Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ice cream market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rynek lodów w Polsce jest bardzo zróżnicowany. Funkcjonują na nim dwie duże firmy zagraniczne i cały szereg mniejszych firm polskich, a także setki małych cukierni, które produkują lody tylko w okresie letnim. Niskie i nieregularne spożycie stwarza nadzieję wszystkim producentom na szybki rozwój tego rynku. Działania producentów na tym rynku są zróżnicowane, co wynika m.in. z ich doświadczeń i możliwości finansowych. W artykule przedstawione zostaną dwie firmy - Schöller i Zielona Budka, funkcjonujące na naszym rynku lodów. (fragment tekstu)
2
80%
Lody są w Polsce produktem sezonowym, a popyt na wszelkie odmiany mrożonych deserów rośnie wiosną i latem. W tej sytuacji, w kolejnych sezonach, producenci próbują przyciągnąć konsumentów coraz szerszą i ciekawszą ofertą produktową. W opracowaniu ukazano genezę powstania i historię rozwoju brandów: Zielona Budka, Grycan - lody od pokoleń, Koral oraz Ice-Mastry (znanych szerokiej rzeszy nabywców), a także lodziarni Bajka i Lwowianka (posiadających bardziej regionalny charakter). (abstrakt oryginalny)
Pojęcie luksusu jest trudne do zdefiniowania; najczęściej jest on łączony z bogactwem, wysoką ceną, a co za tym idzie wysoką jakością. Zaliczanie produktu spożywczego do produktów luksusowych jest zmienne w czasie, związane głównie z jego ceną, ograniczoną dostępnością oraz modą. Zakupy produktów luksusowych związane są głównie ze stroną emocjonalną towarzyszącą zakupowi (podkreśleniem indywidualności bądź przynależności do pewnej grupy); obecnie zwraca się jednak również uwagę na inne aspekty tej prestiżowej konsumpcji, tj.: rozsądek, racjonalność ekonomiczna, zachowania prozdrowotne i prośrodowiskowe. Celem pracy była odpowiedź na pytanie: Czy lody mogą być uznawane za produkty luksusowe? Zastosowano obserwacyjną metodę badawczą oraz analizę i krytykę piśmiennictwa. W pracy zweryfikowano tę hipotezę pozytywnie przez wskazanie składników wykorzystywanych w produkcji lodów, które są: luksusowe, drogie, rzadko spotykane, innowacyjnie wykorzystane, o nowych wartościach: sensorycznych, zdrowotnych, prośrodowiskowych. Po drugie, wskazano na luksusowy sposób ich opakowania, podania oraz miejsca, w którym są sprzedawane i/lub spożywane. Po trzecie, przedstawiono lody jako produkt sezonowy, niedostępny ciągle, spożywany okazjonalnie. Wszystkie te cechy są charakterystycznymi dla produktów uważanych za luksusowe. Wskazane w tej pracy aspekty mogą być wykorzystane w praktyce w projektowaniu lodów luksusowych. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest dokonanie analizy sytuacji branży lodów w odniesieniu do szczególnego segmentu rynku, jakim jest wytwarzanie i sprzedaż lodów tradycyjnych w lodziarniach. Ze względu na duże rozproszenie produkcji i absolutną dominację w tym segmencie mikroprzedsiębiorców nie są publikowane żadne raporty rynkowe na temat stanu branży lodów tradycyjnych (w odróżnieniu od rynku lodów przemysłowych). Niniejsze opracowanie służy wypełnieniu opisywanej luki informacyjnej i badawczej. (fragment tekstu)
Celem badania była ocena jakości luksusowych lodów jednego producenta obecnego na polskim rynku. Badanie wykazało, że jakość badanych lodów była bardzo wysoka, zarówno pod względem oceny organoleptycznej, jak i fizykochemicznej. Wszystkie testowane produkty zostały sklasyfikowane jako lody superpremium. (abstrakt oryginalny)
W celu analizy preferencji konsumenckich oraz rynku lodów w Polsce przeprowadzono badania ankietowe, jak również posłużono się wynikami badań innych autorów na temat rynku lodów w Polsce. W celu oceny zmian porównano wyniki badań ankietowych uzyskanych w latach 2008 oraz 2013. Konsumenci preferują wciąż te same smaki lodów, aczkolwiek w ostatnich latach nastąpiły niewielkie zmiany w tych preferencjach. Dotyczy to przede wszystkim wzrostu popularności sorbetów, zwłaszcza w sezonie letnim. Wciąż najpopularniejsze są lody o smaku śmietankowym, czekoladowym, truskawkowym i waniliowym. Konsumenci są jednak również ciekawi zupełnie nowych smaków. Rynek lodów w Polsce rozwija się dość wolno, co spowodowane jest sezonową konsumpcją lodów oraz niewielkim ich spożyciem per capita. Mimo to wciąż posiada dość spory potencjał. Znajomość preferencji konsumenckich oraz ich zmian jest niezwykle istotna dla producentów lodów. Wpływają one na profil ich produkcji, a przez to wzbogacanie oferty mającej zachęcać konsumentów do większego spożycia, szczególnie poza sezonem letnim. Dokonują tego poprzez wprowadzanie na rynek mniejszych opakowań lodów familijnych, opracowywanie nowych smaków lodów, jak również poprzez rozwijanie sieci lodziarni - kawiarni. Kawiarnie działające na zasadzie franszyzy cały rok, dość często znajdują się w centrach handlowych, co może pomóc zmniejszyć sezonowość w spożyciu lodów. Dominującym producentem lodów na polskim rynku jest koncern Unilever, produkujący w Polsce lody pod marką Algida. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono sytuację na rynku lodów w Polsce. Polacy rocznie wydają na lody ok. 1 mld złotych. 70 procent rynku kontrolują rodzimi producenci. Podkreślono, że po okresie szybkiego wzrostu rynek osłabł. Polscy producenci lodów konsolidują się, szukają inwestorów.
