Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Global System for Mobile Communications (GSM)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiono problematykę wprowadzania systemu GSM-R w warunkach Polskich. Scharakteryzowano ogólnie technologię GSM-R kładąc nacisk na aspekty związane z wprowadzaniem jej na rynek kolejowy w Polsce. Artykuł ten sygnalizuje również potrzebę prac nad rozwiązaniami umożliwiającymi w niedalekiej przyszłości migrację do standardu LTE. (abstrakt oryginalny)
Autor twierdzi, iż firmy telefonii komórkowej w mistrzowski sposób dezorientują swoich klientów. Pokrótce charakteryzuje nam jej poszczególnych przedstawicieli na rynku polskim.
Sieci komórkowe i ich cyfrowa transmisja sygnału, pozwalają na wykorzystanie ich możliwości, które są łatwe do uzyskania, do budowy systemu pomiarowego. W celu dostosowania systemu zdalnego monitoringu do jego specyficznych wymagań, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie, umożliwiające rejestrowanie i przesyłanie danych w sieci GSM lub Internet. W artykule autorzy opisują ciekawy przypadek uszkodzeń silników elektrycznych. Te silniki elektryczne były wykorzystywane do napędu pojazdów szynowych a pomiary zostały wykonane w trakcie normalnej eksploatacji pociągu. W tym artykule przedstawiono przykładowe wyniki pomiarów. Pomiary i rejestracje wykonywane były zdalnie za pomocą urządzeń telemetrycznych, których koncepcja została opracowana przez autorów niniejszego artykułu. Konstrukcja urządzenia i jego możliwe zastosowania są przedstawiane. Przedstawiono również przyszłe plany wykorzystania systemu telemetrycznego do pomiaru drgań.(abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto się analizy występowania potencjalnych zakłóceń urządzeń systemu GSM-R na skutek sygnałów pochodzących od nadajników publicznych sieci komórkowych. W pierwszej części przeprowadzono analizę przyczyn występowania takich zakłóceń oraz wskazano na ich skutki. W drugiej części przeprowadzono ocenę występowania źródeł potencjalnych zakłóceń. W zasadniczej części artykułu przeprowadzono analizę wybranego odcinka linii E-65 poprzez obliczenie dystansu tych obiektów od linii kolejowej oraz dla wybranego miejsca przeprowadzono obliczenia natężenia sygnału w miejscu przecinania się głównej wiązki promieniowanego sygnału publicznego nadajnika i linii kolejowej. Wyniki badań przedstawiono w postaci tabelarycznej oraz na wykresie. W końcowej części artykułu zamieszczono podsumowanie przeprowadzonej analizy oraz wskazano propozycje rozwiązania wskazanego problemu.(abstrakt oryginalny)
Telefonia komórkowa zmieniła nie tylko sposób komunikowania się Polaków, ale i ich zachowania i kulturę.
Telefony w systemie pre-paid pod względem swojej użyteczności i wbudowanych funkcji, niewiele się już różnią od tych na abonament. Okazuje się, że dzięki swoim rozbudowanym funkcjom mogą być doskonałym narzędziem pracy np. dla agenta ubezpieczeniowego, a pracodawca będzie miał ścisły nadzór nad kosztami z tego wynikającymi.
