Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fundusze funduszy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Stagnacja gospodarcza i finansowa w ostatnich latach nie wpłynęła negatywnie na wielkość rynku SRI na świecie. Wartość aktywów zarządzanych zgodnie z normami społeczno-etycznymi w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 13% z 2,7 biliona USD w 2007 r. do ponad 3 bilionów USD w 2010 r., przy negatywnych wskaźnikach wzrostu największych indeksów giełdowych, takich jak np. indeks S&P500. Liczba funduszy, które wykorzystują czynniki ESG w procesie inwestycyjnym wzrosła o 90% z 260 w 2007 r. do 493 w 2010 r. Również w Europie wzrosła liczba funduszy (abstrakt oryginalny)
Wśród najistotniejszych innowacji finansowych, które pojawiły się na rynku funduszy od momentu wejścia w życie nowej ustawy, znajdują się także fundusze funduszy (fund of funds). Celem niniejszego referatu jest zaprezentowanie tego nowego produktu finansowego na krajowym rynku finansowym oraz analiza ich funkcjonowania od momentu pojawienia się w ofercie towarzystw funduszy inwestycyjnych w lutym 2005 roku do chwili obecnej. (fragment tekstu)
Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami wprowadza nową klasyfikację funduszy na polskim rynku. Projekt dostosowuje polski rynek funduszy do podziałów obowiązujących w Europie. Nowy dokument klasyfikujący fundusze inwestycyjne powstał po to, aby kategorie podziału funduszy były jasne i przejrzyste dla przedstawicieli rynku funduszy, ich klientów oraz osób korzystających z danych dotyczących tego rynku. – Informacje, które na bieżąco pojawiają się w prasie lub różnego rodzaju analizach są często niespójne – mówi Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. – Niektóre fundusze trudno przypisać do którejś kategorii, co często rodzi nieporozumienia. Powoduje także brak należytej przejrzystości w wizerunku rynku funduszy inwestycyjnych. Stąd pomysł, aby stworzyć jednolitą wersję podziału funduszy. Zadania podjął się zespół ds. standardów IZFiA, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele TFI będących członkami izby. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Rynek kapitału podwyższonego ryzyka wobec zmian w OFE
63%
Zaangażowanie funduszy kapitału podwyższonego ryzyka działających w Polsce jest relatywnie mniejsze niż w innych państwach Europy. Powodów tych dysproporcji należy szukać w czynnikach ekonomicznych i prawno-organizacyjnych. Zmiana ustawy o OFE może w znaczący sposób wpłynąć na rynek kapitału podwyższonego ryzyka w Polsce. W artykule odniesiono się do proponowanych zmian, próbując określić ich skutki dla rynku prvate equity/venture capital.(abstrakt autora)
W artykule zaprezentowano zmiany liczby funduszy inwestycyjnych oraz wielkości i różnorodności ich aktywów. (abstrakt oryginalny)
W grudniu 2004 r. Copernicus Capital TFI ostatecznie ogłosiło, że nie udało się zebrać minimalnej ilości zapisów na certyfikaty inwestycyjne funduszu inwestycyjnego Copernicus Private Equity FIZ. Tym samym nie doszedł do skutku pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny typu "fund of funds" inwestujący w private equity.
Nowelizacja ustawy o działalności towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce umożliwia wprowadzenie do oferty towarzystw funduszy inwestycyjnych nowego produktu - funduszu funduszy. Mimo, że jego konstrukcja nie jest skomplikowana to nadal jest nowością na naszym rynku, a oferuje go tylko kilka towarzystw inwestycyjnych. Fundusz funduszy powierzone przez klientów środki inwestuje w jednostki innnych funduszy. Rola klienta natomiast ogranicza się do wyboru strategii inwestycyjnej, a doborem poszczególnych funduszy do portfela i zakupem ich jednostek zajmuje się doradca inwestycyjny.
Głównymi dawcami kapitału private equity w Europie są banki, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, przedsiębiorstwa i korporacje, agencje rządowe, instytucje publiczne, instytuty naukowe i osoby prywatne. Jednak niekiedy dawcami kapitału są inne fundusze oraz fundusze zajmujące się inwestowaniem typu private equity wyłącznie za pośrednictwem innych funduszy (fund of funds). W okresie 1999-2003 tzw. fundusze funduszy były czwartym co do wielkości kapitałodawcą sektora, z udziałem akwizycji wynoszącym 11,6 procent
Rok 2005 niewątpliwie przejdzie do historii polskiego rynku funduszy inwestycyjnych jako okres obfitujący w innowacyjne produkty finansowe. Wówczas rozpoczęły działalność pierwsze fundusze zagraniczne, uruchomione także zostały pierwsze fundusze z wydzielonymi subfunduszami (tzw. fundusze parasolowe), fundusze funduszy, fundusze sekurytyzacyjne oraz fundusze wykorzystujące w swojej strategii inwestycyjnej rozwiązania charakterystyczne dla funduszy hedgingowych.
Na rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce pojawiła się kolejna innowacja finansowa, która choć bezpośrednio nie wynika z nowej ustawy o funduszach inwestycyjnych, doskonale wpasowuje się w proces wprowadzania na nasz rynek produktów dostępnych już od dłuższego czasu w krajach zachodnioeuropejskich i USA. Innowacją tą jest fundusz funduszy (fund of funds). Jego idea polega na lokowaniu przez fundusz inwestycyjny środków głównie w tytuły uczestnictwa innych funduszy, a więc inwestowanie w instrumenty rynku finansowego w sposób pośredni.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.