Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Flexibility of an information system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest analiza zasad i metod pomiaru elastyczności systemu (koniecznego dla świadomego kształtowania procesów dostosowawczych). Przedmiotem rozważań będzie użytkowa elastyczność systemu, traktowana jako możliwość dokonywania zmian przez szeroko zakrojoną grupę użytkowników systemu. (fragment tekstu)
Na rynku funkcjonuje wiele SIR, w związku z tym organizac je biznesowe stają przed problemem właściwego wyboru systemu. Można wskazać dwa podstawowe warianty takiego wyboru - pozyskanie pierwotnego systemu oraz wymiana dotychczasowego systemu. W artykule przedstawione są dwa problemy związane z wymianą SIR. Problemy te dotyczą przede wszystkim dwóch głównych własności systemu, tj. funkcjonalności, która zaprezentowana jest w punkcie 2 niniejszego artykułu, oraz elastyczności zaprezentowanej w punkcie 3.(abstrakt oryginalny)
Przedstawione postulaty kreują jakościowo odmienne od dotychczasowych procesy kształtowania elastyczności firmowego systemu informacyjnego zarządzania. Opis określa jedynie ogólne ramy strategicznych przedsięwzięć pro-elastycznych. Ich rozwinięciem i konkretyzacją powinny być badania o charakterze metodycznym, pozwalające określić procedury uzyskania uzupełniającego opisu strategii elastyczności. (fragment tekstu)
Analiza metod zapewniania elastyczności systemów informacyjnych zarządzania dla małych i średnich firm. Sklasyfikowano mechanizmy dostosowawcze stosowane przez pracowników firmy, koncentrując uwagę na możliwościach merytorycznych użytkowników systemów. Przedstawiono wybrane szczegółowe rozwiązania uelastyczniające. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano podstawowe własności procesu analizy elastyczności systemów informatycznych zarządzania. Określono jego istotę i cele, wskazano ogólne zasady realizacji, podmiot analizy oraz metody badawcze. Wyróżniono trzy najważniejsze kryteria analizy elastyczności systemu, są to: 1) elastyczność strojenia, 2) elastyczność modernizacyjna, 3) elastyczność rozwojowa.
Informatyczny system zarządzania tylko wtedy można zaliczyć do grupy systemów powielarnych jeśli cechuje go elastyczność. W opracowaniu autor skoncentrował się na funkcjonalnych i informacyjnych aspektach elastyczności.
Elastyczność jako własność użytkowa (flexibility to use) obejmuje wymagania użytkownika wynikające z potrzeb zadania roboczego, indywidualnych preferencji oraz przewidywanego sposobu zastosowania systemu. Lokuje system w środowisku jego eksploatacji, obejmując tym samym społeczne, organizacyjne i merytoryczne problemy jego użytkowania oraz obsługi.W niniejszej pracy chcemy skoncentrować się na elastyczności użytkowej, rozpatrując system w kontekście jego użytkowania i użytkowników. Zwracamy uwagę przede wszystkim na te elementy i działania, które są postrzegane przez użytkowników i powinny być przedmiotem ich oddziaływania. (fragment tekstu)
W artykule dokonano analizy procesów dostosowujących firmowy system informacyjny zarządzania dla potrzeb i wymagań bieżącej oraz przyszłej działalności biznesowej. (fragment tekstu)
9
Content available remote Kierunki doskonalenia elastyczności systemu informatycznego organizacji
63%
Kierownictwo współczesnych organizacji w coraz większym stopniu uzależnione jest od informacji niezbędnej do sprawowania kluczowych funkcji, a w szczególności do podejmowania decyzji strategicznych. Podstawowym składnikiem systemów informacyjnych większości organizacji jest najczęściej system informatyczny rozumiany jako zespół środków technicznych (sprzętu, oprogramowania, baz danych i infrastruktury sieciowej) oraz organizacyjnych (użytkowników, administratorów). W opracowaniu skoncentrowano się na prezentacji wyników doświadczeń autora w zakresie sposobów reagowania na zmieniające się potrzeby informacyjne kierowników. System informatyczny współczesnej organizacji musi elastycznie adaptować się do zmieniających się uwarunkowań, aby jej zapewnić strategiczną przewagę i zdolność do rozwoju. Celem opracowania jest prezentacja roli systemu informatycznego oraz identyfikacja i wskazanie kierunków i działań pozwalających na zwiększenie jego elastyczności(abstrakt oryginalny)
Omówiono zagadnienie związane z system informacyjnym, który stanowi podstawowy warunek sprawnego zarządzania firmą. Zwrócono uwagę na konieczność jego doskonalenia przez użytkowników poprzez zastosowanie odpowiednich procedur i mechanizmów. Autor zanalizowała dwa modele doskonalenia: statyczny oraz dynamiczny, które są oparte na modelu elastyczności systemu.
Analiza warunków i zasad zapewniania elastyczności systemów informatycznych zarządzania dla małych i średnich firm. Opisano procesy dostosowawcze prowadzone przez użytkowników merytorycznych, koncentrując uwagą na możliwościach usprawnienia procesów doskonalenia systemów. Przedstawiono model procesu dostosowawczego. Sklasyfikowano i scharakteryzowano różnorodne rozwiązania wspomagające użytkowników w trakcie dokonywania zmian i uzupełnień w systemie. (abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest elastyczność użytkowa systemów informacyjnych małych i średnich firm. Omówiono podstawowe bariery zapewnienia elastyczności użytkowej systemu, tj.: metodyczna, narzędziowa, kadrowa, kulturowa i finansowa. Wyróżniono trzy płaszczyzny oddziaływania na elastyczność: strategiczną, taktyczną i operacyjną. Przedyskutowano również dwie wersje strategii - aktywną i pasywną.
Określenie newsjacking oznacza inteligentne wpisanie się z przekazem marketingowym w bieżące wydarzenia. Rozpropagował je strateg i mówca marketingowy David Meerman Scott. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni czas reakcji - trzeba bowiem zdążyć z przekazem póki zainteresowanie konkretnym wydarzeniem jest duże. Real time marketing (RTM) do pewnego stopnia można zaplanować, ważne jest jednak by planując tego typu działania pozostać elastycznym, aby newsjacking nie przerodził się w kryzys w społecznościowych mediach. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.