Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fundusze zamknięte
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Fundusze inwestycyjne cieszą się w Polsce ogromną popularnością. W artykule przybliżono nowo powstałe fundusze. Zamieszczono podstawowe informacje na ich temat. Przedstawiono fundusze inwestycyjne, które wypracowały najwyższe stopy zwrotu.
Certyfikaty inwestycyjne funduszy zamkniętych to nowe możliwości lokowania pieniędzy. Będzie je można kupować w subskrypcji oraz u maklera. Notowania Skarbca będą odbywać się na rynku pozagiełdowym - Centralnej Tabeli Ofert.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie funduszy inwestycyjnych o konstrukcji zamkniętej funkcjonujących na polskim rynku finansowym. W treści artykułu omówione zostaną regulacje prawne funkcjonowania funduszy zamkniętych, rodzaje tych funduszy, a także ich wady i zalety. Przedstawiony zostanie także rozwój rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych w Polsce. Fundusze inwestycyjne emitujące certyfikaty inwestycyjne to dziś najdynamiczniej rozwijająca się gałąź sektora funduszy inwestycyjnych w Polsce. Rynek ten ciągle charakteryzuje się dużym potencjałem rozwojowym, tak więc od towarzystw funduszy inwestycyjnych i inwestorów zależy, czy nowe typy funduszy zamkniętych będą powstawać. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł przygląda się strukturze niemieckiego rynku pod kątem funduszy inwestycyjnych nieruchomości. Koncentruje się on na zmianach, które rozpoczęły się niedawno wraz z implementacją europejskiej Dyrektywy AIFM. Rozpatruje on główne segmenty rynku, czyli otwarte, zamknięte i Fundusze Specjalne. Autor bada rozwój kryzysu płynności niemieckich funduszy otwartych, mających swe korzenie w czynnikach, które można odnaleźć w poprzednim ustawodawstwie - niemieckiej ustawie o funduszach inwestycyjnych, zanim wprowadzono Dyrektywę AIFM. Ponadto, artykuł bada znaczące zmiany rynkowe dla niemieckiego rynku zamkniętego. Prognoza czerpie z teorii konkurencji, aby znaleźć drogę na przyszłość dla niemieckiej branży funduszy nieruchomości. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Rola funduszy zamkniętych w rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce
100%
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie wzrostu znaczenia funduszy zamkniętych w strukturze polskiego rynku funduszy inwestycyjnych na tle jego rozwoju. Zakres czasowy badań obejmuje cały okres funkcjonowania rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji po 2004 r. Ze względu na ograniczoną objętość opracowania uwagę zwrócono przede wszystkim na zmiany udziału wszystkich funduszy zamkniętych w całym rynku funduszy, pomijając analizę ich zróżnicowania ze względu na kryteria inne niż konstrukcja prawna czy też osiągane wyniki inwestycyjne. Głównym źródłem danych liczbowych były materiały Komisji Nadzoru Finansowego oraz Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFA). (fragment tekstu)
Artykuł podsumowuje sytuację na polskim rynku funduszy inwestycyjnych w 2005 r. Wyniki osiągnięte w 2005 r. przez fundusze inwestycyjne były ponad dwukrotnie lepsze od najlepszych dotychczas lat na krajowym rynku funduszy. Zmieniły się nie tylko wartości ilustrujące przepływ pieniądza, ale także inna niż w poprzednich latach była struktura samego rynku. Największym zainteresowaniem cieszyły się fundusze hybrydowe oraz fundusze zamknięte.
