Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Hypertext
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Książki są produktem finalnym procesu, na który składają się: etap indywidualnego lub zbiorowego procesu twórczego, etap produkcyjny realizowany w przedsiębiorstwach przemysłu poligraficznego oraz etap usługowy polegający na upowszechnianiu, dystrybucji i komercjalizacji produktu. Całość procesu jest więc bardzo złożona ze względu na jego naprzemienny niematerialny i materialny charakter, który poza wymiarem ekonomicznym ma w sobie również wymiar społeczny. Stąd też duża wrażliwość tego produktu na zachodzące procesy w sferze szeroko pojętej kultury podatnej na wpływy otoczenia krajowego, ale determinowane przez procesy globalne. Celem pracy jest ogólna charakterystyka rynku książki w perspektywie strategicznej w świetle dynamicznych przemian zachodzących w jego otoczeniu. Zastosowanie metody scenariuszy stanów otoczenia do analizy rynku książki miało na celu lepszą identyfikację tych składników makrootoczenia, które mogą mieć decydujący wpływ na funkcjonowanie rynku książki. Na podstawie otrzymanych wyników wydaje się, że najprawdopodobniej nastąpi dalszy wzrost dostępu do tekstu książki w oparciu o nowoczesne technologie. Kluczowym czynnikiem decydującym o dalszym rozwoju wszystkich ogniw rynku książki będzie jednak czynnik społeczno-kulturowy, który związany jest z przejściem w kierunku społeczeństwa informacyjnego (hipertekstowego) w którym istotna jest sama informacja oraz wygodny nośnik jej przekazu.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaproponowane zostało wykorzystanie znacznika języka HTML do inkluzji fragmentów innych dokumentów stworzonych zgodnie ze standardem XHTML. Obecne specyfikacje języka HTML/XTML (np. XHTML 1.1) przewidują używanie modułu OBJECT tylko w celu dołączania grafiki, animacji, dźwięku, aplikacji, ewentualnie pełnych dokumentów tekstowych.Kolejne specyfikacje języka HTML/XHTML używanego do tworzenia dokumentów WWW są poprawiane i wzbogacane o nowe elementy, ale żadna z nich, włączając w to istniejącą w fazie założeń specyfikację XHTML 2.0, nie daje możliwości stworzenia dokumentu złożonego z fragmentów innych. Takie ograniczenie pozostaje w niezgodzie z założeniami teoretycznymi hipertekstu przedstawionymi w latach 60 dwudziestego wieku przez T. Nelsona.Inkluzja fragmentów dokumentów pozwoli na pełniejsze wykorzystanie istniejących treści, dlatego autor zaleca rozszerzenie funkcjonalności modułu Object w kolejnych wersjach XHTML. (abstrakt oryginalny)
Autor opisuje uwarunkowania współczesnej gospodarki wiedzy oraz kluczową, z punktu widzenia jej rozwoju, koncepcję organizacji, opartej na wiedzy. Model SECI, złożony z czterech przestrzeni tworzenia wiedzy, tj.: socjalizacji, eksternalizacji, kodyfikacji oraz internalizacji jest opisany, jako kluczowy mechanizm rozwoju organizacji opartych na wiedzy. Wyzwaniem strukturalnym tych organizacji jest zespolenie krańcowości biurokracji oraz rynku, jako przeciwstawnych mechanizmów wymiany i koordynacji zasobów. Jako przykład takiej zespolonej struktury organizacyjnej autor przedstawia trzypoziomową strukturę hipertekstową. (abstrakt oryginalny)
5
100%
Podróżowanie należy do najpopularniejszych produktów, które nabywane są za pomocą internetu. Hipertext jest formą elektronicznego tekstu złożonego z bloków słów (lub obrazów) połączonych elektronicznie przy pomocy różnorodnych ścieżek, łańcuchów i szlaków. Niniejsza praca bada istotność hipertekstu w wyborze docelowych miejsc podróży poprzez strony internetowe. Rezultaty badań wskazują, że hipertekstowe łącza zawierające obrazy miejsc podróży, informacje w formie testu i narzędzia poszukiwania informacji są trzema najistotniejszymi cechami stron internetowych dla osób zainteresowanych tematyką turystyczną. Praca oferuje wgląd w przyszłe obszary badawcze nad projektowaniem, zastosowaniem i oceną stron internetowych. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest ustalenie, czy funkcjonujące w cyberprzestrzeni relacje odzwierciedlają granice obszarów w przestrzeni geograficznej. Ma w tym pomóc analiza powiązań pomiędzy serwisami WWW samorządów lokalnych a "miejscami", do których można dotrzeć przy pomocy zamieszczonych na stronach hiperlinków. Obejmuje ona 29 serwisów powiatów leżących na Dolnym Śląsku. Okazuje się, że w przypadku jednostek samorządowych szczebla lokalnego istnieje wyraźny związek między połączeniami w cyberprzestrzeni z terytorium rzeczywistego działania. Co istotne, w wirtualnej przestrzeni, tak jak w fizycznej, dominuje główny funkcjonalny węzeł, czyli stolica kraju. (abstrakt oryginalny)
