Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 309

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Industrial goods market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki finansowe za pierwsze dwa miesiące br. efektu połączenia firm Polifarb Cieszyn i Polifarb Wrocław nie były najlepsze. Nastąpił wzrost kosztów na skutek zgrania dwóch odrębnych i w znacznym stopniu pokrywających się systemów dystrybucji a także koszty administrowania organizmu składającego się z dwóch oddalonych od siebie zakładów. W następnym miesiącu jednak fuzja zaczęła działać.
Decyzje nabywcze klientów na rynku dóbr przemysłowych mają bezpośredni wpływ na przyszłość zarówno nabywcy, jak i dostawcy, a pośrednio oddziałują także na rynek konsumencki. Przedmiotem przedstawionej tu analizy jest wpływ, jaki na proces podejmowania decyzji o zakupie ma postawa lojalności wobec dostawcy. Zakres rozważań został ograniczony do strony popytowej rynku maszyn i urządzeń. W opracowaniu wykorzystano stanowisko prezentowane przez literaturę z dziedziny marketingu, psychologii ekonomicznej oraz obserwacje własne autorki. (fragment tekstu)
Pokazano stopień powiązania gospodarek w zakresie wymiany handlowej. Dokonano próby analizy charakteru struktury wymiany handlowej krajów odniesienia z partnerami w poszczególnych częściach świata. Uwzględniono klasyfikację ONZ i dane z bazy OECD STAN.
Na początku lat 90. XX w. rozpoczął się w Polsce proces transformacji systemu społeczno-ekonomicznego. Jednocześnie przekształcenia objęły całą gospodarkę i wraz z nią również sektor dóbr przemysłowych. Procesy transformacyjne spowodowały, że rynek stał się weryfikatorem działalności gospodarczej. Zmieniły się przedsiębiorstwa przemysłowe i zasady ich funkcjonowania, a w ślad za tym istotnemu przewartościowaniu uległo podejście do obsługi rynków docelowych. Działalność marketingową można zatem rozpatrywać jako wiązkę procesów decyzyjnych, wykonawczych i kontrolnych, wplecionych w ciągły proces funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwanych strategicznym planowaniem marketingowym. Podejście to umożliwia analizowanie przebiegu zarządzania marketingiem jako ciągu zachodzących na siebie kolejnych faz tego procesu. Dokonujące się zmiany systemowe podniosły w istotny sposób rangę pracy służb marketingowych, jak również podwyższyły wymagania stawiane menedżerom marketingu dóbr przemysłowych. Kluczowym zagadnieniem stało się sprawne i właściwe organizowanie procesów strategicznego planowania marketingowego. (abstrakt oryginalny)
Udział przemysłu chemicznego w sprzedaży całego przemysłu uważany jest za jeden z mierników rozwoju gospodarczego, wiele zaś gałęzi chemii - za niosące postęp techniczny. Polski przemysł chemiczny jest sprywatyzowany w około 3/4. Jednak firmy państwowe, które legitymują się największym potencjałem produkcyjnym dają blisko 50 procent łącznej wartości sprzedaży przemysłu.
Celem artykułu jest przedstawienie obszarów największych zbieżności i dysproporcji w zakresie stosunków przemysłowych w UE. Artykuł ma także na celu zdefiniowanie przyczyn takiej sytuacji oraz określenie wpływu kryzysu gospodarczego na kształt tych stosunków i dążenie do ich konwergencji. Opracowanie składa się z trzech zasadniczych części i podsumowania. W punkcie drugim omówiono proces tworzenia europejskiego wymiaru stosunków przemysłowych i dialogu społecznego. Kolejna część poświecona została kwestii partycypacji pracowniczej w zarządzaniu przedsiębiorstwem jako obszarowi stosunków przemysłowych o największym zasięgu konwergencji. Szczególny nacisk został tutaj położony na dualny system reprezentacji pracowników w przedsiębiorstwie w postaci związków zawodowych i rad pracowników oraz na Europejskie Rady Zakładowe. W punkcie czwartym przeanalizowano zaś największe dysproporcje między starymi i nowymi krajami UE, które dotyczą poziomu "uzwiązkowienia" oraz zasięgu i poziomu zawierania układów zbiorowych. (abstrakt oryginalny)
Rynek armatury sanitarnej do 1997 r. rozwijał się pomyślnie. Rok później było widać pierwsze symptomy zmian, w 1999 r. może niestety nastąpić gwałtowny spadek popytu. Dopóki polscy producenci nie zaczną ulepszać technologii swych produktów, rynek ten może przegrać z podobnymi artykułami sprowadzanymi przez zagraniczne firmy z Europy Zachodniej.
W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tysięcy myśliwych. Łowiectwo nie ogranicza się jedynie do odstrzału zwierzyny łownej, ale jest powiązane z wypełnieniem rytuałów myśliwskich, ochroną przyrody oraz pracą na rzecz gospodarki łowieckiej. Zostać myśliwym nie jest łatwo, ale mimo niemałej liczby myśliwych rynek sprzętu dla nich uważa się za chimeryczny. Chroni go wysokie cło oraz podatek akcyzowy na broń, co czyni ją towarem luksusowym. Dlatego tylko niewielki odsetek myśliwych w Polsce dokonuje systematycznych zakupów nowinek sprzętowych.
