Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 49

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  IT services market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Perspektywy rozwoju konsultingu informatycznego w Polsce
100%
W artykule poruszono kwestie rozwoju rynku konsultingu informatycznego w Polsce. Główny nacisk położony został na czynniki mogące mieć decydujący wpływ na rozwój tego rynku. Zasadnicza część artykułu odnosi się do: określenia istoty i genezy usług doradczych oraz argumentów uzasadniających zakup tego typu usług. Ponadto scharakteryzowano ofertę rynku usług konsultingu informatycznego oraz czynniki, które zdaniem autora mają decydujący wpływ na rozwój konsultingu informatycznego w Polsce. Artykuł kończy podkreślenie zależności między wzrostem złożoności projektów informatycznych a zapotrzebowaniem na specjalistyczną wiedzę ze strony firm doradczych.(abstrakt oryginalny)
Podstawową hipotezą artykułu jest stwierdzenie, iż technologie integracyjne są jednym z istotnych czynników wyznaczających charakter rynku usług informatycznych. W artykule poddano analizie potencjalne kierunki rozwoju integracji biznesowej przedsiębiorstw, a także dokonano selektywnego przeglądu technologii integracyjnych oraz koncepcji ich wykorzystania w kontekście kreowania nowych usług i rozwiązań informatycznych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje specyfikę i kierunki rozwoju rynku usług informatycznych w Polsce oraz ukazuje jego wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa informacyjnego. Na wstępie przedstawiono definicję i podstawowe cechy usług informatycznych oraz dokonano ich klasyfikacji. Poddano również analizie rynek usług informatycznych wraz rozpoznaniem możliwości jego dalszego rozwoju. Podstawą analizy były raporty znanych firm badawczych. W dalszej części artykułu ukazano istotę oraz funkcje społeczeństwa informacyjnego, a także omówiono uwarunkowania jego rozwoju. W końcowej części opracowania autorzy skoncentrowali się na roli rynku usług informatycznych w kształtowaniu społeczeństwa informacyjnego, ponieważ współczesny rynek rozwiązań IT najdynamiczniej rozwija się w tym właśnie obszarze.(abstrakt oryginalny)
W artykule poddano ocenie wpływ różnych wymiarów bliskości (geograficznej, społecznej, organizacyjnej, kulturowej, instytucjonalnej, poznawczej, epizodycznej) na rozwój usług IT w Krakowie i na Górnym Śląsku. Celem opracowania jest identyfikacja tych rodzajów bliskości międzyorganizacyjnej, które mają istotny wpływ na rozwój nowych sektorów gospodarki. Na podstawie analizy treści wywiadów wskazano na znaczenie bliskości geograficznej w skali mikro (parki technologiczne i inkubatory) dla kształtowania interakcji międzyorganizacyjnych. Podkreślono rolę bliskości społecznej opartej o sieci relacji. Wskazano również na znaczenie bliskości poznawczej oraz epizodycznej dla rozwoju firm i całych branż nowej gospodarki. W pracy wykorzystano wywiady z kluczowymi informatorami (przedsiębiorcami, zarządzającymi klastrami i parkami technologicznymi).(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Rynek pracy w usługach IT - przegląd
100%
Rynek pracy w usługach IT jest jednym z bardziej perspektywicznych dla młodych ludzi zarówno Polsce, jak i UE. Eksperci i media zwracają uwagę na deficyt specjalistów na rynku pracy i możliwość rozwoju dla absolwentów. Czy wszyscy mogą znaleźć swoje miejsce w tym obszarze, jakich specjalistów poszukuje branża oraz jakie umiejętności i kompetencje trzeba posiadać? Niniejszy artykuł stanowi próbę znalezienia odpowiedzi na tych kilka ważnych kwestii. (abstrakt oryginalny)
Global IT market has recently experienced a wave of redundancies. IT companies in Poland have suffered a fall in sales of their products and services, thereby leading to stunted growth of the industry. Economic slowdown was the reason to take preventive actions. Many IT companies have reviewed their cost policies and moderately reduced the number of posts. At the same time the IT industry clients began to perceive the possibilities of coming out of the crisis with the use of modern information systems in management and resource planning. Domestic and foreign investors have increased their interest in outsourcing services provided by the Polish IT companies. At the moment Polish IT market is moving in the same, earlier set, direction taking advantage of increased awareness of customers and niches identified during the crisis. (original abstract)
