Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Impulse products market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dotychczasowe badania nad zakupami impulsywnymi sugerują istnienie indywidualnych różnic w zakresie skłonności do takiego sposobu kupowania. Niniejszy artykuł prezentuje wyniki badań, których celem była konstrukcja i weryfikacja wielowymiarowej skali do pomiaru skłonności do kupowania impulsywnego (SKI). Skala ta składa się z pięciu podwymiarów, reprezentujących emocje związane z zakupami, poczucie nacisku podczas zakupów, przyjemność z nich czerpaną, odczuwanie żalu pozakupowego i brak rozwagi podczas kupowania. Do weryfikacji struktury czynnikowej nowej skali wykorzystano zarówno eksploracyjną, jak i konfirmacyjną analizę czynnikową. Wyniki badań walidacyjnych przeprowadzonych na kilku zróżnicowanych grupach osób badanych wskazują na zadowalającą rzetelność nowej skali, ocenianą jako spójność wewnętrzna i stabilność bezwzględna, oraz na jej dobrą trafność zewnętrzną. (abstrakt oryginalny)
Czym są zakupy impulsywne, co mogą zrobić praktycy marketingu, żeby je pobudzić?
Zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie rynek słonych przekąsek, tzw. sneksów rozpatruje się w powiązaniu z rynkiem piwa, ponieważ ich sprzedaż jest w zasadzie pochodną sprzedażu tego napoju. Rynek słonych przekąsek, zwłaszcza w Rosji to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku spożywczego.
Przedstawiono raport dotyczący polskiego rynku produktów impulsowych. Za dobra impulsowe uznaje się m.in.: baterie, parafarmaceutyki, długopisy, papierosy, alkohol, zabawki, artykuły spożywcze (lody, słone przekąski, napoje, słodycze). Uwaga raportu w większości została skupiona na słodyczach. Badania przeprowadzone przez firmę Master Foods dowodzą, że 70 procent wszystkich kupowanych słodyczy to wynik działania impulsowego, a tylko 30 procent to zakupy wcześniej zaplanowane.
Dania gotowe, np. zupy w puszkach lub torebkach znane były w Polsce od lat. Jednak obecnie asortyment dań szybkich na rynku jest nieporównywalnie większy i bardziej zróżnicowany. Bogatsze są także walory smakowe produktów. Pomimo to początek nowego wieku oznaczał skurczenie się tego rynku w Polsce. Powodem była niewystarczająca zasobność portfela konsumentów i schłodzenie gospodarki.
Rynek słonych przekąsek w Polsce i Europie ma wąską paletę wyrobów. Składa się z pięciu segmentów, z których w naszym kraju dominują trzy: chipsy ziemniaczane, ekstrudowane chrupki kukurydziane oraz słone paluszki, precelki i krakersy. Zdecydowanie mniejszymi segmentami są orzeszki i popcorn. Prognozy w tej dziedzinie wydają się być dość optymistyczne.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.