Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Extranet
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ekstranet to dedykowany serwis www lub część portalu korporacyjnego adresowanego do kooperantów i partnerów firmy. W ten sposób dostęp do prezentowanych zasobów posiadają jedynie autoryzowani przedstawiciele, dla których tworzona jest personalizowana informacja. Omówiono jaka jest specyfika ekstranetu, obszary jego funkcjonowania. Z uwagi na to, że popyt na rozwiązania ekstranetowe dynamicznie rośnie przedstawiono dwa spojrzenia będące przedmiotem analizy przedwdrożeniowej: model biznesowy ekstranetu i model informatyczny ekstranetu. Kluczowymi elementami, które wymagaja szczególnej uwagi są: ilość i jakość publikowanej informacji, bezpieczeństwo w dostępie do ekstranetu, aspekt społeczny.
Ekstranet bardzo chętnie wdrażają wielkie korporacje, posiadające sieć oddziałów regionalnych. Wprowadzenie ekstranetu do firmy powoduje zwiększenie elastyczności przedsiębiorstw przez umożliwienie im szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w otoczeniu i wewnątrz firmy. Jest niezastąpiony w komunikacji z wybranymi grupami. Jak działa, kiedy go stosować?
Układ dekoniunktury, jaki możemy zaobserwować po roku 2008, doprowadził do stworzenia całkowicie odmiennego od wcześniej powszechnie akceptowanego, otaczającego nas świata. Rozwój wydarzeń, jaki był wynikiem kryzysu ekonomicznego, zmienił postrzeganie środowiska ekonomicznego, w jakim przyszło funkcjonować, nie tylko podmiotom gospodarczym, ale również państwom, zwiększając jednocześnie akcent na dwie siły globalizacji i technologii, które w sposób ciągły się przenikają. Nowo powstała normalność wpływa z jednej strony na budowanie lepiej zarządzanych jednostek w obszarze zmiennej rzeczywistości, z drugiej zwiększa stopień konkurencyjności firm, które - z uwagi na swoje ograniczone możliwości rozwoju - nie mogą skutecznie walczyć o własny byt na danym rynku. Budowanie sieci powiązań i współpracy wzdłuż kanałów dostaw, tworzenie partnerskich relacji między firmami, przekraczających wcześniej zatarte granice geopolityczne, kształtowane na fundamencie wolnego rynku, są źródłem nowo tworzonego spłaszczonego krajobrazu, nazwanego charakterystycznie "globalną wioską". Nie dziwi zatem fakt, iż globalna perspektywa współpracy na rynkach musi być wspierana poprzez wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, pozwalających zwiększyć rentowność i konkurencyjność firm w czasach powszechnych turbulencji. Efektywne wdrożenie nowych systemów wsparcia operacyjnego w obszarze logistycznym jest warunkiem istotnym i koniecznym, aby zapewnić właściwy kontakt z konsumentem w obszarze B2C, ale również we współpracy i budowaniu więzi z partnerami na platformie B2B, gdzie skuteczne wykorzystanie trendów technologicznych pozwoli na zwiększenie wartości dodanej produktów czy oferty na danym rynku. Głównym celem artykułu jest zobrazowanie istotnych narzędzi w obszarze e-business, jakie współczesne przedsiębiorstwo powinno brać pod uwagę w dobie zwiększającej się konkurencyjności rynkowej, jak również konieczność ich integracji w procesach operacyjnych firmy w celach optymalizacji obszarów logistycznych. Wykorzystanie nowych elementów, zwiększających sprawność funkcjonowania podmiotów gospodarczych, zostało przedstawione na przykładzie dwóch firm w formie case-study, jak również oparte na zestawionych informacjach wybranej lektury tematu, na podstawie których możemy zaobserwować efektywne modele zarządzania, powstałe przy wykorzystaniu nowych rozwiązań technologicznych i ich bezpośredni wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.(fragment tekstu)
Artykuł otwiera cykl, w którym przedstawiono wyniki badań specjalistów HRK Partners i naukowców z Szkoły Głównej Handlowej na temat narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie personelem w polskich przedsiębiorstwach. Omówiono zastosowanie narzędzi informatycznych w administracji personalnej i w procesach rekrutacji pracowników.
W kolejnej części cyklu zaprezentowano zastosowanie w badanych firmach technik teleinformatycznych w komunikacji i zarządzaniu wiedzą.
Biznes stworzył intranety, są to wewnętrzne sieci korporacyjne tworzone przy użyciu technologii internetowej. Ekstranet natomiast, to sieci korporacyjne wykorzystujące WWW, połączone w taki sposób, by możliwa była efektywna współpraca między nimi.
Umiejętna polityka przedsiębiorstwa, której celem jest zapewnienie najpełniejszego wykorzystania informacji dostępnych z różnych źródeł do realizacji strategii firmy, jest kluczem do osiągnięcia i utrzymania przewagi konkurencyjnej w przyszłości. Menedżerowie muszą z jednej strony wykorzystywać zalety wynikające z różnorodności sieci informacyjnych, a z drugiej strony dążyć do integracji informacji pochodzących z różnych źródeł. Niezmiernie istotna jest także elastyczność w podejściu do zarządzania informacją w przedsiębiorstwie - minęły już czasy tworzenia ogromnych systemów, które tworzyły problemy zamiast je rozwiązywać. Narzędzia zarządzania informacją w przedsiębiorstwie, w tym aplikacje przetwarzające informacje, będą musiały być dostosowane do konkretnych potrzeb, a także dostatecznie elastyczne, aby umożliwiać przedsiębiorstwu natychmiastową reakcję na zmiany w otoczeniu. (fragment tekstu)
W drugiej części artykułu omówion wykorzystanie technik informatycznych w procesach oceny okresowej pracowników, szkoleniach, systemach wynagradzania i telepracy.
Artykuł dotyczy kosztów handlu elektronicznego. Oprogramowanie nie decyduje o kosztach, najdroższe są magazyny oraz kampanie marketingowe. Także systemy elektronicznej wymiany danych (EDI) są dla małych przedsiębiorstw niedostępne.
Temat artykułu dotyczy zmian w rachunkowości przedsiębiorstw w warunkach tzw. gospodarki cyfrowej i digitalizacji przedmiotów i usług. Przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystywaniu sieci, głównie Internetu, stają się dostępne w skali globalnej, co wymaga zmiany tego co było fizyczne w postać cyfrową (wirtualną). W artykule jest mowa o Intranecie, czyli wewnętrznej sieci komputerowej firmy, której technologia umożliwia korzystanie z zasobów informacyjnych generowanych i gromadzonych w firmie oraz komunikację wewnętrzną. Autor zwrócił także uwagę na Extranet czyli, sieć partnerską, która pozwala klientowi na realizację zamówienia elektronicznie za pomocą bezpośredniego połączenia z komputerem dostawcy.
Mowa tu o korzyściach nowych technologii internetowych. Między innymi, należy zastąpić również tymi technologiami EDI (Electronic Document Interchange). Z kolei Intranet przynosi, podobne jak Internet, korzyści. Standard składa się z serwerów sieciowych i dokumentów HTML. Ekstranet to integracja sieci intranetowej z witryną internetową. Podano tabelę m.in. portali międzynarodowego handlu elektronicznego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.