Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Formy sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Rozważania, które przedstawiono a artykule oparto na prostym modelu aukcji, po raz pierwszy zaprezentowanym w 1982 r. przez Milgroma i Webera. W artykule przestawiono ten model aukcji. Zaprezentowano także aukcje pierwszej i drugiej ceny jak również aukcję angielską. Podano schemat metody ustalania ceny równowagi konkurencyjnej dla aukcji dwustronnych.
Kupić perfumy w banku z darmową dostawą do domu? A może skorzystać w banku z promocji na telefon komórkowy? Czemu nie – rozszerzająca się oferta banków przekracza kolejne granice. Sklepy internetowe to żadna nowość, jednak do niedawna tego typu działalnością nie zajmowały się banki. Dziś bank potrafi sprzedać klientom niemal wszystko. Handel elektroniczny to znakomity sposób na budowę świadomości marki całego banku wśród internautów. – Jako bank oferujący dostęp do usług finansowych online chcemy dotrzeć do osób aktywnie korzystających z internetu – tłumaczy Małgorzata Adamczyk, dyrektor Oddziału Internetowego Nordea Bank Polska. – Nie należy również zapominać, że płatności internetowe są jedną z usług, która generuje wzrost aktywności klientów banku w sieci, a to pociąga za sobą wzrost obrotów na rachunkach. Kolejną istotną kwestią są przychody, które strony handlu online czerpią ze sprzedaży usług i produktów. (abstrakt oryginalny)
Era e-commerce, czyli elektronicznego handlu nadchodzi szybkimi krokami. Jednym z jej objawów jest powstanie na bazie sieci Internetu różnych nowych form sprzedaży. Czy oznacza to powolny zmierzch tradycyjnych form handlu, dotychczas istniejących sklepów, a może także super- i hipermarketów? A może rozwój elektronicznego handlu wymusi zmiany w formach sprzedaży oferowanych w istniejących dzisiaj fizycznych sklepach czy magazynach handlowych. (fragment tekstu)
Autorka twierdzi, że jednym z kluczowych czynników decydujących o skuteczności działań merchandisingowych jest zmiana mentalności handlowców, która stanowi niezbędną podstawę do przekształcenia nadal często stosowanej orientacji sprzedażowej na nowoczesną orientację marketingową. Jej zdaniem myślenie jedynie przez pryzmat intensyfikowania sprzedaży w praktyce jest bowiem równoznaczne z przedmiotowym traktowaniem klientów, co nie sprzyja budowaniu ich lojalnych postaw i zachowań. Autorka przekonuje, że traktowanie nabywców jak prawdziwych partnerów jest jedynym rozwiązaniem przynoszącym efekty w perspektywie długookresowej, gdyż będą wówczas ponawiać zakupy w konkretnej placówce, tym samym wpływając na jej wyniki sprzedażowe.
W artykule podjęto próbę analizy możliwości wprowadzenia sprzedaży bezpośredniej w sektorze produkcji wina i produktów mlecznych na Węgrzech oraz określono potencjalne ścieżki rozwoju tej formy sprzedaży. Stwierdzono, że niekontrolowany rozwój i wieloletnie inwestycje wymagane przy wprowadzaniu zmian, mogą stanowić istotne ograniczenie dla rozwoju firm w zakresie tej formy sprzedaży. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Wykorzystanie reguł aukcyjnych do handlu energią w Polsce
63%
Rynek energii w Polsce nabrał charakteru konkurencyjnego w końcu lat 90. XX wieku. Wówczas to w większości krajów europejskich uchwalono nowe prawo (w Polsce w 1997 r.), które umożliwił otworzenie wewnętrznych rynków energii elektrycznej. Pod koniec 1999 r. powstała w Polsce Towarowa Giełda Energii Elektrycznej (TGE), która niemalże od początku swego istnienia spełniała m.in. rolę mechanizmu rynkowego służącego do wyznaczania obiektywnej ceny energii. Jako pierwszy na TGE uruchomiony został rynek "spot" (kasowy) energii elektrycznej, na którym ceny ustalane są na zasadzie reguł aukcji dwustronnej. Aukcja dwustronna jest taką formą wymiany towarów i pieniędzy, podczas której oferty składane są zarówno przez kupujących, jak i sprzedających. W każdej ofercie oprócz ceny podawana jest ilość towaru, którą kontrahenci zamierzają nabyć lub sprzedać. Badania oraz eksperymenty symulacyjne dotyczące funkcjonowania aukcji dwustronnych prowadzone są na szeroka skalę. Zapoczątkował je w latach 60. XX wieku, późniejszy laureat Nagrody Nobla, Vernon L. Smith. Próby modelowania mechanizmów aukcji dwustronnej oraz zachowań jej uczestników podejmowało wielu autorów, takich jak: Wilson (1987), Friedman (1991), Easley i Ledyard (1993), Gjestad i Dichaut (1998), Sadierih (1998) oraz Xia, Stallaert, Whinston (2004). Celem pracy jest dopasowanie jednego z istniejących modeli aukcji dwustronnej do opisu funkcjonowania TGE. Do tego celu zostanie wykorzystany model Sadieriha, który dobrze oddaje reguły aukcyjne. Zostanie również zaprezentowany algorytm wyznaczania ceny transakcji dla aukcji dwustronnych (Drabik 1999), przy czym wyniki działania tego algorytmu zostaną porównane z rzeczywistymi cenami transakcji, które zostały odnotowane na TGE. (abstrakt oryginalny)
