Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Infrastruktura systemów informatycznych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł podejmuje problem wpływu usług cloud computing na efektywność ekonomiczną przedsiębiorstw. Zwraca się przede wszystkim uwagę na korzyści, jakie one odnoszą, zwłaszcza możliwość elastycznego korzystania z zasobów chmury obliczeniowej bez konieczności dokonywania dodatkowych nakładów na własną infrastrukturę IT. W artykule podnosi się również kwestię ryzyka związanego z korzystaniem z omawianej usługi. Dotyczy ono głównie utraty danych, co może mieć dla firmy również niekorzystne skutki ekonomiczne. Ogólnie jednak ocenia się, że korzyści z korzystania z usług cloud computing przewyższają ryzyko.(abstrakt autora)
Celem artykułu jest próba sformułowania założeń metodologicznych dotyczących gospodarowania zasobami informacyjnymi w przedsiębiorstwie, systemu ewidencji wyników ekonomicznych, wykorzystania zasobów informacyjnych, zwłaszcza informatycznej infrastruktury zarządzania, a także określenia wpływu uzyskanych w ten sposób efektów na sytuację ekonomiczną i finansową przedsiębiorstwa. (fragment z tekstu)
4
84%
Jednym z elementów polityki proinnowacyjnej przedsiębiorstwa są projekty racjonalizatorskie. Polityka ta polega na zmianach oraz usprawnieniach w szeroko ujętym procesie produkcji, które wspomagają procesy innowacyjne oraz są źródłem postępu technicznego. (fragment tekstu)
Rozpatrując dwie powyższe ramy architektoniczne pod kątem zastosowania w administracji publicznej w definiowaniu wymagań, zarządzaniu wymaganiami oraz kontroli wyników, należy stwierdzić, iż istnieją pomiędzy nimi duże różnice. ... Oceniając przydatność ram pod kątem potrzeb administracji publicznej w obszarze definicji, zarządzania i kontroli wykonania wymagań architektonicznych, należy stwierdzić, że ramy FEAF wykazują większą kompletność zawartych koncepcji, ujmują przy tym specyfikę sektora publicznego. Przy uwzględnieniu wzajemnego uzupełniania się tych koncepcji najbardziej właściwe wydaje się jednak podejście hybrydowe - wykorzystujące najlepsze (najbardziej dopasowane do specyfiki administracji publicznej) elementy z obu tych ram. (fragment tekstu)
Powszechne wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) w organizacjach i przedsiębiorstwach stało się faktem. W społeczeństwie informacyjnym XXI wieku już nikt nie kwestionuje technologii sieciowych, jako jednego z filarów konstruowania strategii mającej na celu wzrost efektywności i przewagi konkurencyjnej na rynku. Od 2001 roku Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum1) we współpracy ze Szkołą Biznesu INSEAD (INSEAD - The Bussiness School for the World2) opracowują coroczny raport na temat rozwoju i modernizacji infrastruktury sieciowej oraz wykorzystania technologii teleinformatycznych w globalnym świecie. W marcu 2009 został opublikowany najnowszy raport (The Global Information Technology Report 2008-20093), ukazujący m.in. poziom rozwoju technologii ICT w Polsce - na tle innych państw Unii Europejskiej i świata. (abstrakt oryginalny)
Podniesienie jakości usług w branży transportowo-spedycyjnej związane jest w dużej mierze ze stosowaniem nowoczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, odpowiedniego dostosowania do nich narzędzi w postaci systemów informatycznych oraz zapewnienia rzetelnej informacji klientom na każdym etapie wykonywania usług. Nowoczesne systemy informatyczne wspomagające zarządzanie stanowią niebagatelne wsparcie w usprawnieniu procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, wspomagają przepływ informacji, ograniczają możliwości wystąpienia błędów, a także skracają czas wykonywania operacji i odciążają człowieka dzięki automatyzacji powtarzalnych czynności, co w rezultacie przekłada się na jakość świadczonych usług. W publikacji omówiono role i znaczenie systemów informatycznych w świadczeniu usług logistycznych oraz na podstawie badań przedstawiono najczęściej stosowane przez przedsiębiorstwa transportowo-spedycyjne systemy informatyczne z uwzględnieniem problemów funkcjonalnych występujących w branży. Celem artykułu jest analiza wpływu systemów informatycznych na niwelowanie problemów funkcjonalnych przedsiębiorstw branży transportowo-spedycyjnej.(abstrakt autora)
Scharakteryzowano wybrane narzędzia informatyczne. Omówiono strukturę organizacyjną przedsiębiorstwa wykorzystującego technologie informacyjne, a także wpływ technologii informacyjnych na elastyczność i otwartość struktury organizacyjnej.
Inteligentne innowacje, które wpisują się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje, stanowią przyszłość branży IT. Celem artykułu jest określenie roli dynamicznych zdolności menedżerskich w kształtowaniu inteligentnych innowacji przedsiębiorstw z branży IT. Badanie przeprowadzono wśród najwyższej kadry kierowniczej 334 przedsiębiorstw IT. Wyniki świadczą o wystąpieniu pośredniczącej roli menedżerskich zdolności poznawczych w relacji między menedżerskim kapitałem społecznym a inteligentnymi innowacjami (przełomowymi i hybrydowymi innowacjami). Okazało się, że wiedza i zasoby pozyskiwane przez najwyższą kadrę kierowniczą ze źródeł zewnętrznych są niezbędne do tworzenia innowacji inteligentnych. Zostaną w takie innowacje przekształcone tylko przy prawidłowym odbiorze, trafnej interpretacji oraz właściwej reakcji na sygnały pochodzące z otoczenia zewnętrznego.(abstrakt oryginalny)
Efektywność systemu zarządzania determinowana jest odpowiednią infrastrukturą. W obecnych warunkach jest ona oparta na technice komputerowej. Przedmiotem artykułu jest wydzielenie informacyjnej infrastruktury zarządzania (IIZ) z systemu zarządzania i próba odpowiedzi na pytania: jaki jest obecny stan tej infrastruktury i jakie są tendencje jej zmiany.
Artykuł dotyczy zagadnienia kształtowania infrastruktury sieciowej dla potrzeb funkcjonowania organizacji w cyberprzestrzeni. Autor charakteryzuje następujące protokoły transmisyjne: FDDI, ATM, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet i WAP. Przedstawia rozwój infrastruktury sieciowej w Polsce, ze szczególnym wskazaniem na projekt "Pionier" - Polski Internet Optyczny.
Autorka stwierdza, że z punktu widzenia logistyki jednym z najważniejszych elementów inwestycji bezpośrednich jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla realizacji procesów logistycznych. Omawia podstawowe elementy wchodzące w skład infrastruktury procesów logistycznych: infrastrukturę transportową, infrastrukturę magazynową i manipulacyjną, infrastrukturę informatyczną.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.