Sieć WWW jest szeroko rozpowszechnionym medium, z którego korzysta każdego roku coraz więcej użytkowników. Istnieje szereg WWW, do których dostęp nie jest wyłącznie zależny od wyboru użytkownika, lecz może stanowić nieodzowny element jego życia i funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym. Do przykładów należą usługi bankowości i handlu elektronicznego, platformy e-learningowe czy systemy telemedyczne. Interfejs stwarzany przez dokumenty hipertekstowe stosowane jako pomost między użytkownikiem a systemem niesie ze sobą szczególne uwarunkowania, które są odmienne od klasycznego paradygmatu komunikacji człowieka z komputerem w aplikacjach typowych systemów operacyjnych. Uwarunkowania te, omówione w artykule, sprawiają, że interfejs WWW daje się dobrze dostosować do alternatywnych metod komunikacji przystosowanych do potrzeb i możliwości różnorodnych grup użytkowników. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie podstaw technologii hipertekstu, a w szczególności jego struktury (wszystkich elementów) oraz pokazanie najbardziej rozpowszechnionych zastosowań takich jak: informacyjno-konsultacyjne (np. elektroniczne kioski), edukacyjno-zawodowe (np. informacja naukowa), w sieci INTERNET (np. WWW - World Wide Web).
10
Content available remote Communication in a Hypertext Organisation: from Paratextuality to Networking
84%
Tematem pracy jest analiza obszaru komunikacji we współczesnej organizacji. Główny zamiar autorki to omówienie wielowarstwowości i otwartości organizacji, a także wpływu, jakie cechy te wywierają na komunikację w przedsiębiorstwie. Praca składa się z dwóch części. Część teoretyczna zawiera definicje: organizacji hipertekstowej, intertekstualności i dzieła otwartego. Istotą tych rozważań jest metaforyczne ujęcie organizacji, zgodne z nurtem postmodernizmu w zarządzaniu. Część praktyczna zaś poświęcona została analizie studium przypadku, przeprowadzonej na przykładzie firmy Sharp. W artykule podkreślono również znaczenie i rolę specjalisty public relations w procesie kształtowania modelu komunikacji dla organizacji hipertekstowej. (abstrakt oryginalny)
Dla prowadzonych rozważań istotne jest, iż flash moby wpisują się w tematykę nowych mediów, jak również znajdują zastosowanie w hipertekstualnym modelu zarządzania informacją, właściwym dla organizacji sieciowych. W artykule wskazano trzy rodzaje flash mobów: pierwotne, korporacyjne i prospołeczne, z których dwa ostatnie są pochodnymi pierwszego. Wprowadzona klasyfikacja stanowi autorskie opracowanie i jest wynikiem refleksji nad ich szerokim zastosowaniem w różnych obszarach aktywności bądź to jednostki i jej zwolenników, bądź korporacji, bądź też określonej społeczności o zgodnych poglądach. Przytoczone studia przypadków pozwalają zaobserwować znaczeniową ewolucję, jaką przeszła ta forma komunikacji hipertekstualnej, począwszy od kontekstu rozrywkowego i bezcelowości poprzez marketingowe i PR-owskie ukierunkowanie, aż po wsparcie dla społecznie ważnych inicjatyw. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest ukazanie miejsca systemu wyszukiwania informacji w systemie informacyjno-decyzyjnym, wykorzystanie Intranetu jako głównego źródła informacji w przedsiębiorstwie wielozakładowym oraz wyjaśnienie pojęcia złożonych struktur tekstowych, jakim jest hipertekst, za pomocą przeglądarki WWW. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie i klasyfikacja cech pozwalających na automatyczną ocenę jakości informacji zawartych w artykułach w Wikipedii. Na podstawie analizy literatury oraz własnych doświadczeń określono miary związane z artykułami, opisujące różne aspekty jakości. Dodatkowo zostały zaproponowane metody ekstrakcji cech służących do wyliczania miar jakości. Powiązania między artykułami w różnych językach stwarzają szanse w zakresie porównania i weryfikacji jakości informacji dostarczanych przez wikipedystów. Opracowany model może zatem znaleźć zastosowanie przy względnej ocenie jakości danych zawartych w strukturalnych częściach artykułów, tzw. infoboksach. (abstrakt oryginalny)
Omówiono zagadnienia związane ze zmianą struktur organizacyjnych uczelni wyższych. Przedstawiono obecne struktury organizacji uczelni oraz koncepcję hipertekstowej organizacji uczelni jako współczesnej, elastycznej organizacji o zacierających się granicach i przenikających się złożonych problemach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.