W artykule przedstawiono wyniki badań i analizy wpływu nadajników mobilnych sieci komórkowych operatorów publicznych na pracę terminali GSM-R. W pierwszej części pracy przybliżono sieć GSM-R i typy odbiorników pracujących w tej sieci. Następnie przedstawiono stan wiedzy na temat niekorzystnego wpływu publicznych sieci GSM, UMTS i LTE na pracę odbiorników GSMR. W głównej części artykułu zaprezentowano własne wyniki badań przeprowadzone z użyciem metod analitycznych i symulacyjnych. Na końcu artykułu zostały przedstawione podsumowanie i wnioski końcowe.(abstrakt oryginalny)
W artykule zostały przedstawione wybrane problemy dotyczące migracji pomiędzy systemem radiołączności VHF 150 MHz, a standardem GSM-R, które będą jednocześnie eksploatowane w polskim kolejnictwie. Przeprowadzono analizę kolejowej sygnałów alarmowych RADIOSTOP w sieci radiołączności VHF 150 MHz. Scharakteryzowano usługę kolejowego połączenia alarmowego REC w systemie GSM-R. Następnie mówiono problemy techniczne generowanie sygnałów alarmowych w okresie migracji systemów. Oprócz problemów związanych z aspektem technicznym połączenia obu sygnałów alarmowych przeanalizowano też zagadnienia wynikające z ich zasięgu radiowego.(abstrakt oryginalny)
W artykule została przeprowadzona analiza możliwości dostępu do Internetu z wykorzystaniem sieci kolejowej cyfrowej telefonii komórkowej GSM-R. Przedstawiono opis architektury, dostępnych usług oraz sposobów realizacji transmisji danych w systemach GSM i GSM-R. Następnie zostało zaproponowane rozwiązanie logiczne sieci dostępowej oraz zakres możliwych do zaimplementowania usług z podziałem na usługi dedykowane dla pasażerów oraz dla personelu pociągu. Koncepcja obejmuje sieć dostępową w dwóch wagonach pasażerskich typu: UIC-Z i 154A. W części tej została dokonana wstępna kalkulacja kosztów budowy systemu. Przedstawiono schemat rozmieszczenie urządzeń sieciowych w dwóch wagonach pociągu. (abstrakt oryginalny)
W komentarzu autor zastanawia się nad tym, że mimo problemów z wdrażaniem nowej generacji telefonii komórkowej 3G, ta technologia i tak będzie musiała prędzej czy później zaistnieć, ponieważ zwiększają się potrzeby klientów, stara technologia 2G staje się przestarzała, a jej możliwości transmisji danych ograniczone.
Systemy lokalizacji pociągu na szlaku kolejowym odgrywają ważną role w podniesieniu bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego ale również odgrywają ważna role w logistyce środków transportu. Przytorowe systemy lokalizacji są jednak narażone na dewastacje co daje przewagę urządzeniom i systemom opartych o systemy oparte o standard GSM i GNSS. Określanie położenia pociągu z użyciem GNSS może okazać się odpowiednie nawet dla potrzeb systemów bezpiecznych pod warunkiem wykorzystania danych z kilku czujników wspomagających. Rozwiązania lokalizacji w oparciu o GNSS są szczególnie atrakcyjne w przypadku linii mało-obciążonych, gdzie utrzymanie infrastruktury przytorowej tradycyjnych urządzeń lokalizacji generuje wysokie koszty dla właściciela linii. Niedociągnięcia w lokalizacji pociągu opartej na GNSS (odbicia i zacienianie) mogą zostać zniesione poprzez zastosowanie odpowiednich systemów filtracji np. wykorzystanie filtru Kalmana. Jednak wszystkie te działania muszą zostać poprzedzone odpowiednimi badaniami standaryzacyjnymi i certyfikacyjnymi. Należy zwrócić uwagę, że instytucje odpowiedzialne za wdrażanie nowoczesnych technologii telematycznych coraz częściej spoglądają łaskawym okiem na systemy satelitarne. Badania nie dotyczą już istniejących systemów (GPS, GLONAS) ale także skupiają się na systemach przyszłości (GALILEO). Opracowania i gotowe urządzenia realizowane w ramach projektów dają nadzieje, że technika satelitarna na stałe zagości w urządzeniach kolejowych zwiększając bezpieczeństwo i ich niezawodność.(abstrakt oryginalny)
Polski debiut telefonii 3G został odroczony o rok. Autor twierdzi, że operatorzy nie spieszą się z wdrożeniem technologii 3G, bo popyt na nową niesprawdzoną technologię jest jedną wielką niewiadomą.
