Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Implants
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Leczenie implantoprotetyczne jest nieodzowną częścią nowoczesnej stomatologii. W celu osiągnięcia stabilnego estetycznie i funkcjonalnie rezultatu implantologia stanowi obecnie bardzo ważną terapeutycznie strategię pozwalającą zastąpić brakujące uzębienie. W obecnych czasach odbudowa braku pojedynczego zęba przy użyciu korony opartej na implancie jest podstawowym wskazaniem terapeutycznym. W pracy przedstawiono 2 przypadki czne. Implantolog powinien posiadać strategię leczenia, która oferuje satysfakcjonujące wyniki terapii połączone z wysoką skutecznością i przewidywalnością. Pacjentów zakwalifikowano do analizy na podstawie wywiadu medycznego, badania cznego oraz analizy zdjęć radiologicznych. Badania kliniczne obejmowały aktualny stan, potrzeby lecznicze uzębienia i przyzębia. W badaniach wykorzystano technikę rentgenowską - zdjęcia pantomograficzne oraz tomografię komputerową. Leczenie implantoprotetyczne obejmowało leczenie chirurgiczno-periodontologiczne, wszczepienie implantów, wykonanie uzupełnień stałych pełnoceramicznych. W prezentowanych przypadkach zastosowano implanty XIFNT firmy Biomet 3i oraz implanty S firmy Bego Semados. Badania materiałowe wykonano z wykorzystaniem skaningowej mikroskopii elektronowej oraz profilometrii optycznej. Badania mikroskopowe pokazały jednorodną, pasmową strukturę wszystkich badanych powierzchni. Ich chropowatość powierzchni jest ściśle określona i równomiernie rozmieszczona w celu dobrej osteointegracji. Takie pożądane charakterystyki uzyskano dzięki odpowiednio dobranym i wykonanym technikom piaskowania i trawienia.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Zastosowanie nanotechnologii w białostockich gabinetach stomatologicznych
84%
Najpopularniejsze w stomatologii nanocząstki, takie jak nanosrebro, nanozłoto, nanokrzemionka czy nanohydroksyapatyt znalazły zastosowanie między innymi w materiałach kompozytowych, masach wyciskowych, systemach wiążących, preparatach przeciwpróchniczych, a także w pastach do zębów. Produkty ulepszone dzięki nanocząsteczkom wykorzystywane są w niemal każdym gabinecie stomatologicznym, a dentyści chwalą różnorodne właściwości tych preparatów, takie jak: lepsze wyniki pracy, łatwa polerowalność, lepsze dopasowanie koloru, a także długotrwały efekt. Nanotechnologia w stomatologii w przyszłości będzie się rozwijała w takich obszarach jak implantologia, diagnostyka i leczenie raka jamy ustnej oraz nanoroboty dentystyczne. Stosowanie nanopreparatów w praktyce dentystycznej jest znacznie bardziej rozpowszechnione niż wskazuje polska literatura naukowa i popularno-naukowa oraz ogólna wiedza o nanotechnologii w społeczeństwie. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Implementation of Control Cards and Supporting Method in Production Engineering
84%
W artykule przedstawione zostały wybrane metody związane ze statystycznym sterowaniem procesami produkcyjnymi. Głównie skupiono się na kartach kontrolnych i analizie Pareto-Lorenza. Wskazane metody zastosowano do analizy stabilności procesu produkcji aparatu słuchowego firmy X (nazwy firmy nie podano ze względu na poufność danych produkcyjnych). Badania przeprowadzono w kilka miesięcy od uruchomienia linii produkcyjnej. Celem badań była identyfikacja rodzajów wad występujących w procesie produkcji oraz określenie skali tego zjawiska. Ostatecznie otrzymano wyniki zadowalające, tj. pomimo występujących błędów, analiza kart kontrolnych p wykazała, że proces produkcji aparatu słuchowego typu BTE (ang. Behind-The-Ear) był stabilny. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono charakterystykę materiałów fosforanowych przydatnych do wszczepienia w organizm człowieka w charakterze tkanki zastępczej. Omówiono ceramikę fosforanową i kompozyty, składnikami których są hydroksyapatyt i polimery. Szczególnym rozwiązaniem są powłoki z ceramiki fosforanowej nanoszone metodą plazmową na implanty metaliczne przeznaczone do zastosowań pracujących pod obciążeniem. Są nimi staw biodrowy, kolanowy, czy implanty dentystyczne. W oparciu o literaturę zacytowano niektóre zastosowania. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono cement i implanty szkłojonomerowe, do stosowania w otochirurgii, opracowane i wytworzone w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Leczenie niedosłuchu wymaga rekonstrukcji ubytków w łańcuchu kosteczek słuchowych w uchu środkowym w przypadkach patologicznych spowodowanych przewlekłymi stanami zapalnymi, urazem lub wadami wrodzonymi. Kliniczne badania zostały przeprowadzone w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. W artykule zaprezentowano wyniki tych długoterminowych badań. Zastosowanie materiałów szkło-jonomerowych jest najlepszym sposobem trwałego odtworzenia uszkodzonego układu przewodzącego w uchu środkowym, umożliwia szeroki zakres anatomicznych rekonstrukcji ubytków kostnych będących rezultatem procesów chorobowych lub usunięcia chirurgicznego. Anatomiczne rekonstrukcje pozwalają odzyskać pierwotną i optymalną funkcję leczonych struktur. Zastosowanie implantów szkło-jonomerowych znacząco skraca czas operacji. W jednakowym stopniu są one przydatne w leczeniu otochirurgicznym dzieci i dorosłych. (abstrakt oryginalny)
Szkło - ceramiczne materiały otrzymane na bazie szkieł krzemianowo-fosforanowych znajdują coraz szersze zastosowanie jako implanty kostne w medycynie rekonstrukcyjnej. Przedmiotem pracy jest określenie wpływu aktywacji mechanicznej polegającej na długotrwałym mieleniu zestawów surowcowych i szkieł na proces syntezy, spiekania i krystalizacji szkieł z układu SiO2 - P2O5 - CaO celem otrzymania drobnokrystalicznej bioaktywnej szkło - ceramiki. Procesy te najintensywniej przebiegają dla szkieł mielonych przez okres 2 godz. uzyskanych z zestawów aktywowanych przez 20 min. Aktywacja mechaniczna szkieł prekursorów zwiększa bioaktywność wytwarzanej z nich szkło - ceramiki. (abstrakt oryginalny)
Ważnym elementem oceny ryzyka w ubezpieczeniach na życie jest obserwacja osób o szczególnym stanie zdrowia. Jednym z takich stanów jest zapobieganie zawałom serca za pomocą stymulatorów serca. Celem artykułu jest ocena ryzyka w ubezpieczeniach na życie dla osób ze wszczepionym już stymulatorem serca. W skali kraju co rocznie wszczepia się ok. 20 tys. stymulatorów serca. Na potrzeby aktuarialne niezbędne są więc informacje będące podstawą kalkulacji składek dla tej grupy społecznej. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.