Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Income method
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
W artykule ukazano klasyfikację metod wyceny przedsiębiorstwa. Przedstawiono i poddano analizie stosowane metody wyceny przedsiębiorstw oraz przy uwzględnieniu cech dobrej wyceny zaproponowano metodykę wyceny według koncepcji MDR, która w szerokim spektrum mierzy efektywność działań przedsiębiorstwa przez pryzmat wartości firmy. Jednocześnie przedstawiono przyczyny współczesnego kryzysu zaufania do metodologii wyceny przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
Praca prezentuje wycenę gruntu leśnego w podejściu dochodowym. Badania przeprowadzono na danych z lat 2010-2012, pochodzących z wybranego Nadleśnictwa położonego w Beskidach. Wartość gruntu leśnego na siedlisku las górski wyniosła 10300 zł/ha. Stanowi to 0,8 przeciętnej ceny gruntów rolnych w okolicy. Iloraz wartości gruntu leśnego do wartości drzewostanów modelowych w wieku od 45 do 110 lat wynosi od 0,7 do 0,1, a w stosunku do wartości drzewostanów rzeczywistych od 0,7 do 0,2. Z praktycznego punktu widzenia obliczenie stałych krzywych wartości gruntu leśnego na liczniejszym materiale i zastosowanie ich zamiast stawek podatkowych ułatwiłoby i urealniłoby obliczanie wartości gruntu leśnego. (abstrakt oryginalny)
Omówiono prawne ramy budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Przedstawiono analizę stanu i możliwości zastosowania nowoczesnych metod planowania (metoda historyczna, metody planowania budżetowego, metody mieszane) i budżetowania w tym sektorze.
Celem artykułu jest analiza metodologii pomiaru dochodów ludności rolniczej w ujęciu rachunków makroekonomicznych obliczanych w systemie rachunków narodowych oraz ustalanych przez agregację danych mikroekonomicznych w ramach budżetów gospodarstw domowych GUS i rachunkowości rolniczej IERiGŻ. Zamierzeniem badawczym jest przede wszystkim ocena wiarygodności uzyskanych na ich podstawie informacji o dochodach. (fragment z tekstu)
Autor omówił dochodowe metody wyceny przedsiębiorstw dla potrzeb inwestorów tj. kalkulację wartości poprzez dywidendy, zyski i discounted cash flows (DCF).
W artykule powraca się do zagadnienia, które niegdyś żywo interesowało teoretyków rachunkowości. Była to kwestia pomiaru PKB oraz technicznej i metodologicznej współpracy z ekonomistami w celu stworzenia teorii i zorganizowania odpowiedniego systemu działającego z bezpośrednim uwzględnieniem danych ze sprawozdawczości finansowej. Przegląd dostępnej bibliografii wskazuje na nikły udział przedstawicieli rachunkowości w opracowaniu obecnego systemu pomiaru PKB, ze względu na kontrowersje terminologiczne, a także wybór metody mało sposobnej do integracji z systemami rachunkowości. Rozważania autora prowadzą do stwierdzenia, że skoro rynkowa cena finalnych produktów pokrywa koszty i zyski, zatem metoda kosztowa jest naturalna dla konstrukcji systemu pomiaru PKB zintegrowanego z systemami rachunkowości. Możliwe jest stworzenie systemu, który zapewnia pomiar aktywności ekonomicznej państwa, sumując dane z odpowiednio dostosowanego rachunku zysków i strat. (abstrakt oryginalny)
7
67%
Celem artykułu jest analiza potencjału dochodowego konsumentów piwa w kontekście jego wpływu na rentowność wiodących producentów tego alkoholu w Polsce. Na tle zmian zachodzących w dynamice rynku i zachowaniach konsumentów wykazano istnienie związku pomiędzy rentownością prowadzonej działalności a sytuacją społeczno-ekonomiczną gospodarstw domowych. Badania oparto na analizie sprawozdań finansowych liderów rynku piwowar-skiego, w której wykorzystano wskaźniki rentowności, w tym EVA, raporty statystyczne oraz wewnętrzne materiały przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.