Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inertia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Istnieje zbiór czynników, ograniczających strukturalne zmiany w organizacji. Inercja strukturalna ma miejsce, jeżeli organizacja dokonuje zmian adaptacyjnych, lecz zbyt wolno. Twierdzenie, że organizacyjna struktura podlega znacznej sile inercji, nie oznacza, że organizacje nigdy się nie zmieniają. Oznacza to raczej, że organizacje stosunkowo wolno reagują na pojawienie się w otoczeniu zagrożeń i możliwości. Warunki doboru sprzyjają tym organizacjom, które charakteryzują się wysokim poziomem niezawodności i racjonalnym poziomem kontrolowalności. Zapewnienie warunków dla niezawodnej i przewidywalnej działalności umożliwia precyzyjne odtwarzanie struktury. Organizacja płaci za to cenę inercji strukturalnej. W ten sposób, jeżeli proces doboru sprzyja niezawodnym, kontrolowalnym organizacjom, sprzyja organizacjom o wysokim poziomie inercji.(abstrakt oryginalny)
W pogoni za sukcesem w biznesie każdy menedżer dokonuje wyboru i podejmuje działania, które w konsekwencji mogą wspomagać, ale także utrudniać rozwój przedsiębiorstwa. Kiedy zmieniają się uwarunkowania, menedżer powinien zmieniać swoje stereotypy, jeżeli chce, aby jego firma kontynuowała rozwój. Zarządcze stereotypy określają kierunek przyszłego rozwoju organizacji. Pozwalając menedżerom na osiąganie dobrych rezultatów, nakładają także pewne ograniczenia. Radykalne zmiany w otoczeniu mogą zdeprecjonować tradycyjną formułę sukcesu. Menedżerowie dostrzegają zachodzące zmiany, lecz próbują reagować na nie, nie wychodząc poza ramy dominującej formuły sukcesu lub jeszcze bardziej zamykają się w niej. Takie zachowanie, kiedy nawet na radykalne zmiany próbuje się odpowiedzieć w tradycyjny sposób, można określić jako aktywną inercję. (abstrakt oryginalny)
The recent crisis is banking crisis at its roots. An opening observation says that as far as policy response in the EU in the shape of the banking union concerned the multigovernmental negotiations seem to have failed to change common law in relevant respects. The question is posed what reasons for such institutional inertia might be. The premise of the research is looking at lobbying activities of pan-European economic agents at European level, transnational banks included. Thus the paper draws from theoretical perspective offered by political economy. The review of empirical findings adds an observation that at time of introducing the banking union circumstances existed under which lobbying activities might have been intensified. The paper concludes that institutional inertia in the EU-response to the banking crisis can be explained by intensity and power of interest representation as confronted with a rather soft stance of major European institutions involved in decision-making process. (original abstract)
Artykuł poświęcony jest zjawisku inercji ekonomicznej. Autor opracowania przeprowadził dostatecznie szczegółowe badania inercji ekonomicznej, na podstawie których można w porę ujawnić szkody dla gospodarki wynikające z różnych reform gospodarczych czy szoków gospodarczych, a także nakreślić kierunki dalszego wzrostu gospodarczego i zrównoważony rozwój gospodarczy. W swoich pogłębionych badaniach nad pojęciem inercji ekonomicznej autor wprowadził do użytku i zastosował nowe pojęcia pewności, niepewności, niewystarczalności i redundancji inercji ekonomicznej. Autor wyróżnił aż cztery poziomy złożoności niepewności inercji ekonomicznej. Badania empiryczne opierają się na modelu wpływu dotacji na gospodarkę. Model badawczy pokazuje, że korzystanie z dotacji obniża cenę równowagi rynkowej. Innowacyjne firmy tracą motywację do dążenia do zrównoważonego wzrostu gospodarczego i zapewnienia konkurencyjności. W tym przypadku zjawisko inercji ekonomicznej jest oczywiste i pozbawia przedsiębiorstwa bodźców do wykorzystywania innowacji w celu zapewnienia wzrostu gospodarczego. Tym samym dotacje jako system bodźców i wsparcia w strategicznym aspekcie zwiększania konkurencyjności mają negatywny wpływ na gospodarkę kraju.(abstrakt oryginalny)
Wychodząc od pojęcia inercji w ogóle, autor zajmuje się inercją w procesach mikro- i makroekonomicznych.
7
Content available remote Znaczenie inercji inflacji przy podejmowaniu optymalnych decyzji
84%
Celem pracy jest analiza teoretyczno-empiryczna problemu opóźnień w dostosowaniu ceny papieru wartościowego do zmian w zbiorze informacji rynkowych, w kontekście polskiego rynku kapitałowego oraz pomiar szybkości dostosowania cen akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w grupie 20 spółek, notowanych w okresie styczeń 2007-grudzień 2012.(fragment tekstu)
Referat ma na celu pokazanie oporu wobec zmian organizacyjnych w dwóch różnych perspektywach: indywidualnej i organizacyjnej. Podkreślono znaczenie siły i skali oporu wobec zmian, jako jednego z czynników wpływających na powodzenie procesu zmian. Autor powołał się również na odniesienia do polskich warunków restrukturyzacyjnych.
Jak wynika z badań wielu młodych ludzi byłych osiedli PGR-owskich nie widzi możliwości rozwiązania własnych problemów. Brak pracy i perspektyw życiowych tylko w niewielkim stopniu przyczynił się do migracji ludzi młodych do miast, zaś większą mobilność i inicjatywę przejawiają tylko szczególnie aktywne jednostki.
Rozwiązanie PGR-ów zburzyło lub przynajmniej zakłóciło porządek życia ich mieszkańców. Wymusiło to na byłych pracownikach nowe metody postępowania, aby radzić sobie w nowych warunkach. Artykuł niniejszy poświęcony jest właśnie temu zagadnieniu, przy czym oparto go na badaniach ankietowych.
W marketingu występują dwa wyjątkowo niebezpieczne rodzaje podejścia strategicznego do komunikacji. Pierwsze z nich to nadmierna inercja i bierność. Drugie jednak, bardziej ryzykowne ociera się o ułańską fantazję. Przykładów, iż takie podejście często źle się kończy, nie trzeba szukać w podręcznikach. W takim wypadku specjaliści PR powinni być ostatnią instancją zdrowego rozsądku, którzy powinni powiedzieć "stop" i uratować markę przed wizerunkowym kryzysem. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.