Przeanalizowano dane statystyczne dotyczące rynku lodów w Polsce. Dane te dotyczą lat 1996-1999.
Celem badań była ocena jakości mikrobiologicznej lodów z rynku warszawskiego w aspekcie wymagań PN-99/A-86431 i rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 5 lipca 2002 r. (Dz.U. z 25 lipca 2002 r., Nr 117, poz. 1011). W 87 próbkach lodów pochodzących z różnych punktów sprzedaży na terenie Warszawy oznaczono liczbę drobnoustrojów ogółem i liczbę bakterii z grupy coli. W 97,7% próbek ogólna liczba drobnoustrojów nie przekraczała limitów podanych w PN (m = 5xl04; M = 2,5xl05 j.t.k./g) oraz w rozporządzeniu MRiRW (m = 1xlO5; M = 5xl05 j.t.k./g). W 86% próbek liczba bakterii z grupy coli nie przekraczała 10 j.t.k./g. W porównaniu z wymaganiami PN dla bakterii z grupy coli w lodach (m = 102; M = 103), 6 próbek lodów nie spełniło kryterium m, z czego w jednej próbce lodów została przekroczona wartość M. Rozporządzenie MRiRW zaostrza wymagania odnośnie liczby bakterii z grupy coli w lodach (m = 10; M= 100). Wedle tych kryteriów przekroczenie wartości m odnotowano w 10 próbkach lodów. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Evaluation of the Quality of Self-Manufactured Avocado Based Sorbets
51%
Celem pracy było wyprodukowanie na skalę laboratoryjną sorbetów na bazie awokado oraz ocena ich jakości. Wyprodukowano cztery sorbety różniące się dodatkiem stabilizatorów. We wszystkich wariantach zastosowano mango jako dodatek smakowy oraz poprawiający barwę. Wszystkie cztery sorbety zawierały taką samą zawartość awokado oraz mango. Zastosowano dodatek gumy guar oraz mączki chleba świętojańskiego w różnych wariantach i porównano otrzymane produkty do sorbetu bez dodatku stabilizatorów. Wykonano następujące oznaczenia: ocena organoleptyczna, ocena barwy, oznaczono kwasowość ogólną oraz potencjalną, topliwość, puszystość, zawartość polifenoli ogółem oraz zdolność zmiatania wolnych rodników. Ponadto przed zamrożeniem oznaczono gęstość przygotowanych mieszanek. Zespół oceniający najwyższą ocenę przyznał sorbetowi nr 2, w którym znajdował się 1% dodatek gumy guar. Ten wariant sorbetu z awokado charakteryzował się również najniższą topliwością oraz małą puszystością. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na ocenę organoleptyczną. Sorbety są tym rodzajem lodów, który charakteryzuje się dość niską puszystością, na poziomie poniżej 100%, najczęściej około 50%. Poziom puszystości lodów jest uzależniony od procesu produkcyjnego, a najbardziej od urządzenia zamrażającego. Mimo że wszystkie próbki były zamrażane w ten sam sposób, dodatek stabilizatora wpłynął na poziom napowietrzenia sorbetów. Badane produkty różniły się między sobą pod względem wyróżników fizykochemicznych oraz organoleptycznych, dodatek stabilizatorów wpływał istotnie na cechy sorbetów. Najlepszymi cechami charakteryzował się sorbet "2" z dodatkiem 1% gumy guar. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono wyniki badań preferencji konsumenckich oraz rynku lodów w Polsce. W tym celu przeprowadzono badania ankietowe jak również posłużono się wynikami badań innych autorów na temat rynku lodów w Polsce. Konsumenci preferują wciąż te same smaki lodów. Wyróżniają się tu lody o smaku śmietankowym, czekoladowym, truskawkowym i waniliowym. Konsumenci są jednak również ciekawi zupełnie nowych smaków. Rynek lodów w Polsce posiada jeszcze spory potencjał, wprowadzanie na rynek mniejszych opakowań lodów familijnych, jak również poprzez rozwijanie sieci lodziarni kawiarni działających na zasadzie franczyzy może pomóc zmniejszyć sezonowość w spożyciu lodów. Dominującym producentem lodów na polskim rynku jest koncern Unilever produkujący w Polsce lody pod marką Algida. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.