Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 57

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Implementation of information systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Celem tego artykułu jest przedstawienie prac nad wykorzystaniem systemu automatycznego wczytywania danych (OCR) w radomskim OIS. Przedstawiona zostanie również analiza jakości danych wczytanych w ten sposób. (fragment tekstu)
Equality is fundamental notion of logic and mathematics as a whole. If computer-supported formalization of knowledge is taken into account, sooner or later one should precisely declare the intended meaning/interpretation of the primitive predicate symbol of equality. In the paper we draw some issues how computerized proof-assistants can deal with this notion, and at the same time, we propose solutions, which are not contradictory with mathematical tradition and readability of source code. Our discussion is illustrated with examples taken from the implementation of the MIZAR system.(original abstract)
Dziedzina zarządzania procesami biznesowymi (Business Process Management - BPM) rozwija się bardzo dynamicznie. Od kilku lat przedsiębiorstwa zapoznają się z koncepcją BPM i realizują projekty mające na celu rozwiązanie "palących problemów z procesami biznesowymi", ewentualnie inicjują stosunkowo wąsko zakrojone projekty pilotażowe, aby zapoznać się z możliwościami systemów do zarządzania procesami biznesowymi (BPM Suite - BPMS) oraz określić ich potencjalne zastosowania. (fragment tekstu)
4
Content available remote Koszty w zarządzaniu projektami informatycznymi
75%
W zarządzaniu projektami informatycznymi niezbędna jest informacja o kosztach. Stanowią one czynnik brany pod uwagę w rachunku ekonomicznym stosowanym w gospodarowaniu ograniczonymi środkami. Ustalaniem i kształtowaniem kosztów są zainteresowani użytkownicy i wykonawcy zastosowań informatyki. Mają one decydujący wpływ na rezultaty ich działalności. Stanowią również podstawę do ustalania cen oraz prowadzenia wzajemnych rozliczeń między wykonawcami a inwestorami. Ogromne znaczenie kosztów skłania do starannego doboru źródeł, z których można pozyskiwać rzetelną informację o ich wysokości i zakresie potrzebną do zarządzania projektami informatycznymi.(fragment tekstu)
W związku ze wzrostem wymagań odbiorców i nasilającej się konkurencji wiele przedsiębiorstw dostrzega konieczność usprawnienia swojej działalności. Jednym z narzędzi służących usprawnieniu są systemy informatyczne. Podstawą każdego wdrożenia narzędzi informatycznych jest trafny ich dobór. W niniejszym opracowaniu pragnę przedstawić zmodyfikowaną przeze mnie literaturową procedurę wyboru gotowego systemu informatycznego. (abstrakt oryginalny)
Od początku marca 2017 r. ośmiu kluczowych menedżerów SKF Polska zostało na rok zastąpionych na swoich stanowiskach przez interim menedżerów, dzięki czemu mogą w pełni zaangażować się w pracę przy projekcie wdrożenia globalnego oprogramowania zarządczego. Interimowie nie tylko mają zapewnić realizację rutynowych zadań, ale też kontynuację projektów strategicznych. Dzięki współpracy z interimami zastępowani przez nich menedżerowie etatowi mają też możliwość rozwijania własnych umiejętności przywódczych. (fragment tekstu)
W artykule omówiono zagadnienia związane z wdrożeniami projektów IT w bankach. Zwrócono uwagę na zagrożenia i problemy związane z realizacja tego typu projektów.
