Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Graphics software
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Tematem artykułu są wykresy Gantta - metoda graficznego planowania i bieżącego kontrolowania wykonywania działań. Powołując się na różne źródła w literaturze i w Internecie, autor omawia rodzaje wykresów Gantta, sposoby ich przedstawiania oraz przykłady zastosowania.
Artykuł składa się z czterech części: pierwsza opisuje techniki wizualizacji za pomocą chmur znaczników, druga - chmur słów wraz z przykładami ich konkretnych realizacji, trzecia opisuje stosunkowo nową ich odmianę - drzewa znaczników, a czwarta proponuje obszary zastosowań tych technik w badaniach marketingowych i przedstawia uwagi końcowe. (fragment tekstu)
Celem pracy jest przedstawienie problemów oraz wyzwań, z którymi autorzy gminnych programów rewitalizacji spotykają się podczas prezentacji danych w tych dokumentach, oraz bardzo istotnej roli, jaką odgrywa poprawna ilustracja uzyskanych informacji. Autor analizuje studium przypadku programu rewitalizacji tworzonego przez zespół pracowników Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przedstawione doświadczenia oraz rozwiązania mogą przyczynić się do usprawnienia prac nad tego typu dokumentami w przyszłości, co może mieć korzystne przełożenie na proces rewitalizacji. Zakres przestrzenny pracy obejmuje obszar rewitalizacji wyznaczony przez Urząd Miasta w Poznaniu.(abstrakt oryginalny)
Tablica kontyngencji jest częstym sposobem przedstawiania danych mierzonych zarówno na skali nominalnej jak i porządkowej. W artykule zostanie przeprowadzona analiza bezrobocia na terenie Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Bytomia tj. miasta szczególnie dotkniętego tą problematyką. Za pomocą pakietu vcd i graphics w programie R zostanie dokonana wizualizacja danych zawartych w dwuwymiarowej tablicy kontyngencji przy pomocy kilku sposobów graficznej prezentacji, w tym za pomocą wykresu mozaikowego, wykresu siatkowego oraz wykresu zależności. W celu dokładniejszej analizy danych, wyniki zostaną przedstawione również za pomocą analizy korespondencji, która pozwala na opisanie zależności pomiędzy kategoriami zmiennych. (abstrakt oryginalny)
Rozwój modeli równań strukturalnych (ang. Structural Equations Modelling SEM) nierozerwalnie łączy się z metodami graficznych prezentacji ich wyników. Celem artykułu jest przedstawienie ewolucji narzędzi graficznych modelowania równań strukturalnych i wizualizacji współczesnych złożonych modeli. Dodatkowo przedstawiono najbardziej popularne i komercyjne rozwiązania graficzne prezentacji SEM umożliwiające zarówno budowę modelu, jak i zintegrowaną z analizą graficzną prezentację wyników.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.