotnym zagadnieniem jest również ustalenie odpowiedniej ceny za udział w wydarzeniu oraz zagwarantowanie jego uczestnikom możliwości nabycia pamiątek. (abstrakt oryginalny)
Wydarzenia sportowe należą do jednej z dwóch podstawowych kategorii produktów na rynku sportu. Ich wartość z punktu widzenia nabywców jest tym większa, im więcej dostarczają im wrażeń i doznań. Za kreowanie doświadczeń ponoszą odpowiedzialność organizatorzy wydarzeń sportowych, jednak nie byłoby to możliwe bez aktywnego udziału widzów. Przeprowadzone badania prowadzą do wniosku, że udział nabywców (uczestników imprez sportowych) w poszczególnych fazach modelu absorpcji doświadczeń jest zróżnicowany. Największą rolę w kreowaniu doznań nabywcy odgrywają w fazie konsumpcji, nieco mniejszą (choć rosnącą) - w fazie pokonsumpcyjnej, natomiast ograniczoną - w fazie przedkonsumpcyjnej. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Zasady funkcjonowania, narzędzia oraz wyzwania dla marketingu XXI wieku
75%
Nowoczesny marketing zyskuje na znaczeniu w strukturach biznesowych, do których nowe rozwiązania przenoszone zostają niemalże natychmiast. W dobie Internetu, innowacyjnych rozwiązań oraz postępującej cyfryzacji przed marketingiem nieustannie pojawiają się nowe wyzwania. Konieczne jest doskonalenie strategii marketingowych oraz ukierunkowanie na potrzeby klienta i jego satysfakcję. Potrzebne są nowe rozwiązania, narzędzia, kanały oraz metody dotarcia do odbiorcy. Marketing XXI w. to marketing interakcyjny, kładący nacisk na zbudowanie trwałych relacji z klientem. Marketing nowoczesny stawia na niekonwencjonalne metody dotarcia do odbiorcy w czasie rzeczywistym, ponieważ konsumenci stają się coraz bardziej świadomi działań marketingowych, jakim są poddawani. Celem badawczym teksu jest poszerzenie wiedzy na temat marketingu nowoczesnego oraz przedstawienie najbardziej popularnych dla niego rozwiązań. Metodą badawczą był obszerny przegląd literatury(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł prezentuje koncepcję marketingu doświadczeń (doznań), jego uwarunkowania oraz podstawowe założenia. Szczególna uwaga poświęcona jest zastosowaniu działań z obszaru marketingu doznań w opiece zdrowotnej, które mogą prowadzić do wyższego poziomu zadowolenia zarówno po stronie klienta (pacjenta), jak i usługodawcy. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zidentyfikowanie problematyki kreowania doświadczeń turystycznych za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Na potrzeby prowadzonych badań przeanalizowano aplikację turystyczną "VisitMalopolska", w tym jej kluczowe funkcjonalności. Wyróżniona aplikacja umożliwia samodzielne zwiedzanie atrakcji turystycznych zlokalizowanych w regionie Małopolski. Stanowi także przykład narzędzia wspierającego turystów w trakcie podejmowanych podróży. W rozważaniach zwrócono uwagę na zagadnienia teoretyczne związane z kreowaniem doświadczeń turystycznych w związku z użytkowaniem aplikacji mobilnych. Omówiono kluczowe funkcjonalności aplikacji "VisitMalopolska", jak również z punktu widzenia poznawania atrakcji przez turystów kulturowych. Ponadto postanowiono omówić wybrane narzędzia multimedialne i technologie dostępne w badanym oprogramowaniu mobilnym. Na potrzeby prowadzonych badań przeprowadzono krytyczną analizę literatury przedmiotu, w tym posłużono się metodą case study. Na kanwie prowadzonej dyskusji sformułowano odpowiedzi na postawione pytania badawcze, które pozwoliły zrealizować cel prezentowanego artykułu. W końcowej części rozważań zestawiono rekomendacje, które mogą przyczynić do szerszego wykorzystania analizowanej aplikacji mobilnej w przedsięwzięciach turystycznych, w tym dedykowanych aktywizacji turystyki kulturowej w ujęciu regionalnym. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu badawczego jest zaprezentowanie oferty przedsiębiorstw usługowych oraz opinii konsumentów na temat wybranych aspektów rynku usług zagospodarowujących czas wolny wpisujących się w koncepcję marketingu doświadczeń. Oferta kreowana przez przedsiębiorstwa świadczące usługi zagospodarowujące czas wolny opiera się na silnych emocjach wywoływanych przez istotne dla konsumenta doświadczenia i doznania generowane w czasie przed dokonaniem zakupu, w trakcie procesu świadczenia usługi, a także we wszystkich punktach styku z placówką usługową, do jakich może dojść w czasie późniejszym. Do napisania artykułu zostały wykorzystane wtórne źródła informacji, które uzupełniono danymi ze źródeł pierwotnych pozyskanych przez autorkę w trakcie ogólnopolskich badań techniką ankiety internetowej na próbie 1075 respondentów. Z badań wynika, że konsumenci coraz częściej poszukują form spędzania czasu wolnego zapewniających niezapomniane wrażenia i wzrost emocji. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Marketing doświadczeń a budowanie interakcji konsumenta w środowisku wirtualnym
75%
Celem artykułu jest pokazanie wpływu marketingu doświadczeń na kształtowanie interakcji konsumenta w środowisku internetowym. W artykule zwrócono szczególną uwagę na bodźce wywołujące interakcje oraz elementy (narzędzia) budujące obszar interakcji za pośrednictwem różnych nośników doznań (tj. strona WWW, portale społecznościowe, media społecznościowe itp.) oraz opisano działania wybranych firm w obrębie marketingu doświadczeń. (abstrakt autora)
18
Content available remote Targi gospodarcze w dobie marketingu doświadczeń
75%
W artykule zaprezentowano ewolucję funkcji targów gospodarczych, ich współczesny obraz oraz perspektywy rozwoju w dobie marketingu doświadczeń. W pracy scharakteryzowano zmiany zachodzące na współczesnym rynku istotne dla rozwoju targów i ich wykorzystania przez przedsiębiorstwa. Marketing doświadczeń został pokazany jako główna determinanta rozwoju i przeobrażeń targów gospodarczych w przyszłości. W podsumowaniu zostały wymienione czynniki sprzyjające rozwojowi targów gospodarczych i potencjalne kierunki zmian w wykorzystaniu tej formy promocji przez przedsiębiorców. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z kreowaniem wartości dla klienta za pomocą marketingu doświadczeń. Przeanalizowano jego istotę, cechy oraz cele. Zwrócono również szczególną uwagę na sposoby komunikacji kreowanych doświadczeń. Ukazano przy tym jego siłę oraz możliwości zastosowania. (abstrakt oryginalny)
Purpose: The experience economy is a concept that can be defned as a new way of perceiving the market offer of an enterprise, focusing on the customer experience. Enterprises, both in the production and service industries, are becoming similar to one another on a massive scale, which makes it increasingly diffcult to stand out. The response to this can be to offer the consumer an unforgettable experience related to a product or service provided by a company. Methodology: This study analysed the results of qualitative research on the attitudes and opinions of Polish consumers on experience marketing. Results/fndings: The results showed that participants of the study were prepared to transition from the economy based on products or services to an economy based on experiences at a moderate level. They declared a willingness to participate in experiences offered by companies but at the same time focus on the cost and utility of them. (original abstract)
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.