W niniejszym rozdziale jako przykład programu transformacji zostanie wykorzystany globalny program wdrożenia systemu ERP (ang. Global ERP Rollout). Sam program będzie się składał z wielu podobnych projektów informatycznych oraz niejako wypływającej z nich transformacji procesów biznesowych realizowanych w zróżnicowanym środowisku organizacyjnym (spółki zależne tej samej organizacji korporacyjnej rozproszone geograficznie, posiadające wcześniej różne systemy i procesy, różną kulturę i regulacje prawne). Wraz ze wszystkimi otaczającymi projektami dotyczącymi tego samego systemu ERP program utworzy podportfolio projektów organizacji. Celem tego rozdziału jest budowa modelu otoczenia programu globalnego wdrożenia systemu ERP ze szczególnym uwzględnieniem interfejsów komunikacyjnych niezbędnych do prawidłowego osadzenia tego programu w organizacji. Praca jest częścią szerszych badań dotyczących wykorzystania pochodzącego z programowania podejścia obiektowego w zarządzaniu projektami, programami czy wręcz całym portfolio organizacji. Autor niniejszego rozdziału zbuduje mapę zewnętrznych zależności, a także zidentyfikuje interfejsy, które powinny pomóc zmniejszyć ryzyka programu pochodzące z jego otoczenia i zwiększyć wpływ programu po-przez usprawnienie transferu wiedzy oraz zarządzanie procesem uczenia się organizacji i zarządzania wiedzą. Przykładowy projekt będzie fuzją rzeczywistych doświadczeń, które autor zebrał w ciągu wielu lat pracy jako menedżer i konsultant, uczestnicząc w podobnych programach. Pomimo faktu, że implementacja będzie specyficzna dla danego projektu, można założyć, że proces i korzyści płynące z budowy modelu mogą być powielane również w innych typach organizacji. (fragment tekstu)
Artykuł porusza problematykę zastosowania technologii teleinformatycznych (ICT) w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Rozważania koncentrują się na roli oraz znaczeniu tych technologii w usprawnianiu procesów i zarządzaniu projektami biznesowymi, a tym samym kształtowaniu bezpieczeństwa współczesnych przedsiębiorstw. Dynamiczny rozwój ICT skutkuje możliwością ich praktycznego zastosowania w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstw. W artykule wyeksponowane są również efekty, jakie można uzyskać poprzez wdrożenie ICT w projektach biznesowych. Problemem badawczy przyjmuje brzmienie: Jakie są podstawowe efekty wdrażania technologii teleinformatycznych w projektach biznesowych w kontekście kształtowania bezpieczeństwa przedsiębiorstw? Cel poznawczy związany jest identyfikacją wybranych efektów zastosowania technologii teleinformatycznych w zarządzaniu projektami we współczesnych przedsiębiorstwach. Natomiast celem aplikacyjnym jest przedstawienie zasad praktycznego wykorzystania technologii teleinformatycznych w zarządzaniu projektami biznesowymi na zasadzie tzw. dobrych praktyk/zaleceń oraz wskazanie na korzyści i zagrożenia (zarówno organizacyjne, jak i biznesowe), wynikające z zastosowania technologii teleinformatycznych w zarządzaniu projektami - jako podstawy dla działań związanych z kształtowaniem bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Główną metodą empiryczną było studium przypadku. Badanie opierało się o analizę wielu przypadków (tzw. multiple case study). W badaniu wykorzystano także metodę analizy i syntezy. Badanie jakościowe w formie studiów przypadku objęło grupę sześciu przedsiębiorstw (zajmujących się albo świadczeniem usług albo produkcją). Profile działalności tych podmiotów były zróżnicowane i obejmowały branże: budowlaną, energetyczną, paliwową, finansową, transportową oraz wnętrzarską. Przedsiębiorstwa zostały uwzględnione w badaniu ze względu na kryterium prowadzenia projektów biznesowych i wdrażania technologii teleinformatycznych wspierających tę działalność. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Znaczenie etapu testowania systemu w metodyce wdrożenia mCRM
75%
