Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Footwear manufacturing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Zarys funkcjonowania polskiego przemysłu obuwniczego od początku lat 90-tych (z uwzględnieniem transformacji systemowej i procesu wychodzenia z zapaści branży obuwniczej) do chwili obecnej, kiedy odnotowuje się już tendencje wzrostowe w tym sektorze rynku.
2
Content available remote Równoważenie linii produkcyjnej na przykładzie procesu wytwórczego obuwia
84%
Przedmiotem pracy jest opis techniki równoważenia linii produkcyjnej. Narzędzie to umożliwia przydzielanie poszczególnych zadań procesu wytwórczego na stanowiska robocze, tak aby zminimalizować całkowity czas bezczynności. Szczególną uwagę poświęcono możliwościom usprawnienia otrzymanych rozwiązań. (abstrakt oryginalny)
W Rosji rośnie popyt na zagraniczne wyroby obuwnicze, spada zaś zapotrzebowanie na tanią produkcję antyimportową. Ta ostatnia bowiem jest niedoinwestowana, cechują ją brak nowych technologii i dobrego wzornictwa. Stwarza to dobre perspektywy dla polskich producentów obuwia.
Branża skórzana wciąż nie może wyjść z zapaści. Przyczyną recesji jest m.in. spadek sprzedaży obuwia, spowodowany nadmiernym importem butów, głównie z Chin. Szansą na poprawę tej sytuacji mogą okazać się wprowadzone na początku roku cła ochronne. Konkurencję dla polskiego garbarstwa stanowi też rosnąca konkurencja coraz doskonalszych, tańszych skór syntetycznych.
Zmaltretowany półlegalnym importem z Azji polski przemysł obuwniczy rozwija się w kierunku jakości.
Przemysł obuwniczy według stereotypowych opinii zaliczany jest do kategorii schyłkowych. Jednak ok. 13 tys. zakładów obuwniczych (tylko na terenie UE), zatrudniających bezpośrednio w produkcji prawie 280 tys. pracowników i wytwarzających rocznie blisko miliard par butów, to wciąż znaczący potencjał.
Zakłady przemysłu obuwniczego przez kilka ostatnich lat sukcesywnie poprawiały swoją sytuację finansową. Coraz lepsze wyniki sprawiały, że część z nich zaczęła inwestować. Jednak ostatni kwartał 1997 r. przyniósł kolejne załamanie koniunktury, które utrzymywało się w całym 1998 roku, a co doprowadziło do upadku kolejnych firm. Przyczyną zapaści - w opinii specjalistów był nadmierny import butów z Dalekiego Wschodu oraz drastyczne ograniczenie eksportu do krajów byłego ZSRR.
Ukraińscy producenci obuwia, mimo iż mają znaczny potencjał rozwojowy, wciąż są o kilka lat opóźnieni w stosunku do europejskich dostawców, w tym także z Polski. Polskie obuwie cieszy się w tym kraju dobrą opinią, zarówno ze względu na modne wzornictwo, jak i wysoką jakość materiałów oraz wykonania. Produkcją obuwia zajmuje się na Ukrainie 15 dużych firm, jednakże rynek w większości opanowany jest przez import, także azjatycki.
Po wejściu do Unii Europejskiej Polska będzie zajmowała piąte miejsce w produkcji obuwia-po Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Francji. Tym niemniej mamy szansę poprawić swoją pozycję na europejskim rynku. Po 1 maja zaczną bowiem obowiązywać unijne kontyngenty na import obuwia z Dalekiego Wschodu.
Wprowadzenie reguł gospodarki rynkowej oraz otwarcie polskiego rynku dla importu modnego, taniego obuwia uwolniło konsumentów od dyktatu przemysłu obuwniczego, przyczyniło się jednak do poważnych kłopotów tej branży. Narastający kryzys w sektorze obuwniczym sprawił, iż część przedsiębiorstw (zwłaszcza państwowych) zaczęła wykonywać zlecenia firm zagranicznych.
