Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Formy dydaktyczne rachunkowości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Przedmiotem artykułu jest przedstawienie celów i metodyki nauczania przedmiotu "sofware użytkowy w rachunkowości" w AE w Krakowie.
Celem nauczania rachunkowości w szkołach ekonomicznych typu uniwersyteckiego jest wpojenie filozofii rachunkowości w takim zakresie, aby absolwent potrafił zrozumieć aktualne przepisy prawa, w ich świetle zinterpretować zdarzenie gospodarcze, określając szeroko pojęte skutki, jakie to zdarzenie wywoła w podmiocie. Opracowanie jest efektem wieloletniego dydaktycznego doświadczenia autora, a wnioski, sugestie i propozycje mogą być przydatne w doskonaleniu nauczania rachunkowości. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie korzyści wynikających z nauczania rachunkowości na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz obecnego programu nauczania dostosowanego w całości do standardów kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji1. W artykule zaprezentowano również metodykę nauczania rachunkowości oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy prowadzenie zajęć z rachunkowości w omówionej w artykule formie jest rozwiązaniem dobrym i pozwala zaciekawić studentów omawianą problematyką, a jednocześnie przekazać im sprecyzowane w programie najistotniejsze treści. Przedmiot jest prowadzony przez pracowników Katedry Rachunkowości i Controllingu Przedsiębiorstw Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.(fragment tekstu)
4
75%
Celem niniejszego artykułu jest wskazanie możliwości świadomego stosowania NLP w nauczaniu, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów związanych z rachunkowością. Zastosowane metody badawcze obejmują badania literatury z zakresu perswazji oraz neurolingwistycznego programowania. Zawarte w opracowaniu wnioski wynikają również z własnych obserwacji i doświadczenia autorek w zakresie zastosowania zaprezentowanych metod NLP. Wykorzystano metody indukcji oraz dedukcji. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest wskazanie możliwości wykorzystania interdyscyplinarnych treści ekonomicznych w nauczaniu rachunkowości poprzez seminarium magisterskie oraz różnych form kontroli i oceny wiedzy studenta, a także roli nowoczesnych form kształcenia z wykorzystaniem technologii informatycznej i mediów elektronicznych. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie tego, co było przedmiotem kształcenia przez pracowników katedry. Spojrzenie na historię oraz czasy obecne z punktu widzenia ewolucji procesu dydaktycznego stanowić może ciekawy materiał poznawczy, jak również będzie pozwalało na postawienie oceny dotyczącej stopnia dopasowania się dydaktyki z zakresu rachunku kosztów do wymagań gospodarki. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie założeń koncepcyjnych realizowanego w nowych warunkach przedmiotu sprawozdawczość elektroniczna. Na potrzeby artykułu wykorzystano metody dedukcji i indukcji oraz analizy źródeł. (fragment tekstu)
Opisano tutaj jedną z metod nauczania Distance Learning czyli nauczanie na odległość. Wymieniono rodzaje nauczania na odległość, przedstawiono jakie ma zastosowanie w kształceniu oraz porównano tą metodę z tradycyjnymi metodami kształcenia.
Wprowadzenie w Polsce, zgodnie z procesem Bolońskim przyjętym w Europie, trzech poziomów kształcenia, tj. studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, powoduje konieczność określenia, jakie umiejętności powinni posiąść absolwenci poszczególnych poziomów kształcenia. Artykuł jest głosem w toczącej się dyskusji nad sylwetką absolwenta kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalności Rachunkowość, dla studiów licencjackich i magisterskich. Przedstawiono propozycje ścieżek kształcenia specjalistów z zakresu rachunkowości, połączone z zaleceniami Międzynarodowych Standardów Edukacyjnych oraz proponowaną przez Zarząd Główny SKwP w Polsce certyfikacją zawodu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie przesłanek reform szkolnictwa wyższego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia na kierunku „finanse i rachunkowość” (FiR) dla specjalności związanych z rachunkowością. (fragment tekstu)
W artykule omówiono przykłady problemów spotykanych w rachunkowości zarządczej: trudności związane z pozyskiwaniem danych w CVP, pozyskiwanie danych o kosztach zmiennych, metody kalkulacji danych do modeli w ramach koncepcji ABC czy proces budżetowania. Przedstawiono skutki aktualnego procesu kształcenia słuchaczy z zakresu rachunkowości zarządczej oraz sugerowane rozwiązania w tym zakresie.
Omówiono dwie z wielu metod nauczania tj. aktywizującą i sytuacyjną , które zdaniem autorek mogą być ważne w procesie nauczania rachunkowości, oraz zaproponowanie pomocy dydaktycznych wspierających stosowanie tych metod.
Przedmiotem artykułu jest znaczenie dydaktyki w wyższej uczelni ekonomicznej, a w szczególności nauczanie studentów I roku przedmiotu "Podstawy rachunkowości".
Zdefiniowano metody nauczania oraz wymieniono podstawowy podział metod stosowanych w procesie nauczania i uczenia się. Następnie poddano rozważaniu te metody nauczania które wykorzystane są w nauczaniu przedmiotu systemu informatycznego .
W artykule omówiono postrzeganie nieprecyzyjnych regulacji rachunkowości w obszarze rachunkowości połączeń jednostek przez polskich adeptów rachunkowości. Potwierdzono hipotezę, że młodzi praktycy rachunkowości wykazują dużą skłonność do wykorzystywania uznaniowości rachunkowości połączeń ze szkodą dla rzetelności informacji finansowych. Dociekania są oparte na badaniu kwestionariuszowym przeprowadzonym wśród 91 studentów studiów niestacjonarnych na kierunku rachunkowość. Wyniki sugerują, że nieetyczne stosowanie prawa o rachunkowości usprawiedliwiane jest przez szereg czynników sytuacyjnych. Choć rezultaty badania nie powinny być uogólniane, wyraźnie wskazują na konieczność wzmocnienia etycznego w obszarze zarówno edukacji przyszłych służb rachunkowości, jak i prawa o rachunkowości.
18
Content available remote Nauczanie rachunkowości w organizacji studiów uniwersyteckich w Niemczech
63%
Celem artykułu jest zaprezentowanie kierunków studiów, na których jest wykładana rachunkowość oraz nazw przedmiotów z tego obszaru. Analizą objęto również wymiar godzinowy zajęć i liczbę punktów ECTS. W przygotowaniu artykułu korzystano przede wszystkim z materiałów internetowych wybranych uniwersytetów niemieckich oraz z publikacji dotyczących programów nauczania. Wykorzystano metodę porównań i metodę badań analitycznych. (fragment tekstu)
19
Content available remote Social media - komunikacja ze studentami rachunkowości z pokolenia Z
51%
Celem niniejszego artykułu jest próba określenia oczekiwań studentów, ich ocen i opinii dotyczących metod komunikacji i przekazywania wiedzy przez prowadzących zajęcia z rachunkowości. W artykule do wnioskowania badawczego, opartego na przeprowadzonych badaniach ankietowych, zastosowano metodę rozumowania przez indukcję.(fragment tekstu)
The article describes the analysis of pedagogical research on the use of interactive methods in teaching accounting disciplines in the formation of education seekers' competencies. (original abstract)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.