7
Content available remote Zamknięte fundusze nieruchomości jako nowoczesna forma inwestowania
84%
Rozwój rynku kapitałowego związany jest z kreowaniem i wykorzystywaniem nowych form instrumentów inwestycyjnych. Fundusze inwestycyjne nieruchomości powstały i zyskały popularność dzięki stworzeniu możliwości korzystania z zalet inwestycji w nieruchomości przy znacznie niższych wymaganiach kapitałowych, znacznie większej podzielności i wyższym poziomie płynności w porównaniu z lokatami w nieruchomości. W Polsce dopiero od kilku lat możliwe jest tworzenie zamkniętych funduszy inwestycyjnych nieruchomości, dlatego autorzy podjęli próbę zarysowania zasad i efektów działalności takich podmiotów na przykładzie w Niemczech, gdzie fundusze tego typu funkcjonują od 1963 r. Celem autorów było porównanie strategii inwestycyjnych polskich zamkniętych funduszy inwestycyjnych nieruchomości oraz wskazanie podobieństw i różnic istniejących między doświadczeniami polskimi i niemieckimi. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszej publikacji jest przeanalizowanie możliwości inwestowania (jako duże zaangażowania) przez banki w certyfikaty inwestycyjne emitowane przez fundusze inwestycyjne zamknięte. W niniejszym artykule autorzy podejmują próbę udowodnienia tezy, że pomimo braku wyraźnego wskazania takiej możliwości inwestycyjnej w przepisach rangi ustawowej, banki mają możliwość angażowania się w ten rodzaj inwestycji. Przepis art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy - Prawo bankowe nie reguluje wprost możliwości nabywania certyfikatów inwestycyjnych. W związku z powyższym autorzy postanawiają zwrócić uwagę na dwa zagadnienia: problematyka zaangażowania banku w certyfikaty inwestycyjne; fundusz inwestycyjny jako instytucja finansowa. W podsumowaniu zaproponowano nowelizację ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Prawo bankowe. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu było zbadanie wpływu publikowania kwartalnych sprawozdań finansowych zamkniętych funduszy inwestycyjnych na reakcje inwestorów oraz sprawdzenie, czy występuje zjawisko dryfu poogłoszeniowego. Badanie oparto na notowaniach certyfikatów inwestycyjnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2004-2015. Wykorzystano analizę zdarzeń z przeciętną skumulowaną anormalną stopą zwrotu i modelem skorygowanym o średnią. Na podstawie uzyskanych rezultatów można potwierdzić wpływ publikowania kwartalnych sprawozdań finansowych na reakcje inwestorów, zwłaszcza gdy wyniki znacznie odbiegają od oczekiwanych zysków. Rezultaty badania potwierdzają także istnienie dryfu poogłoszeniowego, który utrzymuje się przynajmniej do 50. sesji od dnia opublikowania kwartalnych sprawozdań finansowych. Uwzględnienie wolumenu obrotu certyfikatami i liczby transakcji pozwoliło wykazać, że na podejmowane przez inwestorów decyzje oprócz czynników psychologicznych mogą także wpływać czynniki podatkowe. (abstrakt oryginalny)
Przeprowadzono krótką charakterystykę najważniejszych funduszy inwestycyjnych działających na polskim rynku. Omówiono specyficzne cechy funduszy otwartych i zamkniętych oraz podkreślono podstawowe różnice występujące miedzy nimi.
Cel - W artykule został przedstawiony problem różnicy między wyceną certyfikatów inwestycyjnych wybranych funduszy inwestycyjnych zamkniętych a wyceną aktywów wchodzących w skład funduszy. Metodologia badania - W badaniu wykorzystano model Markowitza w celu wyznaczenia odchylenia standardowego dla portfela danego funduszu i porównano je z odchyleniem standardowym dla certyfikatu inwestycyjnego oraz przeprowadzono test istotności dla dwóch średnich. Wynik - Potwierdzono występowanie paradoksu zamkniętych funduszy inwestycyjnych dla trzech badanych funduszy akcji. Test istotności dla dwóch średnich potwierdza występowanie paradoksu, szczególnie dla funduszu KBC Alokacji Sektorowych FIZ. Oryginalność/Wartość - Zwrócenie uwagi na skład portfeli wybranych FIZ, porównanie jego z wyceną certyfikatów inwestycyjnych. Dotychczas na polskim rynku brak badań potwierdzających paradoks na podstawie wyceny akcji wchodzących w skład portfela FIZ.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zmiany, jakie wprowadzi nowa ustawa o funduszach inwestycyjnych. Zasadniczą nowością przewidzianą w projekcie ustawy jest możliwość tworzenia funduszy inwestycyjnych o charakterze otwartym, zamkniętym i mieszanym. Ponadto pod rządami nowej ustawy uruchomienie funduszu będzie procesem o wiele bardziej skomplikowanym niż obecnie. Ustawa precyzuje również rolę banku. Aktywa funduszu inwestycyjnego są przechowywane przez bank-depozytariusz. Ze względu na szczególną rolę takiego banku, jego wybór podlega ocenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Celem niniejszego artykułu jest prezentacja przesłanek, dla których fundusze inwestycyjne zamknięte są traktowane jako atrakcyjne oraz prezentacja możliwości wykorzystania FIZ do prowadzenia działalności przez podmioty niefinansowe. (fragment tekstu)
Fundusze zamknięte mogą przynieść inwestorom większe zyski niż znane już w Polsce fundusze otwarte. Są one bardziej ryzykowne ale też bardziej zyskowne.
