Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Forklift market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ponad 2/3 firm poszukujących wózkó widłowych w tym roku zamierza zaopatrzyć się w urządzenie używane - wynika z analizy zapytań ofertowych serwisu Oferteo.pl. Zainteresowanie modelami z drugiej ręki wzrosło w stosunku do analogicznego okresu roku 2013 o 3%. Najpopularniejszym typem są wózki widłowe czołowe.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie genezy powstania oraz czynników ergonomicznych wózków widłowych, wpływających bezpośrednio na zastosowanie nowoczesnych technologii na etapie ich produkcji. Artykuł składa się z czterech rozdziałów, kolejno poświęconych następującej tematyce. W pierwszej części przedstawiono "Rozwój środków transportu wewnętrznego", odnosząc się do historii powstania pierwszych konstrukcji wózków widłowych. Następnie przedstawiono znaczenie środków transportu wewnętrznego w procesach magazynowych, zwracając uwagę na czynniki mające wpływ na eksploatację, wydajność oraz zastosowanie wózków widłowych. W celu wyodrębnienia ergonomicznych czynników wózka widłowego, wpływających na komfort wykonywanej pracy, wykorzystano empiryczną metodę badawczą - ankietą bezpośrednią "ace to face". Badanie ankietowe było realizowane na przełomie stycznia i lutego 2017 roku, uczestniczyło w nim dwudziestu respondentów. Wyniki badania wykazały obszary wymagające zastosowania nowoczesnych technologii przy produkcji wózków widłowych, aby poprawić efektywność i skuteczność operatorów podczas wykonywanej pracy. (fragment tekstu)
W chwili powstania pierwszej opony nikt nie był w stanie przewidzieć, że wraz z upływem czasu będzie ona pełnić tak ważną funkcję w życiu. Gdyby nie ona, przemysł, życie codzienne i praktycznie wszystko, co nas otacza, wyglądałoby zupełnie inaczej. Z czasem eksploatacja tego ważnego elementu stworzyła nowe wyzwania, z którymi należało się zmierzyć. Opona w całym okresie swojego życia ulega stopniowemu zużyciu bądź nagłemu uszkodzeniu. Istotną kwestią jest umiejętność przewidywania pozostałego czasu eksploatacji bądź eliminacja uszkodzeń, które stanowią zagrożenie przy dalszym jej użytkowaniu. Z tego powodu w artykule dokonano oceny stanu technicznego opon wózków widłowych wykorzystywanych w transporcie wewnętrznym. W pierwszej części artykułu przedstawiono charakterystykę ogumienia wózków widłowych, omawiając ich budowę, zalety, wady i najczęściej występujące uszkodzenia. Następnie scharakteryzowano transport wewnętrzny, w którym jest wykorzystywany wózek widłowy. Zbadano ogumienie wózków widłowych, przedstawiono jego wyniki oraz zaprezentowano analizę wykonanych badań pomiarowych. Artykuł kończą wnioski z badań oraz propozycje rozwiązań dla użytkowników badanych opon.(abstrakt oryginalny)
Duże sklepy hale magazynowe, place budowy to tylko niektóre z licznych miejsc, w których wózki widłowe są niezbędne do codziennej pracy i transportu. Aby poznać preferencje firm zamierzających zaopatrzyć się w wózek widłowy została przeprowadzona analiza ponad 1719 zapytań ofertowych złożonych przez firmy chcące zaopatrzyć się w wózek widłowy od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku na portalu Oferteo.pl, łączącym poszukujących produktów i usług wraz z ich dostawcami. Pokazuje ona, że najczęściej poszukiwane są wózki widłowe czołowe, a przedsiębiorcy planują używać tych urządzeń do podnoszenia towarów o wadze do 2 t na wysokość do 3 m.(fragment tekstu)
Analiza zapytań (złożonych od 1.01.2015 do 30.03.2016 roku przez firmy chcące zaopatrzyć się w wózek widłowy) w serwisie Oferteo.pl pozwala ocenić, jakie preferencje dotyczące wózków widłowych mają przedsiębiorstwa w Polsce. Poszukują one najczęściej wózków czołowych, używanych, z udźwigiem do 2 ton - wynika z trzeciej edycji raportu o zapotrzebowaniu na wózki widłowe w naszym kraju. (fragment tekstu)
Wózki satelitarne są urządzeniami transportowymi poruszającymi się w specjalnych regałach satelitarnych. Całość tworzy na wpół-automatyczny systemem magazynowym przeznaczonym do składowania towarów w kanałach, podobnych do kanałów systemu drive-in. Regały satelitarne eliminują konieczność wjeżdżania wózkami widłowymi do kanałów składowych. Transport towarów wewnątrz tuneli jest wykonywany przez wózki satelitarne, które są sterowane radiowo przez operatora. Poza regałami ładunek jest obsługiwany przez standardowe wózki paletowe.(abstrakt oryginalny)
7
75%