Wdrożenie systemu mCRM (mobile Customer Relationship Management) w przedsiębiorstwie musi przebiegać zgodnie z przyjętą metodyką. Jest to proces skomplikowany i często muszą być spełnione odpowiednie warunki, aby zakończył się on powodzeniem. Jednym z nich jest prawidłowo przeprowadzony etap testów systemu. Celem opracowania jest określenie znaczenia tego etapu w procesie implementacji mobilnego systemu CRM. Na podstawie analizy literatury ukazano niezbędne elementy procesu testowania. Następnie przeanalizowano ten proces w dwóch przypadkach wdrożeń systemów mCRM i określono jego wpływ na powodzenie projektu. Badanie dokumentacji wdrożeniowej, wywiady pogłębione z członkami zespołów roboczych oraz obserwacja uczestnicząca pozwoliły na określenie tego etapu jako kluczowego. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest diagnoza stanu obecnego rynku RFID w Polsce w świetle rozwoju badań i zastosowań komercyjnych na świecie z przedstawieniem kierunków rozwoju i obszarów polskich aplikacji. Wykorzystano wywiady oraz kwerendę zasobów internetowych. Badano polskie jednostki nauki (szkoły wyższe i instytuty), biblioteki, przedsiębiorstwa bez wyłączania branż (w tym banki) oraz jednostki rządowe i samorządowe. Badania zakończono 30.07.2011. Rynek RFID w Polsce jest w początkowej fazie rozwoju, o czym świadczą nieliczne i nieskomplikowane wdrożenia. Przewiduje się wzrost dynamiki rozwoju. Przedsiębiorcy mają niewystarczające wsparcie ze strony jednostek badawczych i naukowych. Obecnie jest niewiele wdrożeń przede wszystkim w bibliotekach i szeroko pojętej logistyce firm produkcyjnych. Określono obszary wdrożeń, co stanowi wskazówki co do kierunków rozwoju rynku i obszarów implementacji RFID. Określono również stan wiedzy i badań, przez co wskazano potrzebę stymulacji nauki i jej kooperacji z biznesem w zakresie RFID. Konieczne jest przełamanie barier i nawiązanie współpracy biznesu z nauką. (abstrakt oryginalny)
Artykuł charakteryzuje wdrożenia systemów informatycznych, czyli nieustanną próbę balansowania pomiędzy: wielkością budżetu, zakresem realizowanych funkcjonalności oraz czasem poświęconym na realizację. Autor podkreśla szczególne znaczenie zasobu czasu, jako kluczowego czynnika mającego wpływ na rentowność inwestycji w IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Celem niniejszego opracowania jest próba scharakteryzowania koncepcji "czasowego" progu rentowności (TBEP) wdrożeń systemów informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach, a więc sposobu określenia, po jakim czasie eksploatacji systemu nastąpi zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych, a zatem kiedy przedsięwzięcie informatyczne zacznie generować zyski. Autor podejmuje także próbę odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób długość czasu wdrożenia systemu informatycznego w przedsiębiorstwie wpływa na moment osiągnięcia progu rentowności oraz jaki wpływ wywiera proces wdrożeniowy na poziom tzw. czasowego wskaźnika bezpieczeństwa eksploatacji systemu (TMSES). (abstrakt oryginalny)
Silna pozycja przedsiębiorstwa uzależniona jest w głównej mierze od liczby zadowolonych klientów. W dobie globalizacji i silnej konkurencji utrzymanie klienta jest bardzo trudne. Wysoka jakość oferowanych wyrobów często nie wystarcza - klient oczekuje dużych rabatów, sprawnej obsługi oraz szybkiego reagowania na zmiany rynku. System informatyczny w znaczący sposób porządkuje przepływ informacji wewnątrz firmy. W artykule przedstawione zostaną korzyści z wdrożenia systemu oraz przytoczone zostaną wyniki badań dotyczących przedsiębiorstw, w których wdrożono system klasy ERP. (abstrakt oryginalny)
Żeby spełnić oczekiwania zleceniodawców w aktualnej sytuacji gospodarczej oraz osiągnąć satysfakcjonujące wyniki finansowe, globalni liderzy 3PL widzą wyraźnie potrzebę transformacji swojego biznesu. Dążąc do stworzenia innowacyjnego modelu biznesu, przykładają odpowiednią wagę do rozwoju technologii, w tym nowoczesnych systemów informatycznych. Znajduje to odzwierciedlenie w strategii rozwoju firmy. Każde z rozpatrywanych przedsiębiorstw jest w trakcie realizacji projektu wdrażania supernowoczesnych systemów informatycznych w skali globalnej. Systemy te nie tylko pozwalają na osiągnięcie wysokiego stopnia standaryzacji procesów, ale również są wystarczająco elastyczne, by wspomagać realizację indywidualnych wymagań klienta. Jest to niezbędna inwestycja, która pozwoli umocnić pozycję rynkową liderów.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Informatyzacja wymiaru sprawiedliwości
75%
Niniejszy tekst wygłoszony został 9 października 2010 roku przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego na inauguracji roku akademickiego 2010/2011 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. W wykładzie tym omó - wiono inicjatywy legislacyjne Rządu RP zmierzające do informatyzacji procedur w polskim wymiarze sprawiedliwości. Poruszono też projekty nowelizacji takich ustaw jak Kodeks spółek handlowych, o Krajowym Rejestrze Sądowym i innych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.