Coraz częściej zdarzają sytuacje, że konsumenci, robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych, informują sprzedawców, że na wizytę zdecydowali się na podstawie informacji wyczytanych w sieci. To efekt ROPO (research online, purchase offline), czyli zachowania, które polega na wyszukaniu informacji o produktach danej marki w internecie, a następnie ich zakupie w tradycyjnej placówce handlowej. Wprawdzie w aktualnych realiach dominująca pozycja kanału tradycyjnego, jako miejsca styku konsumenta z produktami oraz finalnej transakcji, jest niepodważalna, to jednak internet jest wyraźną perspektywą dla handlu. Zainteresowaliśmy się, jak faktycznie wygląda przepływ klientów między kanałami online i offline po podjęciu decyzji na podstawie informacji zaczerpniętych z sieci lub spoza niej. (fragment tekstu)
Sektor handlu detalicznego staje się coraz bardziej innowacyjny. Dzieje się tak nie tylko za sprawą sklepów internetowych, ale także nowych rozwiązań stosowanych przez operatorów prowadzących sklepy stacjonarne. Celem artykułu było określenie przesłanek wprowadzania innowacyjnych formatów przez przedsiębiorstwa handlu detalicznego oraz charakterystyka dwóch nowych formatów: pop-up store oraz concept store. W artykule przedstawiono także cechy produktu przedsiębiorstwa handlu detalicznego, czyli formatu punktu sprzedaży, zwracając szczególną uwagę na potencjalną liczbę wariantów, stanowiącą szczególną przesłankę powstawania nowych formatów handlu. Przedstawione w tekście formaty: pop-up store i concept store odwołują się do zupełnie innej charakterystyki zakupów niż ma to miejsce w przypadku handlu elektronicznego: działania impulsowego, opierającego się na wielu doznaniach zmysłowych (wzrokowych, zapachowych, smakowych, słuchowych). Teatralizacja aranżacji, stworzenie formy atrakcyjnego spędzenia czasu, możliwość bezpośredniego kontaktu z towarem, ale także z innym człowiekiem ma swoją wartość i potencjalnie stanowi szczególny wyróżnik stacjonarnych form sprzedaży, szczególnie tych innowacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Z badań, na które powołuje się autor wynika, że aż 74 proc. internautów szuka informacji o produkcie w sieci, zanim podejmie decyzję o zakupie sprzętu RTV/ AGD. Oznacza to, że efekt ROPO (research online, purchase offline) w segmencie Retail jest stosunkowo wysoki. Ponadto respondenci wskazują na wizytę w sklepie i rozmowę ze sprzedawcą jako jedno z najczęściej wykorzystywanych źródeł informacji. To zdaniem autora dobra okazja, by zwiększyć sprzedaż i obroty, np. oferując przy okazji dodatkowe produkty lub wykorzystując mechanizmy up-sellingu.
Jak wynika z opublikowanych 22 września 2014 roku wniosków z tegorocznego, 19. Corocznego Badania Operatorów Usług Logistycznych (3PL), sprzedaż wielokanałowa stanowi szansę rozwoju operatorów usług logistycznych w kontekście udanych relacji z odbiorcami usług. Raport ten wskazuje także na możliwość innowacji podkreślając zarazem, że branża musi sprostać stawianym jej oczekiwaniom.(fragment tekstu)
Właściciele sklepów online często zapominają, że świat reklamy i stronę internetową ich sklepu łączy jeden ważny element - proces sprzedaży. Dzięki integracji dwóch innowacyjnych narzędzi: silnika rekomendacji i usługi remarketingu można połączyć te dwa dynamiczne światy uzyskując sukces na rynku. (fragment tekstu)
Dynamiczny rozwój komercyjnego Internetu w ostatnim dziesięcioleciu zmienił spojrzenie na wymianę handlową. Internet łamiący wszelkie bariery geograficzne stał się medium umożliwiającym sprzedaż towarów klientom z całego świata. Jedynymi ograniczeniami stały się dostęp do sieci, który w krajach rozwiniętych przestaje być problemem oraz bariera językowa, którą można usunąć tworząc wielojęzyczny serwis. W pierwszej części artykułu przeanalizowano podstawowe dane dotyczące rozpowszechnienia Internetu wśród przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych, a także liczbę użytkowników na świecie. Druga część stanowi opis najważniejszych kroków jakie powinno podjąć przedsiębiorstwo, które zamierza sprzedawać w Internecie, nie tylko na rynku polskim, ale także w skali międzynarodowej. (fragment tekstu)
Autor przekonuje, że istotą inwestycji w portale z grupowymi zakupami nie jest chęć szybkiego zysku, ale działania wizerunkowe, doprowadzenie do wzrostu świadomości istnienia danej marki oraz zbudowanie przywiązania do firmy. Zdaniem autora, do realizacji tych celów nie wystarczy jednorazowy rabat, trzeba podjąć dalsze działania, które mają zachęcić klienta do ponownego skorzystania z oferty. Autor przedstawia kilka pomysłów na takie działania.
