Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Identyfikacja klienta
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Jeszcze Polacy nie przyzwyczaili się do pierwszych masowo stosowanych zabezpieczeń biometrycznych w paszportach, a już za półtora roku czeka ich kolejna rewolucja. Również tym razem zastosowanie metod bioidentyfikacyjnych będzie dotyczyć paszportów.
2
Content available remote System identyfikacji wizualnej w kreowaniu wizerunku obszaru turystycznego
75%
Na wizerunek regionu składają się wrażenia, doznania i uczucia, które wywołuje on w otoczeniu. Wizerunek regionu nie jest czymś statycznym i trwałym, ale można go ciągle poprawiać, czyli kształtować i zmieniać. System identyfikacji wizualnej to element komunikacji marketingowej, którego nie powinien pomijać region przy kształtowaniu czy modyfikowaniu swojej tożsamości. Stanowi on jeden z filarów tożsamości miejsca, dając podstawę do kreowania i utrwalania wizerunku w sposób świadomy. Dlatego też przy konstruowaniu identyfikacji wizualnej należy dołożyć wszelkich starań, aby powstające u klientów skojarzenia utrwalały wizerunek, na jakim zależy obszarowi i umacniały przewagę konkurencyjną miejsca w wymiarze komunikacyjnym. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach firmy prześcigają się w tworzeniu modeli biznesowych oraz unikalnej i dopasowanej do klienta propozycji wartości. Obecnie klient jest coraz bardziej świadomy, wyedukowany, wie, czego chce i dużo trudniej zaskoczyć go nowym, świeżym, ciekawym produktem czy usługą. Dlatego naukowcy, badacze, konsultanci biznesowi poszukują metod, które pozwolą na lepsze poznanie obecnych i przyszłych potrzeb klienta, aby ten był coraz bardziej usatysfakcjonowany, a firmy mogły zarabiać, rozwijać ludzi i swoją działalność, a także tworzyć innowacje. (fragment tekstu)
Korzystać z nich może właściwie każdy, kto potrafi obsługiwać Microsoft Excel. Za pomocą kilku kliknięć możemy uzyskać mapy bogate w informacje na temat struktury wieku i płci oraz dochodów mieszkańców na danym terenie. (fragment tekstu)
Dobry model ratingowy daje bankom ogromne możliwości. Pozostaje pytanie – jak go zbudować? Odwiecznym problemem, któremu banki codziennie muszą stawiać czoło, jest decyzja o akceptacji bądź odrzuceniu klienta, podejmowana w oparciu o ograniczoną ilość informacji na jego temat. W takich sytuacjach przychodzą z pomocą systemy ratingowe. Pozwalają one na obiektywne ocenienie klientów oraz pomagają w podejmowaniu decyzji co do przyszłości relacji bank-klient. Poprzedni artykuł z naszej serii podkreślał znaczenie systemów ratingowych w zarządzaniu bankiem. Zwracał on również uwagę na ich szerokie zastosowanie poza obszarem ryzyka. Tym razem koncentruję się na tematach związanych z procesem budowy statystycznego modelu ratingowego dla klientów korporacyjnych, zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi. (abstrakt oryginalny)
Nie konieczność, ale wygoda spopularyzuje biometrię w Polsce. W krajach Unii Europejskiej już w przyszłym roku rozpoczną się pilotażowe programy płatności biometrycznych w największych sieciach sklepów detalicznych. W USA badana jest kolejna wygodna metoda biometrycznej identyfikacji klientów.
Po 2015 roku dokumenty biometryczne będą codziennością w krajach Unii Europejskiej, USA i Australii. Globalne wykorzystanie biometrii to również efekt zamachów terrorystycznych z ostatniej dekady.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przygotowuje się do wprowadzenia technologii biometrycznych w dokumentach obywateli. Jeden z polskich inżynierów chce opatentować system bioidentyfikacji oparty na komputerach kieszonkowych.
W niniejszym artykule omówiono cykl szkoleniowy dla menedżerów w ogólnopolskiej firmie handlowej. Scharakteryzowano działalność omawianej firmy. Zidentyfikowano ważny, nierozwiązany problem "uciekającej" wiedzy o klientach i w związku z tym zaproponowano cykl szkoleń. Przedstawiono ich cele, opis przebiegu oraz tematy omawianych szkoleń. Omówiono rezultaty, jakie osiągnięto w projekcie oraz zaproponowano dalsze działania.