Przedstawione w niniejszym artykule zmiany występujące w strukturze organizacyjnej zorientowanej procesowo są wyrazem zarysowującej się prawidłowości polegającej na: ograniczaniu "silnej" hierarchii, decentralizacji władzy, upodmiotowieniu pracowników, poszerzaniu specjalizacji jednostek organizacyjnych, współistnieniu wielu mechanizmów koordynacji, informatyzacji usprawniającej system informacyjny organizacji, zwiększaniu elastyczności oraz akcentowaniu komunikacji poziomej. Zmiany te odpowiadają organicznym i sieciowym modelom struktur organizacyjnych i stanowią odpowiedź na zmienne i nieprzewidywalne otoczenie, w którym funkcjonują współczesne przedsiębiorstwa. Wydaje się, że ten kierunek zmian staje się jednym z zasadniczych czynników uzyskania przez przedsiębiorstwo przewagi konkurencyjnej. (fragment tekstu)
19
Content available remote Zarządzanie ryzykiem związanym z dopasowaniem systemu ERP do organizacji
75%
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie zagrożeń wynikających ze zmian programistycznych dokonanych w standardowym systemie klasy ERP w trakcie procesu dostosowywania zakupionego pakietu do organizacji oraz analiza możliwoćci minimalizacji ryzyka z tym związanym. W pierwszej częćci artykułu zdefiniowano pojęcie projektu wdrożeniowego, a także opisano mechanizm przeprowadzania modyfikacji standardowego oprogramowania wspomagającego zarządzanie w przedsiębiorstwie. Druga częćć skoncentrowana jest na identyfikacji ryzyka powiązanego z modyfikacjami, jego ocenie oraz proponowanych metodach zapobiegawczych. Tabela zbiorcza zidentyfikowanych zagrożeń została przygotowana na podstawie opracowań fachowych zajmujących się tematyką implementacji systemów klasy ERP w przedsiębiorstwach oraz obserwacji własnych autorki zgromadzonych podczas wieloletniej pracy na projektach wdrożeniowych.(abstrakt oryginalny)
Zintegrowany system informatyczny to aplikacja o wysokim stopniu skomplikowania, zawierająca szereg funkcji pozwalających na kompleksowe wsparcie podstawowych procesów gospodarczych zachodzących w przedsiębiorstwach. Niemniej jednak jego dostosowanie do specyfiki danego podmiotu wymaga przeprowadzenia procesu wdrożenia. Co do zasady działalność konsultantów wdrożeniowców w tym zakresie powinna być prowadzona zgodnie z opracowaną i sformalizowaną metodyką wdrożenia. Wskazane jest, aby metodyka charakteryzowała poszczególne etapy procesu wdrożenia z uwzględnieniem zadań, kompetencji oraz odpowiedzialności dostawcy oprogramowania oraz klienta. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie metodyki wdrożeniowej opracowanej i stosowanej przez firmę BPSC SA − producenta systemu Impuls 5. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.