Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fusion techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono problematykę dotyczącą fuzji i przejęć. Autor scharakteryzował motywy przeprowadzania fuzji i przejęć z punktu widzenia interesów zarówno przejmującego, jak i przejmowanego.
2
Content available remote Fuzje giełd - giełda fuzji
84%
W artykule przedstawiono tendencje konsolidacyjne europejskiego rynku giełdowego. (abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili historyczną analizę tła fal fuzji. Podczas każdej z fal można zaobserwować oddziaływanie trzech czynników: wyraźnego popytu na tego rodzaju transakcje, łatwego dostępu do kapitału, który posłużył do finansowania transakcji fuzji i przejęć oraz uzyskania kontroli nad konkurencją w wyniku tych transakcji. W artykule zaprezentowano także cztery sekwencyjne modele orientacji fuzji: przedsiębiorczej, produkcyjnej, rynkowej i globalnej.
Ważnym elementem przy fuzjach i przejęciach jest jasno przyjęta strategia. Przyjęcie przez organizację strategii penetracji skupia uwagę przedsiębiorstwa na firmach sprzedających ten sam produkt. Jeśli przejęcie ma służyć zdobyciu kanałów dystrybucji dla produktów przedsiębiorstwa wybierana jest strategia rozszerzenia rynku. W strategii asortymentowej przejęcie jest środkiem służącym do poszerzenia asortymentu. Wybór strategii dywersyfikacji pozwala na pozyskanie zupełnie odmiennego od dotychczasowego profilu działalności.
5
Content available remote Merger and Acquisition in the Banking Sector
84%
W artykule została przedstawiona z ostatnich dwudziestu lat sytuacja na rynku fuzji i przejęć w sektorze bankowym. Istotną część artykułu stanowi identyfikacja głównych kryteriów powodzenia fuzji. Są one wyjaśnione na przykładzie badań Deutsche Bundesbank i European Central Bank. W artykule znajdziemy również odpowiedź na pytani, w jakim zakresie większa rywalizacja rynkowa ma wpływ na wzmożoną aktywność banków w obszarze fuzji i przejęć(abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia korzyści jakie można osiągnąć w przypadku dokonania przejęcia firmy czy też fuzji dwóch podmiotów gospodarczych i omawia technikę przejęć i fuzji spółek.
Autorka przedstawiła ocenę efektywności transakcji fuzji i przejęć. Ocenę taką można przeprowadzić na podstawie kilku metod: jak zdyskontowanych przepływów pieniężnych (NPV), dodatkowych stóp zwrotu czy oceny efektywności wyników transakcji na podstawie danych księgowych oraz oceny sukcesu fuzji i przejęć przez kadrę kierowniczą.
Autor opisał formę restrukturyzacji, polegającej na połączeniu działalności operacyjnej dwóch przemysłowych spółek kapitałowych funkcjonujących w tej samej branży maszynowej, o podobnej sytuacji ekonomiczno-rynkowej. W tym kontekście rozpatrzone zostały przyczyny, formy i efekty fuzji spółek kapitałowych. Artykuł kończy analiza finansowa łączenia spółek jako nowego projektu inwestycyjnego.
Podniesienie wartości przedsiębiorstwa, poprzez efekty synergiczne, jest ściśle związane zarówno z formą jak i typem dokonanych połączeń. W związku z powyższym, autorzy przedstawili podział fuzji ze względu na formy łączenia się przedsiębiorstw: fuzje koncentracyjne, integracyjne i koordynacyjne oraz ze względu na typy łączenia się przedsiębiorstw: fuzje poziome, pionowe, koncentryczne i konglomeratowe. Decyzję o fuzji, która ma podnieść wartość przedsiębiorstwa, zarządzający muszą oprzeć o sprecyzowany cel tej transakcji oraz wskazać typ połączenia.
Artykuł dotyczy problematyki wrogich przejęć na polskim rynku kapitałowym. Autor koncentruje rozważania na działaniach podejmowanych przez spółkę będącą obiektem wrogiego przejęcia i prezentuje techniki obrony pozostające do jej dyspozycji. Ponadto na przykładzie próby przejęcia BIG Banku Gdańskiego przez Deutsche Bank omawia i ocenia strategię obrony zastosowaną przez zarząd zaatakowanej spółki.
Transakcje przejęć są współcześnie często wykorzystywanymi metodami rozwoju spółek kapitałowych. W praktyce występują one w dwóch zasadniczych odmianach: jako transakcje przyjazne oraz wrogie. Generalnie wrogie przejęcia spółek kapitałowych w tym banków mogą być w Polsce realizowane dwoma metodami. Pierwszą z nich jest stopniowe skupowanie akcji na rynku kapitałowym. Drugą jest ogłoszenie na giełdowym rynku kapitałowym wezwania do sprzedaży akcji (treder offer).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.