Telekomunikacja mobilna śmiało wkracza w coraz to inne dziedziny współczesnego życia, również gospodarczego. Artykuł omawia wykorzystanie telefonii GSM do zarządzania flotą pojazdów (precyzyjna lokalizacja, monitoring, ochrony pojazdów).
Celem artykułu jest analiza wykorzystania telefonii mobilnej z protokołem WAP w dystrybucji usług bankowych. Celowi temu podporządkowane zostały cele szczegółowe, takie jak: prezentacja istoty i funkcjonowania WAP, potencjalnych funkcji, jego zalet i wad, praktycznych zastosowań przez banki w Polsce oraz szans i zagrożeń rozwoju tej usługi. (fragment tekstu)
Możliwości biznesowych zastosowań technologii GSM wykraczają poza możliwości wynikające z wykorzystania dowolnego telefonu. Sie­ci opar­te na tym sys­te­mie ofe­ru­ją usłu­gi zwią­za­ne z trans­mi­sją gło­su, da­nych (np. do­stęp do in­ter­ne­tu), wia­do­mo­ści tek­sto­wych, a na­wet mul­ti­me­dial­nych. Artykuł podaje przykłądy zastosowania sieci GSM w biznesie, objaśnia kluczowe terminy i podaje ciekawostki dotyczące najnowszych rozwiązań technicznych.
Promocja telefonów i usług GSM przyczyniła się także do wzrostu popularności "komórek" Centertela, który ma teraz około 160 tys. abonentów. Coraz bardziej aktywni są także wytwórcy telefonów, którym system GSM dał możliwość zwiększenia produkcji i podjęcia szeroko zakrojonych działań marketingowych.
W referacie omówiono nowoczesne metody zabezpieczenia i lokalizacji, monitorowania stanu oraz wybranych parametrów pojazdów samochodowych. Przedstawiono akty prawne - regulaminy EKG ONZ oraz dyrektywy UE, których wymagania muszą spełniać elementy wyposażenia elektrycznego i elektronicznego przed wprowadzeniem go do dystrybucji handlowej bądź montażu w pojeździe samochodowym. Zamieszczono wybrane wyniki badań homologacyjnych na zgodność z regulaminami EKG ONZ nr 10 i 97.(abstrakt oryginalny)
Komunikacja bezprzewodowa należy do najbardziej dynamicznie rozwijanych dziedzin telekomunikacji. W ostatnich latach rozwój łączności mobilnej wymusił konieczność zastosowania do komunikacji wydajnych i zarazem pracujących na odpowiednim poziomie systemów łączności (QoS - Quality of Service). Konieczność zapewnienia uniwersalnej łączności bezprzewodowej dla urządzeń mobilnych czy pojazdów jest przesłanką do stworzenia i monitorowania takich systemów. Istotnym problemem w zapewnieniu poprawnej transmisji są często warunki środowiska propagacyjnego, takie jak ukształtowanie terenu. Naturalnie dąży się do zwiększenia zasięgu urządzeń przy dobrej jakości połączeń, co wiąże się z rozważaniem jakości szeregu parametrów transmisji bezprzewodowej. W artykule zaprezentowano wybrane zagadnienia związane z budową i architekturą bezprzewodowych sieci transmisji danych. Przeanalizowano wady i zalety tych sieci oraz rozwiązania dostępne w przemyśle. Architektura wybranego typu sieci stanowiła podstawę do realizacji koncepcji systemu bezprzewodowej transmisji danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi i pojazdami. Do analizy powstałego systemu zaliczyć można wykaz kosztów oraz identyfikację elementów infrastruktury.(abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje najnowsze rozwiązania w technologii GSM, dostępne w Polsce, m.in. UMTS, MMS czy MMC.
Omówiono rozwój technologii telekomunikacyjnych w świecie. Zmierzają one w kierunku UMTS (Universal Mobile Telecomunications System), która jest multimedialną z szybkim dostępem do Internetu mobilną łącznością. Przedstawiono jej możliwości. Omówiono też generację GSM (Global System for Mobile Communications). Porównano zastosowania technologii HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) i GPRS (General Packet Radio Service).
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.