Celem niniejszego opracowania jest ukazanie - poprzez wyniki badań rynkowych - podstawowych obszarów zwiększających konkurencyjność przedsiębiorstw działających na rynku dóbr przemysłowych. Rynek ten, często niedoceniany, jest niezwykle atrakcyjnym polem działania dla wielu firm, które wykorzystując pojawiające się luki oraz niezagospodarowane obszary, osiągają szybki wzrost i rozwój. Małe, lokalne przedsiębiorstwa, funkcjonujące w ograniczonym obszarze, w sprzyjających warunkach mogą znaleźć dużego kooperanta, co stanie się podstawą ich rozwoju. Sprzyja temu również postawa dotychczasowych kooperantów, wywodzących się z przedsiębiorstw państwowych, które nie zawsze elastycznie działają w odpowiedzi na wymagania i życzenia klientów. (fragment tekstu)
Artykuł analizuje pracę spółki Atlas, jej system dystrybucji, marketing, pozycję na rynku.
Polski rynek wędkarski zaskakuje swoją różnorodnością i wyrafinowaniem. Począwszy od 1990 r. corocznie podwaja się w tej branży obroty. Do 2000 r. przemysł ten ma szansę sięgnąć pułapu 240-250 mln USD. Polskie wędkarstwo nie ma więc już kompleksów "biedniejszego kuzyna" Europy, a polski rynek wędkarski znajduje się już w europejskiej czołówce.
Uczestnikami rynku dóbr przemysłowych są jednostki organizacyjne (przedsiębiorstwa i instytucje) kupujące dobra i usługi przemysłowe w celu ich dalszego przetworzenia na inne dobra lub w celu ich odsprzedaży. Efektywne zarządzanie procesem zakupu w przedsiębiorstwie stanowi centralne zagadnienie marketingu dóbr przemysłowych, prowadzi bowiem do minimalizacji kosztów przy wzroście wydajności pracy i poziomu produkcji. O wadze zakupu przemysłowego świadczy coraz większe zainteresowanie tematyką efektywnego zarządzania zakupami. Przedsiębiorstwa prowadzące politykę obniżania kosztów poprzez efektywniejsze decyzje zaopatrzeniowe muszą w zależności od rodzaju transakcji, klasy zakupu i fazy procesu, optymalnie kształtować proces zakupu i sprzedaży. Coraz większe znaczenie zdobywa umiejętne włączenie partnera transakcji w tworzenie rozwiązania problemu. Marketing partnerski udowadnia, że relacje między dostawcami a nabywcami odgrywają ważną rolę nie tylko w procesie zaopatrzenia, ale w powodzeniu całej strategii rynkowej przedsiębiorstwa. Partnerstwo staje się środkiem osiągnięcia celu i misji przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Pomimo dynamicznie rozwijającego się rynku usług teleinformatycznych, tradycyjne urządzenia służące do przesyłania informacji, jakim są faksy, zupełnie się dobrze sprzedają na rynku polskim. Prawie wszystkie znane światowe firmy działające w Polsce i oferujące elektroniczny sprzęt biurowy mają także takie urządzenia w swoich ofertach handlowych.
Przemysł chemiczny osiągnął w roku 2000 wyniki lepsze od przeciętnych uzyskanych przez cały przemysł krajowy. Wskaźnik wzrostu wartości produkcji tego przemysłu był wyższy niż w przemyśle maszynowym, spożywczym, odzieżowym i meblowym.
Rok 2000 był korzystny dla producentów zegarków w świecie. Według szacunków produkcja gotowych zegarków, mechanizmów napędzających oraz innych części wyniosła 1,5 mld sztuk i była warta 18-20 mld franków szwajcarskich. Sami szwajcarscy producenci zarobili ponad połowę tej sumy.
Opracowanie omawia istotę i podstawowe warianty strategii konkurencji w handlu. Przedstawiono uwarunkowania wyboru strategii konkurencji przez pośrednika handlowego na ryku przemysłowym oraz dokonano przeglądu koncepcji budowania strategii konkurencji.
W ciągu minionej dekady nastąpiły istotne przetasowania wśród największych producentów maszyn budowlanych. Na pierwsze miejsce awansowały USA, trzecie zajmuje Japonia, natomiast drugie - kraje UE, wśród których prymat wiodą Niemcy i Wielka Brytania.
Celem opracowania jest ukazanie wybranych aspektów marketingowych sprzedaży mebli produkowanych w Polsce na rynku niemieckim. Autor przedstawia główne stymulatory i hamulce tego eksportu, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów dystrybucji i logistyki tych wyrobów.
Według różnorodnych szacunków, w ostatnich latach w Polsce zużywa się rocznie 200-220 mln sztuk baterii rozmaitych typów. Jednakże w roku 2001 ich sprzedaż zmalała, pomimo rosnącej liczby urządzeń, w których są one stosowane. Zjawisko to przyczyniło się do zmiany struktury sprzedaży tych artykułów.
Kostrzyn Paper SA jest największym w Polsce producentem papierów offsetowych oraz drugim co do wielkości producentem papierów graficznych. Jej sztandarowym produktem są wysokiej jakości niepowlekane bezdrzewne papiery graficzne marki amber do druku książek, albumów oraz materiałów promocyjnych.
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.