Zmiany strukturalne i modernizacyjne w zachodnioeuropejskim przemyśle obuwniczym prowadzą do prawie zupełnej rezygnacji z wytwarzania masowych wyrobów na rzecz koncentracji na bardziej zdywersyfikowanej produkcji obuwia średniej i wyższej jakości.
Jedną z najbardziej dynamicznych firm obuwnicznych w Polsce jest Gino Rossi SA. Otwarcie dziewięciu sklepów firmowych, oddanie do użytku budynku biurowego, modernizacja parku maszynowego oraz uruchomienie produkcji kooperacyjnej na Ukrainie to niektóre z osiągnięć tego przedsiębiorstwa.
Omówiono rozwój firmy Gino Rossi. Firma ta zdobyła 12-15 procent rynku obuwniczego w Polsce. Wbrew nazwie jest to polska firma, której siedziba mieści się w Słupsku.
Obecna sytuacja na polskim rynku obuwniczym pozwala na stwiedzenie, iż krajowi producenci butów zdobyli już doświadczenie, umożliwiające im działanie w warunkach długotrwałego kryzysu. Segment ten osiągnął bowiem bardziej zaawansowane stadium rozwoju, niż 2-3 lata temu. Świadczy o tym wykrystalizowana i okrzepła grupa czołowych producentów tych wyrobów oraz powstanie wyspecjalizowanych handlowych sieci obuwniczych.
Polski rynek obuwia już tylko w 5 procent należy do polskich fabryk, bowiem gros towarów pochodzi z importu. W tych warunakch krajowi producenci próbują poprawiać swoje wyniki, poszukując nowych odbiorców za granicą, ugruntowując pozycję w wybranych segmentach rynku wewnętrznego i rozwijając własne sieci sprzedaży. Jednakże bolączką tej branży jest nadal szara strefa. Materiał zawiera także wykaz najważniejszych liderów branży obuwniczej.
Polski przemysł obuwniczy w ostatnim czasie zyskał nowe oblicze. Główną rolę odgrywają w nim obecnie młode, prężne firmy, które nawet przy niesprzyjającej koniunkturze, spadającym popycie i ostrej konkurencji na rynku osiągnęły wzrost sprzedaży. Rokuje to dobrze dla całej branży, ponieważ umiejętności zdobyte w warunkach kryzysowych zaowocować powinny dalszą poprawą efektywności działania.
Polscy producenci zupełnie nieźle radzą sobie z konkurencją dobrych jakościowo butów z legalnego importu. Niestety ich pozycja jest osłabiona przez zalew taniej produkcji niewiadomego pochodzenia, która wypełnia wiele supermarketów w kraju.
W ostatnich latach europejska branża obuwnicza przejść musiała gruntowną modernizację i restrukturyzację, by móc sprostać coraz silniejszej konkurencji międzynarodowej, zwłaszcza ze strony krajów o zdecydowanie niższych kosztach produkcji. Główny kierunek zmian polegał na wprowadzeniu nowych technologii i wyspecjalizowanie się w produkcji wyrobów najwyższej jakości.
Badania archeologiczne wykazały, że ludzie zaczęli używać obuwia około 40 tys. lat temu. Najstarsza para butów na świecie została znaleziona w Kalifornii i liczy około 9 tys. lat. Przeciętny Amerykanin kupuje średnio siedem par butów rocznie, przy czym większość z nich jest wykonanych z plastiku. Ponieważ nie nadają się do recyklingu, trafiają do śmieci. (abstrakt oryginalny)
Według raportu Google popularność w wynikach poszukiwania produktów w kategorii rynku obuwia z roku na rok rośnie a przybywa zwłaszcza pytań brandowych. Strategia marketingowa w wyszukiwarkach internetowych stworzona przez Bluerank dla marki Kazar zdobyła uznanie Google i tym samym została nagrodzona nominacją w kategorii Mobile Performance Award w konkursie Google Premier Partner Award 2016. W połowie marca kampania dla tej marki otrzymała też nominację w kategorii Best Mobile Campaign w konkursie European Search Awards 2017. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.