Internet rzeczy to koncepcja, wedle której identyfikowalne przedmioty mogą w sposób pośredni lub bezpośredni gromadzić, przetwarzać oraz wymieniać dane przy pomocy sieci komputerowej. Jej zastosowanie w procesie zarządzania staje się obecnie warunkiem koniecznym dla rozwoju przedsiębiorstw, zapewnienia przewagi konkurencyjnej na rynku. Celem pracy jest przedstawienie Internetu rzeczy jako innowacji służącej podnoszeniu efektywności ekonomicznej firm oraz zarysowanie perspektyw jej rozwoju. W roku 2014 Internet rzeczy tworzyło niemal 2 mld urządzeń, a w roku 2018 może być ich nawet 9 mld. Wymaga to w efekcie ciągłego rozbudowywania sieci internetowych w przedsiębiorstwach oraz wdrażania w nich nowych technologii służących usprawnianiu systemów zarządzania. Szacuje się przy tym, iż do 2018 roku motorem, który najbardziej będzie napędzał rozwój rynku Internetu rzeczy w Polsce, będzie handel detaliczny oraz branża konsumencka. Integracja systemów informatycznych stosowanych w tych przedsiębiorstwach powinna skutkować osiągnięciem wysokiej efektywności ekonomicznej.(abstrakt autora)
W pracy przedstawiono rozmiary rynku informatycznego oraz wybrane jego segmenty. Omówiono rynek usług informatycznych, oprogramowania oraz sprzętu komputerowego. Podano charakterystyczne cechy rynku. Podjęto próbę specyfikacji czynników kształtujących rynek. Wyróżniono i omówiono determinanty społeczne i ekonomiczne. Dokonano identyfikacji czynników hamujących rozwój rynku informatycznego. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Problematyka zarządzania IT w warunkach przetwarzania rozproszonego
100%
Przetwarzanie w chmurze ma duży wpływ na zmiany zachodzące w sferze zarządzania infrastrukturą IT współczesnej organizacji niezależnie od jej potencjału i struktury wewnętrznej. Zmienia optykę postrzegania zasobów IT i stwarza szansę na korzystanie z nich w sposób bardziej efektywny i elastyczny. Otwiera nowe możliwości przed małymi firmami, firmami wirtualnymi albo prowadzącymi działalność o charakterze niszowym oraz takimi, które charakteryzują się okresowym zapotrzebowaniem na zasoby IT.(fragment tekstu)
10
Content available remote Struktura rynku usług informatycznych w Polsce
75%
Rynek usług informatycznych jest jednym z prężniej rozwijających się rynków w Polsce. Można zauważyć, że kryzys panujący w poprzednich latach nie przyczynił się do zmniejszenia dynamiki wzrostu tego sektora. A nawet w literaturze przedmiotu można spotkać tezy, że menedżerowie upatrują drogi wyjścia z kryzysu w inwestowaniu w IT, a zwłaszcza w usługi. Dalsza cześć artykułu charakteryzuje rynek usług IT w Polsce. Autorka podjęła próbę opisania struktury rynku, rodzajów dostępnych na nim usług oraz wartości inwestycji w IT.(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Rozwój rynku usług informatycznych w Polsce w zakresie zarządzania wiedzą
75%
Celem artykułu jest przedstawienie wybranych aspektów związanych z rozwojem rynku usług informatycznych z obszaru rozwiązań dla wspomagania zarządzania wiedzą. Rozwój ten jest podyktowany czynnikami wynikającymi bezpośrednio z koncepcji gospodarki opartej na wiedzy. Może być on rozpatrywany z dwóch perspektyw. Pierwsza związana jest z ogółem procesów wiedzy w strategicznych i innowacyjnych działaniach z punktu widzenia gospodarki zorientowanej na wiedzę. Druga natomiast dotyczy narzędzi służących wspomaganiu zarządzania wiedzą w organizacji.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie zestawu praktyk ITIL jako metody do zarządzania usługami IT oraz scharakteryzowanie ich słabych i mocnych stron. Publikacja opisuje najlepsze praktyki w zarządzaniu działami informatycznymi. Głównym zadaniem tego artykułu jest zaprezentowanie ITIL-u jako metody zarządzania usługami IT oraz scharakteryzowanie mocnych i słabych stron. ITIL jest zbiorem najlepszych praktyk i rekomendacji jak najlepiej oferować usługi IT. Definiowanie procesów, które są jedną z funkcji organizacji oferujących usługi IT jest główną koncepcją ITIL-u. ITIL pozwala używać modeli procesów i usług zarówno dla organizacji rządowych, jak i niekomercyjnych, niezależnie od wielkości jak i typu organizacji. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę prezentacji rynku wybranych aplikacji informatycznych wykorzystywanych w działach public relations przedsiębiorstw okresu polskiej transformacji. Klasyfikacja ofert rynku aplikacji informatycznych dedykowanych działaniom public relations została dokonana ze względu na realizację określonych zadań PR, m.in. wire services, e-mailing, systemy CMS oraz obsługę biura prasowego wewnątrz firmowej witryny internetowej. (abstrakt oryginalny)
