Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Forms of structural transformations
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł przybliża podstawowe pojęcia związane z problematyką restrukturyzacji. Omówiono również działania restrukturyzacyjne w przedsiębiorstwie oraz jego etapy.
Przedstawiono kwestię zmian w finansowaniu polskiego rolnictwa w ostatnich latach oraz wpływ tych zmian na przeobrażania strukturalne polskiej wsi oraz wybrane formy wsparcia, jakie będą funkcjonowały od l maja 2004 roku, pokazując jednocześnie jaka potencjalnie populacja gospodarstw będzie z nich mogła korzystać. (oryg. streszcz.)
Artykuł zawiera analizę wpływu zagranicznych inwestycji bezpośrednich na strukturę polskiego przemysłu. Analiza obejmuje lata 1990-1994. Zagraniczne inwestycje bezpośrednie wiążą się z importem technologii i nowych metod zarządzania oraz są źródłem eksportu. Zdaniem autorki zagraniczne inwestycje w Polsce przyniosły pozytywne efekty, ale intensywność ich oddziaływania na procesy przekształceń strukturalnych pozostaje zbyt mała.
Autorka dokonała chrakterystyki, funkcjonującego od stosunkowo niedawna w makroekonomii, pojęcia "kulturoznawstwo gospodarcze". W tym celu omówiła ramy dokonujących się przeobrażeń współczesnej makroekonomii w ujęciu kulturowym. Tekst ten stanowi próbę uzasadnienia tezy: w obszarze badań współczesnej makroekonomii można zarejestrować pewne tendencje w sposobie ujmowania zjawisk i procesów gospodarowania, które świadczą o narastaniu nowego wzoru uprawiania tej dyscypliny nauki.
5
Content available remote Transformation of Albania in Transition. Population and Socio-Economic Aspects
51%
Praca omawia zmiany ludnościowe i społeczno-ekonomiczne w Albanii w okresie przejścia demograficznego rozpatrywane w powiązaniu z położeniem geograficznym, warunkami naturalnymi i politycznymi. Po ogólnej analizie przemian gospodarczych zachodzących podczas przejścia demograficznego, autor szczegółowo naświetlił nowe zmiany w rozwoju demograficznym, migracjach międzynarodowych i wewnętrznych oraz ruchu naturalnym. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie kierunków i możliwości rozwiązań organizacyjnych, wynikających z nowej polityki przekształceń strukturalnych podmiotów gospodarczych. Omówiono kierunki rozwiązań strukturalnych, spółki kapitałowe, formy standardowe korporacji i koncernów, a także kształtowanie się struktury hierarchicznej.
Zamierzeniem autora było rozwinięcie lokalnej, choć posiadającej cechy uniwersalne, poznańskiej koncepcji kultury o jej fragment gospodarczy.
Ważnym wątkiem dyskusji ekspertów o politycznych i regulacyjnych determinantach strategii banków, odbytej podczas II sesji Forum Strategii Bankowych, były pomysły na zwiększenie udziału banków w finansowaniu polskich firm, zwłaszcza tych z kategorii MŚP. Jednym z pomysłów była oryginalna koncepcja Stefana Kawalca, wiceministra finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, na repolonizację banków sprzedawanych przez zagranicznych inwestorów za pomocą publicznej emisji i wejścia na GPW. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.