15
84%
W artykule został omówiony problem różnic w wycenie zamkniętych funduszy inwestycyjnych w stosunku do ich wartości rynkowej. Po weryfikacji, czy również na polskim regulowanym rynku kapitałowym certyfikaty inwestycyjne są notowane z dyskontem, przeprowadzono analizę, czy jest możliwe przeprowadzenie skutecznej strategii inwestycyjnej wykorzystującej to zjawisko dyskonta.(abstrakt oryginalny)
Wykładnia regulacji prawnej ustawy z 28 sierpnia 1997 o funduszach inwestycyjnych. Omówienie rodzajów funduszy inwestycyjnych i pojęcia uczestnictwa w tych funduszach oraz funkcji wynikających z tytułów uczestnictwa.
Certyfikaty inwestycyjne są jednym z najmłodszych papierów wartościowych występujących na polskim rynku kapitałowym. Artykuł zawiera charakterystykę funduszy inwestycyjnych emitujących certyfikaty inwestycyjne. Wyróżnia się fundusze zamknięte, specjalistyczne zamknięte oraz mieszane. Obecnie w Polsce działają cztery fundusze emitujące certyfikaty inwestycyjne. Wszystkie mają charakter funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Są to: Skarbiec SEZAM I, Skarbiec Gwarancja 2002, Kujawiak N+, EEF IV. Autorki charakteryzują te fundusze. Omawiają czynniki ograniczające rozwój rynku certyfikatów inwestycyjnych w Polsce. Rozpatrują także korzyści wynikające z wprowadzenia na rynek certyfikatów emitowanych przez wszystkie trzy typy funduszy.
Pierwsza część artykułu zawiera krótką charakterystykę dwóch podstawowych rodzajów funduszy inwestycyjnych: funduszy otwartych - powierniczych i funduszy zamkniętych. W kolejnej części artykułu skoncentrowano się na funduszach zamkniętych, które w Polsce zostały utworzone pod nazwą Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (NFI). Następnie omówiono problemy związane z majątkiem funduszy, tj.: zmiany w kapitale akcyjnym i w portfelach inwestycyjnych NFI oraz wartość wkładu niepieniężnego. Ostatnia część dotyczy prywatyzacji funduszy jako jednego z kluczowych elementów wdrażania Programu Powszechnej Prywatyzacji.
Artykuł przedstawia istotę funduszu inwestycyjnego, podstawowe rodzaje konstrukcji funduszy funkcjonujących na rozwiniętych rynkach kapitałowych oraz ich klasyfikację. Szczególny nacisk położono na amerykański rynek funduszy inwestycyjnych.
Omówiono nowelizację przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych. Podstawowe zmiany polegają na stworzeniu możliwości tworzenia nowego typu funduszy inwestycyjnych - specjalistycznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych (SFIZ). Będą one mogły inwestować środki m.in. w tytuły własności do nieruchomości. Dzięki temu powstaną typowe dla rozwiniętych rynków kapitałowych fundusze nieruchomości (real estate investment funds).
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.