Przedmiot i cel pracy: Celem artykułu jest określenie stanu i perspektyw rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie na tle największych ośrodków w kraju. Materiały i metody: Autorzy realizując cel opracowania bazowali na literaturze przedmiotu, raportach z badań rynku nowoczesnych usług biznesowych oraz treściach z branżowych portali internetowych. Analizie została poddana liczba funkcjonujących na rynku centrów nowoczesnych usług biznesowych, struktura świadczonych procesów biznesowych, poziom zatrudnienia oraz poziom specjalizacji lokalnej wybranych miast. Wyniki: Sektor nowoczesnych usług biznesowych rozwija się intensywnie w całej Polsce. Dynamiczny rozwój ma miejsce także w Lublinie. W mieście funkcjonuje najwięcej centrów BPO, SSC, IT, R&D we wschodniej Polsce. Stale rośnie liczba miejsc pracy w sektorze. Obecnie szczególnie duży udział w strukturze sprzedaży lubelskich centrów mają usługi IT. Wnioski: Rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie to szansa na dynamiczny rozwój gospodarczy miasta i regionu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie najważniejszych problemów związanych z pomiarem efektów zewnętrznych na rynku dóbr i usług sieci komputerowej i chęć przyczynienia się do opracowania metody ich pomiaru oraz określenia udziału tego rynku w tworzeniu PKB. (...) Pierwsza część artykułu dotyczyć będzie charakterystyki sieci komputerowej i jej ekonomicznych implikacji, m.in. efektów zewnętrznych. Następnie zaprezentowany zostanie pomiar efektów zewnętrznych w aspekcie badania różnic w nadwyżce ekonomicznej oraz ukazane zostaną sposoby internalizacji efektów zewnętrznych, rozumianej jako podniesienie prywatnych krańcowych korzyści do poziomu społecznych krańcowych korzyści. Problemy pomiaru efektów zewnętrznych sieci wynikają z różnic między bezpośrednimi i pośrednimi efektami sieci - i w związku z tym - odmiennym sposobem ich pomiaru i internalizacji. (fragment tekstu)
Projekty wytwarzania oprogramowania są jedną z najszybciej rozwijających się podkategorii projektów informatycznych. Uniwersalne narzędzia oraz procesy rzadko spełniają swoją rolę w tego typu przedsięwzięciach. Wynika to ze specyfiki samego wytwarzanego produktu oraz dynamicznego, konkurencyjnego środowiska. Celem artykułu jest analiza tych specyficznych systemów zarządzania wiedzą w projektach wytwarzania oprogramowania działających na terenie Polski. Autorzy zdecydowali przyjrzeć się istotności wiedzy oraz zinwentaryzować tę przestrzeń w ujęciu narzędziowo- -procesowym.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Standardy zarządzania usługami informatycznymi
75%
Usługi informatyczne stanowią powiązane ze sobą komponenty, które współpracują, aby osiągnąć założony cel biznesowy organizacji. standardy zarządzania usługami informatycznymi to zbiory dobrych praktyk służących podnoszeniu jakości usług informatycznych. stanowią one istotny element przekształcania potrzeb i wymagań biznesowych organizacji na konkretne usługi informatyczne. (abstrakt oryginalny)
18
75%
Niniejsza praca ma na celu przegląd literatury z zakresu offshoringu usług IT oraz identyfikację obecnych w tej dziedzinie trendów. Zakres analizy został ograniczony do prac opisujących miejsce, jakie delokalizacja usług IT odgrywa w strategiach firm z tego sektora. Analizie poddanych zostało 27 prac opublikowanych w latach 1985-2013, na podstawie których możliwe było zidentyfikowanie głównych trendów oraz zagadnień wymagających dalszych badań. W wyniku analizy publikacje podzielono na 5 grup, z których każda charakteryzuje się innym podejściem do roli delokalizacji w strategii usług IT. Zauważono, że dotychczasowe badania skupiają się głównie na zmianach organizacyjnych wywołanych przez delokalizację, rzadko zaś dogłębnie analizują jej rolę w strategii. W pracy opisano również wpływ, jaki na analizę delokalizacji wywierają szeroko stosowane modele teoretyczne. (abstrakt oryginalny)
19
63%
Artykuł przedstawia uzyskane wyniki badań dotyczące problemu zawodności sprzętu komputerowego w gospodarstwach domowych. Zbadano strukturę wiekową sprzętu, przyczyny i częstość awarii. Na ich podstawie zbudowano przybliżone modele awaryjności. Wyniki te stanowią punkt odniesienia do znacznie trudniejszych badań rzeczywistych systemów bezpośrednio w organizacjach. Uzyskane wyniki przydatne są również w procesie modelowania ryzyka złożonych systemów informatycznych organizacji. (abstrakt oryginalny)
W branży informatycznej rynek pracownika panuje niezmiennie od wielu lat. Dzięki temu firmy IT, innowacyjne już ze względu na rozwój technologii, mogą prezentować równie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie rekrutacji i eployer brandingu. Przykładem tych działań może być najnowszy pomysł firmy JCommerce, którym jest aranżowanie na uczelniach wyższych, gdzie kształcą się potencjalni kandydaci, miejsc będących przeniesieniem nowoczesnej powierzchni biurowej firmy. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.