Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Financing of technical infrastructure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie znaczenia funduszy strukturalnych w rozwoju infrastruktury technicznej na obszarach wiejskich regionu Warmii i Mazur. Podstawą analizy były dane dotyczące wartości i rodzajów inwestycji zawartych we wnioskach na dofinansowanie inwestycji składnych przez samorządy terytorialne z woj. warmińsko-mazurskiego. Dotyczyły one działania 3.1 zawartego w ZPORR. (fragment tekstu)
(...) rozważania wskazują, że proces rozwoju infrastruktury technicznej w gminie jest procesem wieloaspektowym. W dalszej części opracowania zostaną zaprezentowane wyniki badania empirycznego dotyczącego wybranych aspektów zarządzania rozwojem infrastruktury technicznej w gminie. Studium przypadku przeprowadzono w 2006 r. w podłódzkiej miejsko-wiejskiej gminie Rzgów. (fragment tekstu)
W artykule przeprowadzono analizę środków finansowych, w tym w szczególności kosztów eksploatacji urządzeń mielioracji podstawowych i szczegółowych na terenie województwa świętokrzyskiego.
Sposoby finansowania infrastruktury portów morskich różnią się w zależności od roli, jaką pełnią w gospodarce poszczególnych krajów, oraz przyjętych tam zasad ich funkcjonowania. Część portów jest subwencjonowana ze środków publicznych, część jest samodzielna finansowo. Praca jest przeglądem sposobów finansowania inwestycji portowych i ich kosztów utrzymania w krajach europejskich.
Przeprowadzono analizę wykorzystania środków pomocowych w ramach 3 Działania programu SAPARD na terenie województwa zachodniopomorskiego. Uzyskane wyniki odniesiono następnie do odpowiednich danych w skali całej Polski i poszczególnych województw. (oryg. streszcz.)
System finansowania inwestycji infrastrukturalnych ulegał w przeszłości wielu zmianom i modyfikacjom. Przeobrażenia te były dokonywane najczęściej pod wpływem zmian w systemie kierowania procesami gospodarczymi i zmian w systemach ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. System finansowania tej grupy zadań inwestycyjnych nie odgrywał istotnej roli w kształtowaniu kierunków i rozmiarów działalności inwestycyjnej. Dominacja budżetu jako źródła finansowania oraz powszechne stosowanie metody dotacyjnego finansowania powodowały, że odrębny zbiór norm prawnych i instytucji organizujących procesy gromadzenia i rozdziału środków na cele inwestycyjne nie zawsze był spójny z systemem kierowania procesami gospodarczymi i tym bardziej z systemem ekonomiczno-finansowym jednostek, na których rzecz były te inwestycje realizowane. Wprowadzenie nowych zasad kierowania i zarządzania gospodarką oraz reforma zasad funkcjonowania rad narodowych i terenowych organów administracji stwarzają obecnie konieczność nowego unormowania metod i źródeł finansowania lokalnych zadań inwestycyjnych. Sposób rozwiązania problemu finansowania tej grupy inwestycji będzie w istotnej mierze uzależniony od kształtu ustrojowego i postaw finansowych władz lokalnych. Rozważania na temat systemu finansowania infrastruktury lokalnej przed uchwaleniem ustawy o radach narodowych nie mogą w pełni uwzględnić warunków, w jakich będą realizowane odnośne zadania inwestycyjne. Celem tych rozważań jest zasygnalizowanie ważniejszych nieprawidłowości w obecnym systemie i próba wskazania rozwiązań, które mogą w nowych warunkach okazać się przydatne. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.