Artykuł poświęcono badaniom odczuć dyskomfortu operatorów eksploatujących wózki widłowe, jako skutku warunków ich pracy, zdeterminowanych konstrukcją wózków oraz czynnikami środowiska pracy. Badania przeprowadzono za pomocą listy kontrolnej - ankiety oraz wywiadu wśród pracowników. Całość zakończono określeniem kierunków działań ergonomicznych. Badania ankietowe dotyczące subiektywnych odczuć osób eksploatujących wózki prze-prowadzono wśród wszystkich (siedemnastu) operatorów zatrudnionych w wybranym przedsiębiorstwie. Celem badań było zdiagnozowanie samopoczucia operatorów, przede wszystkim zaś odczuwanych przez nich dolegliwości mięśniowo-szkieletowych oraz zależności jakości pracy do warunków otoczenia. Pierwsza część ankiety dotyczyła dyskomfortu segmentów ciała w trakcie użytkowania wózków, druga - wpływu warunków pracy na realizację przyjętych zadań roboczych. Obie części w późniejszej perspektywie czasowej miały dostarczyć informacji do zaprojektowania działań z zakresu ergonomii korekcyjnej. Wyniki badań posłużą do zaprojektowania działań korygujących na istniejących stanowiskach roboczych, oraz działań zapobiegawczych - poprzez opracowanie zaleceń ergonomicznych dla fazy projektowania nowych konstrukcji wózków widłowych. Pomimo zastosowania bardzo prostych narzędzi diagnostycznych, nie wymagających użycia drogiej aparatury badawczej, uzyskano wyniki przydatne do działań z zakresu inżynierii ergonomicznej. Może to być wskazówką dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których należałoby zainicjować badania i korekty ergonomiczne, a które nie dysponują niezbędną aparaturą pomiarową. (abstrakt oryginalny)
8
63%
W artykule przedstawiono główne kierunki innowacji technologicznych w obszarze środków transportu wewnętrznego w magazynach. Zaprezentowano charakterystykę i zastosowanie wybranych, nowoczesnych wózków widłowych. Zidentyfikowano zastosowane w nich innowacje technologiczne oraz ich przewagi nad innymi konkurencyjnymi rozwiązaniami. Producenci wózków widłowych stosują różnorodne, innowacyjne technologie w taki sposób aby wytwarzać szeroką gamę produktów dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb na rynku. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono rodzaje wózków jezdnych z napędem elektrycznym. Przedstawiono nowoczesne silniki elektryczne z magnesami trwałymi. Omówiono ich budowę oraz w skazano zalety. Porównano charakterystyki obciążenia silnika indukcyjnego i z magnesami trwałymi. Opisano charakterystykę elektromechaniczną silnika PM z dwustrefową regulacją prędkości obrotowej. Przedstawiono sposoby regulacji silników elektrycznych typu PMSM oraz BLDC. W oparciu o przyjęte założenia i obliczone opory ruchu dobrano wstępnie moc silnika jezdnego wózka. Oceniono krytycznie wstępnie dobrany silnik w aspekcie jego mocy. Omówiono zagadnienie odzysku energii. Określono ilość energii odzyskiwanej podczas hamowania pojazdu. (abstrakt oryginalny)
Polski rynek wózków widłowych należy ocenić jako wschodzący; mozaika oferty handlowej producentów krajowych i importerów imponuje różnorodnością. Jednakże polski rynek tych urządzeń poddany jest prawom wilczej konkurencji, mało w nim bowiem jeszcze elementów kooperacji i wzajemnego zaufania.
Poprawa bezpieczeństwa operatorów podnośnikowych wózków jezdniowych jest zagadnieniem bardzo ważnym z uwagi na dużą liczbę wypadków ciężkich i śmiertelnych. Najczęstszą i najbardziej niebezpieczną przyczyną wypadków jest utrata stateczności prowadząca do przewrócenia wózka wraz z operatorem. Najczęściej wypadki te spowodowane są z winy człowieka. Jedną z możliwości ograniczenia skutków wypadków związanych z przewróceniem jest zbadanie zakresu skuteczności działania obecnie stosowanych elementów bezpieczeństwa, a następnie rozpoczęcie prac w kierunku ich udoskonalania lub w projektowania nowych rozwiązań. W artykule opisano typowe elementy bezpieczeństwa chroniące operatorów przed skutkami prze wrócenia wózka wraz z operatorem oraz metody badania zakresu ich skuteczności na potrzeby ich rozwoju lub projektowania nowych rozwiązań. Wyróżniamy dwie podstawowe metody: badanie eksperymentalne z wykorzystaniem rzeczywistego wózka jezdniowego oraz badanie symulacyjne z wykorzystaniem numerycznego modelu wózka jezdniowego. W artykule położono nacisk na tę drugą metodę i opisano przykładowy przebieg i wyniki badania skuteczności działania najbardziej typowego elementu bezpieczeństwa - pasa bezpieczeństwa.(abstrakt oryginalny)
Do końca lat 80-tych w całym RWPG pozycję niemal monopolistyczną w produkcji wózków widłowych miało bułgarskie przedsiębiorstwo Balkancar. Obecnie w polskim taborze wózków widłowych nie brakuje również urządzeń polskiej produkcji. Niestety po roku 1994 nastąpiło załamanie koniunktury w tej branży, chociaż wzrósł udział wózków o napędzie elektrycznym.
Polski rynek wózków widłowych w ostatnich latach kształtowały dwie przeciwstawne siły. Z jednej strony nabywcy ograniczali zakupy z uwagi na ochłodzenie gospodarki, z drugiej-rozwijały się centra magazynowe, co wiązało się ze wzrostem zapotrzebowania na takie środki transportowe. Zjawisko to objęło zresztą nie tylko wózki widłowe, ale też inne, podobne niewielkie urządzenia transportowe przemysłowe i magazynowe.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.