Autor wyjaśnia, że porównywarki cen są serwisami, które gwarantują internautom oszczędność czasu i pieniędzy. Nie uczestniczą w sprzedaży produktów, pomagają jedynie porównać oferty i przejść do sklepu, w którym transakcja ma zostać potencjalnie sfinalizowana. W odróżnieniu od internetowych pasaży, grupują oferty różnych sklepów dla tego samego produktu. Klient odnajdując w katalogu porównywarki określony towar otrzymuje zestawienie cenowych ofert wszystkich sklepów współpracujących z serwisem. Autor podaje, że w ostatnich latach serwisy porównujące ceny zdobyły miliony użytkowników, stając się jednym z większych kanałów sprzedaży B2C i stanowiąc alternatywę dla platform sprzedaży aukcyjnych oraz wyszukiwarek.
Niniejszy artykuł dotyczy zastosowania nowych form sprzedaży w handlu elektronicznym. Na wstępie zwięźle zdefiniowano pojęcie handlu elektronicznego oraz wartości dla klienta. Następnie przedstawiono najpowszechniejszą koncepcję w zakresie sprzedaży on-line - model sklepu internetowego. W dalszej części szczegółowo omówiono trzy wybrane, nowe formy sprzedaży w e-handlu w odniesieniu do wartości dla klienta. Analizę każdej formy przeprowadzono na podstawie określonych przykładów z zakresu handlu elektronicznego. (abstrakt oryginalny)
Dynamiczny rozwój technologii wpływa na zmiany potrzeb i zachowania klientów. Wobec tego faktu sieci handlowe podejmują inwestycje w poszukiwania i wdrażanie nowych narzędzi wspierających proces zakupowy. Dominują rozwiązania cyfrowe, również w tradycyjnych kanałach dystrybucji. Tego typu zmiany wpisują się w koncepcję omnichannel. Celem artykułu jest próba rozpoznania sprzedaży wielokanałowej wśród sieci handlu spożywczego działających w Polsce. W pierwszej kolejności odniesiono się do istoty sprzedaży wielokanałowej, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozwiniętej obecnie koncepcji omnichannel na podstawie literatury przedmiotu. Następnie zaprezentowano analizę rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi wpisujących się w koncepcję omnichannel wśród sieci handlu spożywczego. Przeprowadzona analiza pokazała, w jakim zakresie obecne w Polsce sieci handlu spożywczego wykorzystują wybrane rozwiązania wpisujące się w koncepcję omnichannel oraz dokonano próby wskazania kierunku dalszych zmian. (abstrakt oryginalny)
Przyglądając się rosnącej popularności firm, które świadczą możliwość zakupów w systemie grupowym, można domniemać, że forma ta staje się nieodzownym elementem czy techniką sprzedaży. Niestety - nie dla wszystkich przedsiębiorców jest to efektywne, a niektóre z lansowanych tu tez należałoby zweryfikować. Formy sprzedaży muszą bowiem być dopasowane ściśle do profilu danego biznesu. (abstrakt autora)
Aktywna sprzedaż stosowana wobec klienta indywidualnego jest coraz częściej stosowaną metodą, zwłaszcza w dużych galeriach handlowych. O ile taka sprzedaż produktów tanich, których zakup wiąże się z niskim ryzykiem (ze względu na cenę lub okres trwania umowy) ma sens i skutkuje powodzeniem wśród firm stosujących tego typu metody, o tyle zastosowanie takich form sprzedaży wobec produktów zaspokajających podstawowe potrzeby konsumenta i jednocześnie łączące się z wysokim ryzykiem (związanego z wysoką ceną i długim okresem trwania umowy), skutkuje wycofaniem się potencjalnego klienta i utratą zainteresowania pomimo wyraźnych korzyści finansowych.(abstrakt oryginalny)
Nowa metoda pozyskiwania i obsługi klienta zwana grywalizacją ma coraz to szersze zastosowanie, zwłaszcza za granicą, np. w USA. To swoiste połączenie działań wizerunkowych firmy ze sprzedażą produktów jest jakby trzecią formą tej sprzedaży. Dostosowanej do elektronicznych upodobań i gadżetów konsumenta, któremu oferuje się formę zakupów połączoną z przyjemnością. Od firmy wymaga to jednak pomyślunku i odrobinę finezji.(abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.