W ostatnich latach popularność krajowych funduszy inwestycyjnych systematycznie wzrastała - przybywało nowych klientów, a aktywa sektora rosły w sposób bardzo znaczący. Początek roku 2008 nie był jednak zbyt łaskawy dla inwestorów, co odczuły również rodzime TFI notując często znaczny spadek wartości aktywów, spowodowany zarówno obniżeniem wartości składników portfeli, jak i wycofywaniem środków przez klientów. (abstrakt oryginalny)
Jednym z podstawowych dylematów związanych z wprowadzaniem orientacji marketingowej do uczelni, a zarazem najistotniejszą barierą, jest problem traktowania studentów jako klientów. Na pierwszy rzut oka oznacza to, że zgodnie z regułami marketingowymi uczelnia powinna zaspokajać wszelkie wymagania i oczekiwania swoich klientów. Postępowanie zgodne z hasłem "Klient nasz Pan" niepokoi jednak władze zarządzające szkołami wyższymi. Autorka rozważa trzy podejścia traktowania studenta: jako produktu, jako klienta i jako partnera. W artykule proponuje się traktowanie studentów jako klientów w kontekście usług profesjonalnych, jakimi są uczelnie i usługi edukacyjne przez nie oferowane. Tak więc zastosowanie marketingu w uczelni nie oznacza, że powinna ona dostosować swoje działania do wszystkich potrzeb i oczekiwań studentów, ale, że w kwestii podnoszenia jakości oferowanych usług te potrzeby powinny być brane pod uwagę oraz, że uczelnia powinna podejmować działania mające na celu podnoszenie poziomu satysfakcji - zbliżenie do siebie oczekiwań studentów i uczelni jako organizacji. Jednym z ważniejszych działań marketingowych uczelni powinno być nie tylko poznawanie oczekiwań studentów, ale również ich kształtowanie (edukowanie klientów). Poszukiwanie kompromisów powinno zamienić się w dialog pomiędzy uczelnią, a jej klientami, prowadzący do tworzenia pozytywnych relacji.(abstrakt oryginalny)
Sklep powinien spełniać funkcję magnesu przyciągającego potencjalnego nabywcę. Funkcję tę spełnia merchandising, czyli działania prowadzone w placówce handlowej, które polegają zarówno na właściwej ekspozycji towarów na półkach, jak i tworzeniu atmosfery sprzyjającej zakupom.
Kibice sportowi, nawet wspierający tę samą drużynę, w rzeczywistości stanowią grupę bardziej zróżnicowaną, niż może się to początkowo wydawać, i nie należy jej traktować jak jednorodną społeczność, której wspólną cechą jest obecność na meczu w co drugi weekend, Wyczerpująca wiedza o kliencie, umożliwiająca zbliżenie się do niego, zerwanie z anonimowością, a nawet włączenie go w życie organizacji i zagwarantowanie mu produktu wyjątkowego, dopasowanego do jego indywidualnych wymagań, to czynniki coraz bardziej istotne z punktu widzenia efektywnego zarządzania klubem sportowym.
Nieumiejętne przyjmowanie i nadużywanie leków może być groźne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Lek jest produktem, który musi być stosowany według określonych zasad, dlatego też konieczna jest szczególna ostrożność, dokładność i fachowość w formułowaniu działań promujących produkty lecznicze. Zgodnie z polskim ustawodawstwem niedopuszczalne jest nawet pośrednie kierowanie do pacjentów komunikatów o dostępnych na rynku lekach Rx (na receptę). Istotne jest więc, aby reklama produktów leczniczych kierowana do publicznej wiadomości nadzorowana była zarówno z perspektywy intencji podmiotu odpowiedzialnego, jak i pod względem faktycznego zasięgu reklamy. Choć z jednej strony tego rodzaju przepisy naruszają w pewnym stopniu prawo do informacji i wiedzy o możliwych sposobach leczenia chorób, ich oczywistym celem jest bezpieczeństwo pacjenta. Powyższym tłumaczyć należy wysoki stopień uregulowania przepisami prawa działalności promocyjnej firm farmaceutycznych, obrotu lekami, badań klinicznych, procesu produkcji, dystrybucji, przechowywania, sprzedaży oraz ustalania cen farmaceutyków. Lek, ze względu na specyfikę klienta, specyfikę procesu zakupu, szczegółowe uregulowania legislacyjne dotyczące między innymi sprzedaży i promocji jest produktem odmiennym od większości produktów dostępnych na rynku.(abstrakt oryginalny)
Współczesna strategia zarządzania w coraz większym stopniu opiera się na zasadach społecznej odpowiedzialności, w której interesariusz odgrywa główną rolę. Kształtowanie relacji, budowanie sieci współpracy na płaszczyźnie interesariusz - przedsiębiorstwo stanowi jeden z ważniejszych czynników osiągania celu przedsiębiorstwa. Artykuł przedstawia podstawy identyfikacji i klasyfikacji interesariuszy z otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego. Właściwe zidentyfikowanie ich potrzeb i oczekiwań, względem przedsiębiorstwa, pozwala na świadome kształtowanie relacji, budującej wartość dla przedsiębiorstwa i interesariuszy. (abstrakt oryginalny)
W nowocześnie zarządzanych szpitalach wykorzystuje się automatyczną identyfikację pacjentów, która ułatwia szybki dostęp do wszelkich informacji osobowych oraz stanu chorego. Celem artykułu jest zaprezentowanie uwarunkowań prawnych w Polsce, dotyczących kodowania danych pacjenta oraz przedstawienie praktycznych sposobów ich realizacji na tle zidentyfikowanych na drodze obserwacji i badań ankietowych rozwiązań stosowanych przez wybrane podmioty lecznicze w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Stosowane od ponad 40 lat na świecie i 25 lat w Polsce kody kreskowe GS1 stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej rzeczywistości. Obecnie trudno sobie wyobrazić zakupy w supermarkecie bez znajomego dźwięku, sygnalizującego odczyt kodu kreskowego z opakowania produktu. Przystępując do systemu GS1 nasz kraj stał się z jednej strony użytkownikiem standardów na rzecz automatycznego gromadzenia danych, a z drugiej strony uzyskał możliwość tworzenia różnorodnych rozwiązań, bazujących na standardach GS1, nie tylko w branży dóbr szybko ratujących. Jednym z obszarów, w którym kody kreskowe znalazły również zastosowanie w Polsce jest branża ochrony zdrowia, a zwłaszcza produkcja produktów leczniczych i wyrobów medycznych.(fragment tekstu)
Urządzenia skanujące odciski palców albo dno oka, ładowarki i czytniki kart mikroprocesorowych, klawiatury-piloty do obsługi haseł dostępu itp. już mogą być stosowane w bankowości. W artykule zaprezentowano mikroprocesorowe karty płatnicze, biometryczne metody identyfikacyjne, linie obsługi klienta, home i office banking oraz miejsce bankowości w Internecie.
Niniejsze opracowanie jest poświęcone problematyce nurtującej każdego przedsiębiorcę, mianowicie: jak pozyskiwać, utrzymywać i rozwijać stosunki z klientami. W związku z tym porusza takie zagadnienia, jak pojęcie współczesnego klienta (nabywcy) oraz strategie i instrumenty, jakie należy wykorzystać w zakresie pozyskiwania klientów, ich utrzymania, a następnie rozwijania stosunków z nimi. (fragment tekstu)
Zdaniem autora raportu, w obecnych warunkach rynkowych, przy bardzo dużej konkurencji między sieciami handlowymi, nie można mówić o przywiązaniu klienta do jednego sklepu. Klient ma możliwość porównywania ofert towarowych, usługowych i wartości dodanych, dzięki którym wybiera swój własny sklep. Na rynku handlu wielkopowierzchniowego zauważalna jest bardzo duża walka o klientów, sieci handlowe prześcigają się, przygotowując ciągle nowe propozycje, by w ten sposób przekonać do swojej, jedynej i niepowtarzalnej oferty. W tekście podano wyniki badań marketingowych dotyczące między innymi motywów wyboru sklepu i